Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

susik77
11. srp 2011

@sisstin - jj, muj zamer byl puvodne slehackovy s jahodami, ale mascarpone bude asi lip drzet. A je fantasticke, ale strasne kaloricke. 2.vyhoda je, ze decka po tom nebudou tak spinave jako po cokolade 😎

sisstin
autor
11. srp 2011

no já mám zas nervy v kýblu, páč Tygr se rozhodnul, že nebude jíst NIC jinýho než Brumíky 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

susik77
11. srp 2011

@sisstin tak mu nedej proste nic. kdyz dostane hlad sni cokoliv 😉

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 no to u nás bohužel neplatí 😒

susik77
11. srp 2011

@sisstin - predevcire holky sli poprve do skolky, rano nic nejedli, v 9. hod. ve skolce taky nechteli svacinu, potom az obedvali a to si dali...

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 na návštěvě je schopný nejíst třeba tři dny NIC, když nemají ty jeho dvě věci, co jí.... 😉

smardik
11. srp 2011

@susik77 dort vypadá krásně, my zatím měli dětské s marcipánem 🙂

u nás to už vypadá s jídlem líp, Tomik už jí namazanou veku, jabko, polívku 🙂

susik77
11. srp 2011

@sisstin tak to neavidim, sestra ma s malou taky obrovske problemy s jidlem, nase dve sni cokoliv co nesni je 😎

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 no Zuzko, to je pro mě trošku úsměvný..půl dne nejíst...Tygr je schopný nejíst třeba týden 😉 a to jako, když je zrovna v jeho období...sní půl suchýho rohlíku za den a tím to hasne 😉

susik77
11. srp 2011

@sisstin a co je ta druha vec krome brumika? 🙂

susik77
11. srp 2011

@smardik - Diky, mne se marcipanove strasne libi, chtela jsem setrochu v tom realizovat, ale mm mi to zakazuje kvuli barvivam-ze zpusobuji hyperaktivitu...uz ted jsou cacorky pekne divoke!

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 ted má období Brumíků a jogurtů, jí dvě polívky - bramborovou a hovězí s knedlíčkama, a co sní vždycky..je chees od Mekáče...a tot všio....dneska už nechtěl ani ten jogurt, jenom Brumíky.... 🙄 jemu se to děsně střídá....jednu dobu jí třeba jenom suchý pečivo a jabka, pak zas jí třeba klobásu a namazanej chleba atd.

Já už fakt nevím, co s tím...zdravotně je v pořádku, na testech jsme byli....hladiny všeho má úplně normální...a prostě nikdo mi nebyl schopný poradit...zkusím napsat Krejčířový 😕

susik77
11. srp 2011

@sisstin - tak to je drsny, to nezname ☹

sisstin
autor
11. srp 2011

on je fakt v tomhle totál autíkovskej...jako s ním byly problémy s jídlem od narození, ale prostě postupem času je to horší a horší a horší 😔

smardik
11. srp 2011

@susik77 tak já se přiznám to neřeším, těch pár lžiček co sní jim neublíží 🙂

susik77
11. srp 2011

@sisstin neni nahodou nadany? 🙂 jsem cetla o tych detech ze skoro nic nechteji jist a ze ji taky jedno-dve jidla

smardik
11. srp 2011

tygr je nadaný na logico, já se na to dívám co tam má vlastně dělat a on už to má hotovo 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 no tohle má dost "jiných" dětí...autící, děti s MR a s různými postiženími.... jako ta dysfatická děcka některá jedí špatně, ale tohle, co předvádí Tygr je fakt už děsný 😔

sisstin
autor
11. srp 2011

já jdu napsat tý Kr. 😉

susik77
11. srp 2011

@sisstin - ta sestrina dcera ji jenom bonbony, sladkosti, hranolky a smazeny syr - ty hranolky a syr ji s tatou-on ma takovy jidelnicek 😎
bude ji 5 let a vazi min jak veru ve 4

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 no Tygr právě nejí ani to sladký...mimo tic taců, ty miluje....nejí zmrzlinu, párky, sušenky..prostě nic 😉

susik77
11. srp 2011

@sisstin - tak vy mate asi opacny problem jako my - kdyz je Veru nemocna a neji se tesim, ze trochu zhubne, ona je vzdy tak na hrane s nadvahou 😝 ale jsem rada ze venku hodne rada beha. 🙂

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 no tak u nás je to právě naopak, Tygr má skoro ve 4 letech 12,7 kg 😒

susik77
11. srp 2011

@sisstin - ty jo, verca ma asi 22,5 ale meri kolem 111 cm...obleceni mame 116-122

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 no Tygr je i malej - 97cm, ale jako to nemá být po kom...on je celkově drobnej po mně...ale i tak, je jako už dost vychrtlej 😒 to bych jako zas tak neřešila, spousta kluků je jak kost a kůže...mě spíš děsí to složení jídelníčku...ale prostě já fakt nevím, co s tím...jeho donutit jíst něco, co nechce...prostě nelze.... 😕

susik77
11. srp 2011

@sisstin - terezka ma podobnou vahu jako Peta🙂 v necelych 2 letech. prijde mi akorat, taky je dost vysoka-uz nosime 98 velikost

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 Tygr má taky 98 a ještě dlouho mít bude.... 😅

susik77
11. srp 2011

@sisstin - a nebyva nemocny casto? mame tu v bytovkach jednu holcicku-taky drobna a strasne malo ji a je porad nemocna. minule byli v nemocnici, byla aj uplne dehydrovana a slaba ☹
kdyz ma takovy jidelnicek, asi bych mu pridala nejake doplnky-Martankov, nebo neco podobne. Ja jsem zas holkam kvuli skolce pridala Verce Preventan , Terezce Imunoglukan a Verce neco zacina tak aby se ji to nerozvinulo tak dostali obe 2 davky oscilococcinum dnes...

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 Tygr právě není NIKDY nemocnej...neměl ani kašel...nic 😉

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 to on má energie za čtyři, dneska tu zas večer lítal jak poděs a tlemil se... 😝