Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
12. srp 2010

Me a Eire jo, Osian ma ale obed pracovni uz zajisteny, taky me napadlo zxe by jsme mohli spolecne pojist, jen si nejsem jista, jestli by nebylo lepsi nekam zajit? Abys nemusela varit, mas prece jenom odpocivat 😉

slunicko2
autor
12. srp 2010

holky, omlouvam se, nejak nestiham. Ale poctive jsem vas alespon docetla 🙂
V podstate muzu byt rada, ze uz sean nezvraci a zacina tak nejak jist. Nocnikovani nam porad nejde. Dva dny uz ho nechavam bez pull ups. Dvakrat jsem to vcera vychytala, ze uz fakt nemohl a nevedel co delat. treti curani uz bylo do kalhot. Dnes to nezvladl na nocnik ani jednou :( Pritom nahaty to zvlada sam. Nevite nekdo o nejakem figlu? Ja mu to porad pripominam. A je videt, ze on to v sobe drzi, takze kontrolu nadtim ma.

ja odepisu zitra. daz bude duty 🙂 papa a mejte se hezky!

slunicko2
autor
12. srp 2010

holky, omlouvam se, nejak nestiham. Ale poctive jsem vas alespon docetla 🙂
V podstate muzu byt rada, ze uz sean nezvraci a zacina tak nejak jist. Nocnikovani nam porad nejde. Dva dny uz ho nechavam bez pull ups. Dvakrat jsem to vcera vychytala, ze uz fakt nemohl a nevedel co delat. treti curani uz bylo do kalhot. Dnes to nezvladl na nocnik ani jednou :( Pritom nahaty to zvlada sam. Nevite nekdo o nejakem figlu? Ja mu to porad pripominam. A je videt, ze on to v sobe drzi, takze kontrolu nadtim ma.

ja odepisu zitra. daz bude duty 🙂 papa a mejte se hezky!

forensica
12. srp 2010

Milusko, mas pravdu ja si tech negativ jsem plne vedoma u toho kocaru. Holt zadny neni idealni a tak clovek musi doufat ze vybere dobre. Dik za postredy.
Edit, zkousela to na nocnik moje mamka a akorat mi K desne stresovala. Ja jen kdyz ji nahodou chytim ze drepi tak ji posadim na zachod ale bez zadneho uspechu. Ja to prdim, proste predpokladm ze to pujde prirozene, abych pravdu rekla ja doma jeste nocnik nemam 😅
Evi ano mela jsem ty one size a pouzivala je tu i Simca a mozna i Edita? jestli se nepletu. Ja s nima byla desne spokojena, hlavne ze rychle schly (prez noc suche). Mela jsem jich 10, to bylo akorat. Ja jiny styl ani nechtela jelikoz all in one dlouho schnou a nejake skladaci by asi nervovaly B. Ja chtela neco co nejpodobnejsi papirovkam aby to i on zvladal. 😎
Zuzi, ja asi neporadim ohledne toho odpleneni. Jen bych rekla ze mozna zkusit ho brat na ten zachod, jako ze pokud nepujde tak nepujdete ven nebo si s nim nebudes cist. Neco jako black mail. Ale myslim ze jsi uz psala ze jsi to zkousela. Tak co ho treba nechat chodit jen v dlouhem triku na par dni a treba jak se zabehne do te nocnikove rutiny tak to pude i v obleceni? Fakt ale varim z vody, pardon.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
eva_londyn
13. srp 2010

simona.w - no to jsem asi ja. Radku znam...ta musi kazdou chvili rodit 🙂. A pak ze Londyn je velky a anonymni!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
13. srp 2010

Simco super s tim kakanim, tak koukam uplatky jsou popularni 🙂 Jo Radka ma chudak fakt smulu, takove pripravy na domaci porod a ted toto. Nevim jestli to neni uz pozde na otoceni, no snad doktori vi co delaji. 😕
Evi, ja taky znam Radku, prez Simonu. Je to tu rozvetka co 😀

forensica
13. srp 2010

Jo jeste jsem chtela pridat odkaz na par peknych ukazovacich rikanek jestli to nektera neznate http://serousci.blog.cz/0709/ukazovaci-rikanky

catkaz
13. srp 2010

Ahoj vsem pri patku, hura je tu vikend.
Chystam si zejtra poradne vyspat..dokud muzu... 😎

Edit & Simco, kde jste shaneli ty satky? Abych se po tom koukla.
A dik vsem za tipy na postylky.

@simona.w tos mi, Simco, pripomnela, ze taky dluzim fotky-tech par, co jsem nafotila... tak tady jsou.
Mas dobry, ze muzes pracovat z domova. Ja dneska mela kratky rozhovor se sefovou, protoze tenhle tyden jsem byla fakt unavena, ale zredukovat pracovni dobu by znamenalo nizsi mzdu, coz by se pak odrazilo na matersky... Takze nic. Kdyz budu ale unavena, tak me necha jit domu. No, uz mi zbyvaji jen 3 nedeli a do toho budu mit kratkou dovolenou, tak to snad ve zdravi preziju.

Evi, se jmenama jsme pokrocili jen trochu - pridali jsme 2 na seznam klucicich a ja sama jsem nasla par dalsich holcicich, ale ty jsme jeste neprobirali. Asi pak vyberem tak 2-3 pro kazdyho a definitivne se rozhodnem az po porodu, podle toho, jaky jmeno se k nemu/ni bude hodit 😉

Ta vsem pekny vikend.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
14. srp 2010

Ahoj holky, tak tady zatim celou sobotu leje, to je teda leto ☹
Holky, diky za fotecky. Jak je to dlouho co jsme se videly? 3 tydny? Alfie od te doby strasne vyrostl, ani bych ho na tech fotkach nepoznala. 😉 Kato, muzes mi na mail prosim poslat tu jak jsme tam vsichni?
@catkaz To me mrzi ze jsi tak unavena. Tak doufam ze nalezite odpocivas! Uz jen par tydnu a bude 😉 To je fajn, ze jsi si se sefovou promluvila a ze te kdyztak pusti domu.
My co se plenek tyce, tak pouzivame Motherease. Vyhovovali nam, ale ted nejak je Alfie strasne rychle procura, to abych prebalovala kazdou hodinu ☹ netusila jsem ze nam budou praci plinky stacit jen tak do roku 😒
@slunicko2 Hodne stesti s odplenenim. Jak pokracujete?
Co se nositka tyce...V CR ten satek dost leti, ale ja musim rict ze pro me by to bylo moc zdlouhave. Ja jsem na to vazani leva a tak jsem to vypustila. My bohuzel dostali jako darek k Alfimu narozeni Baby Bjorn a tak jsme pouzivali ten. Na mala miminka mi to moc neprijde, Alfie v tom dost visel a hlavicka nemela zadnou oporu. No a ted se v tom dost pronese ten nas cvalik, ale na ty nase tripy po letisti nam to staci.Ja zkousela take Close sling http://www.borndirect.com/P34/Close_Baby_Carrier ale nezvykla jsem si na neho, a take jsem si v tom prisla jak Krisnak, vsude mi visely kusy latky. 😀 Kdybych mela ted kupovat, tak jdu urcite do Erga! Ma ho kamaradka a i 11 kilovej Alfie se v tom zda jako pirko!!!
Tak se zeny mejte krasne a preju hezky zbytek vikendu.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
adrianaamoah
15. srp 2010

Ahoj dievcata som tu nova a ani neviem kam mam pisat!! tak snad mi odpustite ak pisem na nespravny blog.. som v anglicku uz 8 rokov a aj mam uz 2 deticky ( 5 rocna Rita a 1 rocny Thomas) a poznam len par sloveniek. a asi len 3 ktore stoja za to. nieje to take lahke si najst tu pravu kamaratku v zahranici. tak snad niektora z vas byva v okoli watfordu??? to by bolo fajn. cesky alebo slovenky.. nevzdavam sa, urcite je tu nejaka mamina v okoli s ktorou sa da rozpravat o vsetkom 🙂) kiss kiss Adriana

miluska.woolley
15. srp 2010

Ahoj holky, zdravim z postele, skolil mne nejaky tummy bug, rano jeste ok, tak jsme vyrazili na brunch se znamyma, ale pak uz jsme rychle frceli domu... Edito doufam ze vy jste v poradku.
V patek jsme byli na navsteve u Edity, uvarila naprosto uzasnou rajskou, Lotta se vyradila na zahrade... uplne jsem koukala jak je Eira velika.
Vzpominaly jsme ze je cas na srazik a ze jsem na rade ja s Mnichovem, tak uz se na vas tesim 😀 .

My nosime v Manduce, je to hodne podobny ergu, jen se do toho vejdu i ja. Na Ergo bych potrebovala dokoupit extra kus na prodlouzeni, ale s tim tu asi nikdo jiny problemy nema 😀 .

Jinak koukam ze se to tu rozjelo s latkarenim, abychom nemusely diskuzi prejmenovavat 😀 . Evi my mame taky bumgenius a je fakt ze super sajou a rychle schnou. Ja bych si ale neporizovala celou vybavu od jedne znacky. Obzvlast kdyz mas v Praze branukdetem. Ja to mam ted namichany a je to super. Nove jsem si objednala v CR sitou plenku na merinostar, jsem na ne zvedava. Klidne muzu dat reference do IP, at tady tim neopruzuju.
HOlky co uz mate bumgeniusky delsi dobu, nepovolily vam nekomu gumicky u nozicek? Nevim jestli je to vada plenek, nebo jsme to spatne vyprali, dokud mela lottie plenky, tak byly ok, ale ted je skoro u pulky ta gumicka povolena, takze mi na Annabel protykaj...
@simona.w simi diky za prani.
@janauk jani kdyz se ti Alfie nevesel do cocoon, tak jsi ho supla do P&T bez neho? Mala uz je v tom narvana, spala tam ted ten tyden u nasich a uz se tam nemuze hybat...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
15. srp 2010

Simi taky prejeme brzky uzdraveni. Ten Vibe je ale myslim mekci nez sport, ne? NO dam ji tam ten extra potah co jsem dokupovala a snad ji to bude pohodlne...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
catkaz
16. srp 2010

@simona.w Simco, tak ja z domova bohuzel pracovat nemuzu. Musim byt fyzicky k dispozici v kancelari... Uvidime. I kdyz jsem o vikendu o moc lip nespala, tak dnesek zatim jde.
O vikendu jsme se byli podivat na postylky a prebalovaci komody. Byli jsme v Ikee, Mothercare a Mamas&Papas a vyber teda nic moc. Z Ikei jsme byli vylozene zklamany. Az na tu komodu, co vas par ma, tam nebylo vubec nic. Takze budeme hledat dal. A na Ergo urcite mrknem.

Jani, Simco, fotku poslu.

Vsem marodum brzky uzdraveni!
@miluska.woolley Milusko, navsteva u Edy se koukam povedla. Rajskou jsem nemela ...no, od ty doby, co nejim maso...
@editahlb Edit, ty teda vyvaris! A to ti ty cesky jidla Osian ji? U nas omacky nehrozi, ale mne to zas tak nevadi.

forensica
16. srp 2010

Kaci, my mame oboji - postylku (£10) i Ergo (cca £40) z eBay a jsme na vysost spokojeni 😉
K latkovkam bych si pridala cheeky wipes. My je s Editou tady myslim pouzivame a ja je mam snad radeji jak ty latkovky. Ty se fakt vyplati 🙂

janinek
16. srp 2010

Kuk,

zdravim po delsi dobe, byla jsem v CR a nebylo moc netu a hlavne si nepamatuji heslo 🙂 A ted jsem sama navsteva.

Tak vas jdu pomalu docist. Je toho hrozne moc.

Doufam, ze deticky vam delaji radost a budouci maminky take pekne prospivaji.

Nekdo sjte tu psal, ze mate kamaradku, co v Londyne chodi na gyndu k nejake polske lekarce. Nemohli byste mi prosim do IP poslat kontakt na tu kamaradku? DIky.

Jako take se vam tak ochladilo? Pry bylo vcera v novinach, ze uz leto skoncilo.

forensica
16. srp 2010

Jani to jsem ja co tam chodim. Je to tady http://green-surgery.com/a1229439585pol-GINEKOL... . prekvapive driv to meli i v anglictine, tak nevim kde se jim to podelo.ale anglicky i jaks taks cesky se tam domuvis.

janinek
16. srp 2010

@forensica Diky, kouknu. Ve ctvrtek jdu na nejakou kliniku tady u nas, tak jsem zvedava. Platis normalne hotove tam a chodis na prevenci jednou rocne? Mne to ted ma jit z pripojisteni a dal se uvidi.

@eva_londyn Ahoj a vitej. Ja jsem take v Londyne, ale bezdetna, netehotna, zatim ani nesnazici. Kdepak bydlis?

My jsem ted sama navsteva, tak moc nestiham. O vikendu mame jet pro zmenu na navstevu my, do Yorkshiru, tak se tesime. Musi se nam uzdravit pes teda do te doby.

eva_londyn
16. srp 2010

janinek ted bydlim v Highgate. S tema navstevama to znam; Rob rika, ze jsme "Hotel Highgate" 🙂

adrianaamoah my jsme ted v Londyne, ale je dost mozne ze se vratime za par mesicu do Watfordu...odstehovali jsme se, abych byla bliz praci. Tak pokud se prestehujeme zpatky budu blizko.

januzza80
17. srp 2010

Ahojky holky zdravim vsechny podelsi dobe i nove snazilky a tehulky.Se trema detma je to mazec,ale da se to a myslela jsem si,ze to bude horsi,ale ze je malej tak hodnej a porad spinka tak toho hodne zvladnu.Az zacne skola tak to bude uplne super a budu mit cas na maleho.

januzza80
17. srp 2010

@forensica prosim te je dobry ten polsky gynekolog?Ja jsem se divala na ten cenik a prosim te,ktera je ta cena jako prevence toho steru z cipku.Je to ta posledni?Ja sice spis rozumim kdyz polak mluvi,ale psane ted nic moc.Kdyby to bylo aspon v te anglictine. 😒

januzza80
17. srp 2010

@forensica tak uz jsem si to prelozila do cestiny a je to ten ster na HPV to je nejvetsi svinstvo co muze byt.Jsem rada,ze jsi to tu dala ty stranky,protoze clovek se opravdu nemuze spolehat na tady tohle anglicke lekarstvi.Ja chodim i k memu gynekologovi v Cr a je super,ale kdyz nebudu moct,tak bych rada i sla k tem polakum.Rikas,ze jsou dobri,tak to je fajn.Prave jse se chtela nekoho zeptat,jestli nechodi k nekomu na kontrolu.

Jo a vlozim jednu fotecku maleho,zita s nim jdu na kontrolu a ockovani.Ma 7tydnu

Evico,ty budes mit za chvilku malou u sebe,ze jo.Preji rychlej porod

janauk
18. srp 2010

Ahoj Jani, me nejak uteklo, ze jsi uz trojnasobna maminka. To je tim letem! Tak opozdene preji vsechno nej k narozeni Thomase. Je kouzelnej! Jak spinka?
Teda nejakyho polskyho gynekologa bych tu take brala, ale do Londyna se mi kvuli tomu nechce ☹
Verco, ty jsi bargain queen! Tim Ergem za £40 jsi me namlsala!
Milusko, doufam ze uz je Vam lepe. Teda to je ale pech ze Vas to takhle zkolilo zrovna na tve narozeniny 😠 To uz je mala na cocoon tak velka? My jsme tam meli Alfiho urcite tak do 5-6 mesice 😨 a ten prechod i pres to ze uz byl takhle starsi a drzel hlavicku apod mi prisel dost blbej. Proste to P@T maj dost nedomysleny. Ja jsem mu to vystlala jehnecinou(sheep skin) takze to mel krasne mekoucky. Ted jsem nekde v obchode videla stroller liner. tak treba to by pomohlo?

januzza80
18. srp 2010

Ahojky Jani,diky moc,neomlouvej se,protoze jsem tu dlouho nebyla a chapu,ze si to nepamatujes,ze nas tu nejak moc,ale to je super.Kdysi nas tu bylo jen par a chodi sem nove tehulky a maminky.Jo malej spinka dobre,jen jednou se napapka a spinka az do rana.Ted ma bohuzel spatnej den,protoze byl na ockovani,tak place.Ten tvuj malej ma za chvilku rok,ze jo,to je hrozne jak to utika.Ja chci prave zjistit jaka je ta polska gynekolozka,abych vedela predem,kdybych treba nekdy nemohla do Cr na kontrolu,abych mela i nekoho tady.

catkaz
18. srp 2010

@forensica Verco, tak to jsou fakt husty ceny na E-bayi. Ja vcera koukala na e-bay na postylky a nic moc... Novy ergo stoji kolem $100, je to maso.
Edit, mate nejakou, ktera drzi i halvicku? Prislo mi, ze zadna z tech sedacek nedrzela miminku hlavicku...

@januzza80 Jano, 2 deti a novorezene k tomu - klobou dolu. Kamaradka ma taky 3 deti. Byla jsem u nich behem rodinny oslavy narozenin a byl to hukot. Nevim, jak to zvlada. Thomas je krasny mimnko.

Ja bych tu taky rada nakyho gynekologa mela. @janauk Jani, kdybys nekdy na nakyho/nakou narazila, tak mi hned dej vedet.

Jinak ve ctvrtek zaciname NCT ante-natal classes, tak jsem zvedava.

@forensica Jo, Veru, chtela sem se zeptat. Kdyz si se na hypnobirthing pripravovala sama - cvicili jste i spolu s manzelem a pomahal ti pak pri porodu? To, na co se my pripravujem s instruktorkou, bude od Mika vyzadovat stoprocentni zapojeni...

januzza80
18. srp 2010

@catkaz je diky moc,ale chtela jsem to,atk to musim zvladat,ale da se to.nejhorsi bylo prvni ditko a pak kdyz uz vis jak na mimco tak se to da zvladnout.
Tobe se to taky uz krati,tak jsem zvedava na to krasne miminko 🙂