Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
24. črc 2011

@paolin Tygr už ted jako spí..třeba se jednou- dvakrát za noc probudí, ale to je o tom, že si třeba sedne nebo tak..ani o tom neví, a mě to vzbudí (spíme spolu v posteli), ale třeba okolo 2let se budil nekecám třeba 50x za noc..ze mě byl pak už chodící robot, už mi to pak ani nepřišlo.... a přešlo to časem...prostě rodičovství a mateřství není vždycky procházka růžovou zahradou...

samozřejmě taky jsem záviděla a doted závidím holkám, co mají děti tabulkové, bez problémů, spí jim celou noc od tří měsíců atd., tak takovýhle lidi jsou hrozně chytrý a mají spoustu řečí, jak oni by to svým dětem netolerovali a bla bla...ale to jsou prostě kecy... páč v našich botech nechodí, že 😝

smardik
24. črc 2011

@paolin oni jednou spát začnou celou noc, Tom fakt začal přechodem do vlastního pokoje.no a Honzík spí celkem krásně ale zase ho uspávám a jak se mi v noci vzbudí většinou jde ke mě do postele. pokud se vzbudí Tom tak i ted skoro ve 3letech má v noci UM, v poledne ani večer bez něj neusne. a učit je to vyřváním tak nedosáhnu vůbec ničeho, jedině toho že mi přestanou věřit nebo je zlomím

susik77
24. črc 2011

@sisstin , @smardik - Veru byla nespavec od narozeni zhruba do roku a pul. Potom prestala spat pres den a nejak vtedy-kdyz ji vysli uz vsechny zuby zacala spat celou noc a tvrde 😵 Vase deti spi aj pres den?

sisstin
autor
24. črc 2011

@susik77 Tygr nespí přes den asi od 2,5let..teda to spal třeba obden, a zhruba před tím třetím rokem přestal úplně...on by teda třeba jako usnul, jenže třeba ve čtyři hodiny odpoledne...a když spal přes den, tak mi ještě v deset a někdy i dýl skákal po hlavě, takže jsem to fakt utla 😉 On vydrží nespat v pohodě, není unavenej nebo tak..a pak právě o půl osmý, nejdýl v osm lehne a do pěti minut spí. Sám si řekne, že je unavenej a že chce jít spát, pro mě je to lepší možnost 😉

susik77
24. črc 2011

@sisstin - my si aspon to materstvi uzijeme 🙂 Ja to teda dost prozivam kdybych mela podminky-dum a pod. tak jdu hned do 3.-ho 🙂 MM uz objevil ze po tom touzim 😎

paolin
24. črc 2011

@smardik Adam taky mlíkuje. před spaním, ráno...v noci se teď budí jednou za noc. jde se vyčurat a dostane mlíčko. někdy když přes den nejí a je nervozní, tak dá i 3 mlíka za noc. taky mě dost často k ránu tahá vlasy. třeba dvě hodiny...lumpík! uklidňuje se tím. spává od roku sám. ale pravidelně chodí v noci k nám. když byl mimi, tak k nám chodil i Vítek. teda čtyři lidičky na jednu manželskou postel už bylo fakt moc 😀 naštěstí začal Vítek spával u sebe a celou noc 😉
@sisstin asi tak... s tím musím 100% souhlasit.

susik77
24. črc 2011

@sisstin - jj, u nas podobne. kdyz jsme nekde na vylete a veru odpo usne v aute, i kdyz jen na 15 min. tak jde spat v 23.hod 😝

sisstin
autor
24. črc 2011

mně je třeba hrozně blízký přístup @jolinka to je prostě takové to intuitivní rodičovství, který je podle mě správný....jenže v dnešní době je furt člověk něčím masírovaný, tak ty svoje přirozený rodičovský pudy tak nějak zatlačuje a pořád se snaží něčím řídit...

já si vždycky myslela, že ten pud nemám, že to neumím atd., a přitom mi pak dost lidí řeklo (teda co mě znají osobně, v RP a tak), že já právě ten přirozený instinkt mám, vím, jak se k tomu dítěti chovat atd.

susik77
24. črc 2011

@sisstin - ja jsem to odpol. uspavani skoncila kdyz jsem byla tehu s Teri-to jsem uspavala 2 hodiny , ja uz jsem byla v mikrospanku a Verca litala po byte 😝

smardik
24. črc 2011

@susik77 no u nás se ty období nespání a spaní střídali ale spíš vlastně až do letošního ledna kdy jsme se přestěhovali a to měl 2roky a 3měsíce tak byl vzhůru třeba 10 x za noc, nespání 23-4 ráno a v 6v vzhůru apod, možná jsme ho rušili nebo k tomu dozrál já nevím ale fakt co je sám v pokoji spí daleko líp. Jo většinou mi Tom spí po obědě-dneska teda nespal říkali naši, že se pokakal jak měl spát tak ho vzali na přebalení a pak už ho to nějak přešlo a neusnul. no ale taky byl už od 18 hodin šíleně uknouraný. Jak nespí tak fakt tak od těch 16 hodin je na zabití a cca od 17 ho nesmím nechat samotného jinak by mi usnul třeba na zemi to je jedno, po té 18 ho dávám spát už ho nejde udržet vzhůru. ale naštěstí většinou fakt spí, chodí ve 12 a spí cca do 14:30 ale někdy když třeba vstane v 6vzbudí ho Honza tak už jdou spát v 11 a nebo až ve 12 ale spí do 16

paolin
24. črc 2011

Adam spává i přes den. on je dost aktivní, furt někde lítá nebo leze. ale už by taky přestal, kdybych ho nedala. spí tak hodinu, hodinu a půl a večer chodí spát kolem 10. ale ještě ho přes den nechávám, páč nespat i Adam a ještě k tomu prázdniny...bych si hodila mašli 😀 😀 😉

paolin
24. črc 2011

jdu koukat na beach voliš v telce 🙂

sisstin
autor
24. črc 2011

jako pochybuju, že pravěká matka nechávala vyřvat dítě ve vedlejší jeskyni 😉 😅 😅 😅

smardik
24. črc 2011

@paolin jo u nás se taky mlíčkuje a upřímně ted jak mi nejí jsem za to štastná protože tak mi sní aspon něco a má z mlíka potřebné vitamíny. má mlíko ráno-ale to má mín pak dávám snídani-kterou si můžu sníst sama, pak před spaním v poledne a pak večer před spaním a pokud se vzbudí v noci tak i v noci. od dost lidí posluchám proč furt UM ale dokud ho pije tak u něj chci zůstat

@susik77 já bych taky šla do třetího, zas mě to chytá ale nejsou pro to podmínky jak píšeš takže nic

sisstin
autor
24. črc 2011

@smardik kámošky stejně starej kluk jako Tygr pije Um doted..prostě on to má jak kafe, dá si to do hrnečku a čumí u toho na tývku 😅 😅 😅 není na tom nic špatnýho, má to aspon vitamíny a je to lepší, než klasický mlíko... co já bych za to dala, kdyby Tygr to UM pil....aspon nějaký živiny by měl 😔

susik77
24. črc 2011

@smardik ja planuji za 6 let 😀 teda az budou podminky 😎
o tom uspavani-u veru to bylo podobne, ani vecer nechtela usnout, nakonec usla na podlaze od unavy ☹ Ted uz si rekne ze je unavena 🙂 Ja myslim ze to souvisi s tim nezralym CNS, aspon u nas...

sisstin
autor
24. črc 2011

holky, já neplánuju...takovej masochista fakt nejsem 😅 😅 😅 😅 😅

smardik
24. črc 2011

@sisstin já jsem za to fakt ráda že ho má, fakt má živiny a vitamíny co potřebuje a není díky tomu hlady. Nemít Um tak mi za den ted sní 4 lžičky jogurtu a tím jsme skončili takže fakt díky za to že mi pije UM, já mu říkám někdy mličkounku 🙂. on jak chce večer spát tak si vezme svoji plínku-bez plínky neusne a jde do kuchyně ukázat si na flašku kde mívá UM a jak vidí že ho manžel dělá-to je jeho práce jim ho udělat tak už si jde lehnout do postýlky a čeká na mlíčko

susik77
24. črc 2011

@sisstin - asi jsem si uz zvykla na ten cirkus 😀

kinsli
24. črc 2011

@sisstin Jéééži to vůbec nechápej špatně, já reagovala na to, že jsi psala, že se otlemuje a stejně to nejí 🙂 Tak proto jsem napsala, že to víc ocení. Jinak v pohodě my byli minulý týden a Kačka vybrakovala z toho dvojteho burgru pouze hamburgry a jedla to tak 🙂 A nej jídlo v poslední době je sklenička, takže u nás to není o nic moc lepší 🙂 Jinak vláček je užasný, Kačka je nadšená. Chtěla bych ji vzít ještě na hodinovou platbu parníkem, ale to musím někde udat Vojtu 🙂

smardik
24. črc 2011

@susik77 jo já taky tak nějak za 6,7 le to bych tak vyšlo-skončí mi rodičák s Honzíkem a chci tak na 2,3 roky do práce a pak šup na mimi 🙂. to se i zbavíme dluhů, no a možná vyměníme náš 3+1 za 4+1 a bude to, na domeček to nevidím

Tom si právě dlouho neřekl že je unavený, já vím že kamarádka to měla přesně naplánované, v tolik a v tolik šla malá spát a bylo to. ale u nás to prostě nešlo i kdybych se na hlavu postavila a dala ho spát v učitou hodinu tak on by neusnul, prostě až chtěl tak usnul a bylo jedno kde-usnul mi uprostřed jídla, usnul na zemi. a to třeba 10minut před tím jsem ho zkoušela dát spát ale prostě ne, až on chtěl spát tak spal

jako já to měla hezky naplánované než se Tom narodil ale Tomík mi dost jasně ukázal že on je tady pánem a že všechny knížky co píšou že novorozenec spí 20hodin denně kecají

sisstin
autor
24. črc 2011

@kinsli no my se tady dohodly už s Hankou, že půjdeme teda v sobotu..ale mám z toho vítr, když se Tygr v poslední době tak "úžasně" chová 😅 😅 😅 aby jsme nejeli s hysterákem ve vláčku 😅 😅 😅 jinak v ZOO měl taky pindy, že tím vlakem nepojede a pak už dobrý...no uvidíme. Já teď na nějaké akce s ním fakt nemám náladu 😅 😅 😅 ale třeba ho Hanička se Stěpou srovnaj, obzvlášt Hanička je takový sluníčko 😀

sisstin
autor
24. črc 2011

@smardik
@susik77 mně se má podle kyvadýlka narodit druhý dítě - kluk, když bude mít Tygr okolo 6let..takže v podstatě do 1,5roku už bych měla být těhotná...no to nevím, co za nebeskou sílu by mě donutilo jít do druhýho 😅 😅 😅 navíc jsem teda ted zase s MP, a do druhýho dítěte s dysfázkou fakt nejdu 😅 😅 😅 😅

susik77
24. črc 2011

@sisstin - to je nahoda...veru ma problemy a tei je velmi bystra...a uz spolu bydlite?

smardik
24. črc 2011

@sisstin druhí nemusí mít dysfázku, vidíš jaký je Tom a Honza je podle všeho naprosto v pohodě-vývojově. no ale zase měl a má to srdíčko. ale naprosto chápu tvůj strach, já se taky bojím i jsme říkali že třetí ne ale touha asi bude silnější

kinsli
24. črc 2011

Koukám, že se tu taky mlíkuje ve velkém, my též 🙂 Kačce bude za chvíli 3,5 roku a bez sunaru ani ránu 🙂 Tedy ona říká sunar všemu, kupuji sunar nebo nutrilon 🙂

@sisstin Casto si na tebe vzpomenu jak jste bojovali s tygrem a psala jsi, že Ti víc jak 120 ml nevypil. Tak to jste na tom byli ještě dobře, Vojta nedá víc než 90 ml, a to už je dobrý na 3m pil 40 ml. To jsem myslela, že mě mrskne. Ted už hlavně jí normálně přesnádávky a příkrmy, tak už je to v poho, ale když byl jen na mléku tak to bylo fakt zoufalé.

sisstin
autor
24. črc 2011

@susik77
@smardik no u nás to zrovna asi taková náhoda není. MP měl opožděný vývoj řeči, dle mýho slabší nediagnostikovanou dysfázku, takže tam je to riziko poměrně už velký 😉 jeho první syn měl taky ze začátku nějaký vývojový problémy, začal mluvit teda "až" ve 2,5..ale ted už je zřejmě úplně v pohodě, je dost dobrej v karate... ale prostě u MP už ty predispozice jsou, a fakt mám strach, že by to mohlo být zase to samý 😉 jako je pravda, že když tikají biologický hodiny, tak člověk asi nepřemýšlí a jde do toho....nemůžu vědět, jak na tom budu třeba za rok, že jo 😅 😅 😅

já zatím žádný touhy absolutně nepocituju, občas mám pocit, že nezvládnu ani to svoje jedno dítě..takže představa probdělých nocí, prdíků a všeho toho je pro mě vražedná+ do toho extrémně náročný Tygr...děkuji nechci 😅 😅 😅

sisstin
autor
24. črc 2011

@kinsli no s příkrmama to u nás taky bylo pak super, jenže v 18měsících šlus..a od tý doby nežere fakt lautr nic...dnešní strava prosím - tři jogurty a tři Brumíci...ehm 😝 😔

smardik
24. črc 2011

@sisstin tak u nás o ničem nevím že by někdo mluvil pozdě, jen já chodila na logopedii neuměla jsem R a Ř ale to je v pohodě. no třetí chce taky se bojím, Tomí je opožděný, Honzík po operaci srdíčka tak se bojíme že třetí dítě by mělo něco daleko vážnějšího ale touha je tak uvidíem co bude silnější zda strach nebo touha

sisstin
autor
24. črc 2011

@smardik no mně říkala "tchyně", že MP byl do tří let totální mimon..on byl taky asi dost opožděnej..ale pak se tak nějak srovnal sám...no momentálně je to poměrně normální dospělý, který má vystudovaný gympl a normální zaměstnání, takže nějakej jantar to není a mluví mu to až moc 😅 😅 😅 ale tak téměř před 40 lety nikdo nic takovýho neřešil, nikdo s ním nic nedělal ....bůh ví, jestli fakt nějakou diagnozu neměl 😉