Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
8. zář 2011

@andreabe no já nedala očkovat navíc nic...jako nevím, jestli to má souvislost nebo ne, ale někdy právě okolo té MMR se Tygr začal zasekávat v tom vývoji, možná to je jenom náhoda..možná ne 😕 a jelikož má teda dysfázku, tak já si o každém dalším případném očkování zjistím, co nejvíc...a budu to konzultovat 😕

jinak Krejčířová zatím následky po očkování neuznává, ale tak zas ona je jednak Dr. a jednak žádné 100%studie o tom nejsou, takže ona radí se držet očkovacího kalendáře, pokud dítě už nějaké problémy nemá 😝

andreabe
8. zář 2011

@sisstin to si dobre urobila..😉
ja v tom tiez vidim mierny suvis, maly nemal po ockovani regres, ale podla videi vidim, ze sa mu spomalil vyvoj a hlavne mal velmi zle reakcie, opuch, vysoke teploty, po tej prvej vakcine dokonca krce.. ☹
takze naco riskovat dalsiu zlu reakciu, ja zatial planujem ockovanie odkladat, co to da a potom sa uvidi..

dr.Kr,je stara skola, oni si take nieco ako suvis s ockovanim tazko pripustaju, ale ked dieta naozaj nema ziadne vazne problemy, nema epi ani nemalo zlu reakciu a rodic chce dat ockovat, tak preco nie 😉

sisstin
autor
8. zář 2011

@andreabe víš co, a nejhorší na tom mi přijde jako to, že ten pediatr ti nedá žádný informace...proti čemu ta vakcína je, jak se očkuje, co obsahuje, jaký může mít negativní následky atd. Např. u naší doktorky to probíhá tak, že "maminko, v xy si přijdte na očkování"..přijdeš, píchnou a jdeš....a neřeknou ti ani pfn 😕

andreabe
8. zář 2011

@sisstin jj, uplny suhlas, takto to funguje...len sa potom este opytaju, aka bola reakcia a ked povies vysoke teploty a pod, tak ti povedia, ze to je normalne a ani to nezapisu, resp, zapisu do karty ale nenahlasia, ze mali deti s neg.ucinkami 😒

dadlenka
8. zář 2011

@sisstin Kryštof měl velkou reakci na TBC, až do 8 měsíců měl zahnisaný bolák na ručičce, potom měl velké horečky při očkování priorixem a tehdy se hodně zasekl ve vývoji a trvalo mu víc jak půl roku než se pohnul. Takže to mnou tvrzené zpoždění cca o třičtvrtě roku přičítám i tomu očkování. Jenže to ti nikdo neřekne. Já jenom doufam, že to mladej dožene

sisstin
autor
8. zář 2011

@dadlenka na TBC měl Tygr taky hnusnou reakci, dvakrát mu to Dr. zaživa píchala!!!!! do tý doby tam neřval, od tý doby tam řve, jen co tam vlezem a ještě ho to nepustilo 😕 po Priorixu měl horečky jako kráva, virážku a obr opuch... 🙄

dadlenka
8. zář 2011

@sisstin hmm podobnost čistě náhodná....

dalea
8. zář 2011

Ahojte,dievcata,moja mala vcera v skolke perlila,ked sa jej nieco nedarilo,tak ze to bolo same po prde.e,do r.ti 😅 A ked ju na to ucitelka upozornila,tak jej Lea povedala,nech sa na nu nepozera,nech jej nic nehovori a otoci sa na druhu stranu 😝 😅 😠 Ja neviem,co mam s nou robit,aby mala viac respektu pred ucitelkou 😠

sisstin
autor
8. zář 2011

@dalea já vim, že to není vtipný...ale tlemim se tady jak blázen 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

jinak dneska Tygr ve školce jedl svačinu, a dokonce tam jedl polívku a i párek (měli hrachovou kaši) s chlebem!!! Tak mám dost, jsem přišla a ještě obědval 😅 😅 😅 😅

jo, a nemluví tam nejhůř...dneska jsem tam viděla chlapečka s naslouchátkem, ale už větší..tak 5-6...a tomu fakt není rozumět lautr nic..a pak je tam ještě 3letá holčička, co (zřejmě) nemluví vůbec...takže Tygr tam na tom nejhůř - co se týče té aktivní řeči, asi není 😕

leporelo
8. zář 2011

@dalea😀 😀 😀 Lea je fakt pankáč! 😀 😀 😀

dalea
8. zář 2011

Ha,sa Vam smeje,ale ja uz len cakam,kedy ju mala posle do "teplych krajin" 😝 😅 Stale dokola omielam,ze s dospelymi a s pani ucitelkou sa nemoze rozpravat tak ako s detmi,ale prd platne 😠 Ked sa napr. spomenie skola,tak mala hned prizvukuje,ze v skole sa musi posluchat,tak to som fakt strasne zvedava,ci sa to niekedy splni 😝

sisstin
autor
8. zář 2011

@dalea a vy máte to As vyloučené nebo ne? No těžko říct, jestli je malá jenom "svéráz", nebo je tam něco jinýho...jako je mi jasný, že to je docela fakt blbá situace...když ty to nijak ovlivnit nemůžeš.... ale jako, je to děsně vtipný....když si to představim 😅 😅 😅

ale takhle mě dostalo jedno téma na rodině, to bylo taky o tom, jak děti mluví sprostě...a jedna holka tam psala, že její předškolák byl na zápisu a dostal nějakej úkol...a najednou praví: "sakra, jsem to pěkně zkurvil" 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

dalea
8. zář 2011

@sisstin Tak v prvej sprave mala susp. AS,v poslednej vyvinove poruchy reci a jazyka 😉 Na najblizsom vysetreni sa ho rovno opytam 😕 A Lea akoze nehovori neslusne,len niekedy,ale vcera teda cely den,ide hlavne o to ,ze ona tu ucitelku nerespektuje,je tvrdohlava a bavi sa s nou ako s kamaratkou 😅 Ten chlapec to teda riadne zavalil 😀 Bezim do prace,caute 😉

deina
8. zář 2011

@petul.a, velmi zaujimava stranka, este som to vsetko neprestudovala, ale mnohe na Miska sedi. A inac on bol taktiez hypotonicky, stredny stupen, ked sa narodil. Ale akosi sa to na nom velmi neprejavovalo, cvicili sme vojtovku mozno do 10.mesiaca (potom uz nespolupracoval), on vsetko, co sa tyka hrubej motoriky, robil vramci noriem pre donosene deti (nar v 32tt). Az neskor zacal by akysi neobratnejsi, sam sa neoblecie, co to si vie sam vyzliect (napr slipy, minule sa mu podarilo vetrovku si vyzliect). Toto leto som sa snazili vytrenovat ho na preliezkach, takze uz zvlada vyliezt hore po rebriku (klasickom i lanovom) a spusti sa sam na smykalke - toto vsetko Matko zvlada tiez a pritom je medzi nimi 20 mesiacov rozdiel.

@sisstin, to je hrozne, to im nemoze prejst, zdravotna starostlivost bez podania suhlasu. Nie je to minimalne protiustavne??? 😨

My sme s ockovanim tak, ze Misko ma vsetko + dokonca aj prevenar, ktory vtedy povinny nebol. To som este vela o ockovani nevedela a prevenar nam bol odporuceny na neonatologii, v tom case ho rizikovi novorodenci dostavali zadarmo. Vtedy jedinykrat bol Misko vaznejsie chory, po ockovani prevenarom, obstrukcna bronchitida. Nastastie sa to nezopakovalo a ostatne ockovania zvladal lepsie.

S Matkom bolo horsie. To som uz nejake tie informacie o tom, ze ockovanie moze aj skodit, mala. Matko ma 3x hexu a 3x prevenar + tbc, MMR nema vobec. Po hexe a prevenare (dostal ich spolu) mal teploty, ked teploty klesli, zacal strasne kricat, taky ten neutisitelny krik, ktory nejde nijako zastavit. Na 2 tyzdne po ockovani prestal past koniky (druhykrat sa prestal pretacat) a doteraz mam velke obavy z toho, ci tuna nemoze byt problem v tom, ze nam nerozprava. 😖

V Nemecku sa dava hexa 4x a MMR 2x, okrem toho sa dava este ockovanie proti meningokokom, ale nedala som nic z toho ani Miskovi, ani Matkovi. Minimalne, kym sa nedozviem, co s Matkom je, neockujeme a nastastie to lekarka respektuje.

petul.a
8. zář 2011

@dadlenka - Kryštůfkovi vše neeejjjjjjjj 🙂 🙂 🙂

Add očkování - máme kliku na doktorku. Vše vysvětlí, upozorní na to, že by mohla přijít reakce, řekne jaká a kdy přibližně by mohla být. Vzhledem k Barčině hypotonii nám udělala spešl očkovací plán a u živých vakcín se radila s neurologem, jestli už můžeme dát či ne. Žádné očkování navíc jsme nedávali ani dávat nebudeme. Ale jinak mám stejný názor jako Ygreen - pokud se průšvih někde v tělíčku skrývá a něco má propuknout, pak by to propuklo stejně, očkování neočkování. I když očkovat na tuberu třídenní mimi je fakt blbost.
Mmch, my se právě vrátili z očkování. Byla to hurá akce - já na to totiž zapomněla, tak mi doktorka volala a že prej tam zrovna nikdo není, tak ať dorazíme (máme to pár metrů) 😅 Hned jsem jí sdělila, že je u Barči podezření na AS - no netvářila se moc vesele, spíš byla překvapená (sice mi doporučení k psycholožce dala sama od sebe, ale asi čekala, že tam spíš bude nějaký blok nebo že se to třeba samo zlomí 😨). Ale je fakt, že jsem jí nikdy neříkala o ničem jiném než o té situaci s dětmi. Nicméně u ní byla Babu opět naprosto v pohodě, pozdravila, řekla, že jde na pigáro a že chce nanuk (= špachtli), poinformovala paní doktorku, že kolem jedou popeláři a že na poličce je zelenec (ano, zná názvy několika kytek) 😅 Poděkovala za obrázek, při odchodu řekla "nasledanou" a šly jsme.

@ygreen - já nevím, co R. psala o Evčině intelektu 😕 Mně nepřišlo, že by měla podprůměrný. Ale ono se to těžko poznává, když to děcko moc nekomunikuje, a navíc - co člověk pozná za jeden víkend, že...

@dalea - tak to taky známe. Naše Babu venku letí a volá "dooooo pldeleeee pláááceeee!!!" Pak se zastaví u psích pozůstatků a nahlas a srozumitelně pronese: "To je hovno! Nešlapat do něj!" Přiznám se, slyšela to samozřejmě od nás. Nezasvěcení lidé se u toho řežou smíchy. No, já vlastně kolikrát taky 😅 Ale teda je fakt, že já taky pro slovíčko daleko nejdu, takže jsem i čekala, že moje dítě nebude z těch, které by byly ve školce těmito výrazy okouzleny a nosily je domů. Ovšem připravuju se na to, že bude nosit horší, které ani já neznám 😅

petul.a
8. zář 2011

Ještě k tomu čtení ve třech letech - jasně, vím, že to nemusí být nadprůměrnou inteligencí 😉 Teď to trochu vypadalo, že chci z Barunky dělat intelektuála, co? Neee 🙂 I když, milé by to bylo, co si budem povídat. Já jen, že všude píšou, že dost aspíků má IQ v normě nebo i vyšší - a to mě trochu uklidňuje, co bych se nepřiznala, že? 😉 Ale ne, že bych své dítě milovala míň, kdyby mělo IQ pod průměrem. I tak by to pořád bylo moje sluníčko blonďaté milované 🙂 🙂 😵

sisstin
autor
8. zář 2011

@petul.a já jsem si dřív myslela, že u As je intelekt vždycky nadprůměrný..tak prý ne, můžou mít i MR..ale je to spíš zřídkavé.... případ tvojí holčičky to určitě nebude 🙂 jinak ten zájem o čísla a písmena mívají i zdravé děti, ale u těch to pak spíš mizí...Tygr třeba okolo 3let naprosto miloval loga, nápisy, písmena...docela mu šlo i globální čtení...no ted už ho to nebaví vůbec, ze čtení si pamatuje asi 10slov..a sám by se to určitě nenaučil...

kaja73
8. zář 2011

@petul.a Ja sem do temy nechodim,len chcem k tomu očkovaniu-že aj tak by to niečo prepuklo.Ja mam iny nazor-s nasich osobnych skusenosti-maly dostal na 7 den po hexe celotelovu cerven-trapili sme sa s tym hroozne dlho .Do 2 ockovania sa mu to takmer ukludnilo,ale po nom hroza- des-do hodiny noha ako v ohni a na druhy den už kravacal v podkoleni a na krku.Dalej dostal svolove zasklby,tiky hlavy,zastavil sa mu na 2 a pol m motoricky vyvoj,dokoncaa spravil krok spat.Zacal sa nam kolotoč chorob so 40 horuckami -teraz si na viac nespomeniem.Ale co chcem povedat- že teraz už rok neočkujeme a VSETKO vymizlo.Ani ekzem nema,ani tiky,motoricky predbehol deti v okoli,nema zasklby,chory nebol rok..Takže jednoznecne mu to spustilo očkovanie a ked sa z neho vyčistil-detoxom a dalsim neočkovanim,je to fuč.Ja to vidim tak, že ono by sa mu nič z toho nespustilo nebyt očkovania.To len na okraj. 🙂 deti su casto priotravene mn.hlinika v tychto vakcinach a to ovplyvnuje aj napr reč.

susik77
8. zář 2011

@sisstin , @dalea : Verca zase ked sa jej nieco nepaci krici: ja vsetko zlomim a vyhodim do popelnice!vsetky deticky zlomim aj skolku zlomim! Tiez neviem cim to je...
a obidve holky zaujima pocitanie, ale samotne cislice a pismena nie...Verca spocita uz 7 predmetov a teri obcas aj 17 nezrozumitelne-teda do 9 v poho a potom preskoci 10 a ostatne si tak zamrmle 😎

Inak mame teraz problem s Terezou v skolke: stale mlati deti, vcera mi ukazala ucitelka ze jedneho chalana poskriabala na tvari do krvi 😒 Ona nie je rozzurena, len skuma co urobia tie deti, pride k nim, usmeje sa a bud ich buchne po hlave, poskriabe, postipe alebo potiahne za vlasy 😒
vonku pri nej stojim a hned zasahujem ale v skolke ucitelky asi nedavaju pozor 😒
som im povedala nech hned zasiahnu, daju jej po ruke a hned nech jej vysvetlia situaciu...asi cakali ze ked mi ukazu co niekedy doobeda v skolke urobila ze ju za to doma zmlatim alebo co...vsak to si uz ani nebude pamatat za co dostala 😒

petul.a
8. zář 2011

@kaja73 - ahoj 🙂 Vidíš, já doteď nikdy neslyšela/nečetla něco takového, co tu popisuješ. Jsem tedy toho názoru, že očkovat ano, ale nic se nemá přehánět. Např. očkování proti planým neštovicím mi připadá jako zbytečnost. Samozřejmě, pokud dítě nedostane neštovice třeba ještě v 10 letech, tak pak bych ho zvažovala, ale jinak mi to přijde jako nesmysl. Nechci se pouštět do polemiky, zda povinné očkování ano či ne, stejně bychom to tu nevyřešili 😉, ale myslím, že pokud jde o očkování navíc, je to hodně o byznysu a "obchodu se strachem".
Samozřejmě je super, že tvému synkovi vše vymizelo 🙂 🙂 🙂

hanatka
8. zář 2011

@petul.a
nee, vůbec to nevypadalo, že chceš dělat z malé intelektuála. Já jsem jen reagovala na tu poznámku té doktorky, kdy dávala tu abecedu do souvislosti s inteligencí. Jakože to prostě tak být může a nemusí 🙂
Hele a kde jste byli u psycholožky?
A jaké má malá ještě projevy vedoucí k diagnoze AS, krom toho teda, že loupe cibuli? 😀

hanatka
8. zář 2011

Jinak co se týká očkování, malej je jeden z mála tady, co měl očkování OK, jak tak koukám. Reakci měl pouze na první MMR (nebo jak se to jmenuje), ale jen teploty, jinak nic.
Malá má zatím jen Hexu a ta byla úplně v pohodě.
Jiné nepovinné očkování taky nedávám, mám strach 😒

kaja73
8. zář 2011

@petul.a ja to tu tiež nechcem rozoberat,ale toto je moja osobna skusenost/dovtedy som ani ja netusila čo vsetko sa može stat/ a som v sukromke, kde je nas sputa s podobnymi,ale aj ovela horsimu reakciami-aj smrt tam mame,dokonca u 2 deti.Ale to je fakt mimo tuto temu.

ygreen
8. zář 2011

tak Tobiáš míval reakce na hexu a prevenar max teplotku a podrážděnost, ale max jeden den. Thea neměla nikdy žádnou reakci.
Tobís má povinné + prevenar 7 a klíště a zvažuji žloutenku
Thea má povinné a prevenar 13 - MMR posunu na neurčito

vendula86
8. zář 2011

Ahoj muj Luky má to co ty přesně dyasfáze padle paní Logopedky jak už jsem psala měla jsem mu dát čas a čas opravdu ukázal že sám si začal až chtěl on jenom jsem mu v tom pomáhala ...používal jen máma autem,lukáš hamat ne , autem výlet...atd .Vynechával uplně spojky předložky a hlavně slovesa po měsíci stráveném v lázním jsem na túrách stále na něj mluvila aŤ mě poslouchal nebo ne ...ptáček LETÍ, auto pojede na výlet...Lukáš plave atd.postupně a pomalu začínám pozorovat že průběžně a sice zřídka začíná tyto a jiné slovesa používat.Jinak Luky byl velice pohodlný a taky se mu moc nechtělo jen golfky kolo odrážedlo....vše jsem odstavila a jaké překvapení pro mne bylo, když po třecuh týdnech v lázních luky bez kola a všech pomocníků zvládal tůry 10 km a hvlavně maminky udělal kotrmelec zvládal skákání na míči a běhání s ostatními dětmi s dicfunkcí hyperaktivity dokázal se jim vyrovnat.chce to čas a změnit prostředí.Rada pro vás Vaše doktorka Vám ráda napíše lázně lečebný pobyt kde to pro doprovod hradí pojišťovna když to dají dětem s rýmou a maminky tam jezdí na měsíční dovolenou...Proč ne vám...já to za rok budu opakovat.A vám milé maminky to dá síli do dalších bojů s mluvením.doporučuji vřele Lázně v Jeseníku Preiznitzovy Lázně.Jsem doma čtrnáct dní doma a každý si všiml jaký Lukáš udělal pokrok.kdyby jste měli dotaz napište ráda odpovím.Lukymu bude v lednu pět .Ahoj

leporelo
8. zář 2011

Ahoj vedulo86, díky za názor. To je dobře, že se Lukáš rozmluvil a že se naučil v Jeseníkách nové motorické "kousky". No, myslím, že kdyby šla dysfázie léčit pobytem v lázních, tak tam s našimi dětmi jezdíme ob týden. Spíše mi to přijde jako dobrá shoda náhod ( kolektiv, podněty,větší komunikace)PS: Promiň,řadím to do kategorie zvířátek a bazénů.

sisstin
autor
8. zář 2011

škoda, že pojištovna neplatí spíš ty pobyty v Logu 😒

sisstin
autor
8. zář 2011

@leporelo jinak ta maminka z HK, co má taky kluka s expresivní...tak ona tvrdí, že jim strašně moc pomohlo plavání...že se u toho propojují hemisféry a taky mu to pomohlo hodně. Kuba už prej mluví hodně, ale není to úplně dobrý, ted šel do první třídy do logo základky 😉

sisstin
autor
8. zář 2011

ono jako něco to do sebe má, to zlepšení motoriky má na řeč taky vliv...no ale rozhodně to asi nebudou jako zázračné účinky, že by najednou dítě začlo úžasně mluvit...a taky okolo toho 4 a 5. roku u té dysfázie (pokud není hodně těžká) dochází k rapidnímu zlepšování 😉

leporelo
8. zář 2011

Špatný je, že už nikdy nezjistíme, jak by děti mluvily, kdybychom s nimi vůbec nepracovaly. Srovnaly by se nějak samy? A kdy? Anebo naopak, kdyby měly intenzivní péči prof.S z Pce...