Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
23. zář 2011

@paolin no ono by se nemělo tlačit v tom stylu, že jako nutíme dítě něco říkat, co mu nejde...nutíme ho opakovat atd. 😉 ale pracovat určitě jo, ale prostě nenásilně, formou hry..aby to nebral ve stylu, že "ježiš, zas mě matka do něčeho nutí, já nechci atd." 😉

hokna 😅 😅 😅 😅 😅

paolin
23. zář 2011

@jolinka @smardik to se vám holky nedivím. tohle zvládnout.. ☹ my máme školku blízko a děti jdou poo o půl jedné - oběd mají 12:15. práci mám cca 15 minut od školky. tak se to lépe stíhá. jinak by to bylo dost šílený! zvlášť, když babi k dispozici nejsou.

paolin
23. zář 2011

@sisstin 😉 Adam má o knížky apod zájem vyjímečně. on miluje mašinky. tak je to šiši sem, šiši tam 😀 dost na to jeho divočení doplácí Vítek. nemůžu s ním hrát ani pexesto nebo člobrdo, Áda do většinou začne bourat a kazit 😒

sisstin
autor
23. zář 2011

@paolin jako my tu "pravou" logopedii taky zatím moc doma neděláme, ono to zatím ani nejde, když jako spoustu hlásek neumí říct atd. 😉 takže to více méně nechávám hlavně na logopedce (chodíme jednou týdně) a na té školce. Doma si max. zkusíme nějaký cviky na tu pusu, a třeba 10minut rozslabikovávání slov a tak...

ale doma jako hlavně s ním dělám ty ostatní věci na rozvoj - zraková a sluchová percepce, logika, prostorová představivost atd. Takový ten větší logopedický "dril" je až když je dítě starší a víc mluví, a dá se mu upravovat ta výslovnost, víc pracovat s tou pusou a tak 😉

sisstin
autor
23. zář 2011

@paolin Tygra knížky taky moc nezajímaj, jako ted se to zlepšilo trošku, ale žádnej zázrak 😉 takže my doma děláme Logico (vždycky aspon jedno celé téma - 16 listů), pak si postavíme 1-2 úrovně Záhadnýho hradu, zahrajeme si 1-2 hry od Granny, projedeme sešity od Bednářové, chviličku cvičíme grafo, pak skládáme puzzle nebo děláme mimi motanici nebo tak...a tím to hasne 😉

sisstin
autor
23. zář 2011

@jolinka nj, tak nikdy nemůžeš vědět, že tvoje dítě bude mít takový problém...v tom mám výhodu toho, že je Tygr první a vím to...takže nějaké další akce, co se týče dětí atd. jsem zavrhla 😉 já myslím, že se Kati zlepšuje i tak, že když to nepůjde, tak prostě do logo školky chodit nebude...pokud to vyvážíš logopedií a prací doma, tak se nic neděje 😉

jolinka
23. zář 2011

@sisstin ako logoskolka neni v celom meste aspon ja som nenasla. takze to by sme sa museli stahovat trebars do presova tam su lepsie moznosti, maju skolku aj skolu pre deti s poruchami komunikacie, zato aj logopedov je tam lepsi vyber.

sisstin
autor
23. zář 2011

@jolinka Joli, tak samozřejmě to stěhování by byla asi nejlepší možnost...ale to už záleží na vás, jestli je to pro vás akceptovatelný nebo ne 😉 já stejně takhle asi budu řešit tu logozákladku, páč je v HK a já bez auta, dojíždět vlakem a ještě bez příjmu...to si prostě neumím představit... 😒

je to hrozně těžký, samozřejmě člověk chce pro svoje dítě to nejlepší....ale někdy to prostě nejde až tak, jak by jsme si představovali....mě nejvíc limitují ty finance, nic jinýho 😒

dalea
23. zář 2011

Ahojte,idem Vas docitat,len chcem prispiet,ako inak,niecim zabavnym 😅 Rano som prisla k mame po Leu,ze ju odvediem do skolky a na stole mali polozene svadobne oznamenie,Lea ho zbadala a tak sa pytala,kto to su?Vravim,ujo s tetou,oni budu mat svadbu a Lea na to -A vytvoria rodinu 😀 😀 Skoro som odpadla 😅 A pokracovala,ale ja nemozem este Otvorit rodinu,lebo som este malicka,musim si najst frajera 😅 😅No a potom klasika,ze za frajera chce ocka,ked som jej vysvetlila,ze ocko je moj frajer,tak chce Danka,ona nechce cudzieho chlapa 😠 Joooj,sa nasmejem poslednu dobu,ale to je dokaz,ze uz zacala chapat aj tie vztahy,to donedavna nechapala ani co su kamarati 😝

dalea
23. zář 2011

Ale aby som sa len nechvalila,tak vcera sa asi hrala na Katiku 😀 A mi vravy ze -som cmulala prsty a babka mi prsty zabit 😲 Pytam sa,co Ti babka spravila?Tak zacala koktat-mi prsty zabila 😅 Vravim jej,dostala si po prstoch?- ano,dostala som po prstoch a dalej uz rozpravala normalne 😕 Tak to bol taky extrem trosku,niekedy ma este problem nieco vysvetlit,tak sa jej podari este aj zle gramaticky povedat,ale taku jednoduchu vetu,ze nevedela vyjadrit,to ma prekvapilo 😝

sisstin
autor
23. zář 2011

@dalea já myslím, že v tomhle věku maj ještě na občasný agramatismy atd. nárok 😉

jinak dneska přijede MP, no že bych z toho byla nák na větvi, to se říct teda nedá 😕 to je fakt peklo, já prostě nemám šanci si na něj zvyknout... 😝

paolin
23. zář 2011

@sisstin to bude určitě OK. minimálně si třeba relaxneš 😉
tak já valím s kolegáčkama na oběd a pak pro děti. prima víkend všem!

sisstin
autor
23. zář 2011

@paolin no právě moc ne, jelikož naši nebudou doma, tak budeme furt s Tygrem = budeme dělat to, co vždycky a na MP nula času 😝

tak dobrou chuť a hezký víkend 🙂

dalea
23. zář 2011

@sisstin Agramatizmy mi nevadia,ale tu ma zarazilo to,ze si nevedela spomenut,ako to ma povedat,uz bola z toho sama nervozna,ze jej to nejde 😝 Inac vcera sa jej suseda mojem mami chcela "milo" prihovorit a nieco jej tam rozpravala o kostole,ze ci nebola na detskej omsi,ako tam bolo pekne a Lea uz asi mala dost a vravy-Ale,ty,rozpravas hluposti 😝 😅

dalea
23. zář 2011

@smardik
@jolinka My,ked sme este chodili na logo,tak sme sli rano a v ten den nesla do skolky,inac sa to nedalo,a vtedy este bola v skolke iba doobeda 😕 No na logo sme chodili len raz do mesiaca a po 7 mes. nas uz vyradila,vy to mate tazsie,potrebujete chodit castejsie 😒

smardik
23. zář 2011

@dalea no uvidíme jak to půjde, vyzkouším to jaké je jít ráno na logopedii a pak do jeslí a jak to nepůjde uděláme to stejně. ale ted nás objednala zase až za 3týdny že to stačí. Doma máme pokračovat v tom co děláme, hlavně knížky at nabírá pasivní slovní zásobu, to pexeso na kterém se učíme-musím koupit nové v tom už vše zvládá kromě - i list, lod takže super a stavění kostek podle předlohy, co nejvíc komentovat, mluvit na něj

jo a dostali jsme pochvali za výběr knížek-měli jsme donést svoje se kterými děláme tak sjme donesli ty co máme od @sisstin a dostali jsme pochvalu 😀 😀 😀 díky siss

sisstin
autor
23. zář 2011

tak my máme další výtvor 😀 😅 no nic, jdeme zas něco tvořit...ale že by se mi teda chtělo 😝

@smardik není zač 🙂

sisstin
autor
23. zář 2011

jsem zapomněla 😝

smardik
23. zář 2011

@sisstin ještě že tě máme, my snad za to budeme muset tygrovi něco koupit a poslat

smardik
23. zář 2011

ale musím vám pochválit Tomíka, dneska stavěli na logo z kostek a on zvládl zopakovat domeček jak tomu říká - dvě kostky kousek od sebe a na to jednu kostku, sice to ukazala 3x ale udělal to sám 🙂 pak tam na něj dělala baf, chodila s panáčkem at řekne ahoj super 🙂 zaujala ho

smardik
23. zář 2011

jo a koupila jsem Tomovi taky ten sirup omega nevím dál, Martánci už skoro došli tak jsme potřebovali jiný a nabídla mi ten tak jsem ho vzala, kdyby nebyl tak drahý beru ho snad i já mám pocit že mi nějak krní mozek a rozhodla jsem se podat přihlášku na VŠ, nějaké knížky na příjmačky na učení mám doma tak bych ho taky brala, ale stojí 270 Kč tak na to asi prdím

susik77
23. zář 2011

Ahojte baby, nestiham vas uz moc citat. U nas je celkom fajn, mne vyhovuje ze ciastocne pracujem, aj holky sa pekne zlepsuju 🙂 dost sa spolu hraju, na princezny, varia spolu, pred chvilou mi bola Verca zaspievat, Teri sa pridala 🙂
Sem-tam ma Verca hysaky v skolke ale uz si na to zvykli. Inak, naucila sa uz v skolke plut a zalovat 😎
Ale uz sa pomaly z nej stava taka kludna predskolacka 🙂 najradsej sa hra, kresli, posledne dni dsa pyta ze chce robit ukoly-robime z tych predskolackych kniziek 🙂
V skolke akurat hovorili, ze ma Veru hysaky ked sa chce hrat s nejakou holcickou-chytat ju za ruku a ta holcicka sa nechce drzat, lebo to nema rada 😎

ygreen
23. zář 2011

Ahoj holky, my byli dopo la logopedii, šel sám a dal celou půlhodinku s přehledem. Prý krásně spolupracoval, ukázal jí co umí na pc a dokonce jí ukázal že něco lze dělat mezerníkem, což ona netušila 😀 podařilo se jí z něj vyloudit zvuky jak dělá letadlo apod. Pak dělali nějaké puzzle a barvy. Říkala že spolupracoval špičkově. A že máme prostě doma pracovat na těch stránkách co mu moc nejdoua ty co mu jsou jen tak pro zábavu a odlehčení. Měla radost že EEG je čisté a když jsem jí říkala o tom ignorování, tak samo nic moc, ale že se teď tak moc zlepšil, že by se být mnou moc nebála toho atypu. Tak taková pozitivní tečka na konec 😉

Holky tak když si vezmu že před 3 měsíci musel z loga jít pryč páč nespolupracoval, pak měsíc pauza a teď je tam sám a maká jak šroubeček 😵 😵 😵 😵

A včera večer mi řekl ahoj a dvakrát 😉 logo říkala, že to vypadá že začíná vyluzovat slůvka jako poslední souhlásky - taková ta první řeč. Tak snad 😉

jolinka
23. zář 2011

@ygreen no super
🙂

sisstin
autor
23. zář 2011

@ygreen super, jste se asi v té době i trefili do nějakého silnějšího období vzdoru 😉 kolik má vlastně Tobís přesně věk? 😕 Sakra, mě štve, že kůn nad tři roky ty měsíce nepočítá, mohl by to počítat aspon do 6 let 😕

dadlenka
23. zář 2011

@ygreen no to se dobře čte🙂 Tobík je fakt šikula🙂 Tobiášek ještě vůbec nemluví? Já jsem myslela, že už něco říká, každopádně když se zlepšil v tom porozumění a chce se domluvit určitě slova přijdou🙂

smardik
23. zář 2011

@ygreen super je šikulka 🙂

on je tam taky sám? já chodím s Tomem, ujištuje se že jsem tam, sedí mi na klíně ale pracuje jen musím být s ním. Kdyby tam byl sám je to pro mě jednodušší s Honzíkem

sisstin
autor
23. zář 2011

@smardik to má každý dítě fakt jinak...Tygr musí být všude sám, jinak se po mně válí a dělá kraviny...se mnou je jedině u Krejčířový, tam teda kupodivu spolupracuje i se mnou...ale jinak je všude sám...

zas jsou děti, které spolupracují jedině za přítomnosti rodiče...to je fakt různé 😕

smardik
23. zář 2011

@sisstin já vím, chce mě tam tak tam jsem a měnit to nebudu, jen by to bylo snažší kdyby tam zůstal sám.

musím sehnat nějaké hlídání, co jsem měla mi nastoupilo do práce ☹ sice jsem za to platila ale znali jsme se, vídali ji, věděla jsem že je v dobrých rukou

ygreen
23. zář 2011

@smardik jj šel tam sám, seděla jsem na chodbě a krmila malou ale kam,rád Jiřík ponás sám jít odmítl, jen s maminkou 🙂
@sisstin Tobís má přesně 3 roky a necelé 4 měsíce
@dadlenka používá asi 10 slovíček to je vše a pár jich někdy zopakuje,ale minimum a jen někdy. Foniatrička říkala, že CNS ještě k tomu není aby mluvil.