Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

kw77
30. čer 2009

ahoj jani, hura, uz vim kde te videt a slyset 🙂. to brisko ti straaaaasne slusi! jsi fakt kocka!

ja uz se tesim do Bohdikova a zamlouvam si konecne to hezky pocasi! ja porad doufala ze v cesku bude skarede aby na me pockaly tresne a jahody, ale takto skarede jsem zase nechtela! dobre ze Pisek netrpi, Bohdikov taky bez nehody. Bohdikov byl ponoren v roce 1997 a hezky tam zpravili koryto Moravy.

jinak jsem balila veci pro sestrenku (ma dvojcatka). ja mam tolik veci pro mimina!! Jani fakt nechces neco pujcit? Tom mi rikal ze uz te nemam otravovat - ze lidi chteji pro prvni miminko nove veci 🙂. kdyby jsi si to rozmyslela tak dej vedet, neboj, my nez se k necemu odhodlame tak to vase z toho bude davno vyrostle!!! mam plno obleceni - hodne bileho. mame zlutou sedacku jestli bys chtela. elektrickou odstrikovacku avent.

mala uz ma 6 zubu venku a dva se prorezavaji takze je porad nastvana. at uz jsou venku!!!

janauk
30. čer 2009

Ahoj Kacko,
zdravim v rychlosti pred mym vyletem do Prahy, tam nebudu mit pristup na net.
Kacko, no tresne a jahody sice jeste jsou ale jelikoz prsi tak vse strasne hnije ☹ Jsi moc hodna s tou nabidkou na veci, ja se ti jeste ozvu nez prijede a domluvime to. Vypujcit tedy ano a vratime Vam to na vase druhe 😉
Edit, to jsem nejak nezaregistrovala, ze mas ucpany milk duct. Uuufff. Tak se brzo uzdrav!!
Zuzko, to je super ze to neni angina a hlavne ze uz ti je lip.
Mejte se vsechny nadherne.

editahlb
30. čer 2009

Ahoj kocky, tak se hlasim pred zitrejsim odletem - doma nam internet budou zapojovat az 16.cervence tak se tady do te doby pekne bavte 🙂

To je hruza s tema povodnema.. jsem rada Jani ze se Pisek drzi! A s tim porodem tady v UK mas recht, ja si taky nemuzu na nic stezovat, aspon se tady k tobe chovaji s uctou jako k cloveku a ne jako v Cechach kde te buzeruji, a mas vetsi moznost volby co by jsi chtela a tak..

Milk duct uz je v pohode, diky za souciteni holky 😉 , jsem rada ze se to nerozjelo v zanet celeho prsa! Je to moje hloupost, krmila jsem pres noc E 2x z jednoho prsa a to druhe se do rana preplnilo....

Mizim mizim, mejte se krasne a davejte na sebe pozor! Hlavne vy tehulky 🙂

vikkinka
1. črc 2009

ahoj dievcata, mam taku otazocku, vysetrovala vas midwife v neskorsom stadiu tehotenstva ci sa uz neotvarate, resp. ako je na tom cervix, ja som uz v 38tt a okrem toho ze mi odmeria tlak a zmeria brusko ziadne ine vysetrenie, myslim gynekologicke... a ked kamaratka co ma termin 4dni po mne hovori ze jej vravela ze sa zacina otvarat a ze na kazdej kontrole ju prezera... sice mi to vyhovovalo, ze sa vo mne nikto "nesparal" 😉 cele tehu, ale teraz ku koncu, este ked obcas byvaju aj tie nepravidelne, resp. falosne kontrakcie, tak si hovorim, co ak sa uz otvaram pomaly a vlastne to ani nevie moja midwife...

slunicko2
autor
1. črc 2009

ahoj holky 🙂
moc vam vsem preju krasne dovolene! A Edo, vy uz vlastne letite domu, tak preju prijemny let! 🙂
Hlavne, at vas a vase rodiny povodne netrapi!

Jdu se vam kouknout do alb, uz jsem se nedivala ani nepamatuju! At jsem zase v obraze!

Vikkinko, tady se nic takoveho nesleduje. Dokonce, pokud bys chtela rodit v midwife lead unit, tak tam to nekotroluji vubec ani behem porodu.
V uk jim staci, kdyz si pocitas pohyby miminka behem dne. A az prijdou silnejsi bolesti, tak pocitat ty. Klystyr tu nedavaji, neoholi te... tak jim staci, kdyz do porodnice vyrazite, az kdyz uz behem kontrakci nebudes moc mluvit nebo budou kazdych 5 minut pravidelne.
Jak mas daleko porodnici?

verap
2. črc 2009

Ahojky,

Jak se vede?

Venku horko jak blazen a tady v kancelari nefunguje air-con, tak tu sedim vedle fanu.

Nevim, jestli mi zacina z toho tehu hrabat nebo tu mame zlodeje... za dva tydny jsem ztratila dve platebni karty, jednu od current account a druhou od savings.... nikdy predtim jsem je neztratila a nevzpominam si, ze bych je nekde nechala.

Mala je nejak super active, vcera se tam mlela skoro hodnu v kuse, nekdy uz ty kopance boli.

saza007
2. črc 2009

hi ladies,

to teplo ma fakt ubija! ale nestazujem sa, lebo ked raz zacne prsat, ktovie, kedy opat prestane 😝

Nas drobec ma tiez nejake aktivne obdobie - mrvi sa skoro non stop, niekedy je 4-5 hodin v noci hore (a ja snim) Moje brucho meni tvar kazdych 5 mins 😀

slunicko2
autor
2. črc 2009

Vero, postylka je moc pekna! 🙂 S tema kartama je mi to moc lito. Je to podezrele, vid? Podarilo se ti je zablokovat hned?

Tady je hodne humidy, ale porad pod mrakem a pofoukava mirny vetrik. U vas sviti slunicko?

Nam zitra dorazi na 3 dny tchanovci. Pak dalsi tyden na to by mel domu dorazit Daz.

Seanovi se ve skolce zamlouva. Ale rano dela hrozny cirkus! breci tak moc, ze se tam vzdycky pozvraci! Pak ho ze me musi vyslovene servat :( Takze rana teda nic moc :(

verap
2. črc 2009

Zuzko - ty rana ti nezavidim, ptala ses jich, jak se chova behem dne (myslim, jak to zvlada)?

Karty jsou zablokovane, nic mi z nich nastesti nechybi.

Jeste jsem se nepochlubila, ze nam spadli kachlicky nad vanou, ta zed za tim vypada, ze potrebuje predelat, uz se nam na to byli podivat a pry to bude trvat tyden a nebudem v te dobe moci koupelnu pouzivat, takze nas asi cekaji vylety do gymu nebo nekam.....

Sazo - budes davat nejake fotky do alba?

slunicko2
autor
2. črc 2009

Vero, chudaku, takhle se ke konci tehu vlacet nekam za sprchou!
On to v te skolce zvlada uplne suprove! Za deset minut o nicem nevi a uz se laduje jidlem, beha okolo. Proste jen to rano takhle vyvadi... Tohle delal i u Louise. Ono ho to za par tydnu prejde 🙂 snad!

To je dobre, ze z karet nic nechybi. Tady ted jedne kamaradce nekdo vytahl penize z uctu. Nevim tolik podrobnosti. Jen ze se nekdo dostal k udajum od konta.

evaj
2. črc 2009

Caute devcata, doufam, ze marodum uz je lepe a dovolenkarky dovolenkuji 😉

Vy si teda uzivate paraky! Ale pozor - v sobotu prijizdime do jukej my a divala jsem se na predpoved a klasika - light rain, showers, teploty kolem 20 😠 A to segra chtela grilovat ☹

Tady byla v utery strasna bourka, trikrat jsem musela skrz kaluz vody, protoze byla moc velka na preskoceni a nesla obejit. Vcera a dneska zatim sucho.

Verko, to je nemile s kartami. Treba jsi je jen omylem nekam zalozila. Ja jsem ztratila kreditku tesne pred odjezdem z UK, tak jsem denne sledovala pohyb, jestli nekdo neutraci. Byla jsem si celkem jista ze ji nikdo neukradl a nechtela jsem ji blokovat. Nastesti se nic nestalo, ale doted jsem ji nenasla.
Segre takhle nejakej h..... vybral asi 2x £500 nekde v US (pritom tam v zivote nebyla). Proste museli nejak ziskat jeji PIN nebo naklonovat kartu. Nastesi ji banka penize vratila.
S koupelnou to teda neni nejlepsi nacasovani, ze? Snad to zvladnou co nejrychleji spravit.

Zuzko, tak snad si Sean brzo zvykne. Hlavne kdyz se mu tam libi po tech kritickych 10 minutach.

slunicko2
autor
4. črc 2009

Evco, uz je po paracich 🙂 vcera tu byla bourka a dnes uz neni takove horko! Navic je poradne pod mrakem.

Holky, hned jak DAz odjel, tak byl muj cyklus uplne ukazkovy. A ted, kdyz ma za tyden a kousek dorazit je to cele zase divne! 😝 Nicmene jsem vcera pripravila clomid, tak snad se to povede!

peppapig
4. črc 2009

Ahoj holky,

The Great British Summer nam po par dnech zase skoncilo ☹ , vcera bylo jeste fajn, ale dneska je docela zima, vitr a sluno za mrakama. Navic jsem si v patek koupila konecne plavky, planovala jsem si plavco v moricku, ale budu muset pockat na dalsi horkou vlnu 😉. Zaplavy v CR to je vzdy katastrofa, snad uz je to ted lepsi, doufam, ze vsechny vase rodiny a znami jsou bez vetsi ujmy.

Vera, moc me mrzi ty tvoje ztracene karty, dobre, ze sis to hned zablokovala. Ja jsem uz parkrat ztratila a pak taky jednou i nasla, ale kolik me to vzdy stalo nervu 😒 Ty myslis, ze ti to nekdo ukradl v praci? S tou koupelnou je to mrzute, tyhle veci vzdy prijdou, kdyz je nejmene cekas. At zvladnete do prichodu mimca 😅

Zuzko, jdete rozsirovat potomstvo? 🙂 Drzim vam pesti, at se brzy zadari. Pokud to chapu dobre z tvych prispevku, tvuj muz je v navy/armade. Kolikrat do roka je doma? Musite se na nej s malym hrooozne tesit co?!

Saza, uz jste se rozhodli pro Bee 🙂 ?

Musim se pochlubit za nasi micinku, uz zvlada nocnikovani i venku i v aute a konecne nam to zacala hlasit, kdyz nevidi potty. Jinak vrele doporucuji ten venkovni skladaci nocnajs, super vec. Co myslite, kdy zacit 'odplenkovavat' v noci? Jo a pox jsme nedostali 😎

Holky pekne si dovolenkujte, tehulkujte a mejte pekny vikend!!!

peppapig
4. črc 2009

Jeste jsem chtela napsat, pokud nekdo vite nebo objevite, kdy zacina sale v Monsoon, sup sem s info. Diky

kw77
4. črc 2009

ahojky,

tak uz tu zase mame teplicko! Dnes je to tu sileny! hrozny randal! nejvetsi buzerantska party nam chodi pred barakem. je to takovy rachot ze mala nemohla usnout! minuly rok jsem se na ne sla divat a pak jsem zhubla par kil jak jsem cely tyden nemohla spat 😎

tak se tu vsichni mejte, my letime do ceska, huraaaaa!

peppapig - kolik je micince? to je super ze uz ti hlasi kdy chce jit na nocnik! moji male se zadari tak jednou denne tam neco vytvorit

slunicko2
autor
4. črc 2009

Peppo, gratulujeme k uspesnemu nocnikovani! Kdyby si tak Sean chtel vzit priklad! 🙂
Jojo, Daz je v navy. Posledni dva nebo tri roky byl doma tak maximalne 5 az 6 mesicu.

kw, mejte se doma moc hezky!

peppapig
4. črc 2009

kw, ty jsi z Brightonu? Jak pises o Gay party tak me nenapada jine mesto 🙄 Nase mala uz je vlastne velka, 26 mesicu, tak uz bylo na case 🙂 Zuzko, ono to prijde ze dne na den, ze si to sam S uvedomi, uvidis. Anebo nechame M at mu domluvi 😀 ? Pridala jsem foto do alba ''DAMA NA WC I V LESE''

Zuzko, tak to manzilek moc doma nepobyde ☹ , asi kazde zamestnani ma vyhody a nevyhody. Musite se na sebe hrozne tesit, tak at uz ho mas doma!

slunicko2
autor
4. črc 2009

Peppo, mala je sikovna, jak hezky sedi na nocniku uprosted cesty 🙂 Seanovi se do toho zatim vubec nechce. V klidu si sedi v po*rane pline, kdyz to tak reknu!

No, doma moc neni. Ale melo by to za rok byt o neco lepsi. A presne tak, kazde zamestnani ma neco. Ted momentalne je dost fed up.... Doma snad bude za tyden a kousek.

miluska.woolley
7. črc 2009

Holky kde se vsechny toulate? u nas je normalne sileny aprilovy pocasi, chvili parak a slunce a za pet minut privalovy deste ktery se po pul hodine zase promenej v parak. Nic se neda naplanovat, odpoledne jdu do nakupniho centra shanet gumovky pro sebe.

Vendul mala je sikulka, my ted davame za vycurani gumovyho medvidka, tak vcera bylo 3x s velkou slavou a dneska to slo na zem vedle nocnajzu. No ale zatim zadny tlaky, do trech pry ma casu dost a po trech letech tu pry pleny plati pojistovna kvuli opozdenymu vyvoji 😀 .

Jinak drzte palecky, zitra rano prijde znalec na ten nas vysneny domek, takze pokud tam nejsou nejaky skryty vady, tak hura do banky pro hypoteku a je to nase.

Taky se musim pochlubit, ze jsem ztratila mobila, takze prosim pokud nektera mate cislo na Editu do CR, poslete mi ho prosim do IP. Za par dnu budu mit novou simku, ale kontakty jsou v cudu.
Pokud chcete, poslete mi svoje cisla znova.

slunicko2
autor
7. črc 2009

No ja tu jsem, ale jaksi porad sama 😅
Drzim moc palce, at vam to s domeckem vyjde! Je fajn, ze se vam podarilo najit dum vasich snu 🙂

nam se dnes stehuji do domu sousede. Jsem na ne zvedava. Stehovak nam zablokoval drive, za to teda nemuzou, protoze je to kamion. Ale ona pak zaparkovala za nim, takze ja nemam vubec kde zaparkovat. To mi teda uz vadi 🙂

saza007
7. črc 2009

Ahojte dievcata,

my tu mame taku kraasnu burku 😀 konecne trosku prsi - zahradka hned ozila (a to polievam pravidelne)

Ja sa citim uz 10 dni velmi unavene, absolutne ziadna energia. Dnes mi midwife oznamila, ze som aneamic, takze to aspon vysvetluje moju unavu 🙄

Miluska - good luck s domcekom, drzim palce, nech to vyjde!
Zuzka - dufam, ze susedia budu fajn. Nasi susedia su absolutni mantaci, ktori neberu na nikoho ohlad.. 😅 Ale mohlo by to byt aj horsie

saza007
7. črc 2009

jeeej, a uz aj krupy padaju, ako hrach!

slunicko2
autor
7. črc 2009

tak jsem zklamana... pry boat dorazi domu o tyden pozdeji! Daz mel byt doma tuhle nedeli. A ted musime cekat dalsi tyden a kus... Fakt uz me to nevadi... Kazdy se tu dohaduje zda je to fama nebo ne!

Sazo, takze hezky papkas zelezo?

Sousede jsou starsi. ale maji mensi holcicku. Teda tak tech 7 nebo 8 let....

janauk
8. črc 2009

Ahoj holky,
tak ja balim a dnes letim zpet do Bristolu. Uz se tesim na muzicka, ale do prace teda neeeeeeeeeeeeeeeeee! Nejak jsem si za ty dva tydny uz odvykla.
Milusko, to je pech s tim mobilem. Jinak drzim palecky na baracek.
Zuzko, tak jaci jsou sousedi? Teda to je hrozny, vzdyt oni ten prijezd lodi porad odkladaji!!! Ale zase o to to snad bude vic special az Daz konecne dorazi. Jak dlouho zustane? Any news from uni?
Sazo, snad uz ti je lepe. Dali ti nejake vitaminy, zelezo?A Kdy mas vlastne termin, matne si vzpominam ze ho mas driv nez v ip.

saza007
8. črc 2009

Zuzka - ☹ dufam, ze lod dorazi coskoro! Take cakanie a natahovanie musi byt tazke...

Jani - dostala som zelezo, tak dufam, ze sa to coskoro napravi. Termin v pase mam uz opraveny, je to 9. Septembra 🙂 Dufam, ze si sa doma mala fajn - verim, ze sa ti nechce naspat 😀

miluska.woolley
8. črc 2009

http://www.super.cz/bulvar/kauzy/32965-tehotna-...

holky no neni slecna hodna ze vzala tatinka na prochazku 😀 😀

slunicko2
autor
9. črc 2009

Jani, preji prijemnou cestu domu a stastne shledani s muzickem 🙂 Kdy koncis v praci?
Sousede jsou takovy nemastny neslany. Ona vypada dost starsi, tak skoro na 50, ale maji asi 7 let starou holcicku. Nicmene, jejich vozovy park je takovy velice prazvlastni 🙂 Maji tam takove to campingove auto ze 60. let, pak maji hodne stareho brouka a nakonec maji tunningove polo! 😀 S tim jezdi ta zenska...
Ale jinak o nich nevim...

Sazo, kdyz se vam mimco narodi treba o 5 dni drive, tak budou mit narozeniny ve stejny den 🙂

Milusko, ja fakt nevim, co na nem vidi 🙂

Porad nam oficialne nikdo nevolal :( Takze to bylo receno jenom nekomu.... Az dorazi kamaradka, tak budeme volat na zakladnu.

Jinak od dnesniho dne mam oficialne 3 body na svem uk ridicaku 😔 A pokutu £60!

evaj
9. črc 2009

Cau devcata,

je tady nejak dovolenkove mrtvo 😉

Tak si predstavte, ze jsem se v prubehu nasi jukej navstevy stala tetkou a jeste jsem byla u toho!! Segra mela termin 21/7, byli jsme u nich v nedeli a asi hodinu pred nasim odjezdem se rozhodla, ze teda bude rodit 😕 . Takze jsem s ni zustala jako moralni podpora. No slo to rychle, malej byl behem 3 hodin venku. Doufam, ze jednou budu mit taky takovej super porod. Jen si trochu dychala rajskyho plynu, jinak vse prirozene, malej mel 2.86 kg, takovej malej bobek. Takze nase navsteva opravdu stala za to 😵 A to segra nemela vyprany zadny oblecky, natoz nachystanou tasku do porodnice,....kocarek objednavala dneska 😕 Ale vsechno se to zvladlo.

Zuzko, tak doufam, ze jste zjistili nejake "zarucene" info o navratu, to je strasny jak se to takhle siri jako fama. Jeste porad jsou tam ti aktivisti?
Doufam, ze sousede budou v pohode.
Co jsi provedla, ze mas 3 bodiky? 😨

Milusko, drzim palce s domeckem!

Jinak nas domecek v Coventry jsme nasli v celkem dobrem stavu. Zadna velka spina, tak se mi ulevilo. Par veci jsme pospravovali a snad dalsi rok zase prezije bez uhony 😉

Jo, holky chtela jsem se zeptat, jaky je postup, kdyz se zada o porodne? Napred musi byt cesky rodny list, ze? Musi se ten anglicky nejak oficialne prekladat? Dik

magisa
10. črc 2009

ahoj maminy a tehulky,

jsem na vas nezapomela, jen jsem diskutovala v jinaci diskuzi a posledni dny jsem nejak moc busy 😅

Asi nestacim docist, jen jsem precetla posledni stranu. Jak se vsechny mate???

Zuzko - te fakticky obdivuju, ze jsi bez Daze tak dlouho. Jako tyden bez Gava bych taky sem tam brala, ale tak dlouho byt bez manzilka teda neee. Jakto ze jsi dostala pokutu???

Evaj - gratulace k synoveckovy, neboj taky se dockas, treba verit a hlavne delat ty smesne pohyby co k tomu patri 😀 😀
Ja jsem zadala o porodne asi pred mesicem. Potrebovala jsem fotokopii angl.RL, ktery ovsem musi byt prelozeny, fotokopii pasu a obcanky, vyplneny formular o porodne, ktery jsem si nasla na netu a poslala jsem to vsechno na socialku.

JanaUK- jak bylo doma na dovolene??Nasla jsi ten slovensky obchod??

jinac Williamek roste jako z vody. Jsem ho doma jen tak laicky merila a ma kolem 65 cm a pri posledni navsteve baby clinic /10 dni tomu/ vazil 5.17 kg
uz se zacina poradne nahlas smat, je to takovy uzlicek stesti, nedokazu si predstavit byt bez neho.

Zitra na me kulatiny jedeme na pobrezi Durdle door, tak uz se fakticky nemuzu dockat, snad se tam malemu bude libit. Poprve budeme absolvovat skoro tri hodinovou cestu autem, tak snad to bude vsechno v poho. Vyzkousim si poprve kojo a prebalovani v terenu 😅

V nedeli mam pozvano par lidi /asi 15 😅/ na narozeninovou party, tak doufam, ze se pocasicko umoudri a bude nam svitit slunicko. nic jinaciho si nepreju

Pridala jsem nejake nove foto, tak kdo chce na cumendu

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

a par videi na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=UoDdyVYQmq8
slunicko2
autor
10. črc 2009

Evco, obrovska gratulace!!!! 😵 doufam, ze ti ten zazitek dostatecne navnadil vajecniky 😉 Synovecek je opravdu maly bobisek 🙂 Pane jo, segra opravdu nechala vsechno na posledni chvilku. Ale hlavne, ze jsou oba v poradku!
Jsem rada, ze domecek neutrpel velke skody!
Bodiky mam za rychlou jizdu... Bylo tam 50mph a ja jela 61pmh.

Magiso, jake mate pocasi? tady je nadherne uz nekolik dni. Oslavu si poradne uzijte. Maly bude urcite v pohode a cestu celou prospi 🙂
Taky bys to bez manzi zvladla, kdyby jsi musela!