Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

filmuska_01
28. srp 2012

@sisstin to je podobe ako u nas, ja sa hlavne tesim ,ze kresli momentalne. ono sa cvicenie zlepsi, uvolni sa zapastie apod.

sisstin
autor
28. srp 2012

@filmuska_01 no mě právě zajímá, zda pak bude mít takovou ty dysfatickou kresbu, to se zatím nedá posoudit..jinak grafo jako takovou mi říkala Kr. ted naposledy, že má k věku...ale tak kresba a grafomotorika jsou dvě odlišné věci....

filmuska_01
28. srp 2012

@sisstin A to ako vyzera ta dysfaticka kresba,to mi je nezname...?

sisstin
autor
28. srp 2012

@filmuska_01 no dysfatici mají neproporciální např. auto je 5cm široký a 20 cm vysoký, nebo třeba nakreslej postavu - udělaj hlavu a pak krk stejně dlouhej, jako zbytek těla...nebo místo očí jsou velká prázdná kola...nebo třeba tu určitou věc namastěj do rohu papíru a zbytek nechaj volnej 😉

filmuska_01
28. srp 2012

@sisstin ale to sa hodnoti asi neksor, u predkolakov ci skolakov, vsak.a ako to vysvetluju, preco je to tak?

sisstin
autor
28. srp 2012

@filmuska_01 hodnotit se to dá,až když dítě něco namaluje,což u nás nehrozí furt. Jinak je to narušenou tou prostorovou představivosti,špatnou představou o rozmístění části těla,např.prý dysfatik si neumí sáhnout na povel na klíční kost atd.

evkakorcek
28. srp 2012

@abbie a kedy si porodila synčeka? lebo ja som rodila už v roku 2012 a mojho neočkovali proti TBC. Samizda, že to chceli už dávnejšie zakázať.

margareta76
28. srp 2012

@evkakorcek: Neockuju babatka proti TBC od 1.novembra 2011.

alenamasinova
28. srp 2012

Ahooj, néé, rozhodně to není reklama, jen dobrá zkušenost, co se Fosfoseru týče, víc už se k němu nebudu rozepisovat...
Na LOGO klinice je příjemný personál, měli jsme výbornou logopedku, ale celkově to bylo strašně moc náročný, u mě ještě náročnější v tom, že jsem měla mladší dceru (1rok) doma a bylo to naše první odloučení. Nakonec jsme odjeli už ve čtvrtek. Bylo pro nás hodně důležité, že na jednom místě udělali kompletní vyšetření a pak stanovili diagnozu. Dcera byla hrozně šikovná, ale neudržela pozornost tak dlouho, jak by potřebovali, ale celkově to snad nějak zásadně neovlivnilo ten pobyt. Seznámila jsem se tam s fajn holkou, byla tam s 5letým chlapečkem a bylo fajn, že tam Lucka měla společnost. Celkově musím pobyt v Brnu chválit, protože v Praze pořád vyčkávali, že se rozmluví a pravděpodobně bysme na tom byli pořád stejně, ale já jsem věděla, že je tam nějaký fyzický problém, a to se potvrdilo.
Musím načíst, co si tu píšete zpětně a zorientovat se 😵

janasim
28. srp 2012

@blka Ahoj,nas Kristian je tiez nespoluprajuci,neurologicke vysetrenie prve bolo rozhovorom a klopkanie neurologickymi kladivkami,len taky zaklad.A objednali nas na EEG mozgu,a dalo sa v pohode aj s nespolupracujucim,sedeli sme v kresle ,on na mne 10minut s drotami na hlave,sestricka ho zabavala hrackami.Vyslo nam nezrelost mozgu podla tej krivky a dostali sme sirup Nootropil.

janasim
28. srp 2012

@sisstin To by sami pacilo pre maleho,aj by som si priplatila,akurat ze tu neni koho platit.Urcite to Petrikovi tvojmu pomohlo,ved je dobre kazdu pomoc vyuzit.

janasim
28. srp 2012

@lenajsek To je super ze sa zapaja a ze mate dobru logopedicku,prideme si ju pozicat a aj tu Ranni peci 🙂

janasim
28. srp 2012

@sisstin Tu MMR moj uz nedostane,ja som uz v inom fore tu na konikovi pisala ,ze ostal po tom ockovani vymeneny,apaticky a predtym ockovanim si krasne dzavotal.Tie decka nam otravili,maju neziaduce ucinky a to mi nikto nevyhovori.Ja sa nedavam ani na chripku a ani dalsi zdravotnici ,ktorych poznam sa sami neockuju,lebo vedia preco!

sisstin
autor
28. srp 2012

@janasim já sobě nedala teď už ani tetanus

janasim
28. srp 2012

@sisstin No zle skusenosti mam,ale tu by som to asi nemala vypisovat,je to o inom forum a ani nechcem nikoho odradit a odhovarat od ockovani,kazdy si najlepsie tomu sam rozumie,ci dat alebo nie.

abbie
28. srp 2012

@evkakorcek my sme to bohuzial este stihli, narodil sa v januari 2011 ...

margareta76
28. srp 2012

@janasim: Sirup Nootropil pomohol? Ako dlho ste ho užívali?

krystalka
28. srp 2012

@filmuska_01 - no, v podstatě dýchá pusou pořád, i když sem tam jsem ho přes den viděla chvilku i s pusou zavřenou 😉, ona ta mandle hlavně prý s věkem postupně mizí sama, takže pokud mu to nedělá nějaké velké problémy, tak se mi do toho fakt nechce...nechci ho zbytečně trápit a navíc teď je to v podstatě úplně zdravé dítě (přesně jak psala Sisstin, my taky chodíme k pediatrovi jen na preventivní prohlídky a očkování 😉 ) a ta představa všech možných komplikací, ať už těch "zdravotnických" nebo že by ho to hodilo s tou řečí zase zpátky apod., mě dost děsí ☹

krystalka
28. srp 2012

@sisstin - díky moc, já tu budu o víkendu jen zase takhle pozdě v noci, tak se připomenu v pátek nebo v sobotu večer, jo? 😉

krystalka
28. srp 2012

@margareta76 - nám se podařilo neočkovat na TBC syna narozeného 2008, v porodnici jsem to odmítla, měl velmi silnou žloutenku, nechtěl pít apod., takže jsem ho tím rozhodně nehodlala zatěžovat, potom jsme se dohodli s pediatričkou na odkladu, že to dáme až kolem 2.roku, no a pak akorát zrušili tu povinnost očkovat, takže nakonec není naočkovaný vůbec 😉

margareta76
28. srp 2012

@krystalka: Super, to si vyborne vymyslela. My sme ho dali ockovat i napriek zltacke, vtedy sme to nejako neriesili. Bola to chyba. Treti syn sa nam narodil 30.oktobra a od 1.novembra sa uz povinne neockovalo proti TBC a to som si vypocula riadnu prednasku o nezodpovednosti rodicov, nedat zaockovat svoje dieta 😖

janasim
29. srp 2012

@margareta76 Ahoj,uzivame ho len od juna,zatial sa maly nerozhovoril,sirup naordinoval doktor kazdy den rano lyzicku(5ml),ale musi sa v tele spravit hladina a zacinas od 1ml a postupne pridavas,podla toho ako dieta znasa.My sme sa dostali len na 2.5ml obden,viac mu uz nerobilo dobre.Doktor bral do uvahy vek,ze ma maly tri roky,ale nie vahu,ktora je len 10kg.Ucinok az nejaky bude,by sa mal ukazat do konca roka,tak uvidime.

lenajsek
29. srp 2012

Ahoj holky, moc díky za tipy na kreslení, čmárání a pod... chodníkové křídy máme, zase je někdy vytáhnu, Lukina to moc baví, ale mě rozčiluje, že je od toho jako prasátko vždycky... 😝 😀 Ale jasně, že nejdůležitější je spokojenost dítka 🙂 .
Uvažuji taky nad koupí nějaké tabule na kreslení, ale máme tady tak málo místa, že nevím, kam bychom ji dali, snad jen do předsíně... 😝 Auž vidím MM, jak s tím souhlasí... 😝 Tak u nás to možná fakt budou řešit ty papíry přilepené na dveře, nebo skříně... a ta role z Ikei je fajn, asi se tam někdy zajedem podívat a koupíme. Ještě jsem koupila velké archy balicího obyč papíru v papírnictví, tak na to taky kreslíme, nebo zkoušíme ty prstové barvy.

Ohledně očkování, MMR jsem nechala Lukáškovi naočkovat až v cca 2,5 letech, přeočkování dle dr. může být prý klidně až za rok...
A příště, jestli bych ještě někdy měla mimčo, tak hexu bych taky zkusila odložit a rozhodně bych neočkovala zaráz Hexu a pneumokoka, TBC zrušili v té porodnici, ale zase hexu začali očkovat už ve dvo měsících věku!
A tetanovku, já teda chodím pravidelně na přeočkování, přece jen se dost rýpu v hlíně a mám hodně záděrů, tak tohle si hlídám...

Mějte fajn den, my se jdem na chvilku učit, vyzkoušíme nové kartičky a úkoly z Oskoly, jaký to bude mít úspěch.

lenajsek
29. srp 2012

@alenamasinova Ahoj, tak píšeš, že to bylo náročné? No... tak musím se obrnit trpělivostí, já jako nepočítám, že tam syn bude nějak extra spolupracovat, ale snad za těch pět dní tam něco udělá a nějaké vyšetření proběhne... taky mi vyhovuje, že je to vše na jednom místě, navíc do těch prostor chodíme na logopedii, tak už to tam bude znát jako svoje boty a třeba (snad) to tam přijme jako fajn prostředí a do budoucna tam bude úplně v pohodě... uvidím. Stejně to dopředu moc neovlivním. 🙂 A jde mi taky hlavně o celkovou diagnózu a komplet vyšetření.

margareta76
29. srp 2012

@janasim: Dakujem za odpoved a som velmi zvedava, ze ake budu vysledky pri dlhodobejsom uzivani Nootropil-u. Drzim palce 🙂

dezyre
29. srp 2012

Ahoj holky,
dlouho jsem už nepřispívala, ale když jsem na PC, tak Vás dočítám 🙂 My jsme s tím mluvením pořád tak nějak na bodu mrazu, i když už se tak nějak snaží, sice mu to nejde - mám pocit, že je tak na úrovni dětí kolem roku a půl roku a třičtvrtě. Třeba když chce ven, tak řekne "vej", nebo balón je bajů anebo jen ba. Nejhorší je, že na něm vyloženě vidím, že nás má na háku. Když má náladu, tak mě krásně odpovídá - jak dělá pejsek, jak volá na kočičku, jak dělá ptáček, ať řekne ryba.. a prostě slova, která vím, že se o ně pokouší, ale jak nemá náladu tak mlčí ... z toho zase za dva dny odpovídá krásně. Takže on na nás vyloženě háže bobek :( Teď nemáme ani moc času na učení, rekonstruujeme dům, tak je to takový všelijaký, ale doufám, že tak během měsíce dvou bude hotovo a budeme moct zase hrát nějaké hry 🙂 Dost ho baví zajíc v pytli a zapichování mozaiky. Teď jsem čučela, protože si začíná sám stavět vláčkodráhu, sice si spojí dva tři díly, nebo mosty proti sobě - udělá si takovou U rampu a tam si pouští vláčky :D

@lenajsek U nás dost frčí čmárání křídama na chodníku 🙂 A máme i silné pastelky - tuším Stabilo, jsou super, ale Staníka moc nebaví čárat doma na papír. Jo a koupila jsem mu už i tiskátka, protože bere manželovi firemní razítko a všude si razítkuje, ale ty jeho se zvířátkama ho nebaví a stejně furt razítkuje s tátovým 😀

alenamasinova
29. srp 2012

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jsem-tad...
Něco o mě na představení.
Lenajsku - ano, bylo to hodně náročné, ale je to hlavně ovlivněné tím, že Lucka má strach z doktorů. A hodně špatně tam spala (chyběl jí táta), navíc vstávala ráno v pět, den probíhal víceméně tak, že se pořád snažila dostat ven na zahradu (je to takový hřištní dítě) a ve středu už toho bylo moc (ráno hodinku logopedie, pak foniatrie, EEG a následně psych.vyšetření), EEG prořvala, na psych.vyšet. usnula a do této chvíle přestala spolupracovat, a veškerá vyšetření probrečela... Ale stačilo to - ve zprávě jsou vypsané všechny úkoly, které splnila a byli toho mraky (dost mě i překvapila - uměla kromě fialový všechny barvy, a to jsem jí to neučila... a další věci). Takže u nás to pak bylo oboustranně náročné, oběma se stýskalo a ve finále jsme už ve čtvrtek obě jen brečeli - a já věděla, že je čas jet domů...

sisstin
autor
29. srp 2012

@alenamasinova ta dysartrie musí být taky šílená pro to dítě 😖 syn má dysfázii, v říjnu mu bude pět. Mluví strašně strašně moc, gramatika by ušla celkem, ale prostě katastrofální výslovnost 😖 takže cizí lidi mu stejně nerozumí, max. krátký věty. Dost si to v poslední době už uvědomuje a ptá se mě, kdy bude mluvit jako ostatní děti, jak dlouho to ještě bude trvat atd. 😖

sisstin
autor
29. srp 2012

@lenajsek tak u těch rizikových je tetanus důležitý, já nejsem, a když se stane třeba nehoda, tak ti ji okamžitě píchají automaticky a do nějakých destinací, např. na Haiti 😝 se fakt nechystám. Já jsem u obvodáka nebyla asi 10 let 😅 😅 😅

janasim
29. srp 2012

@sisstin Prosim ta kde si objednavas pomocky pre maleho,ako napr.tu Noemovu archu,su nejake stranky?Pacia sa mi aj tie karticky obrazkove,to by vadilo pre nas ze su v cestine?