Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janinek
17. bře 2011

@bubbly V Londyne 🙂 Teda oficialne uz jsme Essex. Woodford Green je ta nase lokalita. Jeli jsme tam do outletu a abych teda nekam ridila, tak se to spojilo. Kdyby bylo uz hezky, asi bychom jeli i s Clfifem na White Cliffs 🙂 To je nase velmi oblibena destinace. Tam jsem byli uz petkrat, ne-li vickrat, ale v Doveru ve meste nikdy. Nebo na hrade 🙂

Koukam na mapu, to jste na pul cesty mezi nami a Ashfordem. Je pekny ten Isle of Sheppey? V tom tvem koute jsme jeste nebyli, pritom tim smerem vyletime dost. Pro nas je to nejrychlejsi totiz z Londyna, jinak ho musiem objizdet a vic jak hodinu s ejen vymotavame z Londyna casto.

janinek
17. bře 2011

@martja007 Mne rpave prijde, ze tady se to bez auta fakt neda, pokud nebdues teda v centru Londyna fakt, kde zase ho nemas, kde parkovat. A to my jsme ept minut pesky od metra a mala samosky a dortiku. Ale vse ostatni je na auto - velke Sainsbury a Waitrose, kino, doktori, veterina, klub, kde civcime, casem skoly. A pritom vse je fakt deset minut autem, ale pesky des. Myslim,z e v CR je to mnohem lepsi a jednodussi, hlavne v Praze.

martja007
17. bře 2011

@janinek prave ja kdyz jeste bydlela v londyne, tak jsem mela vse okolo blizko, sainsbury,shopping centre bylo hned u metra a metro 5 min od domu. Jinak do prace metrem 15 mins...a ted 😠 hnus

janinek
18. bře 2011

@martja007 Shopping centre mi chybi, ale v zari otviraji na Stratfordu ten Westfield, tak to bude deset minut metrem, to bude fajn. ja teda nepotrebuji lozit po nakupacich, ale obcas clovek neco potrebuje a nechce jezdit do centra. Ale je fakt, ze takvoe ty veci pro preziti maji u nas u metra. A ve vecerce maji kefir a polsky chleba. Co vic si prat.

martja007
18. bře 2011

@bubbly Ahoj, ted jsem se zacetla o tom Strepcocoku GBS testing kit. Budes si to delat? Ono Nhs to nedela, v CR to pry delaji automaticky. Tak ja to objednala, ten kit sam o sobe je zdarma, plati se jen za ten test £32. Ale vim, ze nekdo tady psal, nevim jestli tady nebo v Porod v Anglii, ze i kdyz jsi pozitivni, tak s tim Dr.nic nedelaji, spravne by meli dat ATB do zily pred porodem.. Tak nevim, jestli jsem prave vyhodila £32 😒

martja007
18. bře 2011

@janinek jojo, ted by se mi tak moc hodilo hopnout do Tesca a Argosu, jenze venku leje a predstava te cesty, hlavne toho slapani na/ze zastavky me plne odradila...

klaras
22. bře 2011

tady sviti slunicko 🙂 ale kefir bych si dala.. 😅

janinek
22. bře 2011

@klaras Jj, mame krasne. Mam tu na navsteve kamaradku s chlapeckem a kamaradkou a mame suprove. V patel prieltali a lilo, ale v sobotu v Canterbury pekne, v nedeli Westmisnter take a vcera i dnes opet, uz i nosim jarni kabatek ode dneska.

A o kefiru mi nemluv, vcera byl vyprodany :(

bubbly
24. bře 2011

@martja007 ahoj, kamoska tady v UK si taky objednavala ten kit, to by me prave zajimalo, co se deje kdyz je pozitivni, da ti GP antibiotika?No a uz sis ho delala?Jak to dopadlo?
@janinek Isle of Sheppey je dost hrozny, byla jsem v Sherness a to je degenerovane mesto, protoze se tam pry krizi rodiny mezi sebou, byt vama tak tam nejezdim neni o co stat😉 Jinak Rochester, Maidstone jsou v pohode mesta jinak okoli je dost otresne🙂

martja007
24. bře 2011

@bubbly Ahoj, cetla jsem nekde, ze ho nekdo mel pozitivni a stejne s tim nic nedelali. Ja ho jeste nedelala, dela se mezi 35-37 tydnem..
Zeptam se na na Antenatal classes v utery. Uz jsem mela v utery prvni class a bylo to ok..dost zajimave.

bubbly
25. bře 2011

Zrovna delam praci do skoly na tema Maternal Physiology, to se fakt hodi 🙂 Marti ja na antenatal classes asi chodit nebudu,prijde mi to zbytecny. O cem vam tam povidaji?

weru
26. bře 2011

Ahoj holky,

po dlouhe dobe zdravim.

Tak uz mam porod za sebou. Malemu se nechtelo cekat az do 6.4., tak se rozhodl prijit o 3,5 tydne driv. Je nadherny. 😵 Moc nespim, ale stoji to za to. 😵

Co se tyka GBS testu, tak ja jsem kit objednala, ale nestihla jsem ho udelat, jelikoz maly prisel ve 36+4tt. Oni informuji vasi midwife a v tehu notes by jste to meli mit poznacene, jestli jste pozitivni nebo ne a pak v labour dostanete drip s antibiotikama.
Mne praskla voda, tak jsem mela drip po celou dobu. Pak mega modrinu na ruce jeste 10 dni po porodu. 😨

Bubbly , ja bych na antenatal sla. Poznas nove lidi a s nima se pak budes schazet. Nas bylo 7 paru a jsme v kontaktu. Zrovna v tu sobotu, kdy mne praskla voda, jsme meli posledni antenatal class a sli jsme vsichni na lunch do pubu a mne tam praskla voda. 😀 Pak mne holky psaly, jak na nas mysli a ze vse bude ok, ikdyz maly neni full term atd. Bylo to od nich hezke a pro me a manzela povzbudive. Navic, muj necekany porod primel ostatni sbalit tasku do porodnice asap a dokoupit vse pro male. 😅

Holky, uzivejte tehu a spete, co nejvic. 🙂
Hezky vikend. 😎

mothermirka
26. bře 2011

Ahojte baby!Potrebujem poradit....Som v 35tyzdni,zijem uz rok v Uk.Chlapcek sa nam ma narodit 1.maja,a uz v septembri mame naplanovanu dovolenku na Sk.Pocula som,ze je problem babatku vybavit tak narychlo pas,mozu ho zapisat do pasu mne,co bude problem,pretoze sme sem vycestovali len na OP,bez pasu. ☹ Vie mi niekto poradit,ako to s tym pasom pre novorodenca v Uk vlastne je?DAKUJEM...

simonka99
26. bře 2011

@mothermirka v pohode sa a vycestovat na docasny cestovny doklad,ktory ti vybavia myslim aj do 3 dni a ma platnost 6 mesiacov...no a potom na SVK mu uz vybavis potrebne doklady 🙂
Info zo stranky Slovenskej Ambasady:
V prípade dieťaťa narodeného počas pobytu občana SR v zahraničí je potrebné predložiť rodný list vydaný orgánom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska opatrený apostille (rodný list dieťaťa vydaný v UK, na ktorom sú uvedení rodičia dieťaťa. Pozor neakceptujeme rodný list, kde sú len údaje dieťaťa). Je potrebné predložiť originály všetkých uvedených dokladov, ktorými žiadateľ disponuje.

Dve fotografie pasového formátu (3,5 x 4,5 cm). Poznámka: V prípade malých detí - na fotografii musí mať dieťa otvorené oči.
Správny poplatok (položka 243d)
Fotokópie všetkých predkladaných dokumentov

Hotový cestovný preukaz je potrebné vyzdvihnúť si osobne.

simonka99
26. bře 2011

@mothermirka inak ja mam 21.4. a uz zaciatkom jula chceme ist na SVK,tak to budem riesit tiez tym cestovnym dokladom

bubbly
27. bře 2011

@weru Gratuluju! At je malicke zdrave.

mothermirka
27. bře 2011

@simonka99- dakujem velmi pekne Simi,to si ma fakt potesila! 😉

martja007
27. bře 2011

@bubbly Ahoj
Ty antenatal classes- tedy zatim jsem mela jen jeden a libilo se mi tam. Ta midwife co vedla, byla energeticka pani a tedy me tak pozitivne naladila na porod...
Vysvetlovala nam kdy jit do porodnice, co sledovat, exercises....
Bylo nas tam 16 prvorodicek, vetsinou vsechno cizinky..
Dokonce se tam jedne slecne z polska stala nehoda, nevim, zda stale mela morning sickness, ale poblinkala se tam, docela dost, odnesli to asi 4 lidi kolem ni, docela fest.. taky obcerstveni co tam bylo, midwife byla pekne nasr... pac to musela cely uklizet, pry cleaners neuklizi body fluids..no a slecnu docela drsne vyhnala, ze nema chodit, kdyz je ji spatne...
To nechapu, prece se to neda predvidat a pak taky clovek se vyblije a je mu lip. Taky ta kocka neumela vubec anglicky, ptali se nas na neco a ona, ze nic nerozumi...

klaras
27. bře 2011

Chudak..obcas to opravdu neodhadnes nebo se ani nestihnes zvednout. Na druhou starnu nechapu, jestli nemluvi Aj proc tam chodi.. 😒 jeji manzel nemluvil Aj?

martja007
27. bře 2011

@klaras ona tam manzela/pritele mela, ale byli to jen classes pro zeny, tak ho midwife taky docela drsne odehnala pryc. No a pak pro neho volali, kdyz ji bylo blbe.
Noo neumela anglicky, vim, ze se ptala o cem mluvime, ze nam nerozumi vubec...
Uvidim, zda priste prijde..
Vzdyt ta midwide by mela predpokladat, ze se tam muze lidem udelat blbe, nebo I zacit rodit, jedna kocka tam byla a mela 12 dni do porodu, vzdyt to je spital....ale byla nastvana, ze to musela cely uklizet, pry se ji to nikdy za jejich kurzu nestalo....

bubbly
28. bře 2011

Presne tak tohle se neda predvidat, to se muze stat kazdemu a zvlast citlivejsim osobam, ktere nemaji rady nemocnice. Odkud ta holka byla? Obdivuju lidi co prijedou zit do zahranici a nemluvi danym jazykem. Ja bych mela strach ze necemu nebudu rozumet a neumet si nic vyridit a byt zavisla na chlapovi,to ne. Kdyz jsem byla naposledy na scanu v nemocnici tak tam byla nejaka holka z Polska nebo Litvy prede mnou na recepci a nedokazala ani odpovedet na otazky typu kdy se narodila a kde bydli, tak ji poskytli prekladatele.

martja007
28. bře 2011

@bubbly cauky 🙂
myslim, ze to byla Polka nebo tak neco, asi proto tam mela toho pritele aby mluvil on, ale toho poslali domu. Meli jsme vytvorit skupinky a delat nejaky otazky a odpovedi a ona, ze nic nechape a nerozumi 😕
Zitra jdu znovu, tak uvidim jestli tam bude...treba ji daji taky prekladatele.
Jak se mas a citis? Ja si pripadam tak tezka jako kdybych vazila aspon metrak a to mam ( moment jdu se mrknout) najezena a napita 69 kg...takze jsem pribrala vseho vsudy asi 6-7 kg 🙂

klaras
28. bře 2011

martja..to mas krasny! a vestinu nechas urcite v nemocnici 🙂
chudak holka, ale nechapu proc tam chodi,kdyz nerozumi..i kdyz pritel umi,tak by to muselo hrozne rusit,kdyz ji vse preklada.. 😒
Jsem zvedava,jestli prijde znovu
ta midwife by mela predpokladat, ze se to muze nekomu stat..je sila, ze ji jeste vynadala, urcite to chudak neudelala naschval. Takovy pristup mne vzdycky vytoci 😠

martja007
29. bře 2011

Ahoj,
tak mam dalsi antenatal class za mnou 😀
Jojo, ta holka dnes prisla sama, nakonec jsem zjistila, ze je z Albanie... Nevim, jestli rozumnela, ale sedela tam v koutku.
Ja se ptala midwife na ten Streptocok B test a ona, ze pry je spolehlivy tak na 50%, ze i kdyby mi ho dnes udelali a vysel NEG, tak zitra klidne muze byt POZITIVNI, takze to pry nema cenu delat. Mam ten kit doma, nestal me nic, plati se az pri odeslani do labiny, tak nevim.
Jinak jsem si dnes vsimla, ze mi nejak moc do rana snad narostlo bricho! Fakt! Jako kopacak...
@klaras Jinak Klaras muzes prosim Te, preposlat me Caire na FB, pac se mi neozvala, asi nevi kdo jsem, pochybuji ze si me pamatuje z Beremka pred 4 lety a ja ji nemuzu napsat message, nema tam tu moznost. Diky & let me know 🙂

bubbly
29. bře 2011

Ja myslela ze ty classes jsou i pro pary, to ta midwife vylozene rekla tomu chlapkovi at odejde? To mi prijde dost nefer, jako otec prece muze byt pritomny u vseho, ne? Ja si toho streptoka delat nebudu, stejne ho delaji pak v porodnici. Jinak ja nastesti taky moc nebribrala, zatim mam asi 8 nahore. Jak to mas s tema nevolnostma, jeste se ti to stava?

martja007
29. bře 2011

@bubbly classes jsou 3x pro mums to be a az pote je jedna session pro pary.
Jo, normalne mu rekla at odejde, ze to je pouze pro zeny, ale byla drsna, videla jsem to, divala se tak svrchu 😕
K tem nevolnostem, tak musim rict, ze uz tak ty unavy a omdlivaci stavy nemam tak casto...

klaras
29. bře 2011

@martja007 tak jsem ji to preposlala..🙂

bubbly
30. bře 2011

@martja007 to je strasny, prece kdyz pracuje ve zdravotnictvi tak msi pocitat ze bude pracovat s zenskyma vsech narodnosti a ne se divat shora. To je dobry ze uz se citis lip, bolivaji te krize? Me zatim nic, jen jsem se v noci vzbula prave s bolestmi v krizich a taky v podbrisku, takovy divny tlak, tak jsem mela strach abych predcasne neporodila. Male uz je tedka hodne aktivni, navic se tam v noci hodne hybalo, az me to vydesilo, ale to je asi normalni.

martja007
30. bře 2011

@klaras diky, tak uz me ma ve FB.....

klaras
30. bře 2011

@martja007 sup
@martja007 er..vsimla jsem si