Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

miluska.woolley
20. říj 2009

Jo a Edo a Verco Organic se dela Yeo Walley jogurt i normalne tucny, mala ho jikdyz jsme v jukej, kupujeme v ASDE.

slunicko2
autor
20. říj 2009

Ahoj holky 🙂

Simco, me to video nejde nacist! 😒 Zkusim zapnout pocitac nahore o vikendu. Uzijte si vylet do cech.

Edo, ja take kupu ty co radila Miluska, a k tomu jeste kupuju takove ovocne pro deti.

Milusko, gratulace k uspesnemu nocnikovani! Ja jsem to ted nezkousela, kdyz je ve skolce. budu zase zkouset od ctvrtka.

Ufff, skripani zubama take nemusim 🙂 To Sean nastesti nedela 🙂

fairy
20. říj 2009

ahoj holky, moc Vas zdravim.
Jani obrovska gratulace ke tretimu tehu at to jde vsechno hladce 🙂
Edit ja jsem taky hodna kupovala ty greek jogusrtu a pak ty organic full fat. E ale neni velky jedlik jogurtu a ja taky ne tak jsem je posledni dobou vyhazovala jak delaji jen ty velky kelimky. zacla jsem ji kupovat ty malinky jak jsou pro deti. Vim ze to ma vice cukru ale ja ji zadne sladkosti nedavam tak tyhle ji chutnaji. u nas taky vede ovoce toho sni neuveritelne mnozstvi.
Milusko to je uzasne s tim vasim odplenkovanim Lotynka je fakt moc sikovna!A je i bez cimilka teda to je super. \ja jsem na to jeste ani nepomyslela ma ho jen na usnuti a pak ho hned vyplivne a ve skolce ho ani nema no nak to zatim neresim.
Zuzko u vas je to taky na dobre ceste 😉
Kato vy webovky jsou super vy jste takovy kreativni 🙂 to ja si obcas rikam ze jsem desne nudna mama me moc nic nenapada moje fantazie je teda nulova ☹
Holky delaji u vas ve skolce neco na Halloween? U nas bude party tak jsem koupila Ellie witch outfit 😀 taky se budou pristi tyden profesionalne fotit takove ty skolniho typu fotky tak to se tesim.
Me uz se to blizi 6.11. koncim v praci. vse zatim ok krome toho ze baby je breech 😒 ale snad se jeste otoci. Ve ct mame dalsi scan to uz budu tak daleko jako kdyz se E narodila!
Tak krasny vecer u nas rostou stolicky tak se v noci opet budime.

forensica
21. říj 2009

Milusko, mas pravdu je to ten zeleny. Ja ho parkrat koupila, ale prisel mi moc tekuty 😅 Ale zase ho asi zacnu kupovat jak nam to dite zase nejak ztezklo, ma to min tuku 😀
Heli, drzim palec at je sken v poradku a at si tentokrat vychutnas vse radosti spojene s tehontenstvi v terminu 😉

U nas byla desna noc, mala v podstate neustale na prsu. Ted zase chrni tak ja se regeneruju cokoladou. Jeste ze B pracuje z domu tak si ji rano na hodku vzal. Asi zase zubajze, potvory 😠

fairy
21. říj 2009

Ahoj holky,
jeste jsem se Vas chtela zeptat jetsli nektera budete nechavat ockovat vase milacky pro ti normalni chripce nebo te swine flu?

janauk
21. říj 2009

Ahoj holky,
jak se mate?
Edo, malej je trosku lepsi, ale uplne se to bojim vyslovit/napsat, abych neco nezakrikla. Ted jsme meli par dobrych noci, kdy po krmeni sam hned usne. Jupii, ale zase krmi casto a tak spim stejne max 4 hodiny, ale to je asi normalni a tak si nemuzu stezovat.
Dneska je ale nejakej uknouranej, zadny figle na nej nezabiraj a tak ho taham ve sling, tam je aspon chvilku ticho. Holky, jaky mate nositka? My dostali od znamych Baby Bjorn, ale malje v tom je dost nestabilni a pri kazdym kroku v tom jako dost lita a holky z CR me od toho dost odrazovali, ze to miminkum kazi pater. Mate nekdo zkusenosti se sling Close?
Jinak co se medikamentu tyce, nejdriv jsme pouzivali Infacol, pak Gaviscon a ted Gripe Water. Hruza, ldujeme ho medicinkama a to jsou mu teprve 4 tydny :(
Uz se na tebe s Eirou(vrzalkou) moc tesime.
Jinak vcera jsem nadhodila londynsky srazik a Ianovi se ten plan zamlouval, takze uvidime🙂
Milusko, teda Lotka je ale sikulka!!!!
Heli, to to ale rychle uteklo, za chvili budes mit dalsiho prcka. Jak se citis?
Jani, gratuluju k tehotenstvi.
Verko, Zuzko, jak se mate?

miluska.woolley
21. říj 2009

Jani to by bylo super s tim srazikem.
My mame Manducu nositko, ale ted malou nenosim, ona je tezka a radeji beha. Nemam ale zkusenost s malym miminkem, meli jsme na zacatek babybjorn. DOcela mi ze zacatku vyhovoval.
Malymu je teprve mesic, jeste si zvyka na svet kolem sebe a tak, urcite se to casem zlepsi 😉 .

janauk
21. říj 2009

Milusko, ja to vsechno asi moc dramatizuju. Malej je jinak zlatej, kdyz ho zrovna netrapi prdiky a ja se mu ze vsech sil od toho snazim pomoct. Proste precitlivela matka! Jxx

kaata
21. říj 2009

Ahoj holky, pisu jen v rychlosti. Helco, to uz se ti to teda rychle krati, pak si aspon odpocines trochu pred porodem! Helco, ja jsem o tech vakcinach ani neuvazovala, nejak jsem o tom nepremyslela. Mozna se nad tim zamyslim.

My taky kupujeme ten Yeo Valley Organic jogurt, a teda taky mi prijde nekdy dost tekuty. Ale zatim jsme nenasli lepsi. Jime ho s Nikyskem oba 🙂

To je neco s tim skripanim zoubku! Nico ted taky zacal skripat! Ja se ho od zacatku snazim odnaucit, aby nedopadl jako ja (skripu silene, hlavne v noci, a zuby podle toho vypadaji)

Nositka - my jsme meli na zacatku taky babyBjorn, vyuzivali jsme ho hodne a Nico v nem rad spal. Ale ne jeste kdyz byl uplne malinky. Ted si uz nepamatuju kdy jsme ho v ni zacali nosit. Ja vim, ze v Cechach je proti tomu takova dost nevole. Pak jsme poridli Ergo a pouzivame obcas doted - treba na prochazky kdyz se uz unavi nebo cesty, kdy se mi nechce brat kocarek. Na zadech se nosi vyborne a Nica to v nem bavi.

Jinak nam ted posledni tyden Nico place rano ve skolce. Vubec nevim, co s tim a rve mi to srdce. Uz byl takovy mazak tam a ted najednou zase place. Ale hned jak dojdu do prace a kouknu pres kamery, tak uz tam lita ok. No nevim co to je, snad je to jen faze ☹

Jinak se planuju taky oprit vic do nocnikovani, chodime sice pravidelne, ale mozna kdybych s tim zacala navazno tak by se mohl odplinkovat. Ve skolce s nim nocnickujou co jsme je pozadali od te doby co jsme zacali doma, za coz jsem opravdu rada.

Ted jsem si vzpomnela, cetly jste o tom, ze chteji zrusit childcare vouchers? Ja jsem podepsala petici proti tomu a vcera mi prisla odpoved, docela zajimavy - a vypada to, ze to zatim nebude tak zhavy. http://www.number10.gov.uk/Page21036

verap
21. říj 2009

Ahojky,

Jak se mate?

Neni sem cas chodit, mala toho pres den moc nenaspi a vetsinou usne jenom, kdyz vylezeme ven s kocarem, takze dneska je to hruza, musela jsem do deste, jinak bych se tu zblaznila. Pres poledne spi 2-3 hodky a odpoledne sem tam pulhodku a pak az v deset vecer. Pocasi taky docela depresivni, uz jsme zacli topit.

Jinak se hlasim na sraz, jestli teda muzu. My to taky tak nejak delame, ze vylezu nekde dale ven, jen kdyz jsme nakojeny, kojila jsem uz v ruznych parcich v centru a male se to teda nelibilo, takze bych musela pumpovat dopredu.

Minulou nedeli jsem se nachystala, ze pujdu k holici, odpumpovano, manzel pripraveny na projizdku kolem oxford street, zatimco ja se budu strihat no a co se stalo? Dojdem k metru a ono nejelo. Takze porad vypadam des a hruza, neznate nekdo kadernici, co striha doma?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
21. říj 2009

Verko, ja uz treti den nemuzu najit nabijecku na telefon tudiz cislo ti nedam. Napis Simce 😉 Ja taky takhle vozila K kdyz byla tak malinka, ono to pak po nejake dobe ustalo. Muzes ji treba zkusit udrncat u vas na chodbe pokud se ti nebude chtit ven. Ale ver, bude to jen a jen lepsi 🙂
Simco, ten modry u nas prave neprodavaji, jinak bych ho taky kupovala.
Jani ja mam taky Ergo po te co jsem ho videla u Simci. Presne jak rika, v B.Bjorn visi deti za rozkrok a tezka hlavicka tlaci na celou pater v kompletne horizontalni pozici. Doporucuji, nam se vyplatilo na cestovani, ale ted uz jsme v nem K nemeli dlouho. Nebyla prilezitost.
No nic, ja jdu do hajan.

janauk
22. říj 2009

Ahojky,
diky moc za rady ohledne nositka. Babybjorn jsem zatim pouzila jednou a nelibilo se mi jak se mi tam malej klimba a nema zadnou podporu hlavy a patere. Treba az bude vetsi...Ted mi kamaradka pujcila Close sling a malemu se tam o hodne vic libi, a jak rika Simca kolinka jsou vyse jak zadecek, tak snad ho tim neprznim. Myslim ze to je hodne podobne satku. Ted se mi nechce nic noveho uz kupovat, tak snad je tohle lepsi nez nic.
http://www.bebeco.co.uk/close-baby-carrier-clos...
Jsme strasne unavena, meli jsme vcera spatnej den a noc, malej ted usnul, tak jdu take zmirnit spankovej deficit.
Simco, uzivej Cech. mate snih?

miluska.woolley
22. říj 2009

Jani ja myslela jako ze vydrz, bude lip. Naprosto te chapu 😉 .

Simi, nejake detaily ohledne sraziku, myslim jako zhruba od kolika do kolika. Musime to zacit nejak planovat a kouknou se po ubytovani a tak. Navic se M. rozhodl ze chce jet na 1 den k rodicum, co by mi nevadilo, ale tchyne jde ve ctvrtek na operaci, vecer domu a on tam chce v patek jet na cely den a noc a to jeste dorazi jeho segra s nevychovanym. uz vidm tu rodinnou idylku.... treci plocha u nas momentalne a to ze kazdym dnem cekam mrchu tomu neprida.

Vero nase mala driv taky spala v kocarku, ale pak kdyz jsem ji postavila v kocarku do loznice k otevrenymu oknu spala vesele dal. S kamoskou jsme tomu rikaly simulator 😀

saza007
22. říj 2009

Ahojte babulky,

ako sa mate? tiez velmi nestiham citat.

Maminky, co pouzivate do detskeho kupela? Ja zatial nic, maly ma vsak dost suchu pokozku (i napriek tomu, ze ho po kupani natieram olivovym olejom), tak rozmyslam nad nejakym bath oil. Johnson ma velmi nelaka.

Verka - nas drobec spi v baskete len cez obed ( a samozrejme cez noc), Inak zaspi len ked sme von, v kociku! Ak by som snim ostala doma, tak si prespi asi 10-15 minut a potom je nervozny 🙄 Nastastie uz viem rozoznat jeho mrcanie a tahy, takze viem, ked je tired a treba ist von.

Jani - dufam, ze tato noc bude lepsia, nas mlady pan tiez vymyslal, od 4 do pol siestej nechcel spat! 🙄

janauk
22. říj 2009

Ahoj Zuzko,
ja jsem take nepouzivala nic do prvniho mesice a ted davam trosku bath shampoo od Weledy, je to organic a pro citlivou pokozku a pak take mazu olejem.
Co se spani tyce, kdyz spi, tak pres den jen v kocarku do mosesu se mu nechce. V kocarku mame ovci kozesinu ze Svedska a v tom si vylozene hovi a je jedno jestli jezdime venku nebo drncam doma v obyvaku, neco podobneho co popisovala Miluska 🙂 Chtela jsme se zeptat jestli budite kdyz pres den decka moc speji? Alfie usnul pred 3 hodinama a spi jak drevo, bodejt by ne kdyz celou noc prorval, ale ja se ted bojim ze kdyz ho necham tak bude dalsi spatna noc...

forensica
22. říj 2009

Jani, ja nebudila (jen jednou myslim). On si rytmus najde 😉

saza007
22. říj 2009

Jani a ktore od weledy pouzivas? Weleda baby s Calendulou?

slunicko2
autor
22. říj 2009

Ahoj holky 🙂
zdravim jenom rychlovkou. daz ma ted 4 dny volno, tak si uzivame.

Sean mel take dost suchou pokozku, az se mu udelal ekzem. Dostala jsem na to Doublebase krem. Je to slozeni vazeliny a parafinu. Pouziva to i dost mych klientu. Seanovi to pomohlo a je bez ekzemu. A kdyz se mu objevi, tak to tim promazu a za dva dny je to pryc.
Tady radi midwife Johnson nepouzivat. Ja jsem na tuhle znacku neslysela nic moc od kamaradek.

Jani, me HV rikala, ze budit po 4 hodinach behem dne. Hlavne kvuli krmeni. Sean byl ale s vahou hodne na ctyru, tak jsem to dodrzovala.

janauk
23. říj 2009

Ahoj holky,
diky za rady ohledne buzeni. Malej se po trech a kousek hodinach probudil, takze budit jsme nemuseli 🙂
Zuzko, preju hezkej prodlouzenej vikend s Dazem a Seanem.
Sazo, pouzivam presne ten co jsi napsala, doporucilo mi ho par kamaradek co meli deticky s citlivejsi pokozkou, na Johnson jsem take nic moc dobreho neslysela.

forensica
25. říj 2009

AHoj ahoj,

jak se mate devcata?
K zacala lozit takze ja travim dny vytiranim podlahy.
Taky jsem se rozhodla ji naucit aby usinala bez prsa. No reknu vam zadna legrace. Tak na 50% se mi to v noci podari tim ze ji hraju hudbu a sedim u ni nez usne. Mimochodem noci jsou ted tragedie, proto se snazim aspon eliminovat tu moznost ze se jen budi kvuli kojeni. Ale prez den nulovy uspech. V kocarku vytuhne, v postylce rev jak tur. Mate nekdo nejaky typ?
Dnes vecer mi dojede mamka, tak zkusim at dava K do postylky ona a treba to pomuze. Ale nemam nervy na to ji nechavat moc plakat, nejde to nejak jinak?
Jinak dnes je tu krasne, tak uzivejte slunicka jestli vam taky sviti! 🙂

slunicko2
autor
25. říj 2009

Ahoj 🙂

Verco, rada bych ti poradila, ale ja jsem Seana nechala vzdycky plakat. nekolikrat jsem k nemu sla, ulozila ho. Kdyz uz nebylo zbyti, tak dostal trochu mlika z flasky a to potom hned odpadl. Ale to mu bylo neco pres 4 mesice az pul roku. Nekdy to byl zahul, vlastne nikdy to nebylo snadne. Muselo byt vzdycky tak nejak ticho, aby neslysel ze mi mame zabavu a on musi spat 🙂 U nas tohle fungovalo a funguje to do ted. Sean chodi spat sam.
Musi to byt pro ni tezke, takova zmena.... Ale vydrz! 🙂

verap
25. říj 2009

Verco - ja zacala tim, ze jsem ji nechavala v postylce chvili plakat, pak mi to nedalo a vzala ji do postele. Ten kolotoc, co promita na strop jsme zkouseli, ale zatim zadny uspech ani s tou hudbou, ona to vzdycky prervala
🙂

Ted mame postylku prisunutou vedle postele, takze vecer nakojim a pak ji tam v polospanku polozim, dam ji dudlika a ona usne. Kdyz po kojeni neusne, tak ji tam i tak polozim (vzdycky to ma vyhrate tou hot water bottle) a lehnu si do postele, ona tak na mne z postylky vidi.....po chvili vytuhne a ja zdrhnu. Nekdy to byva jen tim, v jake chce byt poloze, vetsinou na boku, ale nekdy jen na zadech.

U nas v pohode, akorat mala zacla vice pit, vypije z obou prsou a sem tam v noci se mi vubec nenalijou prsa, tak se bojim, abych za chvili nemusela kupovat umku.

forensica
26. říj 2009

Dik holky za typy. No tak dnes v noci jsme byly vzhuru od 10.30 do 11.30 nez jsem ji zase ukojila. No a pak rano v 5 vzbuzena, 20min na prsu, vytuh a pak jak jsem ji polozila do postylky tak vicemene rev az do 6.10. Kdy jsem ji hodila znovu na prso, opet vytuh ale do postylky ani napad. No a tak je vzhuru do ted. Asi teda uz byla vyspana, mozna to byl ten casovy posun, kdo vi. Sedim u ni, ruku strcenou skrz sprusle a ona treba malinko usne ale pak se hned probudi. Verko, ten kolotoc u nas docela funguje, je to to jedine co ji prerusi ze rvani. Je mozne ze S to jeste poradne nezaregistruje ze se tam neco na strope deje.

Me by zajimalo jestli to jde vubec bez place. Jako treba i kdyby to trvalo 2 roky jestli se ty deti nekdy rozhodnou ze uz teda na prso nechteji a ze radeji pujdou spat samy. 😅

saza007
26. říj 2009

ahojky,

tak nas ten casovy posun tiez trosku ovplyvnil, maly sa v noci budi okolo 2.30 (predtym zvykol az o 4am) a potom o 5.30 je uz vyspaty 🙄 😒 Dufam, ze sa to za par dni upravi 😖
Maminky, ako dlho ste 'fully swaddled' vasich prckov? J je velmi rad fully swaddled, ale cim je silnejsi, tym castejsie sa mu v noci podari vytiahnut rucky. A potom je po spani. Chcem, aby si postupne zvykol na half swaddle alebo sleeping bag 😒

verap
26. říj 2009

Sazo - neporadim, ja nikdy nezabalovala, ona chtela ruce vzdycky venku a vetsinou spi na boku, takze se tim nebudi.

U nas jsou ted ruce velkej objev, uz je sama najde a nekdy se strefi i do pusy, aby je mohla pocucat 🙂

peppapig
26. říj 2009

Caute holky,
Katko, to je moc prima stranka s napady na zimni odpoledne, diky. Ja obcas najedu na cbeebies, taky se tam daji vytisknout omalovanky se znamyma postavickama. My jsme vcera malovaly o sto sest, M rekla ze: 'I love painting', tak jsem se smala.

Holky, kdyz davate videa pres youtube, da se tam nastavit privacy setting? Nebo si to muze kuknout kdokoli kdekoliv??

Jeste mam jednu otazecku. Chtela bych M poridit kolobezku, ale nejakou lepsi. Jednou jsem v casopise natrefila na uzasnou, bezpecnou a hlavne ne celoplastovou, ale nazev se mi nevybavi ani za nic. Pokud mate pro drobecky poslete link. Diky

kaata
26. říj 2009

Ahoj holky, to jsem rada, ze ty stranky se vam taky hodi. Je to vazne plny napadu a hlavne je casto obnovujou novymi vecmi a podle temat/rocnich obdobi. Kdybyste chtely tak muzu pridat jeste par, ktery obcas pouzivam, ale tyhle jsou nejvic v permanenci.

S tou petici ohledne childcare vouchers - nam ten odkaz poslali dokonce ze skolky, pokud se chceme pripojit. No je fakt, ze ta odpoved za moc nestoji, v podstate to po jejim precteni nijak neresim. Jinak my je ted dostavame s manzou oba, tak je to takovy celkem prijemny a pro nas jediny benefit (krome teda child benefits).

Vendy, ja mam vyhlidnutou kolobezku Mini Micro - http://www.micro-scooters.co.uk/catlist.php?cat=18. Neni to ta, na co jsi koukala? Urcite je znas, je jich ted vsude hafo. Vyzkouseli jsme ji u sousedu a prijde mi dost dobra a lehka I treba na kocarek. Jeste ji ted uplne neplanuju, ale asi za par mesiu. Jeste koukam na balance bikes, ale taky spis az na jare.

Verco, to je mi lito, jaky mas takove patalie s usinanim. Ja vim, ze to asi bude znit dost tvrde, ale ja bych opravdu vytrvala a zkusila ji naucit usinat samotnou co nejdrive. Protoze uz je ji prece jen 9 mesicu a cim jsou ty mrkata starsi, tim vic jsou taky vychytraly a umeji si veci prosazovat. Zkus byt u ni nez usne, nebo ve stejne mistnosti aby te videla. Nebo treba zkus, aby ji ukladal Bjorn aspon kdyz bude doma - asi je na tebe (nebo hlasve na tvy prso) s usinanim hodne navykla a fixovana, tak treba pri ukladani nekym jinym se odnauci rychleji.

Sazo, ja uz si to taky vubec nepamatuju kdy jsme prestali se swaddling. Ale taky si pamatuju, ze po case chtel Nico uz mit rucicky venku. On se hodne skrabal oblicej tak jsme pouzivali mitts nebo pyzamka s temi manzetkami, co se otoci pres rucicky. Treba by vam to mohlo taky pomoct? Drzim palce!

Jinak my jsme meli v patek posledni lekci vareni, Nico dostal diplom jako graduation certificate a za dva tydny zaciname vanocni kurz. 🙂

Na srazik bohuzel nejspsi nedorazime, protoze tu budeme mit ten vikend Nikyskovu kmotru a jeste v tu sobotu mame zabookovanou BBC Good Food Show. Chodime tam kazdy rok, ale nemela jsem to v kalendari, ze to je zrovna tu sobotu! No treba se nam podari aspon nakouknout podle toho kde budete, ale bohuzel nic neslibuju.

miluska.woolley
26. říj 2009

Ahoj holky, mam doma maroda, takze pred sebou uzasny tyden a budu mit na vas spouuuuustu casu. Musime inhalovat a Lotte se to kupodivu libi, tak alespon tak.

Verco ja se pridam ke Kate. My sice problemy nemeli, ale vim ze je na to i knizka. Nechas brecet, kazdy den o neco dele,po urcite dobe jdes zpatky k ni, ale nevyndavas z postylky.. nevim jak to presne bylo, Every child can learn to sleep s e to jmenuje v Anglicitne.... zni to sice drsne, ale moje zname a kamosky tady na to prisahaji.

Kato mala si tuhle vytahla z knihovny Greek conversation 😀 . jsme se s M. valeli smichy. Za srazik ti pisu acko a cernej puntik 😀 .

My budeme k narozkam kupovat tohle, uzasnej hit tady a mala to neustale krade nekomu na hristi...http://www.puky.net/homepage/produkte/laufraede...

kaata
26. říj 2009

Milusko chudak Lotta, co ji presne je, jaktoze musi inhalovat? Tak at se brzy zotavi!! Videla jsi fotky co jsem dala na FB z Italie, vcetne te pusinkovaci? No jen at prektikuje reckou konverzaci, to se ji jednou bude hodit s prarodicema a vubec s in-laws!

Na ty Puky kola jsem se taky koukala! Ale dreveny se mi taky moc libi - ja jsem prozkoumavala vsechny druhy tady: http://www.balancebikes.org.uk/. Jen nevim jestli to neni jeste moc brzo - Lotta uz na tom jezdi dobre?