Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
11. zář 2011

@sisstin poměř ze srandy poměřím ty naše 24 co máme

sisstin
autor
11. zář 2011

@smardik já je kupovala ve slevě, takže by byly za 250 i s poštovným 😉

sisstin
autor
11. zář 2011

@smardik no hele, 170mm...takže to fakt odpovídá 26 😉

smardik
11. zář 2011

@sisstin jak dlouho je tygr nosil, já zatím právě kupovala jen nové. to bude asi velké

sisstin
autor
11. zář 2011

@smardik on je měl jenom na střídačku k jinejm botám, tak je moc nenosil 😉 já ti je vyfotim...jako to měření metrem je na prd...ale prostě je to tak nějak cca 167-170....je to prostě větší, než normoš...ale u těch celoroček můžeš mít nadměrek klidně 0,5-1cm 😉

smardik
11. zář 2011

ty se mi na zimu líbí a cena ujde

sisstin
autor
11. zář 2011

@smardik jo, ty Primigi jsou fakt super 😉 ...tak tady jsou, jsou tmavě hnědý s černým 😉

smardik
11. zář 2011

@sisstin velké ☹ potřebujem menší, ale ty superfit se mi líbí, nevadí jak se budeme opičit 🙂 🙂 asi je zajdu vyzkoušet do obchodu a koupím na MMB

smardik
11. zář 2011
sisstin
autor
11. zář 2011

@smardik tak nic, jdu je hodit na MMB 🙂

smardik
11. zář 2011

@sisstin hod já budu taky házet, jen se mi nechce fotit ☹ ale měla bych, třídila jsem skřin tak to tu na mě volá a dneska jsem koupila bundu v Lindexu pro Toma, neodolala jsem

smardik
11. zář 2011

jinak narozeniny Tomíka mám vymyšlené - bambino LUK-komplet, garáže, mašinka Tomáš-nějaká jejich mašinka at se neperou, den a noc a stačí 🙂

ale nevím co vánoce, to chci motorickou kostku-velkou oba to dost baví a spolu dostanou nějaké lego duplo-jedno už mám doma tak koupím větší. Zvažuju ty duplo vláčky ale nevím je to dost drahé

sisstin
autor
11. zář 2011

hm, tak ted mi psala máma, že Tygr vychrchal 2x rýmovej hlen 😖 tak to je po mně...rýmu měl za život asi 3x, a to jsme ještě ani nevěděli, jenom trošku funěl a tím to haslo....a týden ve školce, a už teda asi taková rýma, že má z toho hleny... 😖 to jsem teda radostí bez sebe 😒

cmilka
11. zář 2011

s tou sebaobsluhou je to aj u nas dost bieda, filip si vie vyzut topanky, vyzliect mikinu aj rozzipsovat, ale tricko uz nie... a obliect ci vie akurat ciapku... naje sa sam, s lyzicou...a v skolke im s jedlom pomahaju, aj s pitim... ale nas filip nechce trenovat nic, ani obliekanie a vyzliekanie... ako vo vsetkom- akonahle sa nieco nezadari hned, tak jakot a koniec... 😎 😎 😎
inak, topky pre filipa ja kupujem v lekarni, od sante a neviem, ci to nie je ceska znacka (?), maju tvarovanu stielku a su celkom fajn

cmilka
11. zář 2011

@siss po 4 dnoch v skolke aj filipovi tecu z nosa sople 😎

zzuzca
11. zář 2011

Kubi je chory od piatku poobede, doobeda sme boli na ockovani - MMR 😝 😝 a poobede po spani uz soplil, kychal a ma horucku 😒 no a len co sme prisli domov z ocko, zachvat zlosti, valal sa tu po zemi, uz ani neviem preco 😝 som sa vylakala ci to nema suvislost s tym ocko. Takze krasny slnecny vikend trcime doma 😠 vcera vecer to chytil aj matko, noc uzasna, skoro sme nespali 😝

zzuzca
11. zář 2011

tak Kubik sa ciastocne aj naje sam s lyzicou, samozrejme polievku a tekute veci nie...chlieb mu musim krajat na kocky a strkat do ust...on je inac jedlik ale len ked ho krmim...ma 100 cm; 15,5 kg. Ked ho necham jest sameho, nieco zje, ale nema tu trpezlivost, proste mu to trva dlhsie a on dlho pri niecom nevydrzi. Takze ho vacsinou dokrmim, alebo v poslednej dobe proste necham tak, nech si nezvyka ze ho budem krmit do puberty 😅 jedlo neriesim, u nas je ale problem pitie 😝 niekedy je schopny trebars doobeda vypit sotva deci vody 😔

a strasne sa poti v spanku,hlavne na hlave. Dr. mi na to poradila rybi tuk.

juliska182
11. zář 2011

ahojte dievčatá, čítam vás pravidelne a teraz sa musím pridať k diskusii. Tiež stačil týždeň v škôlke a máme nádchu, teda menší má nádchu, takže o chvíľu bude mať aj starší, tiež som úplne nadšená, lebo tento týždeň mám toho tak veľa a nemôžem si dovoliť ostať doma.

sisstin
autor
11. zář 2011

no holky, tak Tygr je jasnej...leží jak lazar, rýma, teplota a blije ty hleny...takže zejtra školka fakt nehrozí 😖 no doufám, že to bude jenom nějaká 2-3denní viroza a ne fakt nějaká nemoc, aby hned od začátku v té školce chyběl 😖
@juliska182 no tak přeju, at to není nic horšího, než rýma...ach jo 😖

smardik
11. zář 2011

@sisstin at je brzy líp, já doufám že jesle přežijeme bez nemocí, dávám ten sirup a hodně chvály jsem četla na ten sirup s hlívou ústřičnou tak asi koupím ho

no a bundu jdu zítra vyměnit, snad bude. Jen váhám zda o velikost nebo rovnou dvě, co má na sobě je 104 a jak jsem to měla v obchodě u sebe rozdíl byl tak 2 centáky

smardik
11. zář 2011

před chvíli jsem měřila Tomíka a má 96 cm, celkem bobek mi přijde 🙂 a Honzík má 84 cm, asi to tak fakt bude je to měřené 5x protože se to oběma líbilo a chtěli se pořád měřit

sisstin
autor
12. zář 2011

Bré ráno,

tak u nás naštěstí "jenom" rýma jako prase, jestli z toho nechytne kašel, tak by to mělo bejt dobrý. Omluvila jsem ho do středy - docela mě překvapilo, že to chtějí v té školce vědět přesně, vždyt o nic nejde 😕 no ale chtějí 😝

@smardik no Tygr má ted 98, na tříletý měl 92 😉 průměrnej tříleták má metr, takže Tomášek zas tak mega malej není 😉

smardik
12. zář 2011

@sisstin tak to není zar taky prdolka 🙂 dá se to, uvidíme jak ho poměří příští měsíc na 3leté a hlavně váha mě zajímá. ale jak jsem ho viděla na té chatě bez trička tak zas není že by byl nějaká vychrtlinka, normální 3letý kluk to je 🙂, moje mamka říká že on bude postavou po Tomášovi a že i jak on chodí

no nic já fičím vyměnit tu bundu, vůbec se mi nechce

ygreen
12. zář 2011

čau holky, koukám že řešíte boty, tak je budeme muset pořešit, ale velikostně jsem někde jinde 😀 Tobiáš má už teď boty 28-29 a zimní bude muset mít 30 na tlustou fusekli. Taky chci superfity s goratexem, nebo nějaké ze sportu s goratexem. Podzimní chci taky ve stylu trekové boty, hlavně nepromokavé.

Ad sebeobsluha - Tobiáš sní sám cokoliv co není teplé, jelikož to moc nejí, jinak se nají normálně. Obslouží se sám bez problémů, pije i z petky bez problémů - otevře i zavře si jí. S oblékáním nic moc, sundá si ponožky, tepláky, spoďáry. Nandá si tepláky a spodky. Tím končíme. Vyčistí si zuby, umeje si ruce, obslouží se na wc - to už je bezúdržbovej 😀 😉

u nás se včera slavil Theinky rok, dopstala boží velkej dřevěnej kočárek a panenky a plyšáky - no Tobiáš je z toho hin, pořád vozí kočárek, dává celému kočárkovému osazenstvu pít z lahvičky a říká ňam, ňam 😵 😀 pak furt hraje na piánku, jako sranda.

leporelo
12. zář 2011

Ahoj, blahopřeju ročákovi Thee!
U nás byl první školkový rok, co se nemocí týče, masakr. Nudli měl M. od října do dubna, chrchlal skoro pořád, některé zimní měsíce byla docházka tak půl napůl. Nevím, jestli to bude letos lepší, rýmu už mají oba...
Máme doma ty Zámecký schody. Marek si s nimi zatím hraje, asi se mu líbí, že může chodit s těmi pidi figurkami princezny a rytíře. Schody jsou podle mě jen o trochu náročnější než Záhadný hrad. Ten se víc líbil mně, tím jak je jednoduše, ale geniálně vymyšlený. Schody sestávají z 11ti dílků, kostky jsou o trochu menší než u hradu, zpracování stejně precizní.

dadlenka
12. zář 2011

@sisstin tak aspoň že tak🙂 hlavně ať zůstane jenom u té rýmy. Kryštof zatím drží, on už je promořenej nemocma od starších sourozenců🙂 jinak dneska jsem v šoku, do školky běžel!!! Nechal se převlíct a valil do třídy, po svačině jsem ho vyzvedla, dokonce se připojil ke cvičení!!! a když paní učitelka hrála na klavír, hrál na ozvučná dřívka🙂 u svačiny se trošku vztekal, ale paní učitelka mu řekla, že bude jíst s dětma a tak si vzal chleba a v klidu svačil... Uvidíme zítra, zkusím zase později🙂 příští týden už i na oběd🙂

ygreen
12. zář 2011

@leporelo díky za přání 😉
Holky, u nás na diskuzi si chválí Imunoglukan a rakytníkový sirup před nástupem do školky a na podzim. Že děti pak jsou odolnější.

My se držíme doma, děti byly včera unavené děsně, tak mají klidový režim, teď koukají na kouzelnou školku a pak půjdeme tedy na zahradu, Tobík si pohraje s 5 letou sousedkou.
Dnes jsme si s Tobíkem hráli s panenkama, on jim dává pít, jíst, povozí je v kočárku, přikreje je. Pak jsme dělali protiklady, puzzle a šli asi na hodinu a půl na hraveuceni.cz Tak jsme sjeli x krát barvy, zvířátka a Tobík si asi milionkrát pustil písničku Když jsem já sloužil.... on si to sám odkliká mezerníkem a tančí a směje se těm zvířátkům, no super, pěkně se na tom učí, ukazuje o 106.

Jinak je sranda, že Tobiášovi dělá problém ukázat oči, ale Bakugana ti najde kde potřebuješ 😀 no každopádně oči už máme zmáklé - naučila jsem ho že na oči může dělat pích, pích - jemně samo 😀 takže Tobí, kde má máma oči (nic), kde mí máma oči pích, pích (a už to najednou ví) 😀 😀 ale Bakugan, Gormit, a jiný pitchoviny si pamatuje hned 😀 😀 😀

dadlenka
12. zář 2011

@ygreen tobík je šikula, moc hezky si hraje. Kryštof dostal k narozeninám velkou tatrovku a většinou řídí krtek nebo skřítek(plyšáci), včera čistil zuby dinosaurovi🙂. Já si s ním nehraju, hraje si sám nebo s bráchama, maximálně nastíním možnosti hry, ale nechávám svobodu😉
Proč by ti měl ukazovat nějaké nudné věci, když tě může poučit o gormitech😀 znám🙂 stejně jsem zvědavá, kam ti naši samorosti dospějí a dorostou🙂)

leporelo
12. zář 2011

@ygreen já jsem mu ten hlívový sirup dávala a bez nějakého efektu. Dobrou zkušenost jsem měla s Bronchovaxomem ( ale je na předpis) je to lyzát bakterií, to byla jediná zima, kdy byl o.k., ale možná je to také tím, že nechodil moc do kolektivu. Letos mu to chci taky dávat, akorát je problém, že se to má vzít nalačno a já když vstanu, tak už je Mára většinou nasnídaný. Tak se budu muset s tím vstáváním polepšit 😖

ygreen
12. zář 2011

@dadlenka Tobča je zatím takovej že panence dá napít jen někdy, ale když si hraju s ním, tak ho jakoby musím navádět - dej panence napít, dej jí pusinku a teď jí povoz a tak. On se tohle hraní na něco fakt teprve učí 😉