Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

lojzina
3. led 2013

@sisstin vydrzim,ale je to cim dal horsi mam pocit,opakovat slova nechce,vzteka se ze mu nerozumime,bije me...zacinam byt z toho lehce na nervy.pokrok zadnej.

lojzina
3. led 2013

navic prestal spavat po obede,takze je cely odpolko pretazenej,no hruza.moje nervy 🙄

dezyre
3. led 2013

@lojzina to ti věřím, že si se těšila, já už se tam taky hrozně těším a chci už abychom věděli na čem jsme a kdyby mě to odložila ještě na konec ledna 😠 Ona tam jede jen jeden den? Mě zatím nevolala, že by se to odkládalo..

lojzina
3. led 2013

@dezyre prave zrovna toho 7.musi do Prahy...takze vy ste asi v poho,...no tak pak pisni co a jak,ju?

dezyre
3. led 2013

@lojzina a volá tě Sebík, anebo tátu? Mě ani tak netrápí, že Staník nemluví, jako to, že nás prostě neumí oslovit (co se týká toho mluvení). On když chce čůrat nebo kakat, tak řekne tá-tá, anebo tátiti, ale když mu řeknu ať zavolá taťky, tati, tak volá tí, ale to jen na povel, sám od sebe ne. Co se týká odpo spaní, taky Staník bojkotuje a nejhorší je, že spát odpo nebude, usne třeba v osm v devět večer, ale o půlnoci je vzhůru a neusne třeba do dvou do tří do rána. Prostě jsme teď taky celí rozhašení.. Do toho je Staník nemocnej - zánět spojivek, průjem, zvracení a pravděpodobně opět masivní streptokok (řešíme bulku na krku, pravděpodobně uzlina) a ještě do toho řeším sebe, včera už jsem myslela, že rodím, chytly mě takový posly, jaký jsem u Staníka měla až týden před porodem, fakt jsem z toho byla už mírně nervózní. Jinak ale co se týká pokroku u Staníka, tak ho musím pochválit, mám pocit, že má teď pár dnů takový poslouchací období, že co řeknu, to fakt udělá. A dnes dokonce chtěl sám od sebe malovat, tak jsme malovali a dokonce jsme i omalovávali. Celkem si i pěkně začal hrát. Co se týká mluvení, tak tam moc pokrok nepozoruju, pořád mluví jednoslabičně - rozbitý - bi, binec - bi, balón - buej (plete si to s bublinou, proto to bu), čiči je nově titi. No prostě komolí to slušně 😅

dezyre
3. led 2013

@lojzina to víš, že napíšu dojmy 😉

sisstin
autor
3. led 2013

Tygr už používá a skloňuje všechny zajmena, to už byla poslední věc, co chyběla, ale výslovnost pokroky nic moc 😔

dezyre
3. led 2013

@sisstin výslovnost se taky poddá 🙂 I tak je borec

lojzina
3. led 2013

@dezyre jo tak zavola,ale mamko tatko zni stejne-kako,ako...,vubec spousta slov co se snazi rict zni hodne stejne,nevidim moc rozdil 😖 .Na svuj vek zadna slava,cim je starsi tim vic vidim ze je neco spatne.Vubec je takovej laxni,jdem treba na prochazku a za celou dobu nikdy ani nepipne,je potichu,slape a mlci.je toho vic,no....

dezyre
3. led 2013

@lojzina s tou procházkou je to u nás to stejné 😒 Jdeme, já ho vedu za ruku a on ani nepípne. I když občas ho něco zaujme - např. sádroví trpaslíci v zahrádce, případně nějaký jezírko (voda), ale nic moc víc 😒 Ani pejsci, ani kočičky, ani auta - traktory, náklaďáky, motorky, takové ty "dětské" postřehy, vůbec nic. Až teď začal mít zájem o věci, které ho absolutně nezajímaly, např. říkám: Jé Staníku, venku sněží, tak běží k oknu a kouká. Anebo teď se začal zajímat zas víc o knížky, že otevře knížku a ukáže a něco zašmodrchá a čeká, že mu řeknu co to je. Ale myslím, že ta jeho zvídavost je tak na úrovni rok, max. rok a půl starého dítěte. Řeč to samé..

sisstin
autor
3. led 2013

@lojzina
@dezyre jako holky, Tygr tak do dvou jezdil v kočáře tak, že byl schrnutej k jedný straně a čuměl do země!! Klidně tři hodiny...z toho jsme byli všichni na prášky, pak jak začal ukazovat, tak se začal o vše zajímat a už to bylo normoš 😕

dezyre
3. led 2013

@sisstin Tak Staník naštěstí z kočárku koukal po okolí, ale neukazoval, vůbec .. A ani teď venku neukazuje. Taky mě to trápí - ten jeho nezájem .. Nevím jak mu mám zvýšit pasivní slovní zásobu, když ho nic nezajímá ☹ Holky, ale z čeho mám radost, jsem se ani nepochlubila - Staník začal teď v zimě jezdit na odrážecím kole 🙂 Už v létě jsme to zkoušeli, ale po jednom dnu už ho nechtěl a vrátil se k motorce, ale teď v zimě ho zahlédl v kumbále na dvoře, vytáhl ho a jezdí 😀

lojzina
3. led 2013

@dezyre s tou zvidavosti a tak,jak pises,bych rekla ze sme na tom stejne...tak 1,5let bych rekla.Na odrazedle jezdi jak drak,pohybove je dobrej,ale ta rec a to ostatni k tomu-spatny.Dokola slysim:vsak on se rozmluvi..jo a kdy? 😕 .Nejvic me zere to jak je agresivni,nebije jen me ale i lidi okolo,neco chce a jak to hned nepochopime,jde a mydli.kazdy s prominutim hovinko-se vsem prijde a ja zacnu patraci akci co vlastne chce 😔 ,zacinam fakt byt hotova z toho uz,no a ty pred porodem-to by me asi svihlo 😅 😔 😔 .
@sisstin my se pohybujem vesmes na kocare,on ujde ,ale strasne pomalu,kor rano kdyz valime do skolky,jezdim s kocarem,odpo nekdy pesky,ale trasa co ujdu rano za 10,12 min,nam trva tak 30.

dezyre
3. led 2013

@lojzina Taky máme problém s agresivitou - ani ne tak doma - mě nebije, ani táty, ani dědečky, babičky. On je agresivní jakmile na něj promluví někdo cizí. Kupodivu si zatím nedělá nějaké extra vrásky s tím, že mu nerozumím. Co potřebuje na to si ukáže a jinak moc nesděluje 😉

lojzina
3. led 2013

jo a co se tyce curani-jde do koupelny,drzi se za pindoura a rekne aat.sam se vycura,natahne kalhoty,pohladi se ,rekne maá a je to.

dezyre
3. led 2013

@lojzina Co se týká chůze, tak Staník je chodec jako hrom 😀 Už v létě jsme ušli 2 km na hřiště do vedlejší vesnice a pak zpět 😝 Na to si stěžovat nemůžu, že by nechtěl chodit, takže kočár nepoužíváme snad už od necelých dvou let..

lojzina
3. led 2013

@dezyre Sebik taky ukazuje,kdyz vidi ze nechapem tak me bere za ruku a ukazuje 😖 ,takze ja neustale beham a kouri se me z hlavy-bez nadsazky 😀 😔 .

sisstin
autor
3. led 2013

@lojzina on ukazuje tvoji rukou?

dezyre
3. led 2013

@lojzina Nejlepší u nás je vždycky když jde Staník spát a vzpomene si na nějakou hračku a vehementně začne hledat a vysvětlovat co hledá 😀 😀 😀 😀 To taky stojí zato 😀 Nebo další - jeden den jsme byli u našich a Staník začal ukazovat kamsi jedním směrem a hrozně nadávat, normálně na nás křičel a my furt nechápali, co vlastně chce, tak Staník přišel ke mě, vzal mě ruku a utřel si do ní nos - ukazoval směrem na papírové utěrky, že chtěl utřít nos (i když rýmu neměl). Jo jo, kolikrát to stojí zato 😀 😀 😀
Náhodou Sebík je teda šikulka, obslouží se, ještě si krásně řekne, Staník se sám nevyčůrá. Letí na záchod, řve u toho tááááá, případně tá-tá a čeká až ho obsloužím.

lojzina
3. led 2013

@sisstin bere me za ruku a tahne k veci nebo nekam tam a ukaze sam,ale nekdy me da ruku napr.na mys,abych pustila pohadku,...

lojzina
3. led 2013

@dezyre jo tak kdyz je ta vec na dosah,ukaze a ja uz pochopim,snazim s eaby rekl co chce,kdepak,neopakuje,ale jak sme nekde venku tak tam suplik s kapesnikama neni,ze... 😅 ,aby na nej ukazal nebo sel a otevrel ho sam.

dezyre
3. led 2013

@lojzina u nás je to úplně stejné jako u vás. Staník mě vezme zaruku, dovede kam chce a pak ukáže. A když chce něco, co většinou dělávám já, tak mě taky bere za ruku a naznačuje co mám udělat. Např. většinou spolu malujeme, protože se mu nelíbí, jak on namaluje obrázek, takže já mu držím ruku s tužkou a vedu mu ji a on když chce malovat, tak mě strká pastelku s jeho rukou do ruky..

lojzina
3. led 2013

asi delam neco spatne????prave uz sem se i chtela poradit s p.Jahnovou. 😒

lojzina
3. led 2013

@dezyre mame ty deti skoro stejny a i stejne stary

sisstin
autor
3. led 2013

@lojzina Jo,dobrý,já se lekla,ze ukazuje tvoji rukou,to by nebylo zrovna dobrý znamení.

dezyre
3. led 2013

@lojzina Špatně? myslíš, že mu to jako ulehčuješ, proto nechce opakovat? Já už jsem popravdě se Staníkem nějaký velký nátlak vzdala, s ním to nejde, když ho nutím. Bohužel se mě nejvíc osvědčilo, když ho nechám nebo mírně navedu tak, aby to chtěl sám. Bohužel mám obavu, že ho tím rozmazluju ☹ Ale když ho tlačím, on se zabejčí a nejde to ani po dobrém ani po zlém.. Co se týká opakování, moc se taky nesnaží..

dezyre
3. led 2013

@lojzina taky jsem koukala, že jsou jen o měsíc 😉 Zatím každý, kdo slyšel o Staníkovi - doktor na neurologii, Mgr. z foniatrie, logopedka - ti všichni říkají, že u nás byl kámen úrazu asi porod. Ale tak stoprocentně to nikdo říct nemůže..

sisstin
autor
3. led 2013

Díte opakuje až při určitý slovní zasobe 😉

lojzina
3. led 2013

@sisstin ukazuje sam,na okne sedava kocour a sebik ukazuje prstem a rekne koka.vcera do nej mamka asi 5 minut,,hucela" at rekne babi-vysledek po tech 5,min?ai.je to normalni?????

sisstin
autor
3. led 2013

@lojzina opakování je spontánní,čím víc do nej budete hucet,tím to bude horší