Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
saza007
17. únor 2010

miluska 😀 ja ked som dnes vecer pripravovala bath tak som nechala J na 10 sekund bez plienky a neprikryla som pindika. Podarilo sa mu pocurat si tvar aj vlasky... 🙄 😝 Esteze to bolo tesne pred kupelom... 😅

editahlb
18. únor 2010

Ahoj holky, tak hlasim ze jsem jeste neumrela, ale mam namale. Je mi hrozne blbe, nejaka chripka nebo neco takoveho, uz aby to bylo pryc. V pondeli jsme byli s Osianem v opere a me bylo nejak divne, pak na veceri a tam jsem zkolabovala. To uz se mi nestalo hodne dlouho.

Verco Kristinky je mi moc lito, ( i tebe!), tak na vas myslim at vas ta nemoc brzo prejde.

Milusko gratuluju k holcicce! Ja jsem si ji u vas tipovala, tak jsem se strefila. O tom tretim diteti a cisari jsem slysela hodne. Moje kamaradka ted mela treti (holcicku) a doktor z toho moc nadseny nebyl. Porad ji pri kontrolach rikal, ze tohle dite uz urcite musi byt posledni. (nechci te strasit, ale fakt ten treti porod cisarem byl maso a ona ztravila nekolik dni na JIPce.) Na druhou stranu teta od O mela 4 kluky a vsechny cisarem a vsechno o.k. Tak si vyber!

Zuzko vesticka dorazila, dekujeme moc! Eira uz ji i mela na sobe, je moc pekna. SNad se z te mizerne nalady brzo dostanes. Osian ani jeho rodice tady nebudou posledni vikend v unoru tak jestli se ti to hodi tak prijed! Udelame si prima vikend. S tim autem to jste teda meli palku! Ja se poohlizim po novem (novejsim) aute, jednak to co jsme meli Osian odepsal na podzim kdyz mel tu bouracku a taky bych chtela auto co nas bezpecne odveze do Cr a zpet bez toho, abych se strachovala ze se nam nekde po ceste rozbije.

Simco at je ti taky lip! U nas ted snezi..

forensica
19. únor 2010

Koukam vsichni jsme tu marodi co (teda vetsina) ☹ SImco jak jsi vyresila ty usi? Edito to je sila zkolabovat, chudaku. Tehule k tonu nejsi co?

Ja jsem prave polozila K k telce. Lezi a ani se nehnen, jen to komentuje. Chudak. Vcera se zdalo ze ji bylo lip ale furt nic moc. Musi to byt od briska, jinak fakt uz nevim. Opet vcera snedla akorat snidani a jogurt v poledne. Dnes jen pul snidane. Me uz pekne boli zada od toho jak ji vsude nosim, je slaba jak moucha. Ale dnes jdem ven aspon na kafe a mufina, uz doma fakt padam.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
19. únor 2010

Tehu nejsem Verco, jeste mame jeden mesic, kdyz nic, tak se premistujeme nekdy v dubnu. Muzu vam rict, ze jsem z pripadneho budouciho porodu v Cechach docela vyplasena, to je ironie, co?

Uz ti Kristinka chodi? Stoji u nabytku? Je mi vas fakt lito, nemoci jsou na draka. Me se Eira akorat ted vzteka, hlavne kdyz ji neco vemu z ruky, hlavne jidlo, jinak je moc hodna a je s ni legrace. Chci koupit vetsi a pohodlnejsi nositko na zada, jak je ted zima a E je nabalena tak je v ergu rozplacnuta jak bramborak, libi se mi tohle, doufam, ze to najdu levneji na ebayi

http://www.littlelife.co.uk/html/child_carriers...

Simco videli jsme Pucciniho Toscu, bylo to uzasne! Ja uz jsem takovou dobu nebyla nikde na kulture a tohle byl fakt zazitek. Skoda ze jsem si tu veceri potom uz neuzila. S tou praci na UNI to mas skvele, moc jeste jednou gratuluju, a jak rikas food policy department je jenom o patro vys tak ja myslim ze ten presun uz pak nebude tak slozity. Jsi tam part time? Hezky si uzij vikend pred obrazovkou a dej si horkou vanu, to ti treba taky pomuze.

Milusko na postu jsem bohuzel nedosla, takze prani pro Lotku vam od nas neprijde, predame vam ho osobne tady v UK, peces dort sama nebo si nechas pect? Co se tyka noveho miminka tak Metracek zni docela zabavne, ale doufam ze to jeste zmenite 😀

forensica
19. únor 2010

SImco, to je sranda ze ti to tak pekne rekl ten GP 😀 Strhane 😀 Tak at je brzo dobre, prechazet se nic nema! Ale co clovek s detma nadela ze, nema cas se zotavit. Kam tak narychlo Ch zmizi s obema? To je machr.

Edito, to je fakt sranda, nejdriv jsme se baly zdravotnictvi/porodnictvi tady a ted v ty v CR. Podruhe uz to bude brnkacka 😉 Nositko fakt vypada dobre! Ja jsem dnes jak orangutan, ruce mam az po kolena a taky jsem premyslela ze si dam K do Erga (nebyla v nem snad pul roku 😅) ale ona chtela byt na ramene.

K jsem nakonec vzala opet k GP. Kdyz ji prestala telka bavit tak nechtela spat ale jen na me lezet. Pak kdyz jsem uz ji na sobe nechtela ci proste nemohla udrzet tak v podstate v kuse rvala. No konec. GP nam dala ATB (kapky pry teda asi nezabraly) na 7 dni tak fakt uz doufam ze to zabere a zacne neco jist. Zatim preziva na par grissinach a rozinkach a sem tam jogurt 😕

forensica
19. únor 2010

Jo, K jeste nechodi (teda ne sama, kromne asi tak 5ti kroku mezi mnou a Bjornem za rozinku 😀 ). Chodi jinak podel nabytku, to uz dlouho, a za jeden prst taky.No a ted ani neleze chudak jak je marod. ☹

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
21. únor 2010

Ahoj holciny, tak mame konecne uklizeno a vse pripraveno na party ,tak se muzu ozvat. Cekame dnes odpoledne 5 deticek s rodicema na oslavu, pekla jsem dort a dodelavali jsme doma par veci, tak jsem poslednich par dnu nemela moc casu. Mala dostala Duplo a Balance bike, jeji favorit, sotva dosahne spickama na zem, ale cele dopoledne se od nej nehla na krok. Docela se divim ze spi bez nej 😀

Edito vubec si nedelej hlavu, hlavne aby ti uz bylo dobre 😉 . Doufam ze vsem marodum uz je lepe, cetla jsem ze Kristynka uz zase papa, to je dobre.

Edo to byste se stehovali uz tenhle duben? Nemusis byt v praci dele?

Holky ja bych v Cr taky nerodila ani za nic, zrovna dneska jsem telefonovala s kamoskou, rodila jeji sestra, tak pry na koze rodit nemusela, ale musela lezet na zadech, nohy ji drzeli ve vysce a hlavau tlacili na bricho. Nemohla pry ani dychat, natoz tlacit. No takze na porod super vzpominky a to rodila jen neco pres 3 hodiny... Ale tim te Edo nechci strachovat, treba to vsude neni spatny. A pry maly okresni nemocnice byvaj lepsi nez velky fakultky...

Simi gratulujeme k odstaveni, ja bych momentalne vrazdila za sklenicku dobryho cervenyho, tak si ho uzij za mne. Vcera jsme byli out s kamosema, vsichni se nalejvali, ja pila nealko pivko, ale sliny mi tekly....

Dekujeme za gratulace!

Jo a nechci byt otravna, ale jak to vypada se srazikem? Mam zacit neco hledat, nebo uz Edo neco mas? My uz dneska vecer konecne bookneme ten trajekt.

forensica
21. únor 2010

AHOjky, pardon vubec nemam cas reagovat, je mi trapne ze melu jen o sobe.
Zitra mam prezentaci, B celou sobotu zvracel a nedeli prolezel (takze jsem mela desne moc pomoci a casu na sebe) no a ja jsem prave take vrhla 🙄 Tak doufam ze to bylo jen jednou (je mi prekvapive docela dobre). K je uz fajn, uz nam vyjedla pul lednice 😀 Diky vedcum za ATBs!!!! Jdu spat s kyblem vedle pro pripad nouze 😅

kaata
22. únor 2010

Ahoj holky, zdravim zase po case, nejak ted nestiham chodit na konika, porad nekde jsme a v praci toho je ted more. Nejdriv ze vseho velka gratulace Milusko k druhe holcicce! Super, ze vsechno je v poradku a at jde zbytek tehu dobre - uz ses prehoupla pres pulku! Zaroven gratulujeme Lotte k 2. narozeninam - to je bomba ze uz ji jsou dva roky! Moc se omlouvam, uplne jsme to letos zazdili a nestihli poslat pranicko, tak to Lotta dostane od nas opozdene osobne az se uvidime! Fotky vypadaji super, ten dort se ti povedl! Jak jezdi na kole? No ona uz ma praxi z playgrounds vid? nico uz se docela rozjezdil a obcas za nim uz musim behat. Nicmene posledni dobou kdyz jezdi u nas v ulici s kamaradem sousedem, tak cim dal vic chce jeho Scooter....ach jo uz to vidim, ze ho nakonec budeme muset taky poridit.

Minuly tyden jsem u nas doma usporadala Pancake day pro deti a mamky, to byl hukot 😀 nadelala jsem nekolik druhu palacinek, jeste ted to chodim vybehavat 😀 Nico uz nam doma chodi bez plinky a tech palacinek se tak precpal (nehnul se od stolu!), ze se mi pak uspesne udelal kanondau do trenyrek - to byla chutovka, sel rozvnou do sprchy 😀

Verco, vy si snad doma predavate nejaky bacily vid, doufam, ze te to taky tak nepolozilo a ze ses z toho vyspala. Super, ze Kristince je uz lip.

Ja musim zatukat, ze nam se letosni zimu nemoci vyhybaly (uz to vidim, jak jsem to ted zakrikla 😀). Vlastne jednou mel nico zanet v ousku, ale skoro vubec si na to nestezoval,. coz bylo zvlastni.

My jsme vcera utekli osklivymu pocasi a vyrazili na vylet do Oxfordu. Bylo tam prekvapive pekny pocasi, Nico se vylital venku a celkove jsme toho hodne nachodili.

mirkatam
22. únor 2010

Ahoj baby - prosim vas o radu. Kto uz cestoval na slovensko aj s babom lietadlom? Ako vam to deticky prezivali? Prosim poradte a podelte sa o skusenosti. nas to caka za par tyzdnov s 3.mesacnym syncekom...
a ako je to potom so zdravotnou starostlivostou - chcela by som byt doma aspon 6.tyzdnov. zoberie mi ho nejaky lekar??? zatial dik 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
22. únor 2010

ahoj holky,
jenom vas rychle zdravim!

Milusko, jeste jednou prejeme vsechno nejlepsi k 2. narozkam! Okoukla jsem fotky na FB. Kolo super! Mala je moc roztomila a s kridlama uzasna! Dort se ti povedl! A moc se mi libilo, jak to mate doma zarizene!

Kato, take jsem nakoukla do alba na palacinky! 🙂 Nico uz poradne vyrostl Vypada moc sikovne!

Edo, pane jo! Tak at jsi brzy v poradku! A mala nemocna neni? na me take neco vlezlo. Porad kaslu a dokonce musim pouzivat inhalator. asi je to tim pocasim.
Jsem rada, ze ji vesta je! Bala jsem se, aby nebyla mala! 🙂

Verco, vy se take brzy uzdravte! 🙂

Simco, ja jsem dnes zacala natvrdo nocnikovat. No nic moc teda. Kdyz dostal cho button tak si na nej sedl. Ale nic neudelal. Byl cely den bez pliny, polonahy. Kdyz uz se mu chtelo, tak zacal knikat, chtel si nasadit teplaky nebo si lehl na zem a chtel at mu nasadim plinu. Pak zacal curat na koberec, tak jsem ho rychle soupla na nocnik. Byl docela spokojeny, kdyz videl, ze tam neco nacural. Ale to bylo asi tak vse! Pak uz na nocnik nechtel :( No, musim vydrzet!

Jo, a te me kamaradce utekl maly ze skolky! Odvedla ho tam, sla k autu a pak se jeste pro neco vratila a maly ji pribehl dolu po schodech naproti! Kdyby tam nebyla, tak utece! Byla z toho spatna. Rikala, ze tam na ne kricela. Jenze mi tu nemame na vyber. Ta druha skolka pod tri roky ted mela nechutnou dvou stranu v mistnich novinach o tom, co se tam deje 😖 Takze ona ted take rychle nocnikuje, aby maleho mohla dat do jine soukrome skolky, kde berou deti pod tri, ale bez plenek.

fairy
23. únor 2010

Ahoj holky,
moc Vas zdravim. jeste jendou prejeme vse nej Lottynce k narozeninam. Strasne to utika. Musim rict ze dort teda Miluska upekla uzasny jsi moc sikovna!
Zuzko ty skolky to je teda sila jde mi z toho mraz po zadech at Vam jde nocnikovani a muzete jit brzy do jine skolky!
Holky doufam ze uz jste fit je to des tahle zima uz se tahne strasne dlouho uz bych rada vyrazila ven nebo alepson na zahradu ale zatim kazdy pondeli a ct ( to mam doma Ellie) prsi uz me to fakt nebavi.
Holky kdy a kde mate teda ten srazik?
Tak se ztaim mejte. 🙂

editahlb
24. únor 2010

Ahoj holky, omlouvam se taky ze moc nestiham reagovat, doufam, ze uz vsem bude od ted jenom lip a slunicko ze bude svitit at se nam zlepsi nalada a dostaneme se ven. 🙂

Pisu ohledne toho sraziku - teda jeste nejdriv musim opozdene poprat Lotce k narozeninam - VSECHNO NEJLEPSI!! (vecer se mrknu na facebook na fotky dortu a oslavy jestli me odtamtud ale uz nevykazali za necinost 😀 , nejak fakt nic nestiham)

Ja jsem nejake ty hotely uz obvolala, nasla jsem dokonce jednu super nabidku na dve noci dve snidane a veceri v 4* hotelu ve Winchestru celkem za £95, ale vsechno je to base na 2 people sharing. no a tady jsem se zasekla. O se na divci vikend fakt moc nechce a sharing s nekterou z vas a ditetem se taky moc neda, ze jo? Tak jsem premyslela kdo by prijel a najistotu muzu mluvit jen o sobe a Milusce, pak myslim tak na 90% Simca, Veronika a Jana a zbytek by dorazil jen tak na odpoledne? Je to tezke neco takhle zorganizovat kdyz nevim, kolik pokoju a jestli single nebo double budeme potrebovat a taky v jednom hotelu mi rekli ze maji jenom 3 cot bed, tak to by taky neslo. Zkratka a dobre, myslim ze nejidealnejsi by bylo, kdyby jsme nasli neco pobliz Londyna, aby tam treba Helca mohla s detma docestovat (a taky Saza, Kata a Verka, Milada) a kdybych presne vedela jake pokoje zamluvit. Ja jsem chtela srazik na vikend protoze je to pro me daleko dojet jen tak na 2 hodky do Londyna a pak zase zpatky a taky jsem si rikala ze by to bylo fajn, jnekam si spolecne vyrazit, ale nejak jsem se ale ztratila v te organizacni temnote. Mozna by jsme to mohli udelat tak, ze Miluska a ja se nekde ubytujeme a zbytek se prida? Omlouvam se holky, ale ja fakt nevim jak jinak na to... A co ty Zuzko? Nechce se ti taky prijet? Bylo by moc fajn vas tam vsechny videt!

miluska.woolley
24. únor 2010

Ahoj holky, dekujeme za prani a za chvalu dortu. Ja jsem od sebe teda ocekavala vic, ale nakonec to nebylo tak jednoduche jak to vypada...
Slavili jsme na nekolikrat, pred 14 dny u nasich a ted o vikendu doma a pak jeste v pondeli prisly nemecke kamosky s detma. Jsem celkem rada ze to mam za sebou. par fotek je na FB.
Kato mala na kole dosahne sotva spickama, to ji ale neodrazuje, lita po byte s kolem mezi nohama... vcera uz jsem ho soupla na terasu, aby se mi tu porad nevalelo.

SRAZ !!! SRAZ !!! SRAZ !!!
Edito tak my jsme vcera bookovali trajekt, takze v patek dopoledne dorazime do jukej.
Nedelej si s tim hlavu, ono to opravdu jinak nejde, kdyz nevis kolik lidi se prida. ja, ty, Simca, Verca a Jana to myslim potvrdily, ale zbytek je myslim stale open. Opravte mne pokud se mylim. A co treba Vendula?
Navrhuju abychom nasly vhodne misto pobliz Londyna jak rikas, muzeme udelat predbeznou rezervaci, ale pokoj at si na kreditku zarezervuje kazdy sam. Co myslite holky? Po vikendu se muzu taky podivat na hotely.
Mne se osobne myslenka vikendu libi, bude spoustu casu pokecat a neco podniknout... Ovsem opakuju ze divci vikend se nekona, nebot moje draha polovicka bude celou dobu s nama 😀 . Leda bysme mu nechaly deticky a sly nekam parit 😀 😀 😀

My mame zitra s Lottkou dvouletou prohlidku u pediatra, pak musim nakoupit, uvarit, uklidit, auto do mycky atd... a dorazi tchani se svagrovou a synovcem. Takze Vam uz predem preju krasny vikend a ozvu se pristi tyden.

forensica
24. únor 2010

AHojky,

SRAZ

ja s vikendem taky souhlasim. My jsme dlouho nikde nebyli a nevidim duvod (teda pokud zrovna nebudu zavalena praci do skoly ci zkoleni nemoci) proc by jsme nedojeli. Ja bych teda radeji brala manzela sebou, on by myslim taky rad jel. Pokud to bude rekneme 2 hodiny dojezdova vzdalenost od Londyna tak uplne idealni, ale zvladli by jsme asi i dale.

Jinak u nas dobry. K mela dnes ve skolce telplotu tak mi volali, ale vyzvedla jsem si spokojene dite akorat maximalne hladove. Snedla sklinku jidla, pul bananu, pul avokada, pul kiwi a asi 5 crackers 😀 Ona jim tam malo ji, podle me na to nemaji cas aby ji krmili. JInak si to nevysvetlim. DO skolky pujde pokud nebude mit horecku, zdala se mi docela dobr a ja musim na prednasky.

Prezentace byla ne prilis povedena, zapominam slova, holt furt melu cesky ze.Ale co, dnes mi prisly vysledky z letnich zkousek a byly nad me ocekavani 🙂

ZUzi, drzim palec k nocnikovani.Ty skolky to je des, to me mrzi 😖
Heli, souhlasim s tim hroznym pocasim, uz je to opruz co 🙄 Ale aspon dnes nebyla takova zima.

Holky, kamradce se narodil syn. Je to hodne dobra kamaradka, dala nam hromadu veci pro K kdyz se narodila a tak ji chci dat taky neco pekneho. Ma uz dve dcery takze toho ma urcite doma spoustu. Jo a bydli v US. Nejaky napad co ji poslat (ci popripade koupit na US strankach a hned poslat na jeji adresu)? Me nic nenapada, ale zas hracek asi budou mit doma kopec.

editahlb
26. únor 2010

Ahoj holky, Verco dobre zpravy ohledne vysledku letnich zkousek - jsi hold hlava! 🙂 S tim darkem pro kamosku - neni to sice USA firma, ale maji hezke veci pro poteseni - http://www.spottiswoodetrading.com/Scripts/defa... treba tam neco vyberes.

Taky jsem rada ze to zvladnes na ten srazik, jenom ted najit kde.. Krista je jedlik, co? Co ma nejradedsi? Eira miluje porridge ke snidani a jakkoukoliv fish k veceri. S bramborovou kasi. Zato avokado nesni ani za nic. Ted je trochu nachlazena, ma ucpany nos, pouzila jsi nekdy to nosni odsavacku?

Co to Miluska bude kupovat za kocarek? Musim se mrknout dozadu, chtela jsem si ho vyhledam a ted mam chvilku.

Tak hezky vikend vsem! x

forensica
27. únor 2010

Edito, presne tak, K sni kotel, to je az nekdy k nevire. Od toho co se ji udelalo lip v podstate neprestala jist tak asi dohani. Uplne nejradeji ma rozinky, ale jinak snad zbasti vse a s chuti. Ryby moc nedelam, vim mela bych, ale nejak to nestiham. Vetsinou u nas jedou mixy maso + zelenina v hrnci a testoviny k tomu. To je pro me nejsnazsi a pak to ma i B k obedu v praci. Odsavacka je super, ale K u toho strasne hulaka. Ale zase je to rychlovka, 10vterin a smitec. Moc to ted nepouzivam protoze ji to pekne tece ale na ten zeleny tahavy je to fakt dobry.

Nakonec jsem objednala z US amazonu hracku z wonderworld (maji krasne drevene) tak snad se jim bude libit a jeste ji nemaji.Ale diky za tip, tu stranku jsem neznala a fakt tam maji pekne veci. 🙂 Jo lokalitu nejakou schrastime, ja se mrknu jestli mi vyjde chvilka.

Mame tu tchanovce tak jsem je ted vyslala vsechny ven tak aspon mam cas neco napsat do diplomky. Tak pa

catkaz
28. únor 2010

Ahoj vsem,

jsem tu nova... Jmenuju se Kaca a ziju v Anglii uz 5 let. Nejdriv v Bristolu a ted v Chippenhamu. V srpnu jsme se brali a ted cekame miminko. Snazim se ted sehnat, co nejvic informaci o peci a moznosti porodu tady v UK. Jeste jsem tu nebyla ani na kontrole (maj plny terminy), ale o NHS a pece ve tehotenstvi mam smiseny informace.
Jake jste mely zkusenosti vy? Byly midwife v pohode? Budu se snazit i jezdit na kotroly do Cech, ale rodit budu asi tady...
Je prima, ze mate tohleto forum. Ja tu zadny cesky holky neznam...
Predem moc diky za vase nazory a rady 🙂

editahlb
1. bře 2010

Ahoj Kaci, gratuluju k miminku! O peci tady dostanes rozdilne informace, i co se ruznych vysetreni a midwife tyka (kdyz nemas problemy tak doktora neuvidis, stara se o tebe jenom mdwife), ja za sebe muzu poreferovat jenom dobre zkusenosti, moje midwife byla skvela a bavilo me to k ni chodit, porod byl taky dobry a pece v nemocnici dostacujici, nebylo na co si stezovat. Tady v UK sice neprojdes tolika vysetrenimi a skany jako v CR, zato ale tady s tebou jednaji jako s clovekem ktery ma svuj nazor a respektuji ho. Takze se nic neboj a navic kdyz planujes jezdit na nejaky dalsi vysetreni do CR tak to budes mit peci jako v bavlnce. Klidne se k nam pridej, my rady poradime 🙂

Verco me E moc testoviny nechce, jenom snad tagliatelle ty sou tenoucke tak ty ji nevadi, jinak se ji to asi nechce kousat. Vcera mi spala jenom 20 minut a tak od 4 hod odpoledne uz bylo vsechno spatne, knourala jako potrefeny kocourek. Zvladla jsem to s usmevem, ale za vic takovych dnu bych asi vrazdila

Divala jsem se o vikendu na kocarky a objevila jsem superdrahe Stokke - moc se mi libi! Skoda ze nejsem v baliku, hned bych ho objednala! http://www.stokke-stroller.com/en-global/stokke...

forensica
1. bře 2010

Ahojky,

Kaci - klidne se pridej 😉 Take gratuluji k ocekavani miminka, je to moc krasne. Pak se nezapomen pochlubit jaka mate vybrana jmena ( i kdyz jak vidim mate jeste spoustu casu). Pridavam se k Edite ohledne mistniho pohledu zdravotniku na tehotenstvi. V podstate si taky nestezuju, i kdyz ja mela prvni midwife ne prilis vzdelanou (my jim tu svorne rikame polovzdelane 😀). Ale zda se ze nic nezanedbaji, zakladni veci ohlidaji dobre. Porod byl super (az na drobnosti) a to ze clovek muze jit s miminkem hned druhy den domu je podle me to nejlepsi co je. Predstava ze jsem s mimisem v nemocnici 3-5 dni po porodu jak v CR je desna. Takze neboj, vse bude v pohode 🙂

Edito, no takove dny jsou teda na masli, to te plne chapu. Des. K mela zase vcera cely den 39C+. Ale pak se mi pekne vypotila po paralenu a dnes uz byla zase same viskani a veseli. Tak snad je to za nama. Byli tu tchanovci, bylo to mile, i kdyz tchan je trochu podivin. ALe tchyne je super 🙂 Ohledne toho kocarku, co se ti na nem tam moc libi? Ja ho tu videla parkrat v praxi a moc me teda nezaujal az na to ze je to novota ( a ja mam rada moderni veci 😎 ).

catkaz
1. bře 2010

Diky moc holky, tak uz jsem trochu klidnejsi. 🙂

O vikendu letime na 10 do Thajska, tak tam na sebe budu muset trochu davat pozor, jedu totiz kvuli tehotenstvi bez ockovani. Dovolenou oba potrebujem, takze se uz nemuzem dockat.

Na prvni kontrolu jdu az na zacatku 12.tydne.. Do telefonu mi tvrdili, ze to neni problem, tak snad nebude.

Budu se muset rozhodnout, jestli rodit tady v mistnim 'birthing centre', ktery vedou pouze midwives, nebo v nemocnici. Moc se mi nelibi, ze z mistni porodnice by me v pripade komplikaci museli prevest do Bath (asi 12 mil); doktory tu proste nevedou. Je to prvni tehotenstvi, tak nevim, jestli by to byl risk zustat jen v peci tech midwives...

A kde vubec bydlite?

miluska.woolley
2. bře 2010

Ahoj Holky, hlasim ze jsme vikend s rodinou prezili a ze jsme si ho i uzili. Sice jeste nemam uklizeno, ale s tim se poperu zitra rano, odpoledne totiz hostim nasi anglickou skupinu.
v patek mne prepadl uzasny zachvat gastritidy a takove krece, ze jsem nevedela jestli do toho nejdou i kontrakce, takze jsme frceli k dr., ale s dietou a odpocinkem se to stabilizovalo.

Katko moc vitam a gratluju k tehotenstv 😵 i. Holky tady maji s NHS myslim vesmes dobre zkusenosti. Je to sice jine nez v CR, ale to neznamena ze spatne. Ja jsem v Nemecku v Mnichove, manzel je z UK, ale jsem tu v diskuzi uz jako inventar a jeste mne nikdo nevyhodi 😀 l.

Edito my koupili ten Phil&Teds Sport, abych byla mobilni i s dvema. S tim Stokke bys teda v CR sice zazarila, ale do terenu moc neni 😀 . Takze muzes byt rada ze nejsi v baliku 😀 . Hele vazne se budete uz v dubnu stehovat?

saza007
2. bře 2010

Hi ladies,

ja teda v poslednom case nic nestiham.
Zacali sme so solids. Baby rice mala vlaznu odozvu, pear - ok, mrkvicka zatial chutila najviac. J rastie zo dna na den 😵
Edit - ten Stokke koncik je pekny, moja kamaratka, ktora ma termin v maji ho ma objednany, len nam nechce prezradit farbu, lebo pohlavie babatka je zatial secret. Ale do terenu teda fakt nebude, co im asi nevadi, lebo ziju v chelsea.
Nemate niektora skusenost so Stokke tripp trapp stolickou?
Miluska, dufam, ze tehulkovanie prebieha v pohode!

catkaz - vitaj v klube, ja sa tiez na porod v UK vobec nemozem stazovat. Ovela lepsia skusenost, ako mali moje kamaratky na Slovensku. Uz

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaata
3. bře 2010

Ahoj holky, moc zdravim vsechny a doufam, ze si uzivate konecne trochu slunicka (kdyz uz ne tepla, ale aspon neco!)

Kaco, taky moc zdravim a vitej mezi nama, gratulace k tehotenstvi! Ja mam zkusenosti s NHS vesmes jako holky, vicemene dobre, hlavne v jejich pristupu – presne jak vyse, jednaji tady jako s clovekem, prectou si tvuj birth plan, zkratka to neni takove “nemocnicni” jako cele tehu a porod v Cechach.

Edito, to je sranda ze Eira ti ji jenom tagliatele 🙂 Takze uz si zacina vybirat jo? Nico ma zase testoviny docela dost rad, ji rad i spagety ale ja mu nejradsi davam takove, co se mu dobre napichujou, fussili nebo penne a tak.

Milusko, cetla jsem tvuj vcerejsi update na FB o tom padu 😲 - strasidelny, doufam, ze jsi v poradku a citis se dobre!!

Jinak Tripp Trapp zidlicka je super, ja jsem o ni taky rozhodnuta, resila jsem pred par lety jestli ji poridit hned, ale z nekolika duvodu (omyvatelnost, pohodli, prakticnost) jsem se rozhodla pro jinou a chci ji Nicovi poridit az pak uz bez toho “baby kitu”, aby si uz na ni sam vylezl/slezl. Pro mensi deti meli take issues se stabilitou (kouknete sem:

https://www.youtube.com/watch?v=XJF7vD9nFrA

resili to extensions. Pak, kdyz jsou starsi a sedatko je niz, se tim snizi i teziste a pak uz je stabilnejsi.

Holky, jeste se musim s vama podelit, Nico je od vikendu bez plinek 🙂. Doma jsem tak byli uz par tydnu, ale ven jsem se vzdycky trochu bala, no a od vikendu jsme zacali a bylo to v pohode! A v pondeli byl ve skolce poprve bez plinek a dobry! (jen si jednou pocural kalhoty pri curani do zahodu). Doma vetsinou pouziva nocnicek (uz si umi i jakz takz sam stahnout a natahnout kalhoty), nekdy zachod, a venku kdyz jdeme na cely den s sebou nosim ten Potette, ktery pouzivam rozlozeny jako sedatko na zachod. Mame plinku na spani, pri spani ve dne ji ma vetsinou suchou, ale rano je mokra. Ale to zatim neplanuju jeste moc resit...nebo bych mela? Mate nekdo zkusenosti/znalosti jako dlouho to trva?

editahlb
4. bře 2010

Kato gratuluju k nocnikovani! To je super! to nocni curani bych jeste neresila, at toho neni na nej moc ( a stejne bych nevedela JAK by se to resilo), myslim ze az bude vetsi tak se to nauci sam.
Ja uz se nemuzu dockat az se Eira nauci na nocnik, vim, ze si jeste pockam, ale uz me to s plinama nebavi, hlavne problem praci versus pampersky.

Simco dej nam vedet ohledne toho sraziku, a jak pises tak uspech s nocnikovanim se dostavil i k vam! Tak to je super 🙂

Kaco ja bydlim v Cardiffu, takze to zrejme nemame k sobe daleko, hele uzij si Thajsko a naber sily, zasoby enerie se ti budou v tehu hodit 😉

Co se tyka toho stokke kocarku me se proste libi jak vypada, ma "smrnc" (teda to je slovo!), taky jak je dite hodne vysoko, ale Miluska ma pravdu, k nam na vesnici bych spis potrebovala trakar nez stokke 😀
Jen tak mimochodem - ja jsem si ted vsimla ze jsou tady silnice ted sama dira, vsadim se, ze je to od tech mrazu co tady byly. Mozna proto jsou cesty v CR v takovem stavu v jakem jsou (plus samozrejme nedostatek financi na opravy 😒 )

Milusko jsi v poradku? Doufam, ze jo!! Ty jsi nekde spadla?

Sazi pridej nejakou fotecku at se muzem podivat, jak ti W roste! Mrkvicka Eire jela taky, maji pak z toho takovy oranzovy i zadecek.. 🙂

Verco uz jste v poradku a bez horecek? Nenarostly ji nejake zuby? A v cem je tchanovec podivin? Maji vic vnoucatek nebo je K jejich prvni?

U nas vse o.k., O mel v pondeli narozeniny tak jedeme zitra na veceri a pak na Enigma show (Derrren Brown) do Bristolu, o vikendu pak asi nekam k vode krmit kaceny, to je ted oblibena cinnost Eiry. Do Cech uz se opravdu chystame, zacinam se poohlizet po praci. Chtela bych neco na part time, ale zatim se mi nedari nic moc najit. Kdyby jste meli nejaky tip na zalozeni si vlastni business tak dejte vedet, me napadaji jen veci ohledne deti nebo vyuka anglictiny, ale nevim jak se s tim uchytim. Taky si asi budu muset dodelat pedagogicke minimum, protoze bych asi sla rada i ucit. Tak se zatim mejte!