Maminky sportovkyně

keckemet
6. únor 2015
Zakládám téma pro mamky, které se aktivne venuji nejakemu druhu sportu, at uz pro svou potechu nebo i zavodi jako ja. Nemam tim ted na mysli, zadne hubnouci forum nebo album. Proste téma sport je muj život a nedokazu bez nej byt ani v tehotenstvi ci na materske dovolene. Mejte se prima a zdravim
keckemet
autor
6. únor 2015
Pro male predstaveni, je mi ted 30 let a zavodim na horskych kolech. Cross country i maratony jsou me discipliny. Mimo kolo se venuji doplnkovym sportum jako je beh, TRX, posilovani a balancni cviky, lezeni na stene ci na skalach, v zime lyze, drive tez zavodne. 🙂 Tak sportu zdar 🙂
camelinka
6. únor 2015
@keckemet Ahojky, teda sportu zdar 😉 , ja se pustila predloni v lete do rugby, hraju za Prelouc, ted sme spadly do druhe ligy, ale pocitam, ze se zase vyskrabeme nahoru, je to super relax a ikdyz su ted kvuli praci trochu mimo, zase se k tomu chci co nejdriv vratit 🙂 . Jinak su obden v posilce, semtam zabeham, ale to ted flakam kvuli pocasi :-p :-N a zacala sem s boxem, taky fajn relaxek x-) x-) x-)
frantiska85
6. únor 2015
Ahoj. Závodně běhám 15 let. Teď podruhé s bříškem. Nějakým nedopatřením první liga 🙂
keckemet
autor
6. únor 2015
@camelinka pekně tedaaa! Rugby jo?A to jsem si myslela,ze delam na zenskou tvrdy sport 😃 Parada😉 A to jsi zacala po detech? Nebo po ditku? Pisu ted z mobilni aplikace,tak se mi neukazuje jestli mas uz deti 🙂
keckemet
autor
6. únor 2015
@frantiska85 Ahojky tedko jsi tehotna?A behas?Kolik cca km a jaky profil?Ja beh jen doplnkove...Ale dnes jsem byla,mame dost snehu a bylo to teda trapeni :-\ Do kopce jsem tepala 200 a rychlost nula,nula prd.Jsem v 6 tt😃TTaky nedopatrenim 😃
camelinka
6. únor 2015
@keckemet Mam jednu cacorku 3,5 roku a zacla sem prave na rodicaku, potrebovala sem neco svyho a kamoska me pritahla k tomuhle 🙂 ...ja taky ani nevedela, ze se tady neco takovyho hraje, jinak bych zacala uz driv 😃 . Vetsinou to boli, hodne :-p ,ale stoji to za to, hlavne ta parta holek, skoro vsechny mladsi, to tam clovek hned omladne 😃 .
Na kole to musi byt dobrej mazec, sou i nejaky pady?
jamia
6. únor 2015
Počítá se jóga jako sport? 😃 Praktikuju hodně, minimálně půl hodiny denně, a časem si chci udělat kurz lektora. I díky ní mám půl roku po porodu o 7 kilo míň než před otěhotněním. Dřív jsem byla zblázněná do fitboxu, ale hodně mi rostly svaly.
mysonek
6. únor 2015
@keckemet ahoj, já taky docela sportuju. Dřív jsem běhala na dráze, ale postupně jsem začala spíš jezdit na kole a na běžkách (na těch už teda i během VŠ). Na kole mám teda raději silnici, na biku se bojím z kopce, takže cross country nepřipadá v úvahu a maratony jezdím jen ty lehčí. Po porodu jsem spíš běhala, je to méně časově náročné, teď jsem ve 21 týdnu, takže už připadají v úvahu jen ty lyže. Běhání mi teď ve druhém těhotenství nedělá moc dobře (v prvním jsem "běhala" do 6. měsíce) a na kole se jezdit nedá. A teď už by mi stejně překáželo břicho. Minule jsem jezdila do cca 20. týdne.
keckemet
autor
6. únor 2015
@camelinka jej tak to je super! Presne,mit nejaky svůj aktivni cas pro sebe. A kdo Ti během treninku hlida? Stihate se stridat s muzem? U nas je to kolikrat vypjate s tim casem,ale ted co chodi oba kluci do skolky,odjedu si trenink dopoledne a nehoni mne pak,ze je brzy tma. V lete je to lepsi,ze je dyl svetlo a tréninky jezdim klidne od sedmi vecer do desiti. 🙂 Ale´i tak jsem vdecna,ikdyz to dojizdim s čelovkou. Vraci se domu uplne jiny clovek. 🙂
keckemet
autor
6. únor 2015
@jamia Joga super,tu ja nedokazu...mota se mi hlava a chce se mi zvracet...asi něco delam blbe 😃
keckemet
autor
6. únor 2015
@camelinka a pady...no jéje 😃 Někdy jsou to dobře rakve,ale ťukám,naposledy něco vaznejsiho před 6 lety,trauma krcni patere a komoce mozku. Jinak takove ty drobne věci,sem tam něco na siti atd.... Padam spis v treninku,v zavode jedu spis na jistotu...Ale třeba oproti mladym holkam,co fakt nemaji tu tihu odpovednosti k rodine a jedou sjezdy do plnych mam handicap. Musim si je sjez v kopci,to je vždycky těžší 😕
keckemet
autor
6. únor 2015
@mysonek Tyjo taky parada! Jsem rada,ze jsou tady i takoveto mamky 🙂 Hele ten beh v tehot.by mne zajimal.....Do 6 mesice 😮 tyjo a dobré jo? A teren? Kopce? Nebo spis rovinky? Jak jsem psala,ja to mam jen okrajove,dnes jsem byla a hruza teda..... 😃 to děcko cucá strašně kyslik 😕 Vedel to Tvuj doktor,ze takle sportuješ i v tehotenstvi?
mysonek
7. únor 2015
@keckemet já zastávám názor, že když je těhotenství v pořádku tak ho rozumné sportování neohrozí. Běh je lepší rovina, bohužel tu tu moc nemáme, takže pak to bylo spíš do kopce chůze a pak běh, od 6, nordic walking. Ale v 6 týdnu můžeš i ty kopce pokud je udýcháš. Já v prvním těhotenství jela v 8. týdnu šumavský maraton (45km) na běžkách a jelo se mi krásně. Ve druhém jsem také měla problém ten sport udýchat. Teď neběhám, protože u těch otřesů potřebuju pořád na malou, takže je mi to nepříjemné. No a moje dr. mi neschválila ani běžky (prý můžu upadnout) a ani se jí nelíbilo kolo. Poprvé jsme byli kolem 13. týdne na kolech v Toskánsku. Tak tam mě pustit nechtěla. Ale bylo to parádní. Samé rovinky, tam to kolo jelo samo 🙂 Ale v těhotenství jsem jezdila jen na silnici, na biku jsem se bála. Ale třeba švagrová jezdila i na biku a do 7 měsíce jezdila na in-linech. Na ty bych zase nevlezla já, protože na nich neumím zabrzdit. Tak dělej to na co se cítíš a co umíš 🙂 Za mě jsou nejlepší ty běžky. S během jak Ti to bude vyhovovat. Někdo neběhá, ale znám holky co běhaly skoro do porodu a v pohodě. Když se miminko nemá udržet, tak to není kvůli běhu, podle mě by se neudrželo stejně. Jen bych neběhala žádné úseky. Prostě konverzační tempo 🙂
camelinka
7. únor 2015
@keckemet No my to meli v pohode s hlidanim, bud sem vzala malou s sebou a jedna tetina mi ji tam hlidala, nebo si litala po hristi s nama,...nebo byla doma s manzelem, tim ze chodil (pisu chodil, protoze od novyho roku je to u nas trochu divoky, ja su pres tyden na kurzu ve Vyskove, az do zari 8-( , takze letos chodi na denni,aby s mladou mohli fungovat,....) do sluzeb kazdy paty den, takze byl skoro furt doma, coz bylo fajn 🙂 ...Ted chci zacit trenovat s Vyskovackama,at z toho nevypadnu,ale hrat nebudu, vikendy mam jen pro rodinu...
Jinak teda zraneni sis uzila moc hezky 8-( 😞 , ono to neni prdel asi a jak pises, s detma uz je ten pud sebezachovy jinej,....to je trochu omezujici...
Ja behem hry nevnimam, clovek uplne vypne, loni sem dostala v jedne chvili kopackou do oka a z druhe strany do spanku, to mi zvonilo v hlave hoodne dlouho a v praci sem chodila s jelitem na ksichte,....jinak cely telo modry, ze po turnaju bolesti ani neusnu...Ale boli to az po 😃
keckemet
autor
7. únor 2015
@mysonek moc dekuju za radu,budu z toho cerpat 😉 Chtela bych se udrzet ve forme a nic moc nepribrat,at muzu naskocit dalsi sezonu zase do teamu.Porodim v zari,pak oddech a leden,unor uz muzu zacit objemy.Prvni zavody jsou konec brezna, mtb maraton,ale profilove ok.Na bednu samo nepojedu,ale v ramci treninku to bude prima.
camelinka
7. únor 2015
@keckemet ta prava prdel je moje 😃 😃 a moje nej fanynka na svete x-) x-)
keckemet
autor
7. únor 2015
@camelinka jaaaauvajs 😃 noo,presne,jiny stav...ty endorfiny pusobi nastesti jako anestetikum😉 Zazila jsem kluka,co se vysekal,otevrena zlomenina ruky a chtel naskocit a jet dal 😃
camelinka
7. únor 2015
@keckemet No presne, ja na to oko nevidela a s motakem sem musela hned zas do mlejnu 😃 😃 , to sou ty stavy, kdy otres krev z huby a des dal 😃 😃 ,jo a gratuluju k Bubline, preju, at si zachovas funkcnost co nejdyl, bo co si budem povidat, jak je clovek zvyklej se sebou neco delat, tak bez toho je to vopruz 😃 :-N
keckemet
autor
7. únor 2015
@camelinka tyjooo dobra řežba 😃
camelinka
7. únor 2015
@keckemet To prave neni vubec zadna rezba, to se jen pretlacujem, horsi je, kdyz proti me stoji 80kg mastodontka (nic proti poradnym babam, maji vyhodu jak svina,......) a ze na ne mam stesti a proste ji nesmim nechat probehnout, to pak boli 😃 😃 😃.......a v 80% turnaju prsi, tak to pak sme jak hovada od hlavy k pate 😃
annaluciapetrzel
7. únor 2015
ahoj. mam 2 kone 🙂, a 8mes. mimco. No zahul. Zatim zvladam 1x tydnne. Ale tesim se na leto, ze to bude i vicekrat tydnne. Na koni jsem jezdila do 4mes. tehu, pak jsem odjela do tanzanie (narocna terenni prace v oblasti Ugalla, lepsi nez tehu cviceni na balonech), v sedle hned zpet do sestinedeli. Bez hejbani bych shnila.
keckemet
autor
7. únor 2015
@camelinka jee diky za gratulku....bylo to teda pekne prekvapko,i jsem to obrecela:-\ Mela jsem prave tuhle sezonu jezdit za profi team,takze tu-du-du -tum :-\ Do toho si dodelavam vysku,no bude to mazec.Ale sok uz ustupuje,zacinam se tesim.My jsme treti chteli(za par let....) ,bylo by nefer rict,tedko se nam nehodis,az za 4 roky.Mam super tchyni-babi,nejak to dame😉 Deti budou parta a maminka bude mit cas na treninky 😉 2 h. Denne se nikdo nezblazni,kdyz tu nebudu. Navic to ma velkou vyhodu,ze jsem presvedcila manzela,ze si MUSIM nechat ten dvouprevodnikovy bike,ktery je nachystany na prodej,pac jednoprevodnik tehotna neuslapu 😃 😃 😃
keckemet
autor
7. únor 2015
@camelinka jojo prave to je prima😉 ja taky,pokud neni cervenec a mesic bez deste,jezdim domu jak prase😃 Takze kdyz prijdou kluci z venku jedna koule bahna,vubec mne to nerozhodi 😃
camelinka
7. únor 2015
@keckemet jo to chapu, musel to byt soking, kor kdyz si to mela tak hezky vsechno naplanovany,ale ty hormony udelaji svoje 😉 ...a urcite to zvladnete, je fajn, ze mas decka kam soupnout a jit si vycistit hlavu, to my mame pribuzny na druhy strane, takze max kamosky muzou zaskocit....
A jestli mas ke kolecku vztah, tak to je jasny, ze ho budes potrebovat 😃 😃 😉 a presne, nejakej kus blata me nemuze rozhodit, hlavne kdyz to neni hovno 😃 😃 😃
@annaluciapetrzel no tak to je dobrej mazec, klobouk dolu 😎
mysonek
7. únor 2015
@keckemet tak s tím nepřibíráním neporadím. V prvním těhotenství jsem se nepřejídala, sportovala a ve 13 týdnu jsem měla 5kg nahoře, celkem 15,5kg (ale po 8 měsících kojení jsem měla o 2kg méně než předtím). Teď ve druhém jím fakt za dva a sportuji méně a přibírám méně. A také to budeš mít těžké dostat se do formy se třema dětma. S jedním to byla pohoda, po půlroce jsem běžela půlmaraton, běhala jsem s malou v kočárku 🙂 . Ale teď podruhé to bude o dost horší, protože malé nebudou ještě ani 2 roky, takže běh s kočárkem nepřipadá v úvahu. Jedině s chariotem. Ale to bude zas hrozná hmotnost 🙂 Takže já příští sezónu určitě závodit nebudu. Nicméně držím palce ať se Ti tvé plány vyplní.
mysonek
7. únor 2015
@annaluciapetrzel No tak teda klobouk dolů, to jsi hodně akční. Já byla skoro za exota, že jsem pracovala až do nástupu na MD a nešla jsem na neschopenku jako většina ženských okolo. To muselo být náročné v těhotenství v Tanzanii? Nebála ses? Myslím že nastanou komplikace a nebudeš mít dobrou péči? A co říkal tvůj dr. na jízdu na koni? Na mě doktorka koukala jak na blázna, když jsem chtěla jezdit na běžkách a na kole. Oproti koni naprosto bezpečné sporty.
annaluciapetrzel
7. únor 2015
@mysonek moment, ja v tanzanii byla jen pracovne ne na dlouho. ale mam kamaradky co cele tehu stravily v africe. hele, ja se tam citila asi nejlip z celeho tehu. jen vadilo me to letadlo. jinak pak jsem jeste letela pozdeji, cca 24tt do belgie. jezdeni na koni- gynekolozka rekla, ze zdrave tehu nevytrepu. coz si myslim, ze je pravda. horsi jsou pady. hele, ono si telo reklo samo, v patem jsem prestala. jinak nakonec jsme rodila predcasne, ale kdovi proc. ja osobne to prikladam psych. stresum (osobni trable), ne africe nebo jezdeni na pocatku tehu. s cim i Mudri souhlasili.
annaluciapetrzel
7. únor 2015
jinak jsme do toho sla i s rizikem malarie. vse jsme konzultovala. ale ja afriku MILUJU malarie jsem uz mela, a proste jsem se strasne tesila a vedela ze to bude na delsi dobu naposled. tedka snad pojedu do kamerunu. na chvili 🙂
mysonek
7. únor 2015
@annaluciapetrzel to já si myslím taky, že zdravému těhotenství pohyb neuškodí, já znám pár holek co běhaly téměř do porodu a bez problémů. Máš rozumnou doktorku. Moje dr. je moc opatrná. Nabízela mi neschopenku ještě dřív než mi potvrdila těhotenství (prý že jsou v nemocnici infekce - no na interně jich zas tolik není), sportování se jí také nelíbilo (na běžkách a kole můžu upadnout, při běhu otřesy...) a když jsem ve 13t jela na kola do Toskánska, tak jsem dle ní byla nezodpovědná. Ale já jsem doktorka, takže prostě vím, že většina potratů je daná nějakým genetickým problémem a ne tím, že se člověk v těhotenství hýbe. No a upadnout člověk samozřejmě může, ale stejně tak se může stát cokoliv jiného. Ale přiznám se, že do Afriky bych se teda bála. Na koně bych nevlezla, ale to ani jako netěhotná, natož v těhotenství 🙂
jitavrtule
7. únor 2015
@mysonek s tou ne/bezpečností je to prašť jak uhoď - na koni, na kole, na běžkách, všude je riziko, že spadneš. Otřesy jsou přeceňovaný a obzvlášť lidi, co nejezdí (na koni), dost často žijou v omylu, že tam nahoře člověk drncá div si jazyk nepřekousne 🙂 a ono to tak fakt není, třeba při běhání po asfaltu (to můžu srovnat) to jsou podstatně větší pecky, to si teprve mimino zaskáče 😃
jinak nevím, jestli se k vám můžu už hlásit, protože jsem teprve v procesu a čekám první mimčo - nicméně spíš než kalkulačku dny-do-porodu sleduju svou vlastní kalkulačku dní do výlezu-zpět-na-kůň. Před těhotenstvím jsem hodně aktivně jezdila na koni (skákala, terénovala, drezurovala min 4x týdně) a běhala (pro radost tak 2-3x týdně). V zimě k tomu TRX, bosu, lyže.
Aktivní pohyb mi teď chybí, jezdila jsem do 12tt, běhala do cca 8tt, běhání mi pak už nedělalo dobře, ježdění zas neprocházelo doma (právě s ohledem na pády). Takže už 14 týdnů chodím tak akorát s kobylou na procházky na vodítku, občas si jdu zahopsat na těhotenský cvičení na balóny nebo na jógu......ale to mě zas tak moc neba a navíc ani to posledních pár týdnů moc fyzicky nedávám - v kombinaci s chozením do práce přes týden popravdě vůbec 😞 o víkendu lepší, ale to taky většinu dne poléhávám a pak se jdu na hodinu projít. Takže momentálně jsem ve stadiu takový tichý rezignace, prostě to nejde, tak to nejde, až to půjde, budu jen ráda.
Jsem zvědavá do jaký míry se zvládnu vrátit k tak aktivnímu pohybu, je mi jasný, že třeba terény s koněm bez hlídání můžu pustit z hlavy, ale doufám, že minimálně nějakou tu jízdárenskou práci s mimčem v kočárku u hrazení zvládnu a na běhání budu vyrážet buď s kočárkem nebo pohlídá večer tatínek.
Je super počíst si, že to jde i s dětma, jste mi dámy velkou inspirací!

Sem začni psát odpověď...

Odešli