Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dezyre
30. led 2013

Holky, ještě něco.. my si fakt asi procházíme vývojem odznovu - Staník si dnes zamiloval vařila myšička kašičku a před spaním jsem mu musela vařit na ruce kašičku asi milionkrát. Dřív to absolutně nebral a vztekal se u toho..

kajiszek
30. led 2013

@mvmk No já taky řeším každý prd, je to fakt děsný. S tím tulením bych to vůbec neviděla jako problém, tohle mi spíš přijde jako projev tý dětský lásky, třeba u Vojty jsem na tohle čekala dýl, ten byl dost nemazlivej a pak najednou začal a taky byl hrozně ťuťu ňuňu, že jsme všichni čučeli. Ale mně to přišlo naopak roztomilý. Nelí se po mě taky hodně válí a objímá mě, ale to podle mě fakt není znak ničeho... Apoň doufám 😀 😀

mvmk
30. led 2013

@kajiszek ja taky ponocuju, a furt neco hledam, se vzdy nejak uklidnim potom nekdo vyrkne podezreni na to ci ono, a ja jsem zase tam kde jsem byla. Ale furt musim rict, ze tvoje mala je jeste fakt hodne malinka, tam muze bejt najednou takovej rozjezd, ze se ani nestacis divit. U nas se ty sance pomalu stencuji 😖 . Ale musim opravdu rict, ze s tim JO a NE jakoby naskakuje to porozumeni den po dni. Vcera jsem s ni uz mohla vest malej rozhovor a ona vedela co ji rikam aktivne odpovidala 😉 jako uzasnej zazitek.

lenajsek
30. led 2013

@dezyre To je Staník fakt dobrej, Lukin čárá pořád jen kolečka, bo něco takovýho, jinak sám od sebe nic jinýho, vyjímečně nějaký čárky, ale nic, co by připomínalo nějaký obrázek... asi se na to budem muset víc zaměřit, budu mu muset já víc malovat a pojmenovávat a aby víc a víc zkoušel sám...
Vytáhnu nějakej velkej arch papíru, dám ho na zem, ať má místo a může se vyblbnout... asi vytáhnu po dlouhé době i prstové barvy nebo vodovky, to by ho mohlo bavit, než jen pastelky a fixky...

dezyre
30. led 2013

@mvmk tak to je bomba - doufám, že se něčeho takového už taky dočkám, že povedu se Staníkem rozhovor 😅 Holky, jako to, že je dítě tulivé, je naopak si myslím dobrý znak. Staník je taky tuleň 🙂 Zničeho nic přijde, obejme mě, tulí se, pusinkuje. Anebo já ho třeba krmím a on mě normálně hladí po zádech anebo po ruce 😉 Je hrozně umazlenej

mvmk
30. led 2013

@lenajsek podlejzani je taky auti. znak, jako kdyz to ctu tak defakto kazdy pohyb co dela i vetsina normalnich deti je aut. znak. ooooo jeeeeee 😨

lenajsek
30. led 2013

@mvmk Na to jsem taky čekala jak na smilování, až bude gestem ukazovat ANO a NE, teď se s ním dá docela i "domluvit", zeptám se ho na něco a on zakýve buď ano, nebo zavrtí že ne, slovně to nedává... ale aspoň to!!! A na podzim venku to byla paráda, když jsem se ho zeptala, jestli chce čurat a kýval že ano, tak se fakt potom vyčural... je to zas level výš, tak to je fajn 😉
A já už nic nehledám, nechávám tomu všemu volný průběh, stejně fakt postupem času vidím, že se hodně mění a to co bylo před půl rokem už není pravda...

lenajsek
30. led 2013

@mvmk Dle Jahnové je 😝 Tak nevím... 😉 Ale já bych to vše brala s rezervou, zvlášť poté, co to prostě přestal s intenzitou dělat pořád a udělá to teď tak jednou za týden, stejně jako otevírání a zavírání dveří, skříněk, šuplíků... k tomu musí být i další znaky, je to auti rys, ale na diagnózu jen tohle nestačí, takže klid 😉

dezyre
30. led 2013

@lenajsek Staník totiž hrozně miluje ryby, ale fakt šíííííleně moc. Takže rybu zvládá krásnou sám, musím vyfotit 🙂 To je prostě u něj závislost. Já ani nemůžu říct, že papá na oběd rybu, protože v tom momentě hysterie, sevřená pusa a on nejí.. Poprvé to předvedl na vánoce u večeře a pak pokaždý, když jsem se zmínila, že máme rybičku s bramborem. Teď už říkám, že máme masíčko 😅 Jinak Staník taky čárá, ale třeba reaguje, když mu řeknu aby udělal "moty moty", na uvolnění ruky, anebo prší, tak čárá. Jinak když chce nakreslit obrázek, tak mu držím ruku a on ukazuje co kde mám nakreslit, takže malujeme spolu - většinou začínáme sluníčkem v pravém rohu, pak chce auto, kytku, trpaslíka, jezírko s rybou a mrak 😅 No a co ho teda teď tak chytlo tak jsou ty stíratelné listy z oskoly. Dnes se snažil celý den ty obrázky tam vybarvovat, i když jsou barevné 😅 Nedělal sice úkoly, ale krásně maloval a krásně držel tužku a pozor klešťovým úchopem 😵 😵 😵

mvmk
30. led 2013

@dezyre urcite se dockas, jinak mala taky rada cmara 😉 jelikoz kreslenim to nenazivam, nejradsi dela klubicka a to meni i barvy dneska nacmarala jakoby oval a pricmarala k tomu oranzovou malou caranici, a rika ze je to konik a papa mrkvicku ale zpusobem tam iiii mnamnam 😀 😀

lenajsek
30. led 2013

A Lukin mě teda sám od sebe pusinky nedává, vyjímečně, tak jednou za pár měsíců... ale přijde ke mně ráno do postele, tak trošku se přitulí, ale že by mě obejmul, to ne, ani nepohladí.. on je v tomhle takovej neposednej, nikdy nebyl moc tulící, ani když se s ním chci přitulit a on zrovna nemá náladu, tak zdrhá... snad další dítko bude víc tulivý 🙂

kajiszek
30. led 2013

@mvmk No já v ten rozjezd fakt doufám 😀 Ještě má dva měsíce do dvou let a jestli i za ty dva měsíce nebude rozumět vůbec ničemu, myslím, že začnu silně panikařit a skončím na antidepresivech 😀 😀 😀 Ne, to přeháním, prostě se musíme snažit furt do zblbnutí, ale prostě alespoň maličkej krůček v tom porozumění řeči by mě fakt uklidnil.

mvmk
30. led 2013

@mvmk jezisi nectete ty moje pravopisny chyby nebo se propadnu hanbou 😅 😅

lenajsek
30. led 2013

@dezyre Lukina tohle vyloženě nebaví, ani ty stíratelné listy, máme samozřejmě taky.. jeho to baví chvilku a jak má udělat něco, když mu já vedu ruku, tak se moc nenechá a jde od toho...

lenajsek
30. led 2013

@kajiszek Neboj, přijde... uvidíš 😉

kajiszek
30. led 2013

@dezyre Já budu muset na kreslení zapracovat u Vojty, on to fakt nedává a vzteká se... Ale tak u něj je všechno o tom, že musí sám chtít, tak jsem zatím spíš vyčkávala... Zkusím ho nějak namotivovat na to spojování bodů aspoň. On fakt jenom čmárá jako miminko, ani náznak čehokoliv a úchop pořád jak "prase kost".

mvmk
30. led 2013

@lenajsek ja nevim jestli jsem to nekdy tady cetla, ale nedala vam Jahnova nejak strelbite podezreni na PAS jen kvuli tomu ze tvuj malej plakal a nechtel spolupracovat?

mvmk
30. led 2013

@kajiszek ja uz to tu jednou psala, ale muj prvni syn je naprosto bezproblemovej, ale ted kdyz ctu vsechny ty veci , tak by x y veci poukazovalo na vsechny mozne dg. Ale on je v pohode klasickej kluk nadanej, neni nic co bych mohla vytknout. Mimochodem on strasne rad a strasne hezky kresli. Ale jako malej bych ho k tomu nedonutila ani heverem. A na co jsem si vzpomela, on nikdy nepokladal otazky proc

lenajsek
30. led 2013

@mvmk Nevím, jestli jen kvůli tomu, já jí říkala o různých Lukáškových rituálech co dělá a "nenormálnostech" a vůbec o celkovém vývoji ještě předtím, než jsme tam šli spolu, a pak teda dvě návštěvy po sobě s pláčem, ta první začala kvůli tomu, že tam s ní bych chvilku sám, dopředu jsem jí říkala, že tam s ní určitě sám nebude, že bude plakat, a taky že jo a pak se už téměř neuklidnil a podruhé si holt pamatoval, kam se jde a to plakal už od začátku... 😝
To bylo období, kdy jak se rozeřval, tak řval třeba půl hodiny v kuse... to už teď taky není, už je zase dál...
Měli jsme tam jít na podzim znovu, ale já si už radši počkala na vyšetření u Krejčířové, to máme v dubnu, to už vydržím...
Mezitím jsme byli na pobytu na klinice Logo na podzim, taky u jedné psycholožky a ta to na PAS neviděla, jen napsala auti rysy a ovř... takže pořád nevím přesně, na čem jsme... 😉

kajiszek
30. led 2013

@mvmk No já když koukám někdy na svoje překlepy, tak si říkám, jestli taky nemám dysfázii 😀 😀 Já si vždycky zakládala na tom, že umím Češtinu, ale kolikrát teďka napíšu takový věci... Hlavně čárky ve větě občas úplně vypustím.

Ale pamatuju si na kámošku dyslektičku, která psala pohled babičce a dědovi a to bylo cosi jako "ahoj baby a ďedo, mam se dobře, přijedem v čiři hodni", což mělo bejt, v kolik přijedou ze školy v přírodě asi ve čtvrtý třídě... Já to tehdy vůbec nechápala a tomu pohledu jsem se hrozně smála (ale ona byla v poho a dokázala se zasmát sama sobě) a teďka si jako při tý vzpomínce říkám, že kdo ví, co nás čeká... Že třeba za takovej pohled ještě budem šťastný...

lenajsek
30. led 2013

@dezyre A jen tak mě napadlo, jestli bychom se nesešli i s klukama, než porodíme... 😉

mvmk
30. led 2013

@lenajsek Ja se ptam jen z duvodu, nebot jsem dnes pani z ranne fakt nenechala napokoji, jsem vyzvidala co to dalo. Ona to proste shrnula tak, ze dg. autismu mi hned tak nikdo nepotvrdi, pac i ona sama byla svedkem toho ze hodnekrat bylo podezreni na PAS a nakonec to dopadlo uplne jinak. Ona tvrdila, ze ve vetsine pripadu tady se odklepne PAS az v 5, 6 roce zivota. Sem si myslela dekuju, to se du uz rovnou zblaznit, pac dalsi 3 roky uz to nepreziju. Treba v USA uz maji PC techniku, kdy dokazou z melodie place kojencu urcit zda dite je nebo neni aut. to uz mi prijde taky uplne ujety 😝 😝 ale pry to funguje.

kajiszek
30. led 2013

Btw s tou kámoškou jsem si nedávno po letech psala facebooku a řekla bych, že aktuálně píše jako každej druhej, sem tam hrubka, ale rozhodně to má hlavu a patu... Takže všechno časem prostě asi naskočí... Takže nebudu plašit, budu v pohodě, budu normální, nebudu se chovat jako blázen... 😀 😀 😀

mvmk
30. led 2013

@kajiszek jsi mel rozesmala, ja jak uz ziju dlouhou dobu v cizine, a jak uz vubec nepisu, tak proste delam chyby, kdyz to prectu tak je vidim a fakt se stydim, hruza. Ja psala moji nejlepsi kamaradce pohled k vanocum a napsala jsem ji tam hodne podstatnych jmen s velkym pismenem 😀 😀

mvmk
30. led 2013

@kajiszek proste doufat,

kajiszek
30. led 2013

@mvmk Haha melodie pláče... Masakr... Ale chápu, čekání do 5, 6 let... Jenže ono je to ve finále prostě fakt jedno... Bude auti, nebude auti, bude dysfatik, nebude... Já si furt říkám, že je tohle celý řešení nesmysl, že to stejně nezměním. Ano, můžu to ovlivnit, že s malou budu pracovat, což dělám, jak nejlíp umím, můžu oběhat doktory, ale to je tak všechno. Zbytek je na ní. Takže racionálně si říkám, že jako co, ať bude, co bude, budu ji milovat furt stejně. Ale stejnak bych radši měla stroj času, abych viděla, co bude za rok, že bych třeba věděla, že se můžu uklidnit...

mvmk
30. led 2013

@lenajsek moje mala by u nekoho ciziho nezustala ani 2 sekundy sama, rvala by az by se pozvracela a uklidnovala bych ji 2 hodiny. V tom pripade by jsme tu dg. sklidily taky 😉

mvmk
30. led 2013

@kajiszek jo tohle ja si rikam dnes a denne, ale stejne me to hloda, jelikoz v dnesnim svete ktery je tak ovlivneny uspechem a vsichni musi prinaset tolik nasazeni a to uz doslova od 1 tridy, tyhle myslenky me nedaji klid, je mi proste lito ze treba bude v zivote trpet, radsi bych to vzala na sebe ☹

lenajsek
30. led 2013

@mvmk On měl tehdy dva a půl roku a fakt nebyl zvyklý bývat nikde beze mně, teď bych si ho troufla na chvilku nechat na logopedii, kde to už zná, chodíme tam co 14 dní už půl roku a paní logopedku miluje, ale jako u ženské, u které nikdy nebyl a v té době byl ještě fakt docela v sociálnu mimo, to bylo úplně jasný, co nastane... navíc jsem jí to dopředu říkala, ona na to, že to zkusí... No a takhle to dopadlo.
Prý že ve dvou a půl letech by měl být schopný být s někým cizím, aspoň na chvilku, bez rodičů... no nevím, podle mě je tohle dost individuální... Ale nebudu se tady víc o tom rozepisovat, já na to mám svůj názor a uvidím, jestli se mi u Krejčířové v dubnu potvrdí, nebo ne...

kajiszek
30. led 2013

@mvmk Já píšu sice pořád, ale neumím všema deseti, takže čumím na klávesnici a občas to pošlu bez kontroly, nebo to jen z vlaku prolítnu a pak koukám. V předposledním příspěvku mi např. chybí předložka 😀 A když s někým kecám na ICQ a u toho třeba čučím na telku, tak mi pak lidi píšou, co jsem tím myslela, že to nechápou 😀 No musím se naučit psát všema deseti, protože takhle dělám víc překlepů než slov 😀