Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
3. čer 2010

Milusko ja si delala legraci, nic ve zlem 😉

Jani smutne zpravy, to me mrzi, to clovekem vzdycky desne zamava ☹ Pohlavi si asi rict nechame, jeste o tom nejsem presvedcena ale u K jsem to vedela a byla jsem desne rada ze to vim.

Krem pouzivam jakykoliv co ma nejaky vysoky faktor. Pry rozdil mezi detskym a nedetskym je jen v cene. Myslim ze se nema moc pouzivat do pul roku, nekde to bylo psane, ale to si stejne maminy ty deti dost schovavaji do stinu.

forensica
3. čer 2010

Jo Sazi, ta fotecka maleho v tom zlutem rucniku je uzasna 😵 Fakt strasne roztomily! Skoda ze ti tam nemuzu pridat nejaky komentar.

janauk
4. čer 2010

Ahoj holky,
dekuju za krasne vzkazy. Ono je to na delsi povidani, ale abych to zkratila, Jon byl pracovne v Jizni Africe, dostal zapal plic a zkolaboval tam. No a pres mesic tam byl v nemocnici. Nejdriv byl v bezvedomi, ale pak se z toho dostaval, ja si vubec nepripoustela ze by se nemel vylecit.No a minuly tyden najednou dostal MRSA 😒 a konec. UUfff. Je to silene. Byl to jeden z nasich nejblizsich lidi a to ze zemrel tak daleko je jeste horsi. Porad mi to mozna nedochazi,...Prijde mi ze se prece musi vratit. Potrebovala bych ho videt, rozloucit se...nevim jestli to dava smysl 😢
Kato, uzij si Cechy. Je to hruza ze si dovolenou budes uzivat u zubare, tak at te tam moc netrapi!
Milusko, to je fajn ze mas kamaradku kadernici. Taky bych potrebovala obarvit. Ze bych si udelala vylet do Mnichova?
My tu mame ted pekne, ale v sobotu se to uz ma klasicky kazit. Tri dny prece staci 😖 a to pristi tyden jedeme na 4 dny do Devonu, garantuju ze prset neprestane ☹
Edit, ja jsem nejak uplne prisla o mliko. Maleho jsem kojila jeste v noci, ale pak jsme mu zkusila dat flasku a on ji celou vyzunk, takze se u me spis jen muchloval. Prestala jsem asi pred tydnem. Doufam ze se O brzo uzdravi! Ty malou nemazes kremem na opalovani? Ja se bojim ze se nam malej spali a tak to asi prehanime 😖

editahlb
4. čer 2010

Jani vloni byla mala na sun cram jeste mala a letos jsme si slunicka jeste neuzili 😅 Teda krome krasneho vcerejsku a dneska to taky vypada na krasny den, v Cechach (stejne jako v Nemecku) se slunicko ani neukazalo.
S tim rozloucenim se tomu moc dobre rozumim, kdyz nekdo blizky me umrel vloni tak jsem se nejak nedokazala vzpamatovat hlavne z toho, ze uz mu nebudu moct rict, jak moc jsem ho mela rada a proste vubec se rozloucit. O to citil uplne stejne. Prejeme ti oba hodne sil Ianovi taky.
Jo a my si pohlavi zase rict nenechame, myslm ze to chapeme jako ze to neni samozrejmost az do te doby, kdy bude na svete..
Milusko ty mi ale delas chute s tema karbenatkama, hned se mrknu na nejaky recept a asi je o vikendu udelam! I s tim rajcatovym salatem 😎 V srpnu se na vas budume moc tesit!!!

Verco byla to vloni B sestra, co jste ji byli ve Svedsku na svatbe? Necekaji oni taky potomka?

verde198
4. čer 2010

Ahoj devcata,

Jani, uprimnou soustrast a preji hodne sil. Drzte se

Edit, to jsem rada, ze uz te nevolnosti presly. At se Osian brzo uzdravi!

Holky, ja mam od vcerejska nejak vice hlenu, volala jsem Mudr, ale pry je to OK. Mela jsem trochu bobky, aby se mala jeste nechystala ven ☹ Je to hlavne rano, pak behem dne uz tak ne. Nemela jste to taky nektera?

O vikendu jedeme k nasim, konecne je ode dneska pekne pocasi a ma to par dni vydrzet. Jsem teda zvedava jake tu bude leto, kdyz jaro stalo celkem za prd.

Hezky vikend vsem!

slunicko2
autor
4. čer 2010

Ahoj holky!

Jani, uprimnou soustrast! :( Posilame se Seanem lots of hugs!!!

Evco, ja jsem take mela hodne hlenu. Dokonce me tenkrat prohlizel i primar v jedne nemocnici na Slovensku, kdyz jsem byla na navsteve u kamaradky. A take rikal, ze je to normalni.

Nezlobte se, ja vas doctu poradne pozdeji! Padim vyzvednout seana ze skolky! papa

saza007
4. čer 2010

Ahoj zeny,

kraaasne pocasie, vsak?
My sa balime, ideme vlakom na vikend ku svokrovcom. Muz isiel uz rano autom aj so vsetkymi nasimi fidlatkami. Teda skoro so vsetkymi, stale nachadzam nieco, co mal zbalit a zabudol. (zbalil baby monitory, ale kable k nim nechal doma... 🙄) A to sme chceli s Jamesom cestovat nalahko 🙄 🙄

janauk
5. čer 2010

Ha ha. Sazi, ti chlapi jsou fakt vsichni stejni!
Holky, dekuju moc za podporu. U me to prichazi v takovych vlnach, chvilku jsem v pohode a pak...no jo chce to cas.
Tak ja jdu uzit jeste posledni zbytky slunicka, nez se to uplne zkazi. Mejte se vsechny prekrasne.
Jxx

forensica
5. čer 2010

Evi, no ja si kolikrat rikala jestli mi nevytekla plodovka ze to vzdycky bylo takovy megahrk do gatek 😅 Takze je to normalni bych rekla.

Sazi, z toho si nic nedelej, chlapy zname ze 😉 Pekne si to uzijte.

Holky ja uz dnes rano mela druhou migrenu v tomto tydnu. Tak jsem si libovala ze nemam zadne valne priznaky a ted toto. Segru to drzelo desne u jednoho tehotenstvi tak se desim 🙄

Nic my tu mame krasne tak odpoledne vytahneme zase bazenek. Jo K zbastila nasi prvni letosni jahodu a nestezovala si tak asi usla 😀

janauk
5. čer 2010

Verco, doufam ze uz te ta mrcha migrena presla!!!x

forensica
5. čer 2010

Jani, jo vzbudilo me to v 5 rano blitim a bolehlavem ☹ Nastesti B uz je nauceny tak mi dobehl pro kybl a nejak jsem to pak asi po hodine zaspala. Dr mi predepsal neco na bliti co se muze v tehotenstvi abych mela sanci pozrit paralen. Fakt je to opruz, jsme premyslela co bych asi delala kdyby me to chytlo kdyz jsem s K sama doma. 😨

editahlb
7. čer 2010

Chudaku Verco, to ti fakt nezavidim.. ☹ O na to taky nekdy trpiva, ale takhle dve v jednom tydnu to je fakt nezavidenihodny opruz.. Uzili jste si jinak slunicka? A co vy ostatni? Zuzko bylo hezky i ve Skotsku? Jakse se Seankem mate?

Holky musim se s vama podelit o cenno radu. E v sobotu pichl do prstiku cmelak, potvora jeden! Jo plakala hrozne, ja jsem od cmelaka nikdy bodnuta nebyla, ale pry to boli vic jak od vcely, ale nastriklai jsme na to WD40 a do par minut byl klid! Fakt to zabralo! Vubec to ani nenateklo takze to musi fungovat.. WD40 je kutilsky olej, v lekarne to nekoupite, ale hlavni je, ze to funguje, ne? My jsme to nasli vloni na netu, spousta lidi o tom psalo ze nechapou jak to ze to funguje, ale ted se pridavam a radu sirim dal, muze se vam to hodit! (doufam, ze to nebudete potrebovat, ale kdyby prece...)

forensica
7. čer 2010

Edito, no to mi rikej o tom jsem nikdy neslysela!! 😀 No doma ho mame na rezavy zamek tak kdyz tak se to bude teda hodit, dik!!
Pocasi bylo o vikendu docela dobre, nic zavratneho jsme nedelali, jen tak si uzivali vikend. Tento vikend planujem pujcit carpet cleaner, mame koberec sice jen na schodech ale ten se jeste necistil za ty 4 roky co tu jsme. 😅 A pristi prijedou tchanovci, takze se tu furt neco deje. Ve stredu jdu na graduate fair tak treba najdu nejaky napad na budouci karieru ci nejakou praci. 😎

editahlb
8. čer 2010

Tak hodne stesti ve stredu Verco!! A co tchanovci, jsou fajn? Asi budete delat spoustu vyletu, co?
My jsme si na koberce (v Cechach) vloni v lete pozvali profesionbalniho cistice, uz ten domek taky mame 4 rokem a koberce nebyly ani jednou cistene, a kdyz ty deti pak po tom lozi a lizou vsechno mozne tak jsme se do toho taky dali. Uvidis jak pak prokouknou!

Holky co jste byli na sraziku ve Windsoru mam dotaz.. u snidane jste nekdo rikali O at vyzkousi nejakou zeleninu s cukrem nebo naopak ovoce se soli, proste bylo to neco neobvykleho, a my si zaboha nemuzeme vzpomenout co to bylo? Milusko nebyli jste to nahodou vy dva s Markem kdo nas pobidli to vyzkouset? Hele a Milusko radsi nam tady prispivej at vime, ze jsi v poradku, takhle blizko k terminu porodu...

catkaz
8. čer 2010

Ahoj holky, tak jsem zpet v UK a v robote.
Mela jsem s sebou privest pocasi - v Praze ( a okoli) bylo nadherne...
Byla jsem za kamaradkou, co mam 6 nedelniho kloucka. Byl strasne hodny a vubec celkove uzasny. Rikala jsem si, jak by to bylo krasny, kdyby se i to nase ditko takhle povedlo 🙂 I jsem ho celkem dlouho chovala a rikala si, ze to je krasa. Jemu se u me, myslim, taky libilo. 😎

Jinak v poho. Verco, tu migrenu ti teda nezavidim... Moje mama na to trpi a je to hrozny... Akorat mi zacaly dost natykat nohy - ne chodidla, ale cely nohy. Nevim moc co s tim, protoze je to urcite od sezeni v kanclu a trpela jsem na to uz driv...

A koupila jsem v Praze knihu jmen a vcera vecer uz zacali listovat, tak uvidime, ale asi nechame pro sebe, nezlobte se 😎

Majte sa.

forensica
8. čer 2010

Ahojky, no Edito taky jsem musela zapatrat v pameti 😀 Ale myslim ze to byl posoleny meloun ne? A byl teda pekne hnusnej. 😀 Tchyne je super, moc mila a hlavne pohlida a drzi se instrukci a do veci nekeca jak jine. Tchan je takovy normalni i kdyz obcas ma dosti zvlastni nazory na vec. Ale neskodny 😉 Zitra si moc nadeji nedelam, spis tam jdu jen informativne co jsou za prace. Rozhodla jsem se ze zhanet praci nema smysl, ze nez bych zacala tak bych uz mela pupek a nikomu lhat nechci. Divam se pomalu po nejake volunteering praci, i to se na CV bude hodit a budu mit ciste svedomi.

Kaco, no me natikaly taky nohy az po kolena. Jedine co zabiralo bylo nohy nahoru. Tak v nestrezenem okamziku nahod kopytka nahoru. Se jmeny te chapu, je to tak nejlepsi i kdyz je docela dobry mit pohled od pratel. Ale rodine jsme to nerekli ani my, oni do toho moc kecaj 😀

editahlb
8. čer 2010

No jo, myslim ze to byl ten meloun se soli! Ja si vubec nepamatuju jak to chutnalo. Ja meloun miluju takovy jaky je, takze to solit asi nebudu, ale tady ty melouny jsou stejne nic moc, nemyslite? V Cechach je z nejakeho duvodu mame daleko chutnejsi a vubec jsou tam i vic k dostani.

Verco mala se mi v noci vzbudila a ne ane usnout, tak jsem ji nakonec vybalila ze spacaku a usla, tak si rikam, ze ji asi bylo horko, ty mas se spanim pod prikryvkou dobre zkusenosti, ze? Co ji mam koupit?

editahlb
8. čer 2010

Katko ja jsem te uplne prehlidla, ahoj a vitej zpet! Promin, jsem slepa.. Ja tomu se jmeny taky rozumim aspon tady budeme mit dvojite prekvapeni - pohlavi a i jmeno, my jsme jich meli nekolik a rozhodli jsme se az jsme miminko videli, ono to nejak poznas, co mu bude sluset 😅

forensica
8. čer 2010

Edito, prave ze K nespi vubec pod nicim. Jen prez ni neco clovek hodi tak se vzbudi a okamzite mi to podava jakoze mi tam neco jako upadlo ne 😅 Spi jen v dupackach. Taky se nam budila horkem, takze kdyz je ted tak dusno tak ma normalni bavlnene a kdyz je trochu hladneji tak ma takove semisove. jak to budeme resit v zime ale netusim.

saza007
8. čer 2010

Ahoj zeny,

verca - dufam, ze uz sa citis lepsie. Ja mavam migreny pravidelne, prave pocas tehu som nimi trpela menej, to bolo velke plus!

edit - aky tog ma mala ten sleeping bag? J. mal v zime 2.5t, teraz ked je tak fajn tak ma 1.0t a ked bolo cez vikend teplo tak som mu dala len taky plachtovy, ten je 0.5t. Pod nim mal len plienku, lebo u svokrovcov bolo v noci strasne horuco...

saza007
8. čer 2010

ozaj a poculi ste o tom utoku lisky na male dvojcata 😢 😢 je to hrozne, nam do zahrady pravidelne chodia lisky, stale ich vyhanam, ale fakt su coraz menej plache.

editahlb
8. čer 2010

Sazi ja o tom utoku slysela, ale porad nejak nemuzu uverit tomu, ze to byly lisky, ja vim, ze jich je vsude plno, hlavne ve mestech, proc by ale sly po detech? Zda se mi to nejake divne.

Sleeping bags jsem vsechny dostala, tehle je tenoucky, mnohem lehci nez ten co mam na zimu, ale bohuzel tam udaje o tog chybi (i kdyz to jsou original grobags), uz jsem po tom sama patrala. No denska ji asi necham spat jenom tak pod plachtou nebo otevru okno..My jsme jako mali vzdycky spali u otevreneho okna, i vmrazech, ale je fakt, ze jsme meli periny..

Verco taky diky za odpoved, zitra poreferuju jak jsme dnesni noc dopadli, mazu domu, pa paa

miluska.woolley
8. čer 2010

Ahojky holky, nejak nestiham, omlouvam se ze nereaguju.... mam nohy jak balony, vecer kontrakce, dr. rikal ze cipek je mekkej, ale zavrenej... takze zatim nerodime...

Edito byl to meloun se soli, jedli to tak japonci ve firme kde jsem pracovala...

saza007
8. čer 2010

miluska - takze uz kontrakcie! 😅 Dufam, ze mas moznost si aj trosku oddychnut, uz toho musis mat dost!

Edit - a ty jej davas do grobabu aj pyzamko? Ja davam len body s dlhym rukavom, ak je teplejsie, tak s kratkym. par krat spal bez spacaku (v pyzamku), ked sme boli na navsteve a zabudla som zbalit a bolo to v pohode. Dufam, ze sa tu aj E. tuto noc dobre vyspite.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
9. čer 2010

Ahoj holky, diky za prispevky aspon vim, ze zijete Milusko a Simco! Drzim palce k potencionalnimu povyseni, ale hlavne at se ti marodi co nejrychleji vyleci. Chris to asi dostal od O, ze? no zadna legrace to neni tak se opatrujte.
Milusko ty taky, odpocivej co to da at se miminko narodi az prijde cas a ne predcasne, uz se na ten novy arrival strasne tesime!! 😵

Meloun se sunkou se u nas docela dost casto ji, je to tady oblibeny starter, ale ja mam stejne nejradsi ty nase vodni krasne cervene melouny co se pak po nich beha celou noc na zachod 😀 Ja jsem schopna (kdyz je dobry) snist jeden cely lzici na posezeni

Sazi ja ji davam do pyzamka a pak do spacaku, ja jsem paranoidni, aby ji nebylo zima, ale nechala jsem vcera otevrene oknoa spalo se nam vsem paradne. Milusko Sarlotka jeste taky spava ve spacaku nebo uz mate perinku?

miluska.woolley
9. čer 2010

Sazi chtela jsem rict poslicky, jen jsem si rychle nevzpomnela jak se jmenujou...

SImi gratulujeme, myslela jsem ze Segra ma termin az po mne... ja uz bych si taky dala pomalu rict. Takze se Chrisovi omlouvam, ale na 1. cervenci netrvam 😀 😀. Marodum prejeme brzke udraveni...

Edito ja myslela ze cmelaci kousou a ne stipou? Chudak Eira. Ale s tim olejem jsi mne teda dostala... Pristi tyden uz to nebude predcasne, od 38tt je to normalni 😉 .

Holky rikala mi mamka, ze se mnou mela 1. termin 23. cervence a ja se narodila 15. srpna, v tech vedrech pry uzasny... Ja jsem dneska v noci prisla o kotniky, jsem zvedava kdy se s nima zase shledam...
uklidila jsem koupelnu, utrela prach a vytrela v patre, a zbytek bude muset udelat tatka po navratu z prace, nebot mi tvrdne bricho a jsem ko...

forensica
9. čer 2010

AHojky holky, nemam cas reagovat pardon. Mozna vecer.
Jen mi dnes prisel odpis od socialky z CR ze od Kvetna se rusi vsem co ziji v zahranici materska ☹ Ja je plne chapu, stejne se to uz leta zdalo nefer ale je to skoda, bylo to prijemne mit v CR vzdy penize na utratu zadara co 😅

oranzada
9. čer 2010

Ahojte,
tiez zijem v UK presnejsie v Skotsku a rozhodli sme sa, ze chceme babo. Je to tu take iste ako u nas s prehliadkamia sonografmi? kedy sa odchadza z prace na matersku a ako je to s materskou? prepacte ze tolko otazok naraz. 😀
Inak ja som zo slovenska a moj priatel z ciech, tak neviem ako to vlastne vsetko bude fungovat

miluska.woolley
9. čer 2010

Veru ted mi rikala kamoska, ze uz jim to taky zacalo chodit, no co nadelame, taky souhlasim ze je to fer, kdyz tam nejsme, ale kapesne bylo fajn 😉 . Hele a tobe prisel dopis do UK? Mne to chodi vsechno k nasim...

Oranzado vitej, ve skotsku je Zuzka (slunicko) ona ti napise jak to tam chodi....