Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

paolin
18. črc 2011

@ygreen tak to je pěkný výkon! u vás to vypadá hodně pozitivně na všech stranách 🙂

smardik
18. črc 2011

@paolin fakt nevím co to je protože on jedl krásně, my problémy s jídlem neměli nebyl problém at sní 2knedlíky a talíř omáčky, 2jogurty na svačinu apod. takže ted fakt žasnu co se to tak stalo. nechce když vařím já, babička, prababička. kolikrát ani nevyzkouší co na oběd je, prostě ví že nechce

sisstin
autor
18. črc 2011

já jsem teda taky byla nežravá jako dítě...jedla jsem mín věcí a malý porce, máma taky měla nervy se mnou...ale furt jsem jedla aspon něco... u mě se to pak zlomilo v první třídě, kdy jsem naopak začla bejt pekelně žravá 😝 a kdybych se nemusela hlídat, tak bych žrala doted neustále 😅 😅 😅

ygreen
18. črc 2011

já sem tlustý prase, a jako malá bych snědla úplně všechno - já byla skvělej materiál 😀 jenže tlustá jsem proto že jsem líná se hejbat.

@smardik to samé, on vidí jen talíř a ječí, bejk. Jinak Tobiáš by klidně dal dva jogurty v kuse, s přehledem.

ygreen
18. črc 2011

@paolin no doufám. Kéž by do vánoc začal mluvit tak na úrovni 2 letého dítěte 😵 😵 😵 😵

smardik
18. črc 2011

@ygreen bylo nebylo ☹, byl takový a nic. aspon že Hanys jí hezky-zatím, já říkám že on jí od rána do večera-jednoou denně

paolin
18. črc 2011

holky, já valím spát. zítra má být hezky, tak si to zkusíme užít, než se začne ochlazovat. odpo máme beach volejbálek, to bude prima 🙂 chlapečci si vyhrají v písku, my taky 😉

sisstin
autor
18. črc 2011

holky, díky za pokec..hned je mi líp, když v tom člověk není sám 😀 😀 😀 😀 😀 já jdu do peří, dobrou 🙂

ygreen
18. črc 2011

chcete se pobavit - byli jsme s Theikou ve čtvrtek na 10 měsíční prohlídce a má 13,22kg a 80cm 😀 😀 😀

smardik
18. črc 2011

holky taky dík za pokec a jdu taky spát, zítra držte palce s tím donoparkem jsem na to zvědavá, zas se mi nechce dát 120 Kč zbytečně

paolin
18. črc 2011

@ygreen to je ale puclík 😵
@smardik budeme moc myslet, ať to vyjde
@sisstin dobrou
i vám moc díky za rady a za pokec 🙂

ygreen
18. črc 2011

jj buřtinka 😵 tak dobrou noc

ygreen
19. črc 2011

dobré ráno
tak jsem po včerejší debatě začala s normalizací tobiášovy stravy - ráno dostal co je a to rohlík s medem a má ho tam s čajem a sní, nesní. Další jídlo bude až v 10.

Jo a před chvílí mu začali v Animáčku šmoulové a to bylo radosti 😀 a při znělce povídá Tobiáš Gagame 😨 😀 😀 pro neznalé Gargamel - čaroděj ze šmoulů 😉

smardik
19. črc 2011

dobré ranko

@ygreen to je kus baby, ale to je dobře lepší než nějaký podvyživený prdola 🙂 ale takovou váhu Tom podle mě nebude mít ani ve 3letech - škoda. Fakt kdyby dostal nějakou střevní chřipku tak pak snad bude jak kost a kůže.

Já to včera ještě protáhla na FB do půl jedné, Hany vstával před 6 a jsem praštěná pytlem po hlavě. Ted čekám na kamarádku kdy jedem do toho dinoparku jen to má problém jméne peníze, snad se za 2hodiny připíše výplata at můžeme jet

ygreen
19. črc 2011

@smardik jj to samé vždy říkám, že kdyby mi obě z dětí zhubly najednou i pár kilo, tak je to nijak neohrozí, páč oba mají víc jak 5 kilo než je v jejich věku běžné 😉 ale Tobiáš je štíhlý, ale svalnatý a má širokou kostru, Thea je velká ale pěkně buřtíkatá

ygreen
19. črc 2011

@smardik my byli minulé pondělí s kámoškama a jejich prckama na střeše obchoďáku Harfa, kde je v Praze Dinopark a nešla jsem tam s Tobíkem, tam je to fakt o tom, když to to dítě chápe, páč to není o procházce, když je to na střeše. ale půjdeme možná na podzim

sisstin
autor
19. črc 2011

@ygreen tý brdo, to je fakt teda ale hodně 😲 neříkala vám Dr. už něco, aby třeba jako neměla nějaké zdravotní problémy - štítnou zlázu nebo tak. U nás v termínu měly dvě děti v roce asi 12,5kg...a byli to fakt obři děsný...že jsme všichni nechápali, v 10m 13,2kg mi přijde neuvěřitelný 😅 ale zas já jsem zvyklá na toho mýho chcípáčka 😅 😅 😅 😅

tak Tygr vstal s poměrně dobrou náladou, a snědl celej jogurt...sice v půlce už začal pindat, že nechce...ale pod nátlakem ho dojedl 😝

smardik
19. črc 2011

@ygreen no kdyby se u nás zhublo j to dost blbé, u siss by to bylo daleko horší. ale oni budou asi po mě to nic nenadělám, Honzík teda vážím o něco víc než vážil Tom v jeho věku ale nějaký obr taky není

já ten dinopark uvidím když tak půjdem pryč. Já potřebuju fakt vypadnout někam

paolin
19. črc 2011

ahoj holky! my se taky hlásíme do klubu chcípáčků 😀 Vítek v 6ti letech 19kg a 112cm a Adámek 14,5kg a 98cm.
my jdeme s kamoškou na písek. mějte prima den!

buffinko
19. črc 2011

ahoj 🙂 tak sa zas hlásim, momentálne sme v štádiu rozhodovania, že kde prihlásime malú na logopédiu. tu u nás v meste sme zavrhli, zatiaľ nemám dobré referencie. nemáte náhodou niekto info o Centre detskej reči v Trnave - viem, že väčšina je tu z Čiech, ale predsa? mala by tam pracovať aj Dr. Jánošíková, ak to nie je stará info. to by bolo pre nás bližšie, a hlavne lepšie parkovanie ako v BA....

ygreen
19. črc 2011

@sisstin doktorka na 10 měsíční nic neříkala, ona je Thea i vysoká,má 80cm, to měl i Tobiáš v jejím věku a teď má 107cm ve 3 letech 😉 navíc Theika se už jako špekatá nrodila a ona se moc nehýbe, tím je to hodně dané, jak je macatá, tak se pomalu hýbe, nejraději sedí a hraje si, nebo se nějak kutálí, přelézá,a pod. Začíná teprve hezky lézt dopředu a přitahuje se do kleku. Takže se počítá s tím, že sice asi bude pořád "pěkná baba" ale zároveň většinu špeků vyběhá až se začne pořádně hýbat 😉

cmilka
19. črc 2011

@sisstin boli sme na víkend preč, tak až teraz som to dočítala... 🙂 Filip zatiaľ nemá určenú závažnosť dysfázie, v apríli sme boli v Inštitúte detskej reči na vyš. u mgr.Kopalkovej, vtedy mal filip 3 roky a 1 mesiac a záver bol-oneskorený vývin reči s vážnym podozrením na špecificky narušený vývin, teraz v auguste máme ísť na kontrolu, tak som zvedavá... 😒 Myslím si, že aj tým, že má takú hroznú tú motoriku, tak aj preto odmieta robiť nejaké úlohy, teraz ho konečen chytilo presýpacie a prelievacie obdobie, takže veľa presypujeme múku, ryžu a pod.somarinky, prelievame vodu a pod., pomáha pri varení, napr. nie je schopný urobiť s varechou kruhový pohyb (miešať)... 😒 Filip donedávna nestrčil ruku pod vodu, aj teraz do múky urobí len bodky s prštekom, ale nevopchá ruku do múky, ani do piesku a pod....
@ygreen Tamara má 8,5 mes., váži 9 kg a tiež je taká pohodlnejšia, vie sa posadiť a začína sa plaziť, Filip bol tiež taký, ale akonáhle sa dostal na štyri a začal štvornožkovať, tak tá hmotnostná krivka hned oploštela 😀 😀 , skoro nás kvoli tomu poslali na gastro, teraz je skôr chudší na svoj vek

smardik
19. črc 2011

ahoj holky tak jsme doma z dinoparku a zvládli jsme to překvapivě super, Tom nechtěl ani domů-brečel že má jít a ukazoval na dinosaura či co to bylo ze kterého jsem ho vzala. První jak jsme vešli tak byl zaražený ale usmíval se dokud nezačli vydávat zvuky to pak trošku fnukal ale byl v kočáru tak jsem ho pohladila a dobrý tak jsme šli, malí se mu líbilo a na ty ukazoval, v kočáru zůstaval. ale pak si zvyknul a chodil, ukazoval na ně a čekal moji reakci, smál se jim. je tam hřiště ale na něj dost těžké, netroufl si na nic jen se smál ale pak si užil na pískovišti-mají tam pískoviště kde je stopa dinosaura a mají ji odkrýt z toho písku tak pilně odhrnoval. a co jsem se divali byl tam nějaký ten dinosaurus do kterého si děti mohli vlézt-,lezli po schodech a byli v jeho tlamě, brečel jak jsem ho brala ven že už jdeme. takže nakonec pěspěch

paolin
19. črc 2011

@smardik tak supéééér 🙂

paolin
19. črc 2011

Adam je dnes protivák. v noci kdoví proč poplakával, tak je asi nevyspaný. zítra jedeme na vysočinu, tak snad nebude moc pršet 😉

smardik
19. črc 2011

@paolin jo super, až mě to samotnou překvapilo 🙂

smardik
19. črc 2011

jedna fotka odvážlivce, zbytek později

susik77
19. črc 2011

Ahojte, dnes som narazila na clanok o dysfazii, teda strasne mi to pripomina nase problemy s Veru, neustale afekty... http://www.zdn.cz/clanek/priloha-lekarske-listy...

jolinka
19. črc 2011

@susik77 jeeej, i mne to nieco pripomenulo 😉

susik77
19. črc 2011

@jolinka - keby som to vtedy vedela, tak by som z toho nebola v takych depkach, myslela som, ze mame adhd al. asp. sy. 😖