Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
20. zář 2010

@janinek Janinku a ty ten Total jogurt pouzivas i na peceni? Nezmeni se jeho konzistence v troube? Jinak co se posiloven tyce, ja byla clenem jedne dlouho a moc se mi tam libilo, ale byla to council gym, takze sice mensi a ne takovej luxus, ale zase levnejsi a ja tam ty hodiny milovala, ted zatim neni cas 😠
@evkacka Alfie nastupuje do jestlicek za dva tydny 😒 my platime £42/den. Je to silene, ale co se da jineho delat? Zase je to na hodne jine urovni nez v CR.
@catkaz Kato, ja jsem z toho home birth tak nadsena. Drzim palce, at jde vse podle planu! Jeee ja jsem tak excited 😀
@editahlb Je Edit, tak si uzivej Larssona. Ja se jdu zakousnout do tretiho dilu. Kacko, jakej byl ten film? Ja bych na to mohla vzit Iana.Me se ten prvni moc libil.

editahlb
20. zář 2010

Holky musime poslat gratulace Evce a Pietrovi, prave mi prisla textovka ze se Gretka narodila dnes ve 21.25 !! 😵
Doufam, ze jsou vsichni vporadku, krome oznameni narozeni tam nic nebylo, ale ono je jeste hodne brzy, tak Evi mooc gratulujeme a krasne si to ted uzivej! 😵 😵

Evkacka houswife sice nejsem, ale s hlidanim hodne vypomohl manzel, pracuje po nocich a tak nam to nejak zatim vyslo. Promin, ze ti neumim vic poradit, ale fakt nevim jak to s jeslickama je..

Katko tak drzim palce at te ten domaci porod potesi a mimi je na svete co nejpohodoveji rychle. A v terminu, Eva ted vlastne rodila o 2 tydny driv, co? Tak ty at si na vsechno taky pripravena. Jdu na kute, rano mam byt v 7 u doktora na ten test na cukrovku, ze tady se dela vsechno tak strasne brzy rano ☹

saza007
20. zář 2010

Teda to su dobre spravy!

@verde198 Evi gratulujem a dufam, ze ste vsetci ok 😵 🙂 Uzivajte si prvych dni s Gretkou 😵 😵 😵

janauk
20. zář 2010

@verde198 Evi, moc Vam gratulujeme, doufame, ze jste vsichni 3 v pohode a pomalu se szivate. tesime se na podrobnosti a hlavne na fotky Gretky.
@editahlb Edit, diky za krasne zpravy. Drzim palce na cukr. Ja take mizim na kute.xx

eva_londyn
20. zář 2010

Ahoj holky, mrkla jsem zase na vas...zatim prvni mesic snazeni nevysel, ale ja jsem dost cestovala, takze byla opravdu mala sance ze se zadari hned takhle brzo.

@janinek upsani na rok do posiloven je bohuzel normalni...hlavne u tech co pises, protoze jsou velke a docela si diktuji podminky. I ten mesicni polatek je u techto vicemene bezny. Budou se te asi snazit i natahnout na joining fee, tam se to da usmlouvat na min nebo to uplne odmavnout...chce to trochu hrozit, ze pujdes ke konkurenci 🙂

Evce moc gratuluju k male Gretce!!! Moc hezke jmeno🙂

slunicko2
autor
20. zář 2010

Evco, moc Vam gratulujeme! At jste brzy a v poradku! Kocarek at take dorazi!

Kato, Vam at dobre dopadne porod doma! At je vse bez komplikaci a podle vaseho prani!

janinek
21. zář 2010

@verde198 Moc gratuluji, at jste obe zdrave a brzy doma. Pak se budeme tesit na fotky.

@janauk do peceni jsem to nezkousela, moc nepecu, to hned snime a manzel si i tak da cokoladu, tak jen pro navstevy a to zase spis delam ruzne variace tiramisu. Ale do pomazanek a tak ho misto tvarohu klidne davam.

@eva_londyn Neves hlavu, napoprve to vyjde malokomu. Hlavne se nesmis nervovat. Drive ci pozdeji to vyjde.

A diky obema za info o tech gyms. Zkusime asi Lloyd nebo Virgin na ty tri mesice a uvidime. Na rok se nikam upisovat nechceme.

@editahlb drzim palce na tu cukrovku, snad jsi prezila vstavani 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janinek
21. zář 2010

@simona.w a maji ve Virginu take takovou tu uvodni hodinu zdarma s trenerem, co ti udela ten plan a pak po 4-6 tydnech ti ho meni?

My prave ted dumame mezi Virgin a David Lloyd, ze maji ten trimesicni "program" a pak muzes prejit na rocni nebo odejit nebo jit mesic od mesice, kazdy to ma trosku jinak, ale pro nas je hlavni, ze to neni na rok jako ta Esporta.

Drzim palce na sefa, at se encuka a dopadne ti ta zmena pracovni doby.

Muzu se zeptat, proc jsi sla zpatky do prace? Jako jestli kvuli penezum nebo ze nechces byt doma? Ja mam porad z CR zazitou materskou na tri ctyri roky a tady to tak samozrejme neni.

forensica
21. zář 2010

Je tak ja se taky pridavam ke gratulaci Evce k male Gretce! Uz se moc tesim na fotecky a az nam povyklada 'zazitky' 😉

Jani, ja si osobne vubec nedokazu predstavit byt 4 roky s ditetem doma. Ja myslim ze na udrzeni zdraveho rozumu je proste par dni ci aspon hodin tydne ve skolce nezbytnost. V roce zacit si myslim ze to je idealni 😉 Kristina chodi 2x tydne na cely den a je to super jelikoz ja mam cas na domacnost a i neco malo na sebe.

Evi, souhlasim s tim druhym dilem. Ten prvni se rozjel az tak v pulce, tenhle byl dobrej uz od zacatku. Na treti zatim nazor moc nemam, jsem na 117strane a trosku se tam mota politika 😅

Simco good luck!

Evi-londyn, no na to musis byt doma ze aby se neco zasadilo ze 😉 Urco to brzo vyjde 🙂

Ja mam doma maroda, treti den skoro nic neji a dnes jen polehava. Ale teplotu myslim nema tak snad to brzo prejde. Je to smutny kdyz je dite nemocne ☹

forensica
21. zář 2010

Jo jeste se pochlubim, neco jsem dopletla kamaradce malemu prave narozenemu a ona sem nechodi tak snad prekvapko neprovalim 😅 Vim ze chobotnice mam mit 8 noh ale ja uz jsem nejak ztratila motivaci po tech sesti 😀

eva_londyn
21. zář 2010

@forensica jo jo mas naprostou pravdu, co chcu kdyz litam v dobe ovulace v tramtarii 😀 Musim k vam sem chodit casteji, aby jste me nakazily tehu bacily!

janinek
21. zář 2010

@forensica No ty jsi sikovna. A sest noh staci 🙂 Je to moc roztomile.

S tou "materskou" me to spis jen tak zajimalo, jak to delate. Je fakt, ze ty maminky, co znam, a mely ctyrletou, mely v pulce druhe.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
catkaz
21. zář 2010

Ty jo, tak Evca ma Gretku na svete... To je bomba 😀 Moc moc gratuluju, Evi, a Pietrovi samozrejme taky.
No, ale je to husty, protoze to znamena, ze ja muzu za 2 tydny rodit taky! 😕
Trochu mi z toho beha mraz po zadech...

No, dnesni navsteva midwife mi moc nepomohla. Prisla omrknout, kde a jak bydlime a probrat porod doma. A kdyz jsem ji vysvetlovala, ze jsme absolvovali kurz hypnobirthing a ze zadny pain relief nebudeme chtit, tak protocila oci a dokonce pronesla neco ve stylu 'for f***k sake*, cimz jsme to vyborne cely zacali. Pak se uklidnila, ale fakt nechci, aby mela sluzbu, az to na me prijde. Od ni se zadny opory nedockam. Taky nam cpala spoustu jinych veci. A kdyz jsem se ji ptala, jestli byla u hypno porodu, tak tvrdila ze jo, ale ze to vicemene nikomu nevyslo. No, jestli k nim pristupovala takhle, tak se ani nedivim... Nastesti byl se mnou doma Mike a ten mi pak rikal, jak po ni hodil takovy nesmlouvavy pohled a na to, ze se zklidnila.. Krava jedna...No, tak jsem rada, ze jsem se o to mohla podelit....

Jinak diky vsem za drzeni palcu 😀 Pak vam o tom napisu roman 😉

@forensica Verco, ty jses hele nak hrozne akcni furt... 😎 Kdy na tyhlety vsechny veci shanis cas? Ale sikovna jses, to jo 😀
@editahlb Edit, tak co test? A jak ti ten liker chutnal? 😉

janinek
21. zář 2010

@catkaz Neboj, urcite budes mit nekoho fajn a pomuzou ti. A hlavne tam bude manzel. A jak to teda probiha, kdyz to je doma, az to na tebe prijde, tak zavolas a poslou ti tu midwife? Budeme na tebe myslet, at vse probehen v poradku a abys tam nemela tuhle kozu.

forensica
21. zář 2010

Simco tak to je super ze ti vysli vstric!!! 🙂

Kaci, u homebirth byvaji vzdycky dve ne? Alespon takhle mi to tvrdili tady pokud jsou to MW prez NHS. Tak kdyz tak ji zarazite at drzi cumak a nechas jednat tu druhou 😎 S tim hypno ti moc fandim, ale navrhuju mit open mind a hlavne si stat na svem at uz ti tvrdi co chteji 😉 Cas mam jen po vecerech, sak neboj se mi to utne az se no.2 narodi 😀 Jde videt jak se frekvence navstev u devcat s 2 detmi notne snizil 😀

Evi-Londyn klidne chod, tady urcite neco chytis 😉 😀 Aby z toho nebyly hned dvojcata 😉

kaata
22. zář 2010

Taky se pridavam, Evi jeste jednou velika gratulace k narozeni Gretky! Uz se moc tesim na prvni fotky!! Doufam, ze slo vsechno ok a ze se vam obema vede dobre.

Katko, no jo ty uz to mas taky za chvilicku! Ta midwife zni teda uple des, dost neprofesionalni reakce od ni...! Snad se ji pri porodu vyhnes.

Simco, tak super, ze to mas jak si naplanovala. A jak jsi delala doted? Ja delam tech 2,5 dnu tydne uz dva roky a vyhovuje mi to vyborne. " dny z kancelare sjou idealni, i kdyz v my situaci by se jim vzdycky hodilo vic...ale neplanuju. A ten pulden z prace za tyden delam po vecerech nebo sem tam neco o vikendu. Dobre je, ze si ten "pulden" nezapocitavam do dovolene 😀 tak jsem si tim nahnala o par dni dovci navic.

Ceny skolek se tu muzou dost lisit. My jsme platili neco kolem 65 na den, pak se to o trosku znizilo, jelikoz se od 2 let ditete snizuje povinne ratio ucitele na dite. Ted od 3 let ditete se na to taky snizi o castku subvencovanou vladou. Nevim jak jinde, nase skolka to dostava jako lump sum po kazdem term, takze to bude vzdycky narazove.

Ja chodim do Esporty. Taky jsem se jim musela upsat na rok, ale vyhrala u me nad Virgin Active diky tomu, ze ta nase je uzasne child-friendly, takze tam chodim i zdarma s Nikyskem kdykoliv do bazenu, maji tam hodne hodit pro deti, creche, nekolik detskych play rooms atd. Mam pristup taky do vsech, ale stejne pouzivam jen tu u nas. Tak se zkus optat jak jsou na tom ty gyms u vas s policy ohledne deti, to se pak muze hodit 😉

janinek
22. zář 2010

@kaata Kato, nase Esporta se chlubi tim, jak je jako jedna z mala Adults only 🙂 Maji creche, ale aktivity pro dospele jen.

No, zatim to vypada na tri mesice v Lloyds nebo Virgin a pak uvidime.

Ty ceny skolek, jak tu pisete, me dost omyvaji.

A co delate za praci, ze muzete z domova? Ja ucim a priznam se, ze me uz nebavi jednotlivci, tak je ted ani neshanim, ale treba pak jednou na materske za to budu rada.

forensica
22. zář 2010

Jani, ja mam K ve skolce za £39 takze jak rika Kata, je to strasne rozdilne. Hned vedle asi tak 4 minuty chuze chteli 55 takze clovek musi vybirat dle Ofstet a taky dle sveho zdraveho rozumu jestli se ty prachy navic v necem odrazi. Ja jsem teda desne spokojena.

catkaz
22. zář 2010

Ahoj vsem, jen rychle...
@forensica Veru, jasne, ze budou 2 midwife, ale jedna z nich je s tebou dyl, ta druhy ma prijet az na 2nd stage... Urcite open mind mit budem; taky jsem ji rikala, at s sebou privezou to, co normalne maji k dispozici.

@kaata Kato, jo ta midwife je fakt od rany. Coz se mi driv i libilo, ale ted uz ne...

Tak hezky zbytek vecera.

fairy
23. zář 2010

Ahoj holky,
moc bych se chtela pripojit ke gratulacim Evce k male Grete 😵 strasne zajimave jmeno! Doufam ze jste obe zdrave a krasne si to uzivate.
U nas nic moc noveho dneska takove skarede pocasi to je tak na spani. Bylo tak pekne cely tyden 😎
Tak holky mejte se

slunicko2
autor
23. zář 2010

ahoj holky,
jen jsem chtela napsat Kate.... a neslo by se domluvit s nejakou "friendly" midwife, ze by byla ready na telefonu? Tak to delaji u nas. Ja bych si to tady teda neriskla, ale znam par mamin, co takhle rodilo. Vrchni midwife je tu take dost od rany a tak ji nikdo nechce 🙂 Drzim palce, at ti to dobre dopadne a je to podle vasich predstav!

slunicko2
autor
23. zář 2010

ahoj holky,
jen jsem chtela napsat Kate.... a neslo by se domluvit s nejakou "friendly" midwife, ze by byla ready na telefonu? Tak to delaji u nas. Ja bych si to tady teda neriskla, ale znam par mamin, co takhle rodilo. Vrchni midwife je tu take dost od rany a tak ji nikdo nechce 🙂 Drzim palce, at ti to dobre dopadne a je to podle vasich predstav!

catkaz
23. zář 2010

@slunicko2 Zuzi, muzu to zkusit... Ja jsem ale na vsechny kontroly mela tuhletu pani. Az v 36.tydnu jsem mela jinou, ze tahle byla na dovoleny. Ta byla moc mila. System je tu ale takovy, ze maji rozepsany pohotovosti na home-birth a kdo na me vyjde, tak na me vyjde... Midwives tu maj pry nedostatek, takze si moc vybirat nejde. Muzu ale zkusit tu posledni nejak sehnat a slusne se ji zeptat...

Kazdopadne dik vsem za podporu 🙂 We think positive 😎

slunicko2
autor
24. zář 2010

@catkaz Kato, tak to je skoda. U nas funguje dominovy system. To znamena, ze pokazde vidim midwife, ktera ma sluzbu. Ale prave, ze ne kazda chce byt u home birth. Nektere to nepodporuji, a tak je snazsi se asi dohodnout.
Drzim palce, at ti to vyjde podle prani. Je fajn, ze ji manza dokazal usmernit. Takze se urcite postara i to, aby bylo po tvem behem porodu 🙂 Daz by tak asertivni nebyl 😉

verde198
24. zář 2010

Ahoj holky,

hlasim, ze jsme doma 😵 . Zatim chaos, ale postupne se zabydlujeme.

Jen jsem vas preletla, dekuji moc za gratulace.

Kocarek nakonec dorazil asi 4h pred porodem, no lip to fakt vyjit nemohlo 😀 Nastesti se nam to podarilo nejak zkoordinovat, aby Pietro byl u porodu na cas. Nejake podrobnosti si asi necham az to bude mit Katka za sebou, drzim palce at je to rychle a jeslti se citite na domaci porod, tak at Vam to vyjde. Ja si to teda vubec neumim predstavit. Pred porodem snad jo, ale ted kdyz to mam za sebou......

forensica
25. zář 2010

Ahoj Evi, vitej zpatky mamino! 🙂 Doufam ze uz si na sebe s Gretkou zvykate a vse je v poradku. Pekne nam prosim dodej ale fotecku, urcite se na ni vsechny tady tesi! 😉

janinek
25. zář 2010

Za fotecku se take primlouvam.

Jeste jednou gratulky ke Gretce a at si pekne zvyknete doma.

Koukam, ze s kocarem to opravdu bylo dobrodruzo do posledni chvile.

editahlb
26. zář 2010

Ahoj holky, omlouvam se, ze vas taky moc nestiham, ale vzdycky fajn docist si co kdo delate.

Evi tak vitej doma a zpatky mezi nami! Ja uz se na fotecku male taky moc tesim i na popis porodu, ale rozumim a pockam az porodi i Kata 🙂

Janinko a co ucis v Londyne?

Verco krasna chobotnice! Jak se mas? Co tehotenstvi? Me vcera zacala palit zaha, tak to mam od toho jak miminko roste, jinak teda uz se mi to male v brise dost vlni jako Homerovi pri body fat testu (kdo jste videli 😀 ), ale jinak vsechno o.k. Test na cukrovku dopadl dobre, nemam ji Kato, dik za optani 🙂 Ale vysetreni v nemocnici jsem moc nepochopila, ale o tom az priste, sedi tu se mnou ted Eira a moc ji to nebavi

Zitra asi prijede Miluska tak se tesime na navstevu, akorat je skada ze to pocasi je ted na draka. Vcera zacalo prset a na zlepseni to nevypada. Jak mate ted mate u vas vy?

Os mozna prijme praci na 6 tydnu v UK, tak kdyz nebudu pracovat ja, tak bych mozna taky jela, na dva tydny nebo tak nejak, budu ale muset zakryt bricho, jinak by me asi do letadla nepustili

No nic, jdu nachystat neco na obed a oloupat jablka na strudl, mejte se kocky!

verde198
26. zář 2010

Cau holky,

vcera jsem udelala par fotek, jak jsme se vratili z vyletu, tak pridavam a pak jdu rychle do sprchy. Ozvu se pozdeji. 😉

Hezkou nedeli!