Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
18. lis 2008

Zuzi, no prave ze ten rozdil je brutalni. My jsme desne dlouho otaleli, nechteli jsme za ty okna vyhodit penize ale nakonec nas do toho tlacil council a tak jsme si je teda vymenili. Ta zvukova izolace i tepelna je masivni rozdil. Oba nechapeme ze to tak muze byt poznat 🙂 No ale slipky rano neni slyset, zadne brzke vstavani (nebo mozna jsou zticha, nevim) a doufam ze sousedum brzo vymneni taky okna a uz se nebudeme muset strachovat jestli nekoho budime 🙂

Ja pracicky nikdy moc rada nemela, na me je to dost suche,ale chapu ze kdyz je to tak jednoduche tak jim mozna nekdy taky prijdu na chut 🙂

miluska.woolley
18. lis 2008

Zuzi, vsak se nemej, mas vymluvu. Ja bych se v zime nejradsi vubec nemyla, takovy jsem prase 😀 .

slunicko2
autor
18. lis 2008

Milusko, u nas doma se tomu rikaj jak tlapicky tak i pracny 🙂 ja jsem jeste pect nezacala, prijde mi to brzy. Ale az se ted prestehujeme, tak urcite upecu 🙂

Sean byl dnes vecer taky cely nejaky zpoceny. tak snad ho neco nechytne prave ted :(

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
18. lis 2008

holky, my skoro netopime, barak je postavenej podle nejakejch novejch norem, co se izolace tyce, a nam topi sousedi...

slunicko2
autor
18. lis 2008

holky, to mate dobre s tema oknama. My take mame double plastovky, ale uz potrebuji vymenit. To cerne tesneni se uz vlni a docela pres ne tahne. Tenhle barak je strasne studeny, taky je to semi-detached.

verco, jak to, ze vas do toho tlacil council?

Milusko, ja bych se taky s chuti nemyla 😀

Ja ovci kuzi nerada 🙂

forensica
18. lis 2008

No tak my teda topime, ale to je tim ze ta laminatova podlaha co mame v obyvaku je podle nas nasazena primo na betonu bez zadne izolace. Nahore je ale tepoloucko. No co se da delat. Jeste asi vymnenime vchodove dvere, zatim jsme na nich skudlili ale ty diry kterymi jde videt ven kolem futer asi k te kose dole neprispivaji 😅

forensica
18. lis 2008

No my mame leasehold a jelikoz tu ty baraky nejak regeneruji,tak vsem vymnenuji okna double glazing. No a jelikoz my jsme leaseholders, tak by jsme bud pristoupili na ten design a produkt ktery dostanout vsechny ty social cases kolem, nebo jsme si mohli vybrat sami. Tak jsme si to udelali private, jelikoz je to tak urco levnejsi a jeste mame co jsme jaks taks chteli. I kdyz verim ze to freehodlers (council) moc rad nevidi, jelikoz se pak ty okna lisi od ostatnich. Ale na to kaslem 😉

miluska.woolley
18. lis 2008

ja taky ovci kuzi nerada, tak jsem ji ani maly nekupovala.

Verco, to mysli vazne, ze jim vadi, ze mate jina okna?

forensica
18. lis 2008

No v podstate je chapu, prece jen chteji aby vsechny byty mely stejna okna aby to nevypadalo blbe. Ale nasi sousedi na obou stranach maji okna udelana uz hodne davno a my zvolili design skoro stejny takze vypadaji jak stejna okna. Ty co nabizel council jsou nesoumerna, proste divna.

slunicko2
autor
18. lis 2008

Verco, mela by jsi videt nasi ctvrt. Protoze jsou to vsechno married quarters, tak je tu vsechno uplne stejne. Moc hezky to ale nevypada, je to takove neosobni 😒 ten novy domecek bude lepsi 🙂 teda, porad nic extra, ale lepsi.
U nas je taky nahore teploucko a dole strasna kosa.

Tak voda stale nic. uz to ma byt opravene od seste, jak pisou na tech jejich strankach.. pak hodin ma trvat, nez se to zase zavodni.. sakra!

evaj
18. lis 2008

Ahoj holky,

zdravim Vas po dlouhe dobe, doufam, ze prcci a briska Vam spokojene rostou.

Nam zbyva mesic do presunu 😵 Koncem minuleho tydne jsme byli v Praze, nasli bytecek - v Holesovicich a absolvovali nejake pohovory, mame domluvene stehovani. Takze veci se hybou spravnym smerem. Uz pomalu zaciname premyslet nad balenim a sbirame krabice 😉

Zuzko, kdy vy se mate presne stehovat?

miluska.woolley
18. lis 2008

Ahojky Evco, uz jsem si rikala, ze ses dlouho neukazala. Uz se tesis do Prahy, co? 😵

forensica
18. lis 2008

Ahojky Evi, no to je super, takze na vanoce budete mit kapra co 😉 Bezva ze se veci hybou 🙂

kaata
18. lis 2008

Ahoj holky, Evi to je fajn te zase "videt" - a super, ze se vam to zacina tak hezky rysovat v CR. Jak to vypada s praci? Holesovice je super ctvrt - a momentalnne i velmi up-and-coming!

Zuzko to je teda blby s tou vodou, doufam, ze vam to co nejdriv opravi!

Holky s tema oknama my jsme na tom taky bidne...pekne jima fouka. Ale nechce se nam investovat do novych, kdyz tu nejak dlouho nezustaneme.

Jinak Nico ma porad trochu srajdu. Musim pockat do rana, jak na tom bude, s prujmem mi ho do skolky nevezmou.

chiswick
18. lis 2008

ahoj Evi, my budeme v Praze od 9. do 24. 12. , kdyby jsi cokoliv potrebovala tak se urcite ozvi. myslim, ze mas i muj email 🙂 my ted jezdime do Prahy kazde cca 3 mesice.

nase okna potrebuji taky vymenit - jsou uplne znicena z vlhka. ale taky to uz asi nechame byt, protoze se budeme stehovat. ani tu koupelnu asi delat nebudeme.

slunicko2
autor
18. lis 2008

Evco, jsem moc rada, ze se vam to s presunem do Prahy takhle dari! Tfuj tfuj tfuj, at vam vyjde nejaka dobra prace! Holesovice jsou opravdu ted v rozjezdu 🙂 My se stehujeme ted ctvrtek, patek a sobota!
Je videt, ze se na zmenu hodne tesite 😵
Jeste tady pracujete?

Kato, snad ho ta srajda prejde!

Voda stale nic 🙄

evaj
18. lis 2008

No jasne, uz se tesime 😵 😵 na snih, na kulturu, prochazky po Stromovce....

Byt je ve stare zastavbe, takze super vysoky stropy, velke mistnosti,... sice z venku barak jeste neni opraveny, ale vevnitr je vse nove.

Kato, s praci je to "work in progress" 😀 , mela jsem 2 pohovory minuly patek, z jednoho uz vim, ze jdu i do druheho kola, hned jak se prestehujeme. A pristi tyden mam mit dalsi pohovor po telefonu. Pro me nebude prace problem, u Pietra to trosku vazne, jelikoz neumi cesky. Ale snad se neco brzo najde.

slunicko2
autor
18. lis 2008

Evco, hlavne, ze budete spokojeni 🙂 Budete mit kulturni vyziti, ty budes mit rodinu skoro za rohem 🙂
A snad si i uzijete snih!
Drzim palce s tema pohovory, at to vyjde i u Pietra!

evaj
18. lis 2008

Zuzko, tak at zvladnete presun hladce a hezky se Vam bydli!

Pracujeme tu az do 18/12.......a month to go! 😵

Akorat brouzdam diskuse s doporucenim na gynekologa v Praze, chci hned nekam nabehnout, at se veci hybou. Kdybyste meli nejaky tip, tak budu moc rada. Simca mi uz doporucovala Gennet, coz je CAR a je to v Holesovicich 😵 , ale pokud jsem to dobre pochopila z jejich stranek, tak "normalni" gynekology nemaji.

Take budeme potrebovat obvodaka a zubare, kdybyste nekdo vedel. Dik moc

slunicko2
autor
18. lis 2008

Evco, pane jo, uz jenom mesic v praci! Jake to bude, takhle to tu opoustet?
Ja mam sice kontakty na vsechny ty lekare, ktere potrebujes, ale je to soukroma poliklinika, tak nevim, jestli bys mela zajem? mamka tam pracuje.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
evaj
18. lis 2008

Zuzko, myslim ze to bude smutne, hlavne opoustet domecek 😢 ale uz se tesime na zmenu
Ja myslim, ze muze byt i soukroma poliklinika, i tam je narok na standartni peci nebo ne? Napis mi prosim do IP. Diky

A hodne stesti s hledanim prace!

slunicko2
autor
18. lis 2008

Holky, diky moc 🙂 Ale jestli budeme stale bez vody, tak nevim nevim! uz by to davno melo bezet a nic.
Hledani jde mnohem rychleji, nez jsem cekala! Jeden pohovor uz jsem zrusila, protoze to nebyla pravidelna pracovni doba. Ted mam druhy v jedne job agency, ale od toho si moc neslibuji. Chteji toho hrozne moc, tak si rikam, jestli to ma cenu, kdyz je to jenom na rok.

Navy nam se stehovanim nepomaha. ale zrovna tu budou tchanovci. Daz jako vzdycky dal prednost navy, a tak ma v sobotu duty 🙄

kaata
18. lis 2008

Evi, neboj ja verim ze i Pietro si praci najde - koneckoncu aspon ma i dobrou jazykovou vybavenost - plynula AJ + IT neni az tak casta v Praze. Mike tehdy taky nasel dobre praci - i kdyz to bylo 2001 a rekla bych, ze tehdy byli cizinci jeste docela vyhledavani, asi se za tu dobu situace zase zmenila. Co se tyce doktoru tak to bohuzel neporadim ☹

Jo Simco, promin zapomnela jsem - loni jsme Winter Wonderland nestihli, snad to letos vyjde. Nico uz tyhle veci proziva, momentalne je u vytrzeni ze zpivajicich a tancujicich medvedu na vanocnim stage v shopping centru u nas v Kingstonu.

Jo jen pro zajimavost, Jamei Oliver ted otevrel v Kingstonu svu Italskou restauraci! Dneska jsem se tam byla podivat a uz se mi sbihaji sliny 😅

Mariko jak jsi mi psala o tom selestu na srdicku, doufam, ze bude Sebik v poradku a nebude to nic vazneho! Dej vedet jak jste dopadli u doktora - kdy presne jdete?

slunicko2
autor
18. lis 2008

holky, tak jsem nasla na jednom online ceskem obchode nanuka mroze (Milusko, ja vim, nemela bych 😔 ). Mrazene pry dopravi vsude po uk. mam v to mit duveru? ne, ze bych si teda objednala jenom nanuka 🙂

miluska.woolley
19. lis 2008

Zuzko, nanuka NE, NE, NE!!! tytyty. Ja mam i pres dorticky v Salzburgu -0,7kg od minuleho tydne.

Evi drzime palecky s hledanim prace, myslim ze i Pietro neco najde. Prece jen Praha je kosmopolitni... Ja mela v holesovicich dobreho zubare, ale nemuzu si vzpomenout na jmeno... popremyslim.

Kato, toho Jamie Olivera zavidim, tam musime zajit az prijedeme.

Mariko, vim jak se citis s tim selestem, ale hlavu vzhuru, urcite to bude jen ten neskodny 😵 . Pry ho ma pri narozeni hodne deti. Male ho dr. nasel po narozeni, prestoze v porodnici nic nenasli, nahnal nam strach, hnal nas na scan, pojistovna ji kvuli tomu odmitla pojistit a kardiolog nakonec rekl, ze tam sice selest ma, ale ze se to ztrati, ani na kontrolu nemusime...

miluska.woolley
19. lis 2008

Jinak my dnes jdeme k dr. mala mela celou noc horecky, brecela, bylo asi hodne spatne, spala jen u mne v naruci... ☹ .

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
19. lis 2008

Nazdarek, mame zanet hltanu (doufam ze jsem dr. spravne rozumela) Ja se jeste s malou naucim lekarskou terminologii v Nemcine.
No ale jsem tam opet za debila, jak jsem se oblikala, posadila jsem malou na zem a nez jsem se nadala, zdrhla mi a tahala nejaky pani za kalhoty. Ta pani si toho nevsimla a malinko ji slapla na ruku. Mala spustila jak kdyz ji vrazdi, hned prilitla sestra s ledem... ja se tam te image neschopne matky proste nezbavim...