icon

Maminky opravdu zlobivých dětí sem

avatar
monad
18. zář 2013

**ženy jsem NASRA.Á JAK NIKDY!!! mam vztek a do toho se mi chce brečet... už fakt nevím co mam dělat!!! byly jsme na první lekci kurzu s malou.. Karolína tam hrozně zlobila a paní nám řekla, ať už nechodíme, že holka rozptyluje ostatní děti. ..(mimo jiné, ona fakt hrozně zlobí) UŽ FAKT NEVÍM CO SNÍ!!!!! JÁ UŽ NEMŮŽU..
**říkala jsem paní, že už to máme ale zaplacené (1900,-kč na pololetí) a ona na to hned, že se tedy ještě uvidí příští hodinu, jinak peníze nám vrátí, že ona se s ní zlobit nebude
**taky ty maminky, místo aby měli trochu pochopení, čumí jak jelita a do očí mi nic neřeknou, ale jdou za lektorkou a šeptaj jí do ucha.. 😕 no konec.. co mam dělat?? ona je fakt hyperaktivní spratek... ale není zlá!!! je tvrdohlavá, drzá a kdybych jí měla ubít, tak prostě musí mít poslení slovo... ale zlá není, prostě potřebuje kontakt jiných dětí...
*** chtěla jsem s ní jít k psychologovi, kontakt mám, ale říkám si, že počkám až pujde do školky ( jde od října) že se třeba Zklidní,,ALE TEĎ MAM STRACH, ŽE JÍ VYHODÍ I Z TÉ ŠKOLKY.. 😒 😒 UŽ NEVÍM. fakt, kde jsem udělala chybu, není to tím blbým porodem?? bojovala o život 72h při porodu.. já už fakt nevím..

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 20. čer 2026 · 38 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Rodiče tříletého dítěte s velmi aktivním, vzdorovitým chováním řeší, že dítě ruší kolektiv v kroužcích a na první hodině street dance jim lektorka řekla, aby už nechodili, s nabídkou vrácení 1900,- Kč za pololetí.
  • Doporučená řešení v diskuzi zahrnovala vyhledání psychologa kvůli možné hyperaktivitě nebo traumatu z porodu, změnu volnočasových aktivit na více vybití energie (Sokol, koníky, plavání, kolo, dlouhé procházky) a hledání zkušenější lektorky.
  • Rodiče v diskuzi uváděli, že některé děti se ve školce zklidnily, ale zároveň zmiňovali, že fyzické tresty („dostala přes zadek“) nebo autoritativní zákazy často nepomohly, a doporučovali techniky jako umožnit dítěti občas „poslední slovo“ nebo individuální přístup.


Nejčastější otázky

Q: Jak postupovat, když dítě ruší ostatní v kroužku a lektorka chce dítě vyloučit?
A: Požádejte provozovatele kroužku o písemné vysvětlení a o navrácení kurzovného; v uvedeném případě lektorka nabídla vrácení 1900,- Kč za pololetí a rodič kontaktoval ředitele agentury e-mailem, ale nedostal odpověď.

Q: Kdy vyhledat psychologa u 3letého dítěte s častými vzteky a neposlušností?
A: Psycholog se doporučuje při podezření na hyperaktivitu nebo nezpracované trauma (v diskuzi bylo uvedeno možné trauma po komplikovaném porodu trvajícím „72 hodin“), psycholog může posoudit diagnózu a doporučit další vyšetření nebo terapii.

Q: Jaké volnočasové aktivity jsou vhodné pro velmi živé tříleté dítě?
A: V diskuzi byly doporučovány sportovní aktivity a „vybití“ energie: Sokol, koníky (jízda na koni), plavání, kolo, dlouhé procházky nebo individuální aktivity místo organizovaných skupinových kroužků typu street dance.

Q: Pomůže nástup do školky s uklidněním hyperaktivního dítěte?
A: Více maminek v diskuzi uvedlo, že jejich děti se ve školce zklidnily; zároveň byla v příkladu první den ve školce popsaná silná emoční reakce (pláč) a metoda vychovatelky „přikázat“ a ukázat prstem při vzteku.

Q: Fungují fyzické tresty u vzdorovitého dítěte?
A: V diskuzi rodiče popisovali, že fyzické tresty („dostala přes zadek“) v uvedeném případě nezabraly a někteří radili spíše hledat jiné výchovné techniky a konzultaci s odborníkem.

Q: Jak mluvit s ostatními rodiči a lektorkami, když dítě „zlobí“ v kolektivu?
A: Doporučovalo se požadovat profesionální přístup lektorky, hledat alternativní kroužky s praxí práce s aktivními dětmi a v případě neprofesionálního chování lektorky žádat o vrácení kurzovného a kontaktovat ředitele provozovatele.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Mnoho rodičů uvádí, že některé velmi živé děti se ve školce postupně zklidní.
  • Doporučení obrátit se na psychologa při podezření na hyperaktivitu nebo traumata z porodu bylo opakovaně zmíněno.
  • Hledání alternativních aktivit zaměřených na vybíjení energie (sport, koně, plavání, dlouhé procházky) bylo považováno za užitečné řešení.


Sporné názory

  • Některé názory považují chování dítěte za neurobiologickou poruchu (hyperaktivita), jiné jej připisují temperamentu nebo výchově a doporučují změnu rodičovského přístupu; obě možnosti byly v diskuzi uvedeny jako možné vysvětlení.
  • Někteří rodiče sdíleli zkušenost, že autoritativní tresty (přes zadek, výhružky) nefungují, zatímco jiní je v minulosti užívali; diskuze uvádí obě perspektivy.


Otevřené otázky

  • Zda konkrétně nástup do školky v říjnu dítě trvale zklidní, zůstává nezodpovězené.
  • Zda psychologické vyšetření potvrdí poruchu (ADHD/porucha chování) nebo spíše reakci na trauma z porodu, není v diskuzi jednoznačně vyřešeno.
  • Zda provozovatel kroužku formálně vrátí 1900,- Kč a jaké jsou přesné smluvní podmínky, zůstalo nevyjasněno.


Zmíněné značky a firmy

Sokol, Modrý koník

Zmíněné produkty a metody

Vojtovka, street dance, koníky (jízda na koni), plavání, kolo, dlouhé procházky, Sokol, hudební školička, batůžek s vodítkem, psychologické vyšetření

Místa a osoby

Proseka, Modřany, Praha

Strana
z2
avatar
leedak
21. zář 2013

Ahojky.koukala jsem ze bydlis v Praze.jstli chces videt opravdu neposlusne vzdorovite dite.tak se rada potkam.my chodime na cviceni.taky jsem si zaplatila celej rok a uz po prve hodine jsem sla domu a brecela.byla to hruza.elinecka neposlechna.rve,jeci..Kdyz chceme jit ven tak ji musim mit na voditku(takovdj ten batuzek s voditkem)jinak nemam sanci.
Snazim se k ni byt toleratna nechat ji at si rekne svuj nazor ale nekdy ji opravdu nasekam a je to k nicemu.
Tak moc rada poznam maminky co to maji stejne!!
My bydlime v modranech.

avatar
monad
autor
21. zář 2013

@j.kriv jj ano je, to bylo proboha myšleno obecně.. ano dostala přes zadek a nezabralo to.. to je pravda ☹ víte co, já už jsem vyzkoušela věcí ? ☹ ☹ ☹ teď v současné době platí jen, "když nebudeš hodná, nepůjdeš na koníky.." když budeš ošklivá, nepůjdem tam a tam...." zatím to jakž takž funguje.. to trestání už bylo poslední fáze, taková je posledního půl roku.. jinak díky moc 😉

avatar
monad
autor
1. říj 2013

tak holky na tanny jsme se vykašlali, nebudem se nikoho doprošovat. od té doby je Karolínka zase hodná 🙂 🙂 ZÍTRA JDE PRVNĚ DO ŠKOLKY, tak nám držte pěstí, ať nás nevyhodí.. 😀 😀 jako z tancování🙂)))))))))))))))))) jinak přeji pěkný den

avatar
monad
autor
2. říj 2013

První den ve školce DĚS-BĚS!!!! řvala jak tur, že nechce jít domu a paní vychovatelka říkala, že, když se jí něco nelíbí, nebo jí někdo něco zakáže, tak se vzteká a vztyčí na ně prst ☹ a že má odpvěď na všechno.. tak nevim.

avatar
monad
autor
2. říj 2013

@leedak ahoj, vůbec jsem si nevšimla.. no my jsme uz Proseka.. a dnešní den ve školce mi vylíčila ta vychovatelka, tak jsem si to hned představila a je mi z toho teda na NIC!!!!

avatar
radapokec
10. říj 2015

@monad mohu se zeptat, zda se něco u vás zlepšilo? Přesně teď řeším u syna 3,5 let tento problém, je tak extrémně umanutý, že jsem z toho už totálně vyštavená, nic nejde dělat s klidem a uposlechnutím, u všeho jakoby čekal až se rozzuříme a vyhrožujeme trestem, pak někdy zabere, jindy opravdu slyší jen po plácnutí vařechou, ach jo

avatar
radapokec
10. říj 2015

@leedak nyní řeším podobný problém, prosím změnilo se u vás něco?

avatar
drakenn
10. říj 2015

To chce fakt radu psychologa. Psychologa jak pro dítě, tak i pro matku.. Držím palce

Strana
z2