Maminky s dětmi brzy po sobě+studium, domácnost, kariéra

anysek85
19. zář 2011

Ahoj,

zakládám skupinu pro všechny mladé maminky, které mají (ať už plánovaně nebo neplánovaně) dětičky brzy po sobě a k tomu v mladém věku a snaží se ke všem těm rodinným radostem a starostem zvládat ještě studium nebo kariéru.

Pojďme se vzájemně motivovat, podpořit a taky vykecat, když toho na nás bude moc. 😉

jasekd
20. zář 2011

@mispulka22 Naprosto 🙂 Dobrou

mispulka22
20. zář 2011

@jasekd Ještě Ti taky musím pochválit děti - nádherné kousky 😵 . Radost pohledět 🙂.

janeyzelvicka
21. zář 2011

Dobré ráno,
na pozvání anyska se teda přidávám 🙂 zatím mám pouze jedno dítě, další je ale v plánu, protože první se mi narodilo během bakalářského studia, tak by to chtělo další během magisterského, které jsem včera zahájila 😀 😀

majatob
21. zář 2011

nazdar jani 😀

janeyzelvicka
21. zář 2011

zdar 😀 😀

anysek85
autor
21. zář 2011

@janeyzelvicka Vítej!
Takže jsi zvládla prakticky celého bakaláře s holčičkou? To je úžasný! 😵 Vždycky mě potěší, když vidím, že to jde 🙂.

@majatob
@mispulka22
@kakie
@nemorosis

Ještě k tomu krášlení 😉. Já mám zatím to štěstí, že je manžel ochotnej vstávat v 5 ráno, aby byl před pátou odpoledne doma a bere si malýho a užije si s ním ty nejzlobivější chvilky, takže zavřu troje dveře, naložím se do vany a dělám ze sebe člověka 😀. Přes den zatím zvládám max. krém a zuby 😝 😅.
Co mi ušetřilo čas:

Žiletky už používám jen na podpaží, jinak všude epilátor, za tu trochu bolesti to stojí, chloupky jsou slabé a stačí to jednou za čas.
Na nehty chodím k šikovné studentce, dělá mi kratinkou francouzskou manikůru za 200. Paragon nechci, tak to mám čas od času za 100. Jinak krátké nehty a rudý lak.
Teď jsem si dala dopolení 1,5 h procházku s kočárem a anglickými slovíčky a snad umím, co umět mám, jestli ne, tak to bude dneska večer na kurzu zase ostuda 😀

janeyzelvicka
21. zář 2011

@anysek85 jojo 🙂 v prvním semestru jsem zjistila, že jsem těhu, druhý absolvovala s pupkem, mezi druhým a třetím se malá narodila. Školu jsem zakončila po osmi semestrech, protože jsem si to trochu protáhla v době, kdy byly malé tři roky 🙂 naštěstí jsem ani nemusela přecházet na dálkové, můžeme si dost hýbat s rozvhem, takže jsem si to vždycky nacpala do jednoho dne v týdnu.

A ke krášlení, musím přiznat, že na to dost kašlu... ráno se ale lehce nalíčím, jinak bych moc neměla odvahu vylézt z domu 😀 vlasy mám jak divoženka pořád 😀 😀

kakie
21. zář 2011

@anysek85 mám štígro, že mám kamarádku kosmetičku, která je taky na mateřské, takže se občas scuknem na kafe a ona mi udělá kompletní údržbu 😀 😀 Jinak je fakt, že to občas flákám 😅 nedávno jsem asi po roce zvládla kadeřníka 🙂
😀 tak přesně takhle se procházím s francouzštinou. Minule jsem se sice nic nenaučila, ale Babu umí říct Ero 😎

adelka89
21. zář 2011

tak uz jsem tu i ja 😀
ahoj holky @janeyzelvicka @majatob

prvni dite pocato jeste pred nastupem na VŠ první semestr odstudovan, pak studium ukonceno (nejak me ten obor nechytl) dalsi prijimacky (tentokrat uz na kombinovane) jsem delala v sestinedeli 🙂 druhe mimi bylo tak trochu neplanovane (jen jsme se s manzelem jednou zminili o tom, ze nam to malicke miminko zacina chybet,protoze syn mel "uz" 9 mesicu a za 14 dni pozitivni test 😀
no a v patek zacinam 3. semestr specialni pedagogiky na MU a doufam, ze se mi podari ho uspesne dokoncit stejne jako vsechny nasledujici a pevne verim, ze nam dve deti budou nejakou dobu stacit 😀

anysek85
autor
21. zář 2011

@adelka89 Vítej!

Super! Další maminka studentka s dětmi - no úplně koukám, kolik nás je. 🙂 U nás bylo druhý taky lehce neplánovaný - resp. jen jednou na chvilinku jsme s manželem zauvažovali, jestli by nebylo fajn, pořídit di děti brzy po sobě a pár dní nato jsem vylejvala kafe s tím, že je to mlíko, co jsem si do něj nalila určitě zkažený (bereme z mlíkomatu). Pak jsem vylila i druhou flašku, vyčistila pressovač a uvědomila si, že stejný harakiri jsem pořádala i s Tomáškem a že kafe i mlíko jsou v pořádku, akorát já jsem zase těhotná. Kdy jsem otěhotněla netuším, ani jsem nevěřila, že to hned po šestinedělí jde... Vím, že touhle větou ze sebe dělám tak trochu blbku, ale ty děti po 11 měsících mají vždycky ty "známé jedné mojí známé" 😀 a taky jsem plně kojila.

anysek85
autor
21. zář 2011

No ale dvě děti jsme chtěli, možná i tři, ale teď bude určitě delší pauza a pak snad ještě jedno - i když to by bylo zase celkem jedináček, takže buď zůstaneme u těch dvou a nebo půjdeme třeba za 5 let do další dvojky. Uvidíme 🙂.

kakie
21. zář 2011

@anysek85 😀 donesl se mi názor, že po šestinedělí 'je to jak houby po dešti'. Manžel je se svým bráchou také o 11 měsíců, bráška byl prý plně kojený... I já jsem otěhotněla navzdory kojení, ale plánovaně 😉 říkali jsme si, že se vezmeme a pak pořídíme druhé, takže jsme se vzali a svatební noc to rozčísla 😅

Stalo se vám také, že jste prostě vědely, že jste těhotné? U Babu jsem se jednoho rána probudila s pocitem, že jsem v tom a byla jsem ve 4. týdnu stejně to bylo i tentokrát.

janeyzelvicka
21. zář 2011

Tak já o svém těhotenství vůbec nevěděla - ms jsem mívala vždycky nepravidelnou, a když jsem si náhodou udělala těhotenský test a bylo tam, co bylo, fakt jsem si musela sednout (to je taky jak z blbé knihy) a jako první ze mě vypadlo ne tak úplně slušné slovo 😀 😀

nemorosis
21. zář 2011

@kakie Tak mně se dařilo příznaky těhotenství docela slušně ignorovovat. Zrovna jsem se vdávala a 14 na to jsme jeden pátek složili zálohu sto tisíc na naše první vlastní bydlení, zavázali se k pořádné hypotéce a dohodli se, že snažení o miminko na čas odkládáme, abysme to finančně zvládli. Přesně ten pátek večer jsem zjistila, že jsem těhotná. 🙂 A nikdy jsem ani na minutu nezalitovala, naopak doufám, že ještě aspoň 2 přibudou. 😉

nemorosis
21. zář 2011

janeyzelvicka: Hihi, tak to naprosto chápu. 😀 Já zjistila, že jsem těhotná dost brzy a protože mi jeden test vyšel slaboulince pozitivní, druhý už vůbec, byla přesvědčená, že se musí jednat o výrobní chybu těhotenského testu. 😅

kakie
21. zář 2011

@janeyzelvicka 😀 😀 tak přesně tohle byla i moje reakce - 'a do .......' 😀

janeyzelvicka
21. zář 2011

😀
Hehe, musím se pochlubit s dnešním úlovkem. Otázka večeře vyřešena 😀

kakie
21. zář 2011

@nemorosis páni, to musel být slušný šok. Já jsem to vlastně zjistila k měsíčnímu výročí povýšení, týden před tím se mě akorát nadřízená ptala, jak je to s plánováním rodiny... 😝 ale přesně jak říkáš, nikdy jsem nezalitovala 🙂 je to moje sluníčko a ten co je na cestě taky určitě není poslední 😉

janeyzelvicka
21. zář 2011

Já taky nelitovala... jen se mi nechtělo věřit, že zatímco hodně lidí z okolí mělo problémy s otěhotněním, já jsem málem samosprašná...

majatob
21. zář 2011

nazdar holky, zubarku jsem nejak prezila,kdyz me videla jak se klepu, radsi mi opichala pul pusy 😀 priste beru jeste mp3 abych neslysela tu udesnou vrtacku 😀

@janeyzelvicka no jo jani, kolem me taky proleti trencle a su v tom 😀 😀 😀

anysek85
autor
22. zář 2011

@kakie
@majatob
@nemorosis
@janeyzelvicka

Holky ani nemluvte! 😀 Já otěhotněla těsně po zkušebce v nové a hodně dobré práci a měsíc před tím jsem po pravdě řekla řediteli, že rodinu zatím neplánuju, minimálně ještě rok ne 😀. No letos v létě jsme se chtěli začít snažit o první a už čekáme druhé a to i bez snažení 😀.

Manžel si pořád stěžuje, že se chce taky snažit o miminko 😀 - prej by ho to bavilo a bral by to svědomitě 😀 a místo toho jsem pořád v tom a snažení nikde 😀 😀 😀.

anysek85
autor
22. zář 2011

Jinak ale děti prostě v plánu byly a jestli o půl roku dřív nebo později pro mě není důležitý.

janeyzelvicka
22. zář 2011

@anysek85 😀 😀 😀

nemorosis
22. zář 2011

Jak se všechny máte takhle večer? Naše dítě si dnes úplně rozhodilo spaní, protože se před pátou ráno rozhodlo, že už se vstává a celý den jen brečel, kňoural a nic nechtěl jíst. Myslím, že mu roste několik zoubků najednou. 🙂
Protože už jsem se dostala z největší únavy, sedla jsem aspoň k počítači a zpracovávám úkoly. Dneska mi můj školitel vrátil část mého riga asi s milionem poznámek a já si naivně myslela, jak krásně jsem to celé napsala. Vážně už se nějak od porodu na nic pořádně nesoustředím, ale určitě to všechno doženu nadšením. Škola mě mooooc baví 😀 😀 Holky, prozraďte, jak jí dokážete dělat s dětmi?

janeyzelvicka
22. zář 2011

My jdem ještě kouknout na díl dr. house, dcera naštěstí už teď spává pravidelně.
a škola s dětmi... u mě hodně rozhodovala motivace. A taky zatnutí zubů, když už mi teklo do bot.

kakie
23. zář 2011

@nemorosis hodně mi pomáhá rodina, manžel, babičky, takže s těmi se zatíná lépe ;) no a hlavně jsem se rozhodla, že do práce se z mateřské vrátím s funkčním mozkem, takže jak píše janeyzelvicka motivace.
Ale tak 2x do roka to dolehne, přijdu si úplně marná a nejraději bych se vším sekla 😅

janeyzelvicka
23. zář 2011

Tak na mě to dolehne častěji - říkám si, co asi budu po škole dělat... 😖
Jinak pomáhá hodně tchýně, jezdí, když potřebuju do školy a když jsem psala bakalářku, tak hodně hlídala. Bez ní bych tu práci psala ještě teď 😀

anysek85
autor
23. zář 2011

@nemorosis Ahojky! No včera v deset už jsem chrněla, večer jsme museli na ortopedii, což nám rozhodilo rytmus a večer byl ve znamení veeeeeeeelkého řevu 😔 🙂, navíc byl manžel dýl v práci, tak jsem o půl sedmé koupala sama (to je náš čas, ten chci dodržet vždycky) a měla jsem strach, že ho utopím. Pak jsme pokecali, uklidili, prošli si anglinu (máme ten kurz spolu, tak se spolu i učíme) a padli 😀.
Doktorát je zatím úspěšně u ledu, ale vedoucí má pochopení, teprve jsem začala, tak mě zatím neterorizuje 🙂.
Já zatím bohužel nepřišla na nic zázračného ☹ - anglinu se učím s kočárem (miliony lístečků, okopírované papíry, abych netahala velké těžké učebnice) a doktorát dělám po večerech, nebo když je s malým manžel. Anglina jde, doktorát stojí... takže asi tak 🙂.

S domácností pomáhá manžel - v sobotu dopolene je jeden důkladný zátah a pak jen udržujem, paní na úklid zatím nechodí, je nemocná. Ale jde to 🙂. Občas dostanu velikou krabici navařeného jídla od mamky, tak vařením moc času nezabiju, sem tam se odbydu špagetama a jindy si nechám něco dovézt, abych zase nejedla jen ty špagety, když dojdou dobroty od mámy 🙂. Jinak vařím o víkednu ve větším a pak to jím, nevadí mi mít 2-3 dny po sobě třeba kuře s mladým špenátem - to bych mohla celej týden 😀.

No a jak píšou holky, hlavní je MOTIVACE a taky proto jsem založila tuhle skupinu 🙂. Říkám si, že jsem mladá, při síle a když už mi to život takhle přichystal, chci to zvládnout jak nejlíp umím 🙂 a pak si užívat. Nedovedu si moc představit, že bych se třeba teprve v pětatřiceti sestěhovala s přítelem a začla přemýšlet o rodině...
Asi jsem prostě ctižádostivá a v podstatě líná zároveň a taky chci rodinu, ale nechci zblbnout 🙂

anysek85
autor
23. zář 2011

@kakie Tuhle fázi mívám taky, hlavně když jsem unavená, to pak nedělám nic, na všechno kašlu, odpočinu si a ony se ty síly zase nějak posbírají. Pak jedu o to víc a efektivněji 🙂.

janeyzelvicka
23. zář 2011

@anysek85 Tak pod tu větu :Asi jsem prostě ctižádostivá a v podstatě líná zároveň a taky chci rodinu, ale nechci zblbnout.... bych se mohla podepsat 😅