Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

slunicko2
autor
1. říj 2009

No ja nevim, vcera nebo dnes bych mela byt 14 dni po ovu. To uz by melo na testu neco videt, ne? Spis si myslim, ze to mam opozdene malinko stresem. A leze na me nejaka choroba 🙂

Jani, preju klidnou noc! Ja uz take padim. Dnes jsem tu znackovala hracky a oblecky pro NCT sale, ktery tu je v sobotu. Tak snad se neco proda 🙂

Dobrou noc!

fairy
2. říj 2009

Ahoj holky,
Zuzko moc drzim palecky at jsi tehu 😵 me ted taky bolelo dost bricho jako bych to mela dostat ale nakoce jsem byla tehu. Ted je to o tom cekani vid no pockej jeste par dni a udelej si test znovu. Mas to normalne pravidelny?
Tak me vcera hnali na ten rustovy scan, vsechno je ale ok baby je spise nad normou takze uz celkem veliky ikdyz moje bricho na to evidentne nevypada. No taky je breech tak doufam ze se otoci cisar by bylo asi to nejhorsi co bych si mohla prat.Mam pocit ze jsem furt u doktoru za chvili mam zase schuzku s tim consultantem tak snad bude spokojeny a moje krev je taky ok.
Holky krasny den a vikend.

slunicko2
autor
2. říj 2009

Helco, to jsou dobre zpravy! Asi mozna nejsou zvykla na tak mala briska. Prece jen hodne britek ma tuk hlavne na brise. Je fajn, ze se o tebe tak staraji! I kdyz jezdit asi po Londyne kdyz jsi tehu neni nic moc!

Ja fakt nevim, jeste jsem to nedostala. Bricho boli. Ale spis zacinat mit pocit, ze na me neco leze!

Take preju krasny vikend!

dadulka2000
2. říj 2009

ahojte,...

slunicko tak stale nic?? no toto...

moja mala ma nejake sopliky, tak sa v noci par krat budila. dnes sme absolvovali skolku prvy krat - sice len zaucna 1hodka, ale kedze bola uplne super tak povedali ze v pondelok mame prist na cele 3 hod "sedenie". no co si ja sama bez nej doma pocnem??? 😅

fairy, pozeram ze si par tyzdnou predo mnou 🙂 , drzkaj sa. to ja som uz +12kg a ako riadny sud. 😝

miluska.woolley
2. říj 2009

Ahoj holky, zdravim, nestiham vas docist, doufam ze se mate vsechny dobre.
U nas nic noveho, porad makame jak barevny, mne uz se ta gastritida trochu uklidnila, ale musim davat bacha co jim. Pristi tyden jedeme na minidovcu do italie.

Zuzi, ja ti tak moc drzim palce, az je mam uplne modry!!! keep us updated.

Heli to je super ze je vse v poradku. On ten cisar zase tak spatny neni, neboj 😵 . Ale drzim palce at se otoci, vsak ma jeste casu...

fairy
2. říj 2009

Milusko hezky si uzite dovcu zaslouzite si trochu odpocinek!
Je dadulko koukam ze mas i holcicku Ellie jako ja 🙂 jen moje E je trosku mladsi. No ja jsem pribrala necelych 8 kg ale zacala jsem na 52kg takze to je asi nic moc podle tabulek.
No jsem ale trochu smutna dneska jsem byla u Dr a furt se ji to brisko nezda ikdyz scan byla normalni musim na dlasi za 3 tydny a k tomu se mi zacaly zvedat jaterni testy o 100% ve srovnani pred 3 tydny. je to sice stale v normal range ale dost me to zaskocilo a fakt se bojim. No taky mi rekla ze me nachaji rodit normalne idkyz je to breach (kdyz se neotoci) to me celkem soklo nevim zda to je dobre reseni znam par pripadu co rodily normalne a byla to katastrofa.
Tak o vikednu asi pujdu na pudu a zacnu davat do kupy vecicky co kdyby nahodou nechci na to ani pomyslet ale radeji se zacnu pripravovat.
Tak krasny vikend 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
2. říj 2009

Ahoj Simco,
ano malej nepribiral a tak jsem kazde tri hodiny budila, ale ted se zacina opravovat, uz jsme skoro na porodni vaze a tak zacnu krmit na demand a snad se vic vyspime. Ja mamku zaukoluju na ty kapky a ona mi je snad z Cech posle. My zacali pouzivat Infacol.
Preji vsem krasny vikend. Jx

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
3. říj 2009

AHojky,

Heli, a neplasi tak trochu s tim briskem? Kdyz je miminko normalne velike tak o co jde? Ja taky nebyla obrovska a tady znam jednu holcinu a ta ma strasne male brisko a rodi za 10 tydnu. Moc ti preju aby ty jaterni testy byly uz jen dobre, je to skoda cim si prochazis. Jsou to urcite nervy. Jo a breech ja bych teda taky nechtela rodit!! Jeste je brzo, urco se mimis otoci 😉

Simco, co tu delas tak pozde v noci? Mas chrnet 😉 K normalne nikdy neprotestovala kdyz se pretacela na brisko, naucila se dost brzo pretacet zpet. Ale ted obcas v noci se ji to podari a je dost zmatena na brise 😀 To jsou ale haj... s tema childcare vouchers.

Ja mam dnes volny den, stara se B a tak ja vyrazim na obed s kamoskou. Nejdriv ale uklidim, navarim, vyzehlim, no proste to co s malou v rukach prez tyden nestiham 😅

slunicko2
autor
3. říj 2009

Ja fakt tu jejich politiku nechapu! Tak oni chteji, aby se slo co nejdrive do prace, ale ze se to vetsine maminkam nevyplati, to jim nedojde. Pro nas teda vouchers nejsou vyhodne, my ziskame vic z child tax credits. Ale vim, ze kdyby Daz povysil a dostal pridano (to je o £10000 navic), tak je take budeme muset mit.

Simco, to je super, ze se malemu takhle dobre spi! A uz mate vydekorovano?

Holky, nam to dobre spani take skoncilo! Kazdou noc se ted Sean budi kolem druhe nebo treti rano a radi jak cerna ruka tak hodinu! Tim myslim, ze je totalne vzhuru, skace nam po posteli, stahuje z nas deku, chce se divat na telku nebo si jit dolu hrat! Zatim ho vzdycky napred vezmu rovnou zpatky do jeho postele, ale vetsinou je tam tam 20 minut potichu a pak je u nas a radi! A to sel vcera spat az v devet!

Verco, hezky si to venku uzij!

Jinak, ja jsem si dnes delala dalsi tehu test z ranni moce a byl negativni. Z toho teda usuzuju, ze na me lezla nejaka strevni chripka a ms dorazi pozdeji! :( mela jsem to dostat bud ve stredu nebo ve ctvrtek.

Jo, a taky u nas byl NCT sale. Nevim, jestli to nekdo znate. Tak jsem tam prodala nejake nase veci. Ale take tam koupila Tomy giant Thomas s trucks a masinkama. Uz se nevyrabi, ale je super! Masinky jezdi na baterky 🙂
Dalsi hracky jsem sla vratit, protoze ani jedna nefungovala. Byla jsem docela naprdla! Je to od lidi dost nefer, tam davat hracky, ktere jsou rozbite!

verap
3. říj 2009

Ahojky,

Zdravim po chvilce. Mela jsem tu segru, tak vubec nebyl cas na internet, dneska odjela.

Mala v pohode, ale asi dostala ode mne nachlazeni. Zkousime ji davat zvykat do postylky - manzela to uz na sofa bed nebavi - ale nic moc. Ona je vzhuru a hrozne protivna od 5 vecera skoro az do 10pm, pak zalomi akorat u me kozy v posteli. V noci se budi kolem druhe a pak az rano, ale momentalne trochu vice (asi tim nachlazenim)

Jdu vas docist a zitra napisu vice, preji hezky zbytek vikendu 🙂

slunicko2
autor
3. říj 2009

Vero, a vzbudi se vzdycky, kdyz ji do postylky polozite? Na to je dobra hot water bottle, hezky postylku vyhrat, aby nepoznala rozdil v teplote 🙂
Drzim palce, at je to brzy lepsi! Sean ale taky vzdycky vytuhnul az pozdeji vecer v tomhle veku 🙂

verap
3. říj 2009

Zuzko - jo, hned, kdyz ji polozime, tak zacne (ale to i treba pres den tady se mnou obyvaku v moses basket), o te hot water bottle jsem premyslela, u nas je v loznici vice zima, nez v jinych pokojich, ale mam tam nursery teplomer, aby to nebylo mene nez tech 18 stupnu na noc.

saza007
3. říj 2009

Caf Verka, suhlasim zo Zuzkou, ta hot water bottle fakt funguje. Poradila nam to midwife. Nas maly je zatial v moses baskete, aj ked uz tam asi vela nevydrzi, lebo je dlhy 😅 Dnes zaspal uplne sam. Podvecer ale mame toho placu tiez dost 😖 😖

verap
3. říj 2009

Sazo - dekuji za odpoved. Jak mam tu hot water bottle pouzit, jen ji tam dat, nez pujde, aby to bylo vyhrate? Nebo tam i nekde nechat?

U nas jsou nejhorsi ty vecery, jinak se to da.

forensica
3. říj 2009

Verko, to tam nemuzes nechat vzdyt by ji to pak zchladno a studilo. Jen vyhrat a nez polozis tak vyndat. Nicmene ja to nikdy nezkousela, ani me to nenapadlo 😅 Vecery jsou typicke, ja jsem v tu dobu dost nosila malou v satku na brise kdyz brecela, to ona by vzdycky pekne usla a taky chodila do hajan az treba po devate. Neboj ono se to upravi 😉

ZUzi, to je teda na nastvani s tema hrackama, to se ti nedivim. Ja na te sale byla dvakrat jeste jako tehulka, ale ja snad preferuji eBay. Nemusi se stat fronta a pak clovek neni zklamany ze kdyz si ji vystal ze uz tam nic slusneho nenasel 😉 Skoda ze ten test byl zase negativni ☹

Obed byl bezva, byly jsme v Cafe Rouge jelikoz jsem mela nejake Tesco clubcard vouchers tak jsme si daly i dezertik 😝 Jo zase me zacal malinko pobolivat zub, me asi klepne 😠 Jinak fajn. Mala se projevuje jako veliky milovnik zvirat. Jak projde kolem pes tak se muze pretrhnout a obcas i place kdyz pes odesel. I holubi jsou favoriti o veverkach nemluve 🙂

miluska.woolley
3. říj 2009

Verco musim se smat, nase mala ma taky psy a kocky rada, ale favoritky jsou slepice u nasi babi 😀 .

Zuzi, to je skoda, kdy daz odjizdi? snad to vyjde pristi mesic. ☹

Vero a davala malou spat v rychlozavinovacce, u nas to super fungovalo.

editahlb
3. říj 2009

Ahoj holky, tak se hlasim po delsi dobe, vsechny vas moc zdravim!

Tak v rychlosti jsem vas docetla a tak vitam Milusku zpet (i kdyz uz se zase nekam ztratila... 😅 ). taky vsechny nove a staronove tvare, a pridavam se k maminkam co maji nespave deti - my jsme "up" skoro kazdou druhou hodinu od chvile, kdy jdeme spat, hruza 🙄 Ze by fakt ty zoubky nebo nejaka separacni krize? No at je to co je to, doufam, ze to brzy prejde..

Jani doufam, ze maly pribral na vaze a taky ze ty prdiky slabnou. My jsme s tim spocatku nemeli moc problemy az kolem 2 mesice. Ja myslim, ze E malicko reagovala na to, co jsem jedla ja, napr. jednou jsem snedla jeste teply chleba s pekarny a vecer byla ohromna kolika, ale nijak jsem to s dietou neprehanela, proste jsem si jen davala vetsi pozor a nevarila si cockovou polivku. 😀

V Cechach je ted krasny podzim, docela chladno, ale slunecno, a ve vzduchu je takova ta prijemna vune z toho, jak si lidi zacinaji doma topit drevem, dozravaji posledni jablka a hlavne vlasske orechy 🙂

miluska.woolley
3. říj 2009

Edo ja jsem tu!!! koukni nekdy na skype 😉

forensica
3. říj 2009

Milusko, my mame slipky doma a kazdy den je krmime travou (to K kouka na slipky a ja na ni a vytahuji ji travu z pusy 😀 ) a asi i proto ze mame ty kocoury tak je zviraty fascinovana 🙂 Je to krasne 😵
Vidis, ja myslim ze my jsme taky jeste v tu dobu zavinovani do deky.

editahlb
3. říj 2009

Jee ja totitz preskocila jednu stranku (kterou jsem nedocetla) tak pardon 😅

miluska.woolley
3. říj 2009

NO prave ti to pisu Verco ze vim ze mas slepice doma.
Ja mam alergii na kocky, ted mi nove zjistili alergii na psy, tak snad budu malej muset taky poridit slepice 😀

slunicko2
autor
3. říj 2009

my se take hlasime k milovnikum zvirat! Sean se muze zblaznit, kdyz nekde vidi kocku nebo psa. Vsichni nasi sousedi maji kocky a hafany. Mame tu dratene ploty, tak si uziva 🙂

Tu water bottle vyndat, jinak by se mimco popalilo. Nam to hodne pomohlo. Ale i tak jsem maleho musela hodne pevne zabalit do rychlozavinovacky (jenom kus latky). Jakmile mel znehybnene ruce, tak odpadl! Presne jako ten meda Mr Beana, kdyz mu lousknul pred ocima prsty 😀

No, musim to dostat ted, protoze daz ke konci rijna odjizdi na mesic! A ja ovuluju 20dc.

Loucim se, jdu spat. urcite bude v noci zase divadlo! 🙂 Dobrou vsem!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
saza007
4. říj 2009

verka - teplu flasu do postielky, nech sa vyhreje, medzitym ho zabalime do velkeho muslin cloth, aby mal stiahnute rucky - on s nimi strasne sermuje 😅 chvilu sa na to hneve, ale za 2 minuty uz mu padaju oci, ked je napoly zaspatym tak vyberiem bottle a ulozim ho na to teple miesto. celkovo spi lepsie, ak je swaddled, asi si nasvoje ruky este celkom nezvykol...

editahlb
4. říj 2009

AHoj pri nedeli, tak mala mi spi - jsem zvedava na jak dlouho 😅

Byli jsme dneska na takovem trhu kde prodavaji slepice, kozy, obili, brambory a pod., ale taky stenata a kotata, tak mi jich tam bylo lito! Ale snad si najdou domov a neskoni nekde nekomu na taliri nebo autakum pod koly. Eira se nemohla vynadivat. To bude sranda az se vratime do Walesu - urcite si ty nase dva psy uz nepamatuje a taky myslim ze je ted uz bude prohanet 😀

U nas teda hot water bottle nefungovala, ale zavinovani ano, tak drzim palce Verko at to u vas zabere.

NEchcete holky neco privezt z Cech? Jestli pak dame dohromady nejaky ten podzimni srazik, tak bych vam to dovezla. Jo a nevite jak to funguje s kocarkama na letisti? Premyslim, ze bych si ho pro Eiru vzala, naucila se v tom spat, v Cardiffu mame totiz jen sportakk co se neda polohovat. Priplaci se za kocarek nebo s tim pocitaji ze ho na mimino budes mit? (a totiz doposud litala jen s nositkem) Diky!

forensica
4. říj 2009

Simco ty brzka rana jsou teda humus 🙄 Me dnes mala vzbudila v 5.55am ale nakonec jsem ji dotahla k nam do postele a po nejake dobe premlouvani jeste na 1.5hodky vytuhla coz bylo super. Spi nam ted zase celou noc, tak jsem rada (snad to vydrzi!).

Edito, no zadara je jen takovy co se da slozit naplacato. Predpokladam ze mas slozitelny. Jinak vetsinou si muzes malou dovezt az k letadlu (nekdy jsou tam schody jako treba na Stanstedu a to je pak Ergo daleko lepsi). Pak zalezi jak se prileta, pokud tam maji k vychodu tu rukavici a vyleza se primo do haly tak kocarek dostanes az jak si prijdes pro kufr. Takze ja z vlastni zkusenosti doporucuji vzit oboji kocarek a Ergo 😉

U nas pohoda, mala zlata, dnes se teda rozhodla ze si schrupne jen rano 40 minut no a pak to tahla cely den bez. Byla misty protivna ale trvala si na tom ze spat nebude. Jo jinak dostala svuj prvni rizek (kureci) tak uz muze jezdit na vylety se skolou 😀