Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
2. led 2012

@dadlenka teraz momentalne odrata cis. rad do 15 [poslrdne 3 dni] a do 20 s vynechanim daktorych cislic, ja to povazujem za veeeelky uspech 😅 😅

dadlenka
2. led 2012

@jolinka Kryštof má 3 a 4 měsíce (za chvilku) on po těch číslech jde, nahoře a dole chápe... teď ho učím, že má tři roky, i když počet tři chápe, tak nechápe asi ty roky🙂) Jinak můj prostřední synek (6) než šel do školy uměl počítat do patnácti🙂 stejně začínají pětkou🙂

sisstin
autor
2. led 2012

tak Tygr jako opravdu počítá do 6 😉 do 6 i sčítá a odčítá...to fakt ty počty ovládá....do 10 vyjmenuje řadu...a do 100 prostě pozná čísla dle symbolu, že když třeba řeknu 58, tak on to umí napsat na kalkulačku...ale aby čistě fakt počítal, tak to jenom do 6 😉 což si myslím bohatě stačí, to je úroven před první třídou 🙂

@jolinka jinak Joli, u vás se to fakt suprově zlepšuje...počkej, ještě z Kati bude premiantka 😀 😀 😀

dadlenka
2. led 2012

@sisstin však to píšu, že v první se začíná s počty do pěti. Nevím, jestli Kryštof odčítá, ještě jsem to nezkoušela, ale na hravém učení jak se počítají zvířátka do deseti v pohodě spočítá a ukáže na symbol a já ho nakliknu, s myší ještě neumí🙂

sisstin
autor
2. led 2012

@dadlenka on je pak asi i rozdíl, že děti v první třídě už sčítají a odčítají podle symbolů 😉 to Tygr samozřejmě neumí, on prostě jen umí doplnit, kolik do jakýho počtu chybí..nebo něco sečíst podle obrázku 😝

dadlenka
2. led 2012

@sisstin tak oni začínají na jabkách a teprve se učí přiřadit ten symbol - v podstatě opakují tu školku.. Daneček teď teprve počítá do sedmi a bude pololetí🙂

jolinka
2. led 2012

@sisstin jj premiantka... za par rokov budu promovat vsetky jak tu su 😅 😅 😅 😅 😅

jolinka
2. led 2012

@dadlenka nasi pocitaju do 9 v skole

Kati este nechape scitanie ani odcitanie...
akurat som jej dala priklad ze Kati mas dve jablka a ked ti jedno vezmem kolko ti ostane? a Kati... jeden, dva.. ja chcem 2 jablka, nechajte mi ich 😀 😀 😀 a chcem radsej 5 mandarinok, nie jablka... 😀 😀

dadlenka
2. led 2012

@jolinka má recht holka, ta se neztratí😀😀 Kryštof by asi nechápal ten pokec okolo, takže on zpočítá konkrétní počet, ví, že k počtu se váže číslo, ale pochybuju, že by takhle ten příklad pochopil, zatím funguje na spočítej, a kolik je...🙂

jolinka
2. led 2012

@dadlenka a pozna aj par symbolov cislic nulu, 1,2, 3, 4 a 5

jaaaaj baby a dnes sme cvicili logo a okrem R co nevie... padla posledna bariera sykaviek pismeno C hurrrraaaa 😅 😅 😅 podarilo sa jej i take slova ako nemocnica, cicavec

jolinka
2. led 2012

normalne mam obavu ci nas nevyradia z logo, lebo uz aj to R jej obcas naskoci... sem tam aj kde ho netreba...ze repidlo {lepidlo} Racko [Lacko}

sisstin
autor
2. led 2012

@jolinka a myslíš, že už to porozumění nemá zasažené vůbec? 😕

sisstin
autor
2. led 2012

tak jsem se jak debil zaregistrovala na profíky a zas se staženým ocasem píšu, aby mě změnili na běžnýho uživatele..páč to je děs takhle a nebyly by mi vidět alba, já bych neviděla vaše atd. 😠

jolinka
2. led 2012

@sisstin myslim ze ano...ale uz nie ani tej beznej reci...skor tie pikosky, obrazne veci, dvojzmysly, nechape ironiu, Johi uz v takom veku sa trebars urazila ked som jej povedala nieco ironicky... je mozne ze toto pochopi ale neskor ako je bezne

jolinka
2. led 2012

@sisstin ale fakt uz chape aj zlozitejsie suvislosti... dnes vecer mi napr hovorila... Idem si umyt zuby a potom sa napijem len cistej vody lebo zo sirupovej sa mi pokazia zuby...

taku dlhu vetu uz dokaze povedat a ma to hlavu aj patu 😉

sisstin
autor
3. led 2012

Bré ráno,

@jolinka Jolik, tak to je mazec vid.. 😵 kdo by to byl před dvěma rokama řekl, úžasný 😵

holky, doufám, že mi ten profil během dneska změní, nebo se z toho zcvoknu 😠 já si totiž chtěla zadat inzerát na asistenční služby a rozvoj dětí. Ted budu pomáhat kamarádce s jedním chlapečkem, tak mě napadlo, že by se dala jednak přivydělat nějaká ta koruna a hlavně bych zůstala zas nějaký zkušenosti a hodilo by se mi to do životopisu. A jedna holčina mi na face psala, at si dám tady profíky, že slibovali, že se nic nezmění a bude to jen bonus. Tak jsem si to změnila (nikde žádné upozornění, že přijdete o přátele a možnost se dívat do alb a komentovat alba běžných uživatelek...nebo já jsem si toho nikde nevšimla), a ted jsem v čudu. I když něco hodim do alba, tak se to tady nezobrazí, jen pokud člověk klikne na ty Pro a kolik lidí se tam dívá že 🙄

tak snad do večera mi to změní 😕

smardik
3. led 2012

dobré ranko

dávala jsem včera dohromady Tomáškovy slova, tak je píšu i tady co říká: ne, ham, haf. čiči, babo-balon, ba-podle situace bud je něco špinavé,chce čůrat,kakat nebo něco spadlo, tady, gaga-strom, šššš-vlak,tramvaj a hů-sanitka,hasiči, titi-traktor

sisstin
autor
3. led 2012

My jsme dneska dostali ze školky logopedický kostky, jsou tam slova hlavně na B,P, M a N...Tygrovi se to docela líbí....

smardik
3. led 2012

@sisstin super jsem zvědavá zda něco budou i nám pak budou ve školce něco půjčovat

my včera zkoušeli loto, ale první jen obrázky at vím že vše pozná a ví co je co,dneska budeme pokračovat

sisstin
autor
3. led 2012

@smardik určitě budou, v některých logo třídách dostáváš i úkoly na doma 😉

smardik
3. led 2012

@sisstin to jsem zvědavá, no už koukám an stránky kdy tak budou v ostatních školkách zápis, dostat Hanyse do školky bude asi umění ☹ je tu jen jedno co bere většinou děti mladší než 3let, budu vodit oba jinde to bude zajímavé

sisstin
autor
3. led 2012

@smardik a kdyby Tomíka vzali do té logo třídy, tak nemá to ta školka tak, že sourozenec by tam mohl chodit taky (do běžné třídy), to tak školky docela mívají 😕

smardik
3. led 2012

@sisstin mám strach že v téhle školce ne, je to nejoblíbenější školka u nás, odmítají i děti co mají i 4 roky jaký je nával, dost se tam dostává přes známosti-ty já tam bohužel nemám takže dost těžko. Navíc tam zápis není tak takové blbé no, jako přihlášku mu tam dám na 100% ale moc s tím nepočítám. Jednu přihlášku má už podanou od srpna 2010 - to jsem ji podávala Tomovi ale nedostal se a přihláška tam pořád je tak se jen předělá na Hanyse když tam Tom chodit nemůže. Šanci spolu by možná měli v té integrované třídě, jenže to je otázka kdyby se tam dostali oba co je lepší-zda at chodí školku, kde by jich bylo mín, logopedka tam sice dochází ale ne tak jak do logo třídy nebo každý jinde a vodit je každého zvlášt, bude to zajímavé

sisstin
autor
3. led 2012

@smardik nj, to je takový blbý rozhodování 😖 jako kdyby měl Tomík "jenom" expresivní, tak bych byla spíš pro tu integrovanou i s Hanýskem...ale u té smíšené už je to takové složité, to bych fakt chtělo logo třídu 😖 no budeš to muset promyslet, co by pro tebe bylo schůdnější....jestli to, že bys vodila oba do stejné školky, ale s tím, že třeba Tomík nebude mít až takovou péči....nebo to, že je budeš vodit každého jinam, ale zas se tam budou Tomíkovi adekvátně věnovat 😕

smardik
3. led 2012

@sisstin uvidíme, vzhledem k tomu že logo školka je slíbená jen ústně takže budu dávat přihlášku i do té integrované třídy a uvidíme. Honzovi dám přihlášku i do školky kde je logo třída. Chlap je proto, dát je spolu do té integrované kdyby to šlo, já proto vodit každého jinde, at má Tom péči kterou potřebuje a současně nechat v té školce Hanymu přihlášku s tím že by třeba nastoupil až by se uvolnilo místo nebo až další rok, prostě by pak přestoupil. ale zas on je celkem citlivka na tohle tak nevím zda to bude to nej řešení, každopádně k zápisu půjdeme do víc školek

ono kdyby měl chlap jinou pracovní dobu bylo by to jednodušší, takhle fakt musím vodit oba já, vyzvedávat a fakt práce asi nehrozí

sisstin
autor
3. led 2012

huráááá, už jsem normálnííííííííííííííííííííí 😀

sisstin
autor
3. led 2012

@smardik no je to fakt náročný, mně je to jasný 😖 kor, když člověk neřídí...kdyby ty školky byly aspon blízko sebe, tak to by se ještě nějak dalo 😕

pelmisek
3. led 2012

Holky sleduju vás už dlouho i když nepřispívám. Mám holčičku s vývojovou dysfázií a chodí do logopedické školky. Dala jsem jí tam hlavně z toho důvodu, že doma teda trénovat nechtěla vůbec a tak jsem doufala, že v logo školce se to zlepší. No zatím nic moc i když nějaká slovíčka naskákaly. Myslím, že paní logopedka si s ní taky neví moc rady. Veru je dost tvrdohlavá a co nechce prostě neudělá! No každopádně se chci poradit ohledně domácího cvičení s Veru. Dala jsem si závazek do Nového roku, že se prostě každý den budeme spolu učit a ona na to přistoupila. Teď máme ale problém s tou mladší dcerou - vždycky když se s Veru do něčeho dáme tak začne "otravovat". Ano asi to chápu - snaží se upoutat mou pozornost, pže se jí zrovna nevěnuju ale nevím prostě jak to řešit. Jak to děláte vy co máte k tomu "postiženému" dítěti ještě jedno popř. více? Kdy si najdete čas jen na to jedno abyste se mu mohly plně věnovat? Jsem z toho dost zoufalá i když doufám, že ta mladší za čas pochopí, že ten čas je třeba rozdělit a věnovat se zvlášť jedné a druhé. Taťka samozřemě chodí domů až když se koupou a to už toho moc neprocvičíme.

paolin
3. led 2012

@pelmisek já mám taky doma paličáka, co nechce vůbec nic trénovat ať ho motivuji sebevíc. tedy teď jsem pořídili iPad a to ho chytlo. taky jsem vytáhla obrázkové kartičky a ty se mu moc líbí. začal i číst. tak uvidíme, jak to bude dál. ale do vánoce fakt ani náznak zájmu. doma mám tedy staršího, tak s ním se už nějak domluvím, ikdyž "otravuje" taky. prostě počká a pak si danou věc může udělat taky. když jsem se potřebovala věnovat staršímu, tak jsem malýho něčím zabavila, ikdyž na chvíli. nebo jsem to vymysleli tak, aby to šlo dělat společně.

sisstin
autor
3. led 2012

@pelmisek a mladší to chce dělat taky nebo se prostě jen zlobí, že se ji nevěnuješ? 😉 Pokud je to ten první případ, tak je fajn dítěti dát taky nějaké pomůcky, aby mohlo "pracovat" a nevstupovala do práce se starší 😉 Jinak nespolupracujících dětí je spíš ta větší půlka, než těch spolupracujících 😉 My v tomhle máme výhodu, ale zas on nechce dělat jiné věci, které ostatní děti dělají rády...takže to si nevybereš 😉

a jinak jsem dostala nabídku vystupovat v i-net rádiu, téma - české zlaté ručičky, pomůcky pro lidi s handicapem 😝 tak jsem do toho navrtala i Martinu, tak jsem zvědavá, co z toho vznikne 😝