Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

hanullinek
27. led 2011

Ahoj holky, není tu někdo z Manchestru a okolí? 🙂

janinek
27. led 2011

Ahoj. Nikdo me nenapada, ale ja si to porad nepamatuji, kdo kde je. Jsme hrozna.

hanullinek
28. led 2011

Koukám, že je to tady samý Londýn... 😢
Viď Věruš 🙂 aspoň tebe jsem tady našla 🙂 četla jsem tady, že snad nastupuješ někam do práce... tak kam to bude a jakou máš pracovní dobu? Nebude ti po malé smutno, když budeš v práci?

verap
28. led 2011

Ty me najdes vsude koukam 🙂

Ja praci hledam, tak nejak uz jsem zacla pred vanocemi, ale jeste nic nemam, sem tam pohovor a hlavne registrovani s agenturami, uz aby to bylo.

Po male se mi bude styskat, ale prijela by segra (Zuzana) no a delala mi au-pair.

janinek
29. led 2011

Hledas na plny nebo polovicni, kdyz budes mit segru?

verap
29. led 2011

@janinek: Plny hledam, polovicnich moc neni. Chci jit zpatky, trosku si oprasit znalosti, neco se priucit a vydelat si. No a hlavne mezi lidi.
Jakou praci hledas ty?

janinek
29. led 2011

@verap Ja to uceni AJ 🙂

To mas dobre, ze muzes takhle mit tu sestru. Ina teda prijede, az budes mit tu praci teprve? kamaradka prave mozna bude hledat nekoho na obcasne hlidani vecer, takove velmi obcasne, ze jednou za mesic spis, tak jsem si vzpomnela, zes rikala, ze tu budes mit tu sestru, i kdyz to zase bude hlidat tobe spis.

verap
30. led 2011

@janinek: No momentne to vypada tak, ze ja praci jeste nemam a segra pujde do jine rodiny na konci unora, pokud jeste nic nebudu mit. Mala by sla v tom pripade do skolky, kdybych nekoho potrebovala, tak ti dam vedet.

Byly jsme se koukat vcera na par bytu, chceme neco vetsiho. No to co jsme videli, bylo hruza, v jednom baraku byly Indove, smrad jak blazen a spinave a v druhem byla plisen v kazdem pokoji, co jsme videli. Ale agentura to ma na internetu a vypada to tam ciste, atd. A chteji za to skoro £900 za mesic, ani nahodou. Vypada to, ze drive neco koupime, tohle bych nepronajala ani zadarmo.

janinek
30. led 2011

@verap Kde koukate, tam u vas?

Jako ty domy jsou priserny nekdy. My meli prave problem s druhym domem s vlhkem, teda zaclo to krysama mrtvejma a smradem, pak uz byl jen smrad a debilni landlord. Hlavne jsme presvedcena, ze o tom vedeli predtim, ale zatajili to. Bacha na takove ty pristavby kuchyni u starsich domu. Pokud jsou to ty, jak maji pod dome pulemtrove "podsklepeni s trubkami a kabely, tak maji mit vepredu i vzadu derovane cihly, aby tam cirkuloval vzduch. Tam u nas je to melo, ale ta kuchyny byla podbetonovana a nidko do toho betonu nedal trubky, aby vedly ten vzduch. Takze cihly jen na osaleni kvuli kolaudaci. Takze to pod tim neproudilo a proste nekde tam bylo vlhko a urcite plisne. Jak byl barak zavreny, ze jsem cely den byli pryc, tak se prislo a smrad. A ve spodni koupelne take vecne smrad.

Ja se prave bojim, az budeme jednou kupovat, protoze proste spoustu veci clovek odhali az po zabydleni. Teda nektere domy byly rovnou desne od pohledu, jak to popisujes ty, ale ten krysi vypadal ok :(

verap
30. led 2011

@janinek: Ono to chce asi investovat do hodne podrobne survey, nez koupis. Baraky i byty fakt hruza. Kamoska ted pronajima a nemuzou se zbavit svabu.... 😲

verap
30. led 2011

@janinek: Jinak koukame Leyton, Leytonstone, Wanstead, Woodford, Snarsbrook... takze kolem.

janinek
30. led 2011

@verap A jak velke chcete?

Chudak kamoska, svabove jsou pry desni, ze jako se jich jde hrozne blbe zbavit. Ja se hodne bavial tehdy s tim krysarem, byl u ans peceny vareny, tak prave take rikal, jak ted nekde jezdi, ze novostavba krasna a svabi a ne a ne se jich zbavit.

A survey urcite, ale treba co ti survey nezjsiti, jsou sousedi. V prvnim byte jsme meli silenou sousedku pod nami, coz zase je fakt, ze nam to tolik nevadilo, ze spis trpela ona, ale ona asi byla nejaka divna. Ted zase mame vedle pani, ja ji teda rikam pani, ale ono ji je asi 26 a je sama se sedmiletou dcerou, ktera rada pousti hudbu nahlas po pulnoci. Bez sance tohle podchytit. Jinak souhlas, ze kupovat bez survey bych se bala, ze jako plisen vidis, ale spoustu veci nepozname.

Drzim palce na heldani, my hledlai trikrat, takze ja jsem ted stastna, ze tady jsem uz pres rok a nikdy se stehvoat nechci, ale casem s detmi to bude male.

verap
30. led 2011

@janinek: Chteli bysme 2-3 pokojovy, i kdyz 3 pokojovy uz je lepsi koupit, stoji to vic nez by byl mortgage.

Vase pani sousedka se po pul noci asi citi sama, kdyz jde mala spat a nema tam s kym byt 😀

Mala mi cely den nespala, tak ji jdu trosku ozivit do vany, at to vydrzi jeste do sedmi a ja pak budu mit klid.

janinek
30. led 2011

@verap My ted mame 2 bedroom, rekla bych spis mensi, ale na anglicke pomery asi normalni. Docela pomaha komora v kuchyni a dalsi nahore. A mame pudu, tak tam muzeme aspon odkladat neco, ale ne moc, v zime se tam nejak srazi voda nebo co. Ted tam mame krabice od stehovani, stromek, sekacku (na kterou nemame uz zahradu) a majitelka tam ma nejake zbytky.

A majitelka tu mela dva male kluky, takze viditelne to s ditetem az dvema jde, ale do budoucna bych chtela tu mistnost navic nebo aspon vetsi obyvak a loznice. Ale nespechame. I kdyz by bylo fajn platit nizsi mortgage misto najmu.

Tady pobliz ted prodavaji dva domy, jeden bungalov a druha radovka, oboje s jednou koupelnou, ten domek mi prijde lepsi, udrzovanejsi a vetsi pokoje, ale samoz bungalov je o 60k vic, protoze je detached a ma vetsi zahradu.

Tak snad ti Seraphinka vydrzela a odpadla az po sedme.

A sousedka je asi nevybourena, i kdyz ted je docela dlouho klid, tak snad jsem to nezakrikla. Nas jen fascinuje, ze tam takhle vyrvava te dceri, ze tu to musi budit.

bubbly
31. led 2011

Ahojte vsichni, nevim jestli uz nektera z vas miminka ma nebo jste teprve tehu. My cekame prvniho potomka v cervnu, zajimalo by me jestli tu mate nektera z vas zkusenost s vykloubenymi kyclemi u miminek. Mozna se zajimam brzy, ale nechci pak nic zanedbat. Midwife rikala ze jim to pak mam v porodnici pripomenout, aby to zkontrolovali. Takze predpokladam ze to normalne nekontrolujou. Ja i segra jsme nosily reminky do 1 roku, takze predpokladam ze male by to mohlo mit problemy s kyclemi taky. Jak se to tady vubec resi? Ja se musim na vsechno vyptavat moji Midwife 😒 Sama od sebe mi nic nerekne ☹ Jinak mate tu nekdo bilingualni deti? Ucite je oba jazyky?

safryy
31. led 2011

@bubbly ...ahojky, pred par dny jsem byla s dcerou na sonu kycli. Uz v porodnici jsem urgovala, ze mame spatnou rodinnou historii co se kycli tyce(mati endoproteza, segra reminky a babina...skoda slov), ale bylo to same no worries a bla bla, ze bude OK. V porodnici sice nejaka kontrola byla, ale nic velkeho. Na osmitydenni prohlidce u GP jsem se opet zminila o kyclich a GP mi dala zadanku k sono vysetreni....cekala jsem na apoitment 3 mesice. 🙄 Mala je nastesti v poradku. Mimochodem...reminky jsou pry totalne zbytecna vec(rikala mudra), ze kdyz je neco zle, dvaji se takove postroje...takovy pevny aparat....vypadalo to stresidelne. Takze jedinna moje rada je....uz v porodnici se nenechat odbit jako ja a urgovat a prehanet, jak moc to v rodine mate s kyclema zle, dokud ti drobka nevysetri 😉

bubbly
1. únor 2011

@safryy dekuji ti, ono je to tady takhle se vsim, vsak vsichni dobre vime jak tu zdravotnictvi funguje ☹ S temi reminky nevim jak to je, ale asi se to uz nepouziva, ja jsem dite 80-tych let tak nevim jak je to ted. Stejne hodlama pouzivat latkove pleny, takze ortopedicke kalhotky by snad mohly trosku pomoct,nevim.

verap
1. únor 2011

@janinek: Jak se mas? Mala vydrzela do tech sedmi. Ted se naucila vylezat z postylky a pokud neni dost unavena, tak tam nezustane ani nahodou, takze jsem ji dneska utahala, byla jsem se registrovat k dalsi agenture a dalsi mi volala, no ale nevim, jak tam budu chodit, manzel je v praci a kamoska ted hlidat nemuze, takze to musim nejak vykoumat.

@bubbly: O kyclich moc nevim, i kdyz nez te propusti z nemocnice, tak ti ditko zkontroluje pediatr a ten nas se na kycle koukal hodne, v jedne ji klikalo (coz je pry bezne), ale i tak jsem s ni musela na ultrazvuk par tydnu po porodu a nastesti vsechno dobry. Tak se poptej, nez odejdes z porodnice.

verap
1. únor 2011

Co noveho u Verci? 🙂

safryy
1. únor 2011

@bubbly ... neni za co 🙂 Zdravotnictvi tu tak nejak nakonec celkem funguje...lepe, kdyz nikomu nic neni, ale kdyz to vemu kolem a kolem, tak vzdy, kdyz jsme neco potrebovali, dostalo se nam maximalni pece. Po zkusenostech bych treba rodit v cr nechtela ani omylem, byla jsem se vsim spokojena....taky s peci u midwife.
Ja jedu na pamperskach...nevim, kde bych ty tuny plinek susila 😀 Ale siroke baleni se doporucuje i preventivne, tak doufam, ze budes mit prcka v poradku. A vis co cekas? 🙂

forensica
2. únor 2011

Ahojky,

ja nechala skenovat Kristince kycle soukromne, jelikoz jim to ze segry dcera a moje tetka mely reminky az do roku prislo jako mala geneticka zatez. Ja se bavila s ortopedem a rikal ze tim prohmatem co delaji nic nepoznaji, ze se musi udelat sken aby byla jistota (ale to by samozrejmne rikal kdyz je to ortoped aby byl dulezitej ze). No me to za tech £50 ci kolik stalo.
Jinak tady fajn, Esterka je furt zlaticko, jeste hodnejsi jak K. Ja jsem dnes prezrana topinkama, nevim jestli nevrhnu, nejak uz nejsem zvykla na mamcinu stravu. Manzel je za morem a K dnes radila jak cerna ruka jelikoz odpoledne nespala.
Verko, S ti uz preleze prez postylku! No toho okamziku se desim jelikoz taky netusim jak bych tam K udrzela s jeji nechuti chodit spat.

verap
2. únor 2011

@forensica: Jo u nas je to tak, ze pokud neni fakt ospala, tak ona stokrat vyleze, skrabe na dvere, ja otevru a dam ji zpatky, atd.

Ale pred 2 dny jsme sla spat s ni, ona porad prelezala do nasi postele, ja ji vracela zpatky, asi hodinu jsme takhle bojovaly, ona rvala - pak jsem ji slibila zazpivat, kdyz si lehne, tak lehla a pak usla. No a ted (tuk tuk) uz dobry, vcera vecer nevylezla ani jednou.
Co se tyce spanku pres den, tak ji uz nechavam maximalne hodinu, ona by pak vecer nespala.

Tak to je super, ze Esterka hodna 🙂

hanullinek
2. únor 2011

Ahojek, koukám, že bojujete se spaním 🙂
My máme postýlku hned vedle postele a máme sundanou tu jednu boční stranu, takže malý má pocit že spinká hned vedle nás 🙂 Ale jinak ho dávám spinkat mezi sedmou a půl osmou, že si lehnu s ním počkám až usne a jdu do obýváku.. a spinká celou noc až do té půl osmé.. přes den chrní taky už jen hodinku 🙂
Veru: Kdy má přiletět Zuzča?
Ztím ahojek všem 🙂

bubbly
3. únor 2011

@safryy nevim co cekame nechavame se prekvapit 🙂 Jak mas stare ditko? K tem plenam, vetsina lidi se na me diva jako na blazna kdyz jim reknu ze chci pouzivat latkove. Po pravde neznam nikoho kdo je pouziva vsechny kamosky kupuji disporsables, ja teda taky nevim kde budu susit 😒 Jinak teda jak se vam tady jako maminkam zije? Ja ziju v Kentu, kde je teda maminek hodne ale vsem tak kolem 16 😀 Chybi mi tu aktivity ktere by se pak daly s detma delat, plavani, hriste. Dokonce jsem ani nenasla zadne cviceni pro tehotne. Opravdu se bojim ze se tady budu hodne nudit. 😒

forensica
3. únor 2011

Ja pouzivala latkovky s K a tak za 3 mesice zacnu i s E. Mam doma 10ks bumgenius a byla jsem moc spokojena. urcite to stoji za to, nicmene na noc a vylety ven jsem pouzivala pampersky. takovy zlaty kompromis.

verap
5. únor 2011

@hanullinek: Uspavat ja nemusim, s tim jsem nikdy neustoupila, musela se naucit sama.

Ja jsem takhle uspavala jako au-pair, ze jsem vedle nej musela lezet, tak mozna proto 😀

Dneska jsme koukali na hezky byt, je tu hned za rohem, tak mame do pondeli, abysme jim dali vedet. Kdyz ja jeste nemam praci, tak nevim... i kdyz jsem byla v patek na dalsim interview a maji se ozvat pristi tyden.

bubbly
5. únor 2011

@forensica ja bych taky volila nejaky kompromis, neumim si predstavit jet nekam na vylet a vlacet s sebou igelitku s pouzityma plenkama 😀

safryy
7. únor 2011

@bubbly ... tyjo, nechavate se prekvapit...vsichni co se nechavaji prekvapit maji muj obdiv...ja bych to nevydrzela 😀
K tem plinam....ja si zase pripadam jako exot s pamperskama... na diskuzi kam chodim od nalezeni // je nas jen hodne malo, co nelatkuji 🙂 V tehu jsem necvicila...taky jsem tu v okoli nic takoveho nenasla...ale ja jsem pracovala do 36tt a pak jsem uz mela plno prace s pranim a zehlenim pidi veci a nejake cvico uz me nebralo 😝

@verap ... jak se ti mala naucila usinat sama? Nechala jsi ji rvat, az usla? Nebo jak? Pro me je to uplne sci-fi 😀 Ja teda uspavat musim 😔

martja007
7. únor 2011

ahoj

tak uz jen 2.5 tydne do prace 🙂
Holky omdleli jste nektera v tehotenstvi?? Me se udelalo tak hrozne spatne minuly patek vecer..tedy doslova jsem neomdlela ale myslim, ze daleko jsem nebyla. Po praci jsem zasla do obchodu s oblecenim, stojim u pokladny a platim a razem, hrozna slabost, pred ocima se mi zatmivalo, hucelo v usich, nohy slaby jsem snad ani necitila.. jeste si pamatuji, ze jsem zadala PIN a blekotam tomu pokladnimu, ze mi hrozne spatne, ze musim na zem.... Sedla/klekla jsem si na zem a to uz ke me bezeli lidi a pomohli mi na nohy a na zidli a mela jsem sebou vodu a asi po 5 min to odeznelo a byla jsem ok. Nikdy se mi nic takovyho v zivote nestalo. V praci jsem cely den sedela, dehydrovana ani hladna nebyla...
Myslite, ze to je bezny v tehotenstvi? Jo jeste si vybavuji, ze me tak divneu toho bolelo bricho a zada, jakoby pri prujmu a pak noha v lytku....
Dva dny predtim jsem mela midwife apptm a vse bylo ok, tlak byl 115/90..
Porad si rikam, ze to je normal...

bubbly
7. únor 2011

@martja007 tak tohle se mi stalo zrovna vcera v Bluewater, obchodaky jsou nekdy narvane, pretopene a vzduch je totalne vydychany, taky jsem mela na male, musela jsem se na ctvrt hod. posadit jinak by to se mnou taky seklo. Ale kazdy to snasi jinak, me tehu dava od zacatku dost zabrat, ale i tak to stoji za to 🙂