Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
18. srp 2010

Jani (januzz) - No ja u te polky byla jen na skenech pri tehotenstvi a vnitrnim vysetreni v tehotenstvi a po porodu aby jsem videla jestli je vse OK. Stery mi nedelala nikdy, ptala se kdy jsem je mela delane tak to nebylo treba. POdle me ten ster na HPV je na ten virus a ne na karcinobunky, ale to jen ted usuzuju ze zkratky. Patrat se mi po tom ted nechce, pardon. Spokojena s ni jsem, zaprve neni draha, za druhe ma dobre vybavenou ordinaci (klasicka koza s kamerou dovnitr takze si tam clovek vidi 😅 a ma moc dobry sken bych rekla). ALe jak je na tom s lecenim nekoho nevim, ja ji v tom smeru nepotrebovala. Jinak moc gratuluji, ja ty zpravy tady taky nepostrehla jak jsem byla pryc!! Jsi sikula se trema!! 🙂
Jani - no uznavam s tim Ergem to byla tehda haluz, navic to posilal chlapek z Honkongu tak to byl trosku risk ale vse je v poradku.
Kaci, B se mnou stravil asi tak 3 moje sezeni/spani 😅 Pri porodu se zapojil jednou a to kdyz uz jsem dost ztracela koncentraci a musim priznat ze v tom danem okamziku mi to desne moc pomohlo. Ale vetsinu casu jsem delal vse sama, myslim ze se dost nudil jak jsem tam jen lezela jak placka a delala si svy 😀 Ale mel zakazany spanek ci cteni tak se proste poslusne nudil 😀

editahlb
19. srp 2010

Ahoj holky!
Jani dekujem za fotku maleho, je miloucky! 🙂
Milusko my jsme v pohode, jenom Osian ma trochu sore throat ale jinak nic. Tak snad to u tebe nebylo nic vazneho..

Katko do toho Erga se da dokoupit infant insert, ktery tomu miminku tu hlavicku drzi, koukni tady: http://www.ergobabycarriers.com/babycarriers/ca... Ty si to ted asipletes s teni odkazy, co jsem posilala Sazi, ty byly az na nositka pro starsi.. Jinak O je vdecny stravnik 🙂 i omacky mu jedou.. 🙂 Tobe uz se to v praci taky krati, tak vydrz! 😉

Eira se mi vzbudila tak ja bezim, docetla jsem dneska rano tu knizku, tak budu mit vic casu i na konika 😀

forensica
19. srp 2010

Haha Edito, no ja taky druhou pulku cetla po nocich az do rana 😀 Prave jsem objednala ty dalsi dve navazujici tak se tesim 🙂
Nic, jdu se najist, dnes jsem delala po dlouhe dobe lazane tak snad budou dobry. Pa

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janinek
19. srp 2010

@eva_londyn Tak to bydlime pekne od sebe. My jsem Woodford Green, to je takovy severovychod, plus minus.

Ja byla dnes na soukrome klinice, ma mi to jit z pripojisteni, tak jsem zvedava. Tohle byla jen takova ta prvni konzultace, zadne vysetreni. Videla jsem tam cenik, tak to podle me bylo tak 2-3x drazsi nez na te polske klinice.

@januzza80 Pani, tri deti, to mas muj obdiv. Sestrenice ma take, ale hodne brzy po sobe. Jako nechapu, ze se jeste nezblaznila.

miluska.woolley
19. srp 2010

Edito to jsem rada ze jste v poradku, u mne to taky uz preslo, dneska jdu s holkama na veceri, tak doufam, ze se to nevrati.

Simi Lotta si rekla sama, ze uz pleny na noc nechce, nejdriv jsem vahala, ale pak jsme ji je teda prestali davat. pote co se narodila Annabel, tak se parkrat pocurala, tak je zase na 2 tydny mela, ale pak zase rekla ze plenku nechce. Nekdy se v noci probudi a jde na nocnik, ma ho u postele.
v utery jsme hlidali kamosky kluka co je s ni stejne starej a kdyz byla na zachode, tak mu rika aby sel taky a on na to ze ne, ze ma plenu, pak si sli hrat nahoru do pokojicku a mala za chvili prisla dolu a mela pres elastaky navlecenou pullupku co si nasla ve skrini, ze pry chce taky plenu 😀 . ale kdyz se ji chtelo curat, vsechno stahla a sla na wc.
Gratuluju k vyvojovemu skoku, uz se na to cela tresu, u nas je to cely den "maminkoooo, co to jeeee".

Holky Lottu mam u kamosky, priveze ji v 7 vecir, tak se jdu na chvilku natahnout, pak nakoupit a trosku poklidim mozna 😀

miluska.woolley
19. srp 2010

@janauk ja kupovala tohle, tak ji to tam dam http://cgi.ebay.co.uk/PRAM-BUGGY-LINER-Fit-Phil...
jeste se tam teda vejde, ale uz ne dlouho...

januzza80
19. srp 2010

Ahojky holky,dekuji moc za informace o te klinice.
@editahlb dekuji moc za pochvalu maleho,je to malej sikulka.V noci to bylo hrozne po ockovani a dneska uz je zase usmevavej jako slunicko.

@janinek deti uz jsou velke,tak se to da a kdyz jsou pak ve skole tak mam pak vice casu na maleho.

@simona.w jo mala jde od zari uz do skoly.Od Vanoc by mela byt ve skole do 15:15.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
saza007
20. srp 2010

@simona.w simi a kam sa planujete stahovat?

januzza80
20. srp 2010

@simona.w jo tady to tak chodi a uz je to jako normalni 1.trida,ale muzu rict ze lepsi nez v Cr kde deti musi jenom sedet v lavici,tady je to opravdu skola hrou.Ikdyz se to zda byt hodne do tech 3,15pm ale neni to jen o tom uceni,ale i ruzne sporty a ze zacatku i trochu hrani ruzne akce.Tak se opravdu budete stehovat do Australie?

verde198
20. srp 2010

Ahoj holky,

ja jsem Vas ted nejak nestihala...doufam, ze se mate fajn a jste vsichni zdravi.

Jani, gratulace k Thomasovi, moc hezky miminko 😵 Mate pekny italsko-cesko-anglicky mix jmen 😉 🙂 Se trema to musi byt fakt zahul.

Ja jsem byla dneska odpoledne uplne grogy a to jsem jen lezela na gauci a pracovala 😨 Musela jsem si pak zchrupnout 😕
Za chvilku mi dorazi mamka s obleckama od segry, tak uz budeme mit i v cem Gretku oblect az pujdeme z porodnice 😅 Nechtela jsem nic malyho kupovat, prave proto, ze segra mi dala maly oblecky. Jinak uz mame asi vsechno, i kdyz ne doma (kocarek dorazi v puli zari a prebalovaci pult s matraci zacatkem zari).

Uzijte si vikend

editahlb
22. srp 2010

Ahoj holky, taky vas zdravim pri nedeli!

Evi jenom pekne odpocivej! A dekuju moc za tu zpravu v IP, prace v Kralupechje vazne na licenci, ale mozna se s tou pani co to vede setkam, at vim, co a jak. Stranka na Italsky shop se bude taky hodit, diky! Ja neprestavam snit o te lahodne polivce a lasagnich, co jste nam uvarili, byla to takova mnamka!! 😝 😝

CHtela jsem jeste napsat o tech cheeky wipes, protoze jsem je akorat dovesela na snuru, jsou fakt super, myslim ze jana UK je taky pouziva, tak ty bych moc doporucila 😉

Je tady uz druhy den pekne vedro tak vyrazime na koupak, cekam jen az se E vzbudi, tak prece jenom si toho leta jeste malicko uzijeme 🙂 Mejte se zatim hezky a napiste co noveho v jukej! 🙂

forensica
22. srp 2010

Edito neprovokuj s vedrem 😎 My tu mame zase mracouny, i kdyz neni zima to musi uznat. Ja jsem navarila, upekla a ted uz jen cekam az mi prijde zbytek rodiny z houpacek. Na ebay jsem zase vcera zvladla par ulovku, tak budu mit co nosit prez pupek az naroste. 😅 Normalne uz mam Ecka kozy! Uplne jsem koukala, to jsem nemela ani s K 😅

Jinak nic moc noveho, stale polemizuju o kocarcich. Koupila jsem K wetsuit na hrani po desti, vcera v nem desne machrovala po dome a nechtela si ho sundat. Uz z ni zacina byt paradnice 😀 Co Eira, taky uz se kouka co nosi? 😉

verde198
22. srp 2010

Ahojte,

dneska teda fakt parak 😒 Byli jsme se projit ve Stromovce a pak jsem byla rada, ze jsme doma v chladku. Posledni 3 dny si normalne behem dne musim schrupnout, jak jsem unavena. Jen doufam, ze tohle nebude treba kazdy den 😅

Edito, tak jsem rada, ze odkazy jsou uzitecne. Diky za pochvalu kuchyne 😵 My jsme si zase uzili vasich svestek, byly fakt moc dobry 😵

Ty cheeky wipes jsou taky nejaky plinky? Ty jsem tady zatim nikde nevidela.

Verco, jeste mas par mesicu na vyber kocarku 😉

Zitra jdu na kontrolu, maji mi i natacet monitor, tak tam budu asi 30 min lezet 😔 Zacaly mi trochu otykat nohy, ale to je asi normalni, ze? Uz jsem prestala nosit i prstynky, protoze nedavno jsem je nemohla sundat 😨

editahlb
22. srp 2010

Evi odkaz na cheeky wipes: http://www.cheekywipes.com/policies-shipping-re... - to jsou spis takove zinky jakoby, utiras miminkum pusu a zadek jenom vodou, popr vodou s olejickem, je to lepsi nez vlhcenymi kapesniky co se kupujou, nedrazdi pokozku atd., Jinak ja prstynky taky uz ke konci nemela sanci sundat, plus ted navic ty vedra tady to nohy fakt natecou. Ja jsem akorat prosla okolo zrcadla a toho bricha jsem se zdesila, to se chci videt v 9 mesici kdyz uz ted praskam (prsa rostou Verco ale Ecka to asi nejsou, zavidim 😀 )

Eira se paradi, to vis ze jo, nejradeji s myma kalhotkama co si dava na hlavu a taky ma oblibene jedny boty, ktere porad chce, i kdyz jsou ted na ty paraky nemyslitelne!

Ja jsem uplne grogy, ale musim jit neco delat, nastesti se aspon vecere pece, pripravila jsem si to rano, ted bych uz u plotny stat nezvladla. Co pohyby Verco, uz citis?

verde198
22. srp 2010

Edito, diky za odkaz 😉 . A koupily jste si nejakou tu sadu (zinky, krabicka, olej,...) nebo jen ty zinky? Co jsem se divala, tak v Cesku se asi neprodavaji presne tyto. Nasla jsem jen ruzne zinky plus navod jak si z nich vyrobit vlhcene ubrousky. Nevite, jak dlouho pak muzou zustat v krabicce navlhcene?

forensica
22. srp 2010

Edito, je to sranda s tema nasema frajerkama co 😀 Holcicky jsou na tohle fakt mile 🙂 Pohyby citim od minuleho tydne, ale zatim jen tak obcas, je to jeste prcek. ja mam brisko vetsi nez s K ale zatim to jeste lidi nejak nepoznavaji. No jeste aby. Musis dodat foto 😉 Zajimavy jak clovek fotil u prvniho a ted nejak nic moc co 😅

Evi, ja bych jen dodala ze nejen ze jsou setrnejsi ty cheeky wipes ony hlavne lip poberou necistotu. Normalni vlhcene ubrousky tak jaksi to hovinko viceme honi po tom zadecku 😀 Ja koupila jen pytliky a ty wipes, a to 2x (ty wipes), jedne sade jsem ustrihala stitky a ty pouzivam na utirani pusy a rukou po jidle. Druhou sadu na zadek. Ja je nevlhcim, mam je vedle umyvadla suche, namocim v teple vode tesne pred pouzitim.

editahlb
23. srp 2010

No jo, vcera jsem se nechala na koupaku vyfotit, tak fotky dodam 😉

Evi ja jsem si poprve koupila celou tu sadu cheeky wipes i s krabickama (jedna na ciste a druha na spinave) a pak jsem to vzdycky prala tak co druhy - treti den, spolecne s plinama, ten olejicek je udrsuje v te spinave krabicce i dyl, ale kdyz stejne peres pliny... Pak jsem ale od krabicek upustila, protoze zabiraly moc mista a spinave hadriky jsem hazala do kose s plinama. Poridit si dve sady jak pise Verca je urcite dobre, ale krabicky bych moc neresila..

Mam ted problem s tim jak vyresit materskou a rodicak tak jdu neco nastudovat na stranky MPSV a tady na konika, pani na urade mi dnes moc nepomohla 😒

miluska.woolley
23. srp 2010

Evi pokud by se ti nechtelo objednavat Cheekywipes z jukej, koukni tady http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/doplnky... nebo http://www.4babies.cz/e-shop/zinky-ubrousky-74/.
Ja jsem mela na lottu nastrihany stary ctvercovy pleny, ale Annabel momentalne utirame vatovyma ctvercovyma tamponama z DM namocenyma ve vode.
Hele se nediv, ze jsi unavena, vsak uz jsi 35tt, uz se to krati... uz jsem na malou moc zvedava 🙂 .

U nas bylo o vikendu uzasne, byli jsme na koupalisti v sobotu a vcera na vyslapu, mame knizku s hiking s kocarkama, teda muzu rict, ze jsem se uplne stydela, jak jsem z formy, hned jsem se zadychala a boli mne cely clovek 😀 . A v sobotu s plavanim to samy.

Edo co mas za problem s materskou? myslis ze budes mit na ni narok, nebo ti daji rovnou rodicak kdyz ted nepracujes?

verde198
23. srp 2010

Ahojte,

diky za uzitecne rady 😉

Milusko, branu k detem znam, tam jsme byli prave na te prezentaci o plinkach, maji tam dobry vyber 😉
Fyzicka se ti urcite brzo vrati, jak budes behat kolem holek.

Dneska jsem prezila bez spani pres den 🙂 U Dr. vse v poradku, priste mi vypise papir na materskou 🙂

Edito, ja bych rekla, ze na materskou narok mas, musis byt "ucastna" na pojisteni nejakych 270 dni za posledni 2 roky myslim. Snad neni problem, ze to bylo v UK. No i kdyz ty jsi vlastne byla na materske s Eirou, ze? Ale na rodicak ma narok kazdy, i kdyz jsi treba byla nezamestnana... Kdo jiny nez pani na urade by takove informace mel vedet?? Asi tam byla nejaka odbornice 🙄

miluska.woolley
23. srp 2010

@verde198 jo to mas super s obchudkem v Praze, muzes si nakoupit od kazde plinky 1 a testovat...

januzza80
23. srp 2010

Ahojky Holky,tak dneska malej oslavil 2mesic,je to hrozne,ze to tak utika a deti rostou tak rychle. ☹ ale je to sikulka a hodne miminko,jen mame jeste problemy s prdikama.

EDIT,to co napsala Evicka o materske a rodicaku,tak uplne souhlasim.melo by to tak byt.Ja jdu 4.rijna na uzasnou ambasadu resit cesky rodny list,tak uz se opravdu moc tesim a az mi ho pak poslou z Brna,tak musim do Cr abych vsechno ostatni vyresila,hlavne musim vyzvednout novou obcanku.

tady vlozim fotecku maleho dneska foceneho

editahlb
24. srp 2010

Ahoj kocky, diky za napady, bylo mi receno, ze si mam zjistit, jestli mam narok na materskou z UK, ale to pochybuju, kdyz jsem se ted odstehovali, takze kdyz ne, tak mam prinest potvrzeni ze na to nemam narok 😕 a pak mi naskoci hned rodicak po porodu noveho ditka. No jsem z toho jelen, ale v podstate jsem rada, ze aspon ten rodicak mi daji. Taky premyslim, ze bych se mela zaregistrovat na pracaku kvuli placeni zdravotniho pojisteni.

E mela vcera horecku, nejsme u nas na nemoci zvykli a tak nas to docela vyplasilo, taky nechtela nic jist a odpoledne mela prujem, no ale snad se to s calpolem uz uklidnilo uvidime dneska vnoci. Nevim z ceho to ma, mozna se napila prilis mnoho vody v nedeli na koupaku?

Jani maly je roztomily, na koho je podobny? S cerskym rodnym listem hodne stesti! 🙂

Milusko hiking s kocarkama? Takovou chvilicku po cisari a v takovem vedru? Hele z toho bych si hlavu fakt nedelala, ze fyzicka chybi, myslim ze mas na to narok.. 😉

catkaz
25. srp 2010

Ahoj holky,

tak se vas doctela...uff. Byla jsem na skok v Praze a uzila asi posledniho slunicka, protoze tady leto skoncilo, ze.
Letadlo melo skoro hodinu zpozdeni, takze jsem se domu dostala az asi v pul 12 uplne grogy a dneska samozrejme musela vstavat do prace...
Vylet to byl ale prima. Byla jsem na kontrole a ultrazvuku u myho gynekologa a taky u zubarky. Vse je ok. Prcek je i ve spravny poloze, hlavne, at uz se ted nikam nepresunuje...! 😎

Tak jsem si precetla vsechny ti tipy na plynky i zinky. Takhle daleko jsem teda fakt jeste nepremyslela, ale urcite je objednam. Nam uz v pondeli dorazil kocarek, ale jinak jsme stale nijak nepokrocili. Pristi patek jsem naposledy v praci, tak pak se na to vrhnu. Nejdriv postylku. Ted na to fakt neni cas. A do toho chceme jeste predelavat loznici a mozna i koupelnu. A chceme to samozrejme mit do rijna hotovy.

@forensica Ty jo Verco, kde ty prsa beres. Mne se zda, ze uz mi nerostou. Jeste asi porostou pred porodem, az se budou pripravovat na mliko,ze jo?

@januzza80 Jano, taky drzim palce s rodnym listem. Ja si tohle taky budu potrebovat resit, tak se vas na to budu muset vyptat. Na co je vlastne dobry mit cesky rodny list pro mimco?
@editahlb Edit, taky myslim, ze budes narok asi jen na tu rodicovskou, coz je stejne super. Tady bys za stejnych okolnosti mozna na nic narok nemela, i kdyz mozna maternity allowance by sla. Ale urcite ne na 3 roky, jak v CR. Ted chystaj novelu zakona. Cetla jsem to v sobotnich novinach. Konecne rozumny navrh. Jestli to ale v tyhle podobe projde neni jisty. Nemuzu ted najit zadny odkaz...

No nic. Tak zatim.

slunicko2
autor
25. srp 2010

ahoj holky, poctive vas ctu, ale nepisu...
Jen teda pro Edu, ohledne te materske. Podle me mas narok na materskou tady z uk.

If you go to live or visit abroad
Once you become entitled to or if you are already getting SMP and then go abroad, your employer must pay you SMP.

If you work outside the United Kingdom (UK) for a UK employer you may be able to get SMP if your employer pays NI contributions for you, or would pay if your earnings were high enough.

If you worked for a UK employer both in the European Economic Area (EEA) and the UK and actually worked in the UK in the 15th week before your expected week of childbirth you may get SMP even if your employer has not paid NI contributions for you.

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

Me to tenkrat bylo tak receno, kdyz navy chtela poslat manzu do zahranici a ja chtela s nim na dva roky. Jim je uplne jedno, kde ted bydlis. Dane jsi platila v uk a na materskou mas narok 🙂 Teda, podle me 🙂

tak zatim zase papa.

forensica
26. srp 2010

AHojky ja vas taky ctu jak Zuzka ale nejak nebylo co psat. Tak vas jen zdravim 🙂

Ja prodavam na eBay kojici polstar (DreamGenii) jelikoz byl naho... a budu kopovat novy tak kdyby jste mela nektera tip tak dejte vedet. 😉

Jinak zitra mame sken tak drzte palec at je vse dobre. Jdu se ostrihat, paaa.

miluska.woolley
26. srp 2010

http://www.theraline.co.uk/theraline-big-nursin...
@forensica Veru ja mam tento, spala jsem s nim obe tehotenstvi, a krome kojeni ho casto pouzivam pro malou, polozit na nej kdyz je prelozeny...
Drzime palce na scan, dej vedet... nechate si rict pohlavi?

Holky dneska jsme vazili malou, ma 5020g, coz se mi docela ulevilo, protoze jsem mela strach, ze nebude pribirat, kdyz v noci neji. Ted uz to snad nezakriknu, od minuleho patku spi od 22.00 do 5.00, nekdy i dyl. Prvni den jsem se teda vzbudila se strachem co se ji stalo... Ale Lotta byla taky spac a ja podle mamky pry taky... takze uz konecne nechodim spat po obede a mozna tu i trochu poklidim a tak 😀 .

U nas je ted par dnu zase hezky, tak jsem vytahla bazenek a budeme se s Lottie koupat... Hezke odpoledne vsem.

catkaz
26. srp 2010

@slunicko2 Zuzko, tak koukam na ten odkaz a prijde mi, ze tohle by platilo, kdyby byla Edita nedala vypoved a byla dal zamestnana a pak se prestehovala do Cech... Byla sice zamestnana dlouho na to, aby na SMP ziskala narok, ale pak ze zamestnani odesla,a driv nez 11 tydnu pred terminem porodu.. Asi by stalo za to probrat to s nekym v Job centru...

Dneska jsem se probudila s oteklym kotnikem, ale jen jednim! Naky divny.
@forensica Verco, drzim palce na sken. Urcite bude vse v poradku.

slunicko2
autor
26. srp 2010

@catkaz Kato, vidis.. ja jsem uplne zapomela, ze dala vypoved! 😒 Ale ja jsem v praci take dala vypoved, kdyz jsem byla v 6tt. A mela jsem narok alespon na maternity allowance. Coz bylo £450. Na to jsem mela narok, protoze jsem platila NI. A to Eda take. A tak si myslim, ze narok na neco urcite ma 🙂

Holky, omlouvam se, ze nepisu. Ale ctu vas! Bylo toho ted hodne. Dnes nam prisel dopis, ze se v soukrome skolce uvolnilo misto. A pak volala pani reditelka, ze maji dnes informativni vecer pro rodice. Skolka je to normalni, ale vypada to, ze jsou hodne kreativni a hodne toho delaji.

Verco, at ti scan dopadne dobre!