Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Anketa🙂
  Holky prosím Vas které máte deti 3,5-5 let staré.. napište kdy chodi vecer spinkat (cca).jak spinkaji: ve sve postylce/s vami a jestli spinkaji pres obed
  Moooc mi to pomůže!!Děkuji všem!!!!

  Kdyby nejaka maminka resila jak se dostat bez stresu s neposedou a mikinkem.tohle opravdu doporucuju

  https://www.youtube.com/watch?v=h5MhKB1rohg

  Skvela vec!!

  leedak
  7. lis 2011    Čtené 0x

  Porod aneb jak se bramburka vyklubala na svet.

  Pro každou maminku je porod určite ten nejkrásnejší a nejemocnejši zažitek jaký múže v živote zažít..Každá z nás ho prožíva jinak . Pro mně je to určite něco na co nikdy nezapomenu.Poprvé když jsem viděla dvě čárky na testu neveřila jsem vlastním očim.Vůbec jsem nevěrila,že zrovna nám se to povede hned na poprvé.Stačil jenom jeden pokus🙂)Otázku porodu jsem vůbec neřešila.Byla jsem štastná.Celé těhotenství probíhalo bez problému.Potrápili mě pouze nevolnosti skoro až do konce 4.měsíce.Břisko rostlo pomalu a ja si pomalu uvědomovala.že budu opravdu máma.Kolem 30 týdne jsme začali na gynekologii řešit otázku porodu.Jsem astmatik a moje plice nejsou úplně v pořádku.Zvažovali jsme co bude pro nás obě lepší..Nakonec jsem se měla rozhodnout sama.Rodit přirozene s tím,ze jsem měla brát silné léky a nebo sekce.rozhodla jsem se pro klasický porod.Něco mi říkalo,že léky potřebovat nebudu tak jsem je nebrala.vždyt mi taky nic nebylo tak proč by jsem se nimi cpala🙂Užívala jsem si posledné měsíce,nakupovala hadřiky,dudliky....Posledný měsic se ale neskutečne vlekl. Okna jsem měla umýte,vytřeno a vyluxovano snad každej den a bramburka ne a ne se vyklubat.celej 8 měsíc jsem musela brát mg aby jsem neporodila a ted nic.

  Venku už sluničko pořádne hřálo a mně to vedro vubec nedělalo dobře.Byla jsem protivná.manžel pořád na telefonu,co kdyby náhodou něco.Termín jsem měla 9.6. V sobotu 4.6. jsme jeli na nákup .manžel nakoupil dobrutky na grilovačku a jsem si koupila Hoegardna,Večer jsem měla jednu ze svých protivných chvilek tak jsem zůstala sama doma.Večer jsem si dala ledové pivo se spoustou citronu a šla si lehnout už v 20,00.V noci mě vzbudil manžel jestli nechci Elince trochu pomoct na svět.🙂)Bylo přesne 23,50.ja jsem šla na zachod.než jsem tam došla měla jsem na kalhotách mokrý flek.Ale po chvilce jsem pochopila ,ze to bola plodová voda která doslova praskla.Udělala jsem testík a papírek byl modrej,co znamenalo opravdu plodovka.Vzbudila jsem manžela otázkou kolik  piva vypil.on říka,že asi 6 🙂))Že proč jse ptam??Po chvilce pochopil .Udělal si kafe a sendvič.Očka mu ale hezky svitili.Ja jsem si zatim umyla hlavu ,oholila a vyzazili smer porodnice.Bolesti žadne.Naštestí nás nepotkal žadnej policajt.

  Do porodnice jsme dorazili kolem 2 v noci.Doktor mě vyšetřil a říkal,ze rodit tak brzy nebudu.to jsem zrovna nechtěla slyšet ale co už.Sestra mě odvedla na pokoj.Prý mám spát.Před tím mi natočila monitor.Ale vuuuubec nic se nedělo.Ráno mě vyšetrila pani doktorka a zavedla půlku tabletky aby se to trochu rozjelo.Poprve jsem měla bolesti kolem 14 hodin.Ale vůbec jsem je v podstate nevnímala.Kolem 16 hod.jsem si dala Algifenovej čípek ,prej aby jsem si pospalaHA,HA.sestra mě vyšetrila,otevřená jenom na 4 cm..A pak se to rozjelo..bolesti po 5 minutach ,bylo 16,45 .na monitore stromečky jako v alpách.a ja jsem začala rozdýchavat.Šlo to vydržet.Kolem 17,20 mě vyšetrila pani doktorka a říkala honem na sál.otevřená na 8 cm.Zavolala jsem manželovi ať hned jede,že je to tady. Na klystýr pry už vůbec není čas.Na sál jsem došla po vlastných jedno patro po schodech(cca 18,00).Na sále jsem se moc nerozkoukala a už jsem ležela na křesle a tekla mi infuze s oxytocinem.Kontrakce po minute,monitor mě v té chvíli desně rozčiloval.

  Manžel dorazil 18,10 na sál.Držel mně za ruku a pomáhal dýchat.Ješte jednu kontrakci prodýchat a múžu tlačit.Dvakrát jsem zatlačila a už jsem jenom cítila jak Eliška krásne vyklouzla.Nepopsatelnej pocit štestí.Narodila se 5,6 2011 v 18,21..

  Placenta vyjela úplne sama, Pani doktorka mě ošetrila zašila pouze tri stehy(ani nevim,že nastřihla).Elinku zatím ošetřili a po chvilce mi ji přinesli.Krásne na nás koukala a ja jsem v tom momentě veděla ,že je to láska na celej život.

  Bylo to krásne a ja moc děkuju manželovi a personálu porodnici v Krči.

  A na nejakou astmu a strach,ze to neudýcham jsem si vzpomněla až na druhej den a dobře se tomu zasmala.,přiroda to holt umi vždy zařidit správne..🙂))

  Maminky ktere mate kocarek X lander taky vam kocarek tal priserne vrze????jezdime s nim teprve 2 mesice a nejde to vydzet.je to duvod na reklamaci??