Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

susik77
30. čer 2011

@sisstin - diky. ja si myslim, ze v ni to uz bylo asi aj predtim, ale prave kvuli tomu obdobi vzdoru proste nic nechtela kreslit. Myslim ze z 2.5 roku na 4 roky by si nezlepsila behem mesice ten graficky projev...
A kolik je presne tygrovi? 😉

ygreen
30. čer 2011

holky já se dnes snažím Tobho naučit nějaká zvířata a to je peklo, přijd mi že vůůbec nechápe, pořád to plete a to má jen ukazovat, nic jiného po něm ani chtít nemůžu. Já si to prostě asi nedovedeu představit jak mu to v tom mozečku pracuje, páč když řeknu 100x slon a on ukáže na zebru tak mě se kroutí už i palce u nohou vzteky. To je hrozný někdy fakt ☹

sisstin
autor
30. čer 2011

@susik77 Tygr má 3 roky a 8 měsíců. Napodobí povahu a směr tahu, zvládá lehčí grafomotorické cviky na uvolnění ruky a tím to hasne. Spontánně nekreslí vůbec, nebaví ho to, má špatný úchop tužky. Ale k dysfázce špatná grafomotorika patří, takže to nijak nehrotim...zatím je někde při spodní hranici širší normy v tom 😉

@ygreen no když tomu slovu nerozumí, tak si ho ani nepamatuje 😉 ale chápu, já na tom byla podobně, když měl Tygr asi 2 roky...10x jsem řekla "kráva" a stejně ji neuměl ukázat 😝

susik77
30. čer 2011

@sisstin - no, veru v kvetnu nakreslila akorat " seznam" / jakoby vlnovky-caranice po cele papiru. delala ho se mnou, kdyz jsem ja psala normalni seznam na nakupy. jinak jen carala volne. kdyz mela naladu, nakreslila aj krouzek . tohle opravdove kresleni az ted 😉

sisstin
autor
30. čer 2011

@susik77 no tak kroužek, čárky a kříž atd., to napodobí...ale prostě nějaká spontánní kresba mimo čáranice, nula bodů 😅 😅 ale tak snad i v té školce se to zlepší, já tomu malování moc nedám...se mnou max. ta cvičení podle Mezi námi pastelkami 😉

susik77
30. čer 2011

@sisstin - jj, mozna veru taky pomohla skolka, chodila do detskych center+na montessori krouzek asi od unora do konce kvetna. vsude kreslili. ona dost vzdorovala ale asi neco aj namalovala. lebo postupne chtela aj doma malovat, hlavne temperkami 🙂

smardik
30. čer 2011

ahojky 🙂

tak my jsme doma z logopedie a musím říct že jak jsem z ní měla dobrý dojem po telefonu tak skutečnost byla ještě o mnoho lepší 🙂 🙂, byli jsme tam víc jak hodinu a Tomík spolupracoval prakticky od začátku, prostě ho dokázala zaujmout, hráli si s ním na zemi žádné povyšování, žádný bílý plášt, prostě rovný s rovným. No a co dělali: první kroužky na tyči-měla takové dřevěná a nahoře hlava kočky tak to měl rozložit a složit, pak jezdili vláčkem-ty měl nahoře kolečka tak je sundat a pak zas dát, jezdili s tím, pak ho zas schovala že má věž postavit, věž stavěli s kostek, pak kreslil, s balonem si kutáleli. Já jen čuměla, i mi řekla jak s ním mluvit v čem dělám chybu takže jsem fakt spokojená. a říkala že fakt brzo není že jsme mohli přijít i dříve, zase jdeme v pondělí.
Jo a ještě říkala že zatím s vývojovou dysfázii nesouhlasí, že on je fakt opožděný celkově takže zatím by to brala jako opožděný vývoj řeči a časem uvidíme, ale chodit k ní budeme pravidelně.

no a to je asi vše ale fakt mám z toho dobrý pocit - z ní i s Tomáška

susik77
30. čer 2011

@sisstin - ja myslim, ze on za par mesicu taky do toho dozraje, jak bude videt kreslit aj jine deti 😉 ale klidne s nim kresli, ja taky kreslim na urovni asi 10-rocneho ditete 😎 ale neco ji nakreslim a ona taky zkousi. proste decka asi potrebuji ten vzor 😉

sisstin
autor
30. čer 2011

@susik77 když jeho to nějak nebaví, ani to moje kreslení...prostě to má na háku 😅 😅 😅 😅

@smardik tak to klobouk dolů, zní fakt skvěle ta logopedka...krásně s ním trénovala motoriku a logiku, a taky porozumění...poradí..fakt tleskám 😉 já bych to právě taky tak určitě na dysfázku zatím neviděla, jelikož jak říkáš, on je opožděný celkově a ta řeč je asi na stejné úrovni, na jaké je jeho ostatní vývoj (nebo hodně podobně) 😉

susik77
30. čer 2011

@sisstin - tak proste si kreslite casto,resp. ty mu kresli a on at si aspon cara 😉 hlavne aby trenoval ruce 😉

susik77
30. čer 2011

@sisstin - on do toho proste dospeje sam, jak veru 😉
kdyz u nas byla ta pani z rane pece, dala mi par rad-at vysypu napr. nekam mouku a at veru kresli prstem
nebo ty prstove barvy ( to jsem zamitla, bylo by to po vsech stenach)
dalsi moznost- nakreslit mu napr. slunicko-kruh a louce kolem-carky-a at to obtahuje 😉

smardik
30. čer 2011

@sisstin fakt byla skvělá, přiznám se že jsem měla strach z ní jak se na něj bude dívat že nám řekne že s ním nemá co dělat nebo že nebude spolupracovat ale fakt ho dokázala zaujmout a dělali, střídali to. Dokonce i v knížce ji ukázal nějaké věci, to jsem zapoměla ještě se dvěma knížkama pracovali, fakt super. Takže té druhé zavolá a ruším to, budeme chodit k ní byla super a Tom vůbec nebrečel ani jak jsme přišli, hezky řekl ahoj a vypadal spokojeně. Uvidíme co bude časem bud se potvrdí dysfázka nebo je jen tak opožděný alle to by mě fakt zajímala příčina, i když je to jedno prostě budem makat na tom at se zlepší a uvidíme co bude

ygreen
30. čer 2011

@sisstin čoveče ale když mu u toho ukazuju obrázek slona a řeknu slon, tak ukáže a když dám vedle sebe dva obrázky slona a zebru tak ukazuje furt tu podělanou zebru 😠 ale má dnes den na hovno a já taky, hned se rozčílim a on je ze mě taky hotovej. Holt dnes není ideální den na učení.

smardik
30. čer 2011

jo holky a jak kreslili tak nám doporučovala tohle http://www.dtdbooks.cz/SES-Barevna-kulicka,53.html že se na tom dítě dobře učí úchop a pak umí držet tužku jak viděla jak jí Tom drží, prý je to dobré že to dětí baví, můžou se i barvy učit. půjčit nám to nemohla protože to zrovna mělo nějaké dítě

sisstin
autor
30. čer 2011

@ygreen no tak to je logický, že když mu ukazuješ jeden obrázek, že ho na "slon" ukáže...není blbej, že jo 😅 😅 ale pokud má už dva obrázky a nerozumí tomu slovu "slon", tak je v čudu, páč neví, co říkáš 😉

@smardik tu kuličku máme, ale opět nula bodů 😅

susik77
30. čer 2011

@smardik - ta kulicka vypada super, aj veru drzi tu tuzku nespravne, nekdy ji chytne dobre a potom znovu do pesti ☹ jeste ze mame tak 3 roky do skoly, kdyz ji dam ten rok odklad 😉

susik77
30. čer 2011

Holky moc doporucuji na kresleni tuto knizku http://knihy.abz.cz/prodej/rozvoj-grafomotoriky-1
perfektni rady, obrazky kreseb podle veku, rady jak rozvijet kresbu, uchopeni tuzky a tak.@sisstin - ty ji mozna znas, je to z te edice tech pastelek 😉

smardik
30. čer 2011

@sisstin u nás Tomík trošku kreslí-vezme si ji a čmárá ale je mu malý papír, pořídím nějaký velký na zem to se nám bude líp kreslit ale čmárá, možná tu kuličku koupím nevypadá špatně a zas tolik nestojí, nebo si ji první půjčíme od ní a uvidíme, až ji nějaké dítko vrátí

sisstin
autor
30. čer 2011

@smardik dobrý je malovat na zem na velký arch papíru 😉

@susik77 jj, znám...mě nějak nenadchla, poslala jsem ji @jolinka 😉 ale já přes tu grafo fakt moc nejsem...tohle budou muset rozvíjet hlavně ve školce a pak na tom kurzu 😉

smardik
30. čer 2011

@sisstin jo to nám taky dneska logo doporučovala, koupím a vyzkoušíme. ale dneska asi ne, leje jak z konve a je černo a nevypadá ž by to jen tak přestalo

susik77
30. čer 2011

@sisstin - ja jsem se do ni zacetla teda poprve vcera, ted si studuji ten vyvoj detske kresby, co kresli 3,4,5,6-lete deti...

susik77
30. čer 2011

@sisstin -ted jsem si cetla recenzi na " mezi nami pastelkami" tak ji asi taky koupim na podzim a budeme cvicit kresleni.
Dnes odpo kdyz bude teri spat budeme s veru delat kolaz(az na to bude mit naladu)

smardik
30. čer 2011

@sisstin prosím tě co je tohle za knížku https://www.modrykonik.cz/fotoblog/sisstin/albu... chci ji pro Tomíka, jak je tam jen jeden obrázek tak se zvládá koukat a vnímat tak bych ji chtěla pořídit

sisstin
autor
30. čer 2011

@smardik to je z edice Moje první slova - myslím, že jsou témata zvířata, věci kolem nás atd. 😉 To budou mít běžně v knihkupectví, jestli chceš, tak ti ji pošlu...nám už je k prdu 😉 akorát má jaksi zlomenou vazbu už 😝

smardik
30. čer 2011

@sisstin jestli vám k ničemu není koupila bych jí od tebe 🙂

sisstin
autor
30. čer 2011

@smardik no kupovat ji fakt nemusíš, já ti ji pošlu...už je mírně rozložená 😅 😅 😅 jinak obrázky jsou v pohodě, není počmáraná nebo tak..ale prostě Tygr lámal vazbu, což byla jeho oblíbená činnost okolo dvou let 😝

smardik
30. čer 2011

@sisstin Hanys ji rozloží ještě víc jak ho znám, přece nám nebudeš zadara posílat věci, taky tě to něco stojí a dlužíme ještě za kartičky

jolinka
30. čer 2011

@smardik no myslim ze sa Tomik krasne rozbehne, vyborne ako spolupracoval u tej logopedicky 🙂

smardik
30. čer 2011

@jolinka dík snad se rozběhne ale fakt poslední 3dny je jako vyměněný, je to můj šikulka 🙂

ygreen
30. čer 2011

tak dnes je den jako na houpačce, Thea nemá ani 10 měsíců a dělá krásné paci paci pacičky, mává, ukazuje prstem. Holky být Thea první, tak jsem asi zlomená mnohem víc, teď mám radost, že ona je standart 🙂 jrozně jí baví vkládačky, hraní s Tobiášovejma logo hrama. Kouká na hravé učení a ukazuje na to co je na obrazovce 😵 😵

No a k tomu Tobík. Dnes jsme byli na zahradě na trampolíně, sedíme tam v kruhu a já dělám paci, paci, pacičky a Tobík jak viděl Theu že to dělá, tak je udělal taky, krásné, a celé. Ale pak už jsem ho nedonutila, to už dělal blbosti, rozesmíval mě, jak padá a tak.

Sisstin, no on má samo na výběr z více karet, nyní tři slon, žirafa, zebra, pak jsem musela dát pryč žirafu, tu jakž takž dá. Ale ty dvě ne. On se podle mě vůůůbec nesoustředí, prostě píchá prstem kam je mu libo. Ale spíš mě zaráží, že mu řeknu ať mi ukáže slona, on ukáže zebru a já ne, slona a on řekne "ne" a třeba se rozbrečí, ale zase ukáže zebru a tak třeba 10x než ukáže slona. Ale já nevím co s ním dnes je, páč tohle jsem myslela že už máme za sebou, páč on i když nerozumí významu slov, tak když řeknu u jednoho ne, tak ukáže logicky na druhý.