Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
10. črc 2009

Ahoj holky, tak se hlasim zpet z UK. Nejak me ty dva tydny moc rychle utekly ☹ ale je fajn byt doma u cicin a manzilka 😉 i kdyz skoda ze musim jeste do prace. Uuuffff
Magiso, vse nejlepsi k narozeninam! At se Vam vyvede pocasi na vylet a na party! Jinak William je moc hezouckej. Je,to jsi mi prekvapila ze je potreba jen fotokopie anglickeho RL? Ja myslela ze si budeme muset nechat udelat oficialni kopii?
Sazo, tak to mame terminy od sebe jen 9 dni 😉 Jak se citis? Pomaha to zelezo?
Jinak ja v praci koncim v patek 04.09 takze 2 tydny pred terminem a ty? Teda doufam, ze prcek se nerozmysli prijit na svet driv. Evo, o kolik driv porodila tvoje sestra? Jinak moc gratuluju! To muselo byt prekvapeni. Asi se synovecek chtel mermomoci jeste seznamit s tetou 😉
Zuzko, to je pech s tou pokutou a body. Nenabidli ti ten speeding workshop? Nebo jsi uz na nem byla? Tady v UK kdyz mas prvni speeding prestupek, tak ti vetsinou nabidnou tento workshop, takze platis pokutu ale jeste nedostanes body.

magisa
10. črc 2009

Zuzi - no par dni zpatky pocasi nic moc, takove to prave anglicke, zima, prehanky, ale dneska se uz ukazalo slunicko, tak treba to vydrzi cely vikend 😎

Janci - my jedeme do Cech na zacatku zari, uz se nemuzu dockat premierove ve trech 😵
mocka dekuju za gratulaci, doufam ze tou tricitkou v mem zivote se nic moc velkeho nezmeni.
ja posilala jenom kopii RL ale k tomu prelozeny RL s razitkem prekladatele, ale origos RL nepotrebovali

janauk
10. črc 2009

Magis, diky za radu, to mi usetri praci. Tak si to moc uzijte!!! Ja mam na zari trochu jine plany 😀

slunicko2
autor
10. črc 2009

Jani, tohle je pokuta z walesu. Takze rovnou body a pokuta. Stejne je to uplne jine nez v cr, koncit 2 tydny pred terminem 🙂

Magiso, tady je uplne vymetena obloha. Uz jsem byla s malym na promenade u vody se projit. Hezky oslav narozeniny.

Jinak navy uz zacalo obvolavat manzelky. A pry budou doma az na konci pristiho tydne. Ale nechteji nam rict proc. Me teda jeste nikdo nevolal, jenom sousedce... ta uz chudak s dvema detma mele z posledniho!

miluska.woolley
10. črc 2009

Evco moooc gratulujeme. Taky doufam ze uz se brzo budete radovat z vlastniho prcka. Nemas mobil na Editu.

HOlky moc prosim jestli nekdo to ceske cistlo na Edu mate tak mi ho poslete.

Magi maly je teda fesak. Ke kulatinam prejeme vse nej... mne to ceka za mesic. Zitra budeme drzet palce at vyjde pocasi, DUrdle door je uzasne misto, hezky si to uzijte.

Zuzi to je mi lito s bodikama, tak priste davat pozor na radary.

Jani s tim rl a porodnym je to ruzny, u nas chteli cesky RL, ten jsem ale nechala maly delat stejne... Je to s nim pak jednodussi i zadat o rodicak. Jo a mimochodem nam prisla automaticky karticka pro malou z vzp, pojistil ji stat.
Nam by se to mohlo hodit, kdybych musela k dr. v cechach, protoze tenkrat v nemocnici jsme museli cekat jestli ji vubec muzou osetrit a hospitalizovat kdyz jsme samoplatci.

janauk
10. črc 2009

Ahoj Milusko,
ja bohuzel mam na Edu jen anglicke cislo a ona asi v CR vubec anglickej mobil nepouziva 😖
A co potrebujes k vyrizeni ceskeho rodneho listu? Jak jste dopadli s barackem?

Zuzko, uzivej hezkeho pocasi, tady se honi mraky, tak uvidime co z toho bude.

Teda holky vy jste vsechny takove mladice!!

slunicko2
autor
10. črc 2009

Jani, neboj, me bude letos 33 🙂 Citim se teda na min 😉 Ja jsem si cesky rodicak nevyrizovala, tak nevim.

Milusko, ja mam take jen to anglicke cislo na Edu.

Magi, promin, ja jsem to vsechno zkoukla az ted. Maly roste jako z vody, je moc pekny 🙂))))

Tak Simca k nam dorazi v utery. Uz se moc tesime! Bude veselo 🙂 Kluci se vyradi a ja si pomuchlam malou. Aspon mi to nakopne vajecniky 😀

evaj
10. črc 2009

Hezky vecer holky,

diky za vsechny gratulace 😵

Magiso, diky za tip na RL. Vsechno nejlepsi k narozkam!!!! 30 bych brala hned 😕

Jani, segra mela termin 21/7, takze se narodil drive o cca 14 dni. Podle me je to lepsi nez tyden prenaset. Hovorim jako nematka, ale co jsem tady tak cetla, tea posledni dny jsou celkem utrpeni. Segra jeste v patek jela do prace na kole.

Zuzko, tak snad Daz dorazi tak jak Vam to rekli.

Milusko, mobil na Editu mozna mam, musim mrknout do IP a kdyztak ti ho preposlu. Jak to dopadlo s domeckem?

evaj
10. črc 2009

Magiso a zapomnela jsem dodat, ze malej je krasnej! Ma kukadla po tobe 😉

dankamajo
10. črc 2009

Ahojte baby.
Tiez som tehu a byvame kusok od Bristolu. Precitala som si tak zbezne par stranok vasej temy a tusim, niektora z vas rodila v Bristole Southmead a dalsia v ST Michael's - to je ta nemocnica vo Weston Super Mare?
Ako ste boli spokojne? Mali ste aj porod do vody?

slunicko2
autor
12. črc 2009

Evco, segra jezdila jeste na kole? 🙂 To si to bricho koleny prehazovala ze strany na stranu, ne? 😀 Urcite to pro ni bylo lepsi nez prenaset... ja jsem prenasela jenom 5 dni a mela jsem toho plne zuby 🙂

Danko, Janca je z Bristolu a tusim ze Magisa tam rodila. Ale nevim, jestli se nepletu u Magisy.

cutce
13. črc 2009

ahoj devcata, muzu se pridat? Ziju v Anglii, ted zatim planujeme svatbu na pristi mesic, a pomalu se sem tam obcas zkousime, ale intenzivne hned po svatbe. jak dlouho se snazite vy?

cutce
13. črc 2009

a odkud jste?

verap
13. črc 2009

Ahojky,

Nestiham docitat... v praci je toho moc.

Minuly tyden jsem mela antenatal classes a pak hnedka ten dalsi den kontrolu u midwife, mala stale breech, ted tam jdu 30.6 a kdyz nebude hlavou dole, tak na sken, aby vedeli, co dale - to uz budu skoro 37tt

Dneska nam zacli predelavat koupelnu, tak mame doma cely tyden builders od rana do vecera, sprchovat se budeme v gymu, snad to prezijem.

Zdravim nove prichozi, ja jsem v East London.

Jeste pro pepapig nebo nekdo, kdo se ptal na Monsoon sale, tak pry zacina zitra. A v Nextu zacina ted v sobotu 🙂

janauk
13. črc 2009

Ahoj Verko,
no snad se ti to v praci trosku uklidni. Koho nakonec vybrali na tech pohovorech? Jsi spokojena?
Je to ja ani nevedela ze je mala breech 😒 ja dnes byla u midwife a ta mi rikala ze prcek je super natocen ale ze se muze pretocit i v den porodu, takze to muze byt pro tebe Verko utecha, pry jsou pripady ze se breech babies pretoci par hodin/dnu pred porodem!
Jak se jinak citis? Nas prcek ted kope o sto sest a me prijde ze brisko za poslednich par tydnu strasne vyrostlo! 😀
Evo, to je dobry ze segra jeste rano jela na kole do prace. Ja take hodne jezdim na kole a koncim v praci o dva tydny pred terminem, takze bych si to take tak strihla 😉 ???
Danko, Magisa rodila v St. Michael coz je v centru Bristolu a ja jsem objednana do Southmead. Zatim jsem tam byla s peci moc spokojena a Magisa si peci take nemohla vynachvalit. Pry tu mame v Bristolu velmi dobre porodnice a porodniky. Kde presne bydlis?

verap
13. črc 2009

Jani - recepcni nemame zadnou, tu, co jsem sehnala ja, tak oni ji nabidli jiny job, ktery momentalne potrebuje zaplnit, ona to zamitla a ted si nasla neco jineho. Vubec se ji nedivim, koho si ted sezenou je mi uplne jedno, ja jsem jim rekla, at mne uz do toho nemichaj 😠 Delam pro bandu volu.

S tim breech, tady cekaji do konce 36tt a pokud neni otocena, tak na ultrazvuk a pak ti bud namidnou manualni pretaceni, na coz bych nesla, breech birth - taky ani nahodou, nebo potom c section, coz je the safest option. Oni rikaji, ze u prvorodicek se vetsinou uz po 36tt netoci, mozna to ma kazda nemocnice jinak.

Bricho uz mam masivni, nektere ty kopance do boku boli, uz to tady v praci odpocivam 🙂 Posledni den v praci 3.8, jeste si vybiram pred materskou vsechnu dovolenou...

A co ty?

janauk
13. črc 2009

Verko, to teda jo, je to banda debilu 😒
Ja jsem byla ted dva tydny v Cechach a tak bych mela byt odpocata, ale nejak nemam energie na rozdavani 😒 docela zavidim holkam v CR co jdou na materskou tak prumerne 2-3 mesice pred porodem. A ted mam v praci take strasne pilno, nakupilo se mi to tady. Ja koncim 04.09. To uz ty budes asi maminka 😉
Ja znam holcinu, kterou pretaceli a stejne to nepomohlo
😒 pak chtela vaginal birth ale nakonec zkoncila na C section jelikoz pak na konci mela zvysenej krevni tlak. Ono si asi nevyberes. Tak drzim palce!!!
Chodis na nejake antenatal classes?

slunicko2
autor
13. črc 2009

Vitam nove prichozi... my se budeme snazilkovat, az se manza vrati domu. Mame na to asi tak 3 az 4 mesice, pak bude zase pryc.

Vero, ja jsem take nevedela, ze je breech! Je to jak pises. Tady v uk vetsinou doporuci section. Nam midwife sama rikala, ze manualni pretaci neni nic moc. A i kdyz ho pretoci, tak je tam velka sance, ze se pretoci zpatky. navic je to dost neprijemne a je tam nejake to riziko!
To je dobre, ze jsi jim rekla, at si nekoho najdou bez tve pomoci!

Jani, vazne ten cas leti. U Edi jsi skoro nemela zadne brisko a ted uz jsi v 30tt! 🙂

K te me Uni. Zitra jim jdu volat. Mluvila jsem dnes s jednou kolegynkou, ktera studuje mental nursing. A ta mi rikala, ze do kurzu s august intake uz maji nejake lidi nabrate. Ja od nich zpatky jeste neslysela. Take mi rikala, ze na nektere prihlasky zapomenou... Dala mi jmeno, na koho se mam obratit. Abych preskocila administrativu!

janauk
13. črc 2009

Slunicko, je to hrozne jak to leti! Ted uz je ze me vorvan 😉
Takze Daz prijede tento patek? Nebo se pletu? 😉
To je silene ze se ti z Uni jeste neozvali! Urcite jim zavolej a poradne je provetrej, aby na tebe nezapomneli.

verap
13. črc 2009

Jani - byla jsem na dvou antenatals, jedna o normalnim porode, druha o painkillers during the birht a o ruznych komplikacich, tedkom jeste jdu 22.6 na breastfeeding a pak uz asi na nic.
A co ty?
Taky bych brala materskou drive, ale pak bych mela min casu s malou doma, tak to pretrpim 🙂

Zuzko - u toho obraceni je riziko natrhnuti placenty, taky to muze malou vystresovat, tak by museli mit nachystane veci na emergency c section. Jo a pry to boli.
Ja se vcera divala na kurzy, co jsou blizko nas, ze bych neco delala na materske, ale nic mne tam nenadchlo.

verap
13. črc 2009

Jeste jsem se chtela zeptat na kojici podprdy, tedkom to cislo, co jsem, mam koupit takhle velkou nebo koupit az po porode (jestli se pak jeste zvetsi, az budu kojit) 🙂

dankamajo
13. črc 2009

Jani, tak to si ma potesila. My sme tu momentalne tri tehotne a vsetky ideme rodit do Southmead. Hovorime si, ze ta nemocnica je ako male mesto, tak snad nam pomozu, aj keby veci nesli tak, ako maju.
No a vsetky tri byvame v Clevedone - ako sa ide po dialnici na Weston-Super-Mare. Inak, viem, ze St Michael's je aj vo Westone, nevedela som, ze je aj v Bristole.
Inak, pozeram, ze termin mas 18.9., jedna z nas ma termin 22.9. - tak je mozne, ze sa tam stretnete. 😵
A dalsia ma termin o 10 dni, takze potom napisem aj jej skusenosti v Southmead. Ona chce rodit do vody, ale vraj tam maju len dva bazeny na rodenie a funguje to na baze - 'first comes, first served' ... Takze je dost pravdepodobne, ze sa do neho ani nedostane.

cutce
13. črc 2009

holky nevite nahodou jak je to ted s materskou?

kaata
13. črc 2009

Ahoj vespolek, hlasim se zpatky z dovolene, prave prozivam sok z navratu do reality. A 😠 le nejhorsi uz mam za sebou. Bylo krasne, moc hezke pocasi, vyborne jidlo, vsude vonely citrony, takova pohoda. Nasi za nama na tyden prijeli, tak jsme meli I obcasne hlidani a vyrazili out I jen sami ve dvou. Taky jsme zazili prijemne prekvapeni, dostali jsme upgrade do 5* hotelu, tak jsme si to uzili se vsim vsudy.

Vero, teda to uteklo, uz to mas za par! Neboj, treba se jeste otoci, I kdyz je fakt, ze po tom 36tt uz to neni moc bezne. Muj maly byl taky breech a mne ani ECV nedoporucili, protoze byl moc mrnavy a otocil by se pry stejne zpatky. Bala jsem se a nakonec ta c-section byla v pohode! Miluska to mela taky tak. Jinak s kojici podprdou pockej az tesne pred porodem nebo I klidne po nem…pockej uvidis jak se ti jeste zmeni velikost!
😀

Zuzko, tak se do toho poradne oprete at se vam zadari nez daz zase odfrci. Ale zase se nenervuj z "deadline"! uzijte si hezky tyden se Simcou a detma! Co budete podnikat?

Milusko, drzim palce s barackem, at vam tam nenajdou zadne mouchy. Kdy byste se pak stehovali? Taky to v Nemecku trva tak dlouho cela ta administrace koupe?

Evi, tak gratulace k tetovani (teda jako ze jsi teta)! No pani, takze jsi mela porod z prvni ruky? Ted uz te nemuze nic prekvapit. Taky moc drzim palce, aby to navnadilo vajecniky.

Helca uz by taky mela byt zpatky tak jsem zvedava jake meli krtiny!

Nam se Nico docela rozpovidal, jsou to teda porad jen samostatna slova, ale je to sranda, vsechno po nas opakuje (at uz v cestine nebo rectine) a kdyz vidi odezvu tak jeste pridava…soumen. Zato nocnikovani se zabrzdilo, nas cestovni nocnicek moc nefunguje, libi se mu jen kdyz ho udelam jako sedatko na zachod, jinak na tom sedi nerad. A vzdycky jen cura, kakani se nam vubec nedari. Ale co, kdyztak si pak v tech trech letech zazadam taky o nejaky ten grant za pomaly vyvoj jak psala Miluska. 😅

Ja bych ted po dovolene potrebovala tak tyden na zrelaxovani a postupny navrat do reality. Misto toho me ceka ve stredu dvoudenni cesta do Hong Kongu. To toho asi moc nenaspim. 😔

saza007
13. črc 2009

ahojte dievcata,

Vera - good luck, dufam, ze sa mala este otoci. Pokial nie, ja by som veru na manualne otacanie nesla ani keby za to platili... 😲 a breech vaginal birth teda tiez nie, viem, ze je mozne tak porodit, ale bala by som sa.

Jani - zelezo dufam zabera, akurat, ze mi po nom byva dost zle, ale na to si vraj zaludok zvykne
🙄

Ja som posledne dni nejaka naladova, dokazu ma vytocit malickosti. Najma ak ma niekto vola 'mummy' 🙄 Vrazdila by som. A tiez to, ze kazdy ma potrebu komentovat, ake velke/male brucho mam, a ako porod nic nie je, ved zeny v chudobnych krajinach idu hned po porode na pracovat na pole... 😠 🙄
Moj muz sa len smeje a caka, kedy dam niekomu punchu do nosa... 😀

Maminky - ako je to s biligvalnostou vasich deti? Rozpravate sa snimi vylucne po cesky/slovensky alebo aj po anglicky?

janauk
13. črc 2009

Ahoj Kaato, vitej zpet z dovolene. Uplne te chapu, ja jsem zpet tri dny a jako by zadna dovolena ani nebyla, uz plne vystresovana 😒 Jen ja byla v Cechach a tam nam prselo, tak snad jsi mela hezky.
Verko, my jdeme na prvni antenatals ve stredu, tak jsem na to zvedava, ale myslim ze jich je celkem 6? Jinak mi doporoculi abych na kojici podprsenku prisla nejdriv 2 tydny pred porodem, tak to mas jeste cas. A ja take slysela ze to pretaceni boli 😒 Takze do toho nepujdes? Pochopila jsem to ze to nechas na male a kdyztak cisar?
Ja bych nejradsi sla na materskou uz ted a pak si mela jeste rok s prckem, ale to bohuzel nejde 😢
Danko, me v Southmead ted rodili dve kamaradky a byli moc spokojene. Tak snad my budeme take 😉 Jak jsi tady dlouho?

janauk
13. črc 2009

Ahoj Sazo,
tak to jsme na tom stejne! Kazdej na muj vkus vse moc komentuje!!!!GRRRRRRRRRRRRR ja ale mam fakt ted nejak strasne malo trpelivosti a tak doufam, ze nekomu brzo neublizime 😉

forensica
13. črc 2009

Ahojky, tak jsme zpet. Absolutne nemam cas vas docitat tak snad me osvetlite pokud se udalo neco zasadniho 🙂
Mely jsme se krasne a musim priznat ze se mi ani domu nechtelo. To vite bylo o nas postarano ze 😵 Mala zlata na cestovani, no a vubec je to neustale usmivajici slunicko.
Zub mame furt jen jeden, sedi ale jinak k pretaceni na bricho a tak uz se zase nema. No ale jinak pohoda.Nic, mazu neco delat, mala si nejak zredukovala spani na 3x pul hodky za den a tak toho stiham minimum (vcetne studia bohuzel).Paa

janauk
14. črc 2009

Ahoj Verko, vitej zpet!!

forensica
14. črc 2009

Jani, dik. Musim priznat ze 2 tydny bez netu bylo docela prijemne, clovek najednou mel spoustu casu 😀 Ja jsem Verca (jako Veronika) , to se podle toho tezo pozna jak tam nejsou hacky 😉 Nic jdu jeste douklizet dum, manzel nejak nemel cas ze 😀 Uz vim kdy mam zkousky, tak zacinam pomalu plasit (koncem srpna). Koukam ze zacalo prset, no aspon nemusim zalivat 🙂