Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik tak ono to tu komunikaci urychlí, v žádným případě nezabrzdí...ale jestli se ti do toho nechce, tak na to prd...určitě to Tomíka nijak nezbrzdí, když to nebudete používat...podle mě je to fajn, já bych to dělala i se standartním dítětem, které by zatím neumělo mluvit 😉

smardik
29. srp 2011

@sisstin já bych do toho šla ale........manžel je celkem proti a nespolupracoval by takže jak to budu dělat jen já nevím zda to má smysl víš a v jeslích to taky s ním dělat nebudou-TOmík možná bude chodit na 14 dní-tatka dneska něco takového říkal že jak ho vidí jak mu to hodně dává že by mu to od října platil víc a třeba by chodil týden, týden s námi doma a zase týden 🙂

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik nj, tak to je jasný..ale kdyby Tomík pak chodil do speci školky, tak tam by to určitě s ním dělali...tak přímo tu náhradní komunikaci dělají 😉 🙂 jinak ten tvůj manžel, to je teda dílo...nic ve zlým, ale když už se moc neangažuje, tak by mohl aspon trošku spolupracovat 😒

smardik
29. srp 2011

@sisstin no jo on má prostě zavřené oči, tak nějak všechno je na mě, on vydělává peníze, je hrozný na úklid a tím to tak nějak končí. i když včera překvapil a fakt se Tomíkovi věnoval-hráli na konku,jezdili na motorce.

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik no já jako spíš nechápu, proč by byl proti té náhradní komunikaci? Co mu na tom vadí? Přečetl s někdy o tom? Jako MP se v této sféře taky zrovna neangažuje, ale prostě nenamítá nic, co mu řeknu, tak udělá...určitě by mi do toho nijak nekecal 😕

smardik
29. srp 2011

koukala jsem na ten bambino LUK co dávali holky do autistických dětí, ale nemůžu ho na českých stránkách nikde najít a ani ten systém pořádně nevím, to by ještě asi pro Toma nebylo co i když to je od 2let

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik to bambino Luk, o tom jsem nikdy neslyšela...podle mě to tady není k dostání 😕

smardik
29. srp 2011

@sisstin protože jeho dítě problém nemá, jen nemluví ale dožene to a brzo mluvit bude takže to je zbytečné, o speciální škole není důvod vůbec uvažovat, příští rok půjde do normální školky-tak nějak to on vidí

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik no tak nějak to bylo u nás, když měl Tygr dva roky...ale ono to prozření časem přijde 😉 tak pevné nervy 😉

smardik
29. srp 2011

@sisstin no já doufám že to prozření fakt přijde po té Krejčířové že to pochopí, jak ne tak ho asi něčím bacím po hlavě

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik tak jsem na to mrkla, je to stejné jako ten normoš Mini luk, jen je toho tam mín a není to tak těžké. princip je ten, že třeba na prvním obrázku je balon, tak dítě vezme cihličku, co je na prvním místě a dá to na obrázek balonu, co je dole 😉

smardik
29. srp 2011

@sisstin to by asi Tom ještě nezvládl ale líbí se mi to

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik jo tak to není podle čísel, ale podle symbolů....tady si to můžeš zahrát
http://luklearningsystem.com/product_info.php?c...

smardik
29. srp 2011

@sisstin to je pro děti od 2let jo, čumím na to jak puk co mám dělat

dadlenka
29. srp 2011

@smardik můj manžel pochopil, že se něco děje, když mluvil s paní z rané péče... On sice s ním nedělá didaktické věci, ale otužuje ho v sociální oblasti, mají svoje hry...domluvil tu speciální třídu ve školce...
Takže oni to opravdu vezmou lépe od někoho jiného🙂, takže neházej flintu do žita😉

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik jj, vždyt je to lehký...jenom mrkneš na symbol a dáš to na ten obrázek 🙂

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik autíčko má třeba symbol srdíčka, tak vezmeš kartičku se srdíčkem a dáš ji na to stejný auto dole 😉

smardik
29. srp 2011

@sisstin jéžiš já jsem blbá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik no nejsi, třeba moje máma absolutně nechápe to Logico, strašně dlouho ji trvá, než pochopí, co s tím má dělat...on kdo má horší to logický myšlení, tak je to znát 😉

smardik
29. srp 2011

@sisstin mě se to logico strašně líbí, i našim ukazovala jsem jim tygra tak na to čuměli že je to super 🙂, já mám už dvoje karty koupené a schované a časem to vytáhnu, myslím si že Honzíka by to mohlo bavit 🙂

smardik
29. srp 2011

ale ten bambino LUK se mi líbí, škoda že u nás není ale nikde jsem ho nenašla

sisstin
autor
29. srp 2011

@smardik jj, ale to je fakt až od těch tří let...dřív to zvládnou fakt hodně nadané děti, které jsou dopředu 😉 a taky to nemusí každýho bavit, ale Honzík se zatím rýsuje, že na tyhle věci bude 🙂

smardik
29. srp 2011

@sisstin já vím já to mám schované ale za ty prachy - 99 Kč jsem to musela prostě vzít, ono se to neztratí a časem k tomu snad dospěje i TOmík -ale to si myslím že ho asi bavit nebude, Honzíka by mohla zatím vypadá že na to bude a mě se to líbí tak uvidíme. no a přinejhorším prodat to můžu vždycky, nové kupovat ted nebudu ale jak se naskytne starší tak jo a uvidíme časem jak na tom kluci budou

ygreen
30. srp 2011

Ahoj kočky
tak ten miniluk - no je to prostě o něco těžší než klasické pexeso - spíš myslím, že je to potřeba vysvětlit slovně.

@smardik já myslím, že manžel prozře po krejčířový do té doby neřeš ani tu komunikaci, pak to dáte i s mužem 🙂 důležitý je, aby měl manžel "naději" - jakože jeho dítě nebude "debílek" ať tak či onak, ale jen to, že jeho milovaný syn je pomalejší, opožděnější a čím víc se s ním bude pracovat tím lepší a normálnější život povede. Já věřím že to zvládnete 😉

@sisstin jj ta nevalná snaha o komunikaci. Ale myslím, že t pomalu začíná - třeba že si nedojde pro vše jako dřív sám, ale občas na mě huláká a ukazuje, že chce něco podat, přinést, apod.
A dnes mi na pořádání přinesl deku a včera ručník 😉 tedy i s gestem,a le jako úspěch je to že se nevztekal při žádosti 🙂 teď donesl bublifuky tak jdu dělat bublinky.

Navíc dnes dopo dojedou naši na návštěvu a odpo tchánovci, budou zítra hlídat Theu až budeme s Tobim na té foniatrii na těch uších

sisstin
autor
30. srp 2011

@ygreen no jako pexeso je spíš ten bambi Mini Luk, ten pro větší je normoš jako Logico, jenom se to nedělá podle barev, ale podle čísel a pozice 😉 vy jdete už zítra na ten sluch, tak to na vás budu myslet 😉

my jedeme za chvíli za kámoškou, podívat se na miminko...tak snad Tygr nebude prudit, že se tam chce furt klouzat a dělat nějaký bejkárny, nebo se nebude bát starší Anetky 😝

dadlenka
30. srp 2011

@ygreen Tobík je šikovný, mě spíš připadá, že než nějaká patologie je to povahový rys. Třeba Kryštof sdílí a ukazuje krásně, pohraje si s bráchama a potom odkráčí na prohlídku zahrady, kouká na kytky, stromy, motýly, obdivuje různé traviny a kouká na koníky... sám. Má prostě potřebu samoty- v tom je po mě🙂 každý prostě není ten neustáleněcosdělující typ. Tím neříkám, že nemáte pracovat, nebo něco dělat, ale něco člověk nezmění ani kdyby se rozkrájel🙂)
Držím palce s vyšetřením😉

susik77
30. srp 2011

Ahoj holky, my uz od rana pracujeme 🙂 uz jsme udelali kolaz z barevneho papiru-srdicko, potom chteli holky malovat s temperkami a ted delaji snehulaka z modeliny 🙂 a to jsem chtela po te kolazi s nimi skocit do Tesca. Zatim ty aktivitky vypadaji na cele dopoledne 😎

dadlenka
30. srp 2011

@sisstin tak si miminko užijte🙂 my máme maličkou neteř a Kryštof ji furt okukuje a obdivuje kočárek, když plakala, donesl jí deku...
Tak držím palec, ať mimi nemá řvoucí náladu- to by asi Tygr radost neměl😉

ygreen
30. srp 2011

@dadlenka děkuju já taky doufám, on je takovej manžel, né jako dítě, ale spíš jako teenager a dospělej. On toho namluví hrozně málo, když třeba kouká na tv tak absolutně nevnímá, mezi 3-4 rokem měl děsný hysteráky a vztekací scény, byl až agresivní, je úchylnej na svůj pořádek, ostatní ho netankuje, nedívá se při mluvení do očí, má absolutní averzi ke škole, nepamatuje si jména herců, a toho co měli děti k snídani,a le zopakuje každý detail z historie nebo knih (to miluje), pamatuje si ve filmu který viděl před 10 lety jedenkrát jaká scéna následuje po jaké. Je klidný, klidný a pak najednou bouchne jak bomba - rozháže ho elektronika a škola. Jako když mu něco nejde na pc spravit, instalovat, apod. Miluje lego. A tak dááááááleeeee. Ale jinak je úplně normální super chlap 😀