Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

editahlb
23. čer 2010

Cau holky, vcera mi nebylo moc dobre a tak krasne svitilo slunicko ze jsem sla za skolu, nebo jak se to rika, kdyz nejdete do prace.. 😉 😎

Zuzko jee ja mak miluju! Kdybys ses tam do toho obchodu dostala neprivezla bys mi ho taky? Jinak prosim te napis si tento post code CF83 1LY, je to na tu hospodu co mame naproti, ten postcode ktery je k nam by te navigaci dovezl zbytecne daleko a oklikou. 😉 🙂 Obchod mame autem 5 minut, takze nic nevoz, zajdeme nakoupit spolu, privez jenom recetpy 🙂 Doufam, ze s tou anginou to nebude tak vazne, i kdyz to je nesmysl, co? Angina se musi prelecit ATB pokud si to dobre pamatuju, tak snad vas to brzo prejde a vy se budete citit fit! Hele a co mam navarit pro Seanka kdyz nic moc neji? Jop a kempovat jsme byli v Saundersfoot - nadhera!

Vitam nove holky!

@cutce ja si te taky pamatuju z beremka, myslim ze jsme si i parkrat vymenili IP

Simco dobry komentar od O 😀 , pekne me to rozesmalo, tak vam taky posilam pozdravy a at se berzo uzdravite.

Verco pije mala z flasky? Me e od te doby co jsem prestala kojit pije mliko pred usnutim z flasky, tak jsem do letadla vzala trochu mlicka a bylo 😉 Krasne si Cechy uzijte! Pocasi nam posli uz predem, i kdyz ted si neni na co stezovat, co? My tady mame naaadherne.

Jani E je fakt otuzila, vcera se koupala zase, bohuzel tam s ni vzdycky musim i ja 😀

Evi to je na houby s tema kontrakcema, no snad nebudes museet zustat v nemocnici az do konce tehu!!!! Proto zkousi ty tablety misto kapacek?

Omlouvam se jestli jsem na neco zapomnela, mejte se hezky x x

editahlb
23. čer 2010

@cutce tady se normalne chodi na scan az ve 12tt, takze to mas fakt brzo

@catkaz kapra jsem slysela mivaji pry v tescu 😉

cutce
23. čer 2010

@catkaz tak to jsem teda rada, ze jdu takhle brzo, protoze fakt se bojim, aby vsechno bylo v poradku

🙂

forensica
23. čer 2010

@adavrtule - nene my se potkali tady 😉

@cutce - vitej ja jsem Veronika , jsem z east London ale divame se po nejake lokalite v Kentu mozna na stehovani tak vitam typy na pekna mista pro rodinu s dobrym dojezdem za praci do Londyna 😉..to je fajn ze jdes tak brzo a jdes pak na ten 12week NT scan taky?

@verde198 - teda Evi, snad to povoli a budes moci s tema praskama domu..se setkanim si hlavu nedelej, uvidime se kdyz tak jindy, zadne strachy 😎

@slunicko2 - hmm to je fakt dobra cena, ale nejsou 3 hodky az moc? A to je na jezdeni ci i na starani jako cisteni atd.?

@editahlb - ja od toho co jsem prestala kojit mliko K nedavam..jen pri jidle v hrnecku..no ja jen nevim jak na me usne jak na me bude sedolezet..ale vyrizena by byt mela tak snad odpadne bez revu 😅 Mam nachystane nalepky a nejake knizky tak doufam ze ji nejak ukecam.

K je totalne zasoplena, chudak. V noci se ale ve 4.40 s veselou probudila a chtela si hrat. 😅 To neproslo a po te co jsem ji hodinu ignorovala predstiranym spankem na zemi, vytuhla. Dnes jdu na veceri s kamoskou, tak se tesim. 🙂

cutce
23. čer 2010

@forensica ahojky, ja jsem Monika. Mi bydlime nedaleko mesta Sevenoaks, to by bylo nejidealnejsi misto, vlaky jezdi na London Bridge a Charing Cross. Na London Bridge jsi za 40 minut a je to i hezke mesto 😉

slunicko2
autor
23. čer 2010

@verde198 koukej vydrzet kde jsi 🙂 Kam by jsi s kontrakcema chodila 😉 Drzime moc palecky, at se mimco umoudri a muzes brzy domu! A co jidlo? haha

@catkaz kapra tu sezenes celkem v pohode. Aspon tady ve Skotsku ho maji vsude. A myslim, ze Verca ho kupovala nekde v Londyne na vanoce taky.
v jezerech se tu da normalne koupat. Ja mam teda rada jenom vodu, kde vidim kolem sebe 🙂 I kdyz tady je voda take cista v lochu a ve dvou rybnicich okolo. Az zasnu. Ale treba ten loch lomond je az 300m hluboky. Takze ja bych tam nevlezla ani za boha 😀
u nas ted bylo lepsi pocasi nez u vas. A prvni rok, co jsem tu byla, tak tu bylo leto stokrat lepsi nez dole ve Walesu 🙂 Ale je fakt, ze tu prsi opravdu vice. Hlavne tady mezi horama se to porad meni. A to je nuda :(

@cutce a nemas jen schuzku s midwife? Nebo jsi v rizikove skupine? Protoze NHS vetsinou dela scan jen ve 12tt a pak ve 20tt. nekde uz delaji jen ten ve 20tt! haha midwife prave prijde okolo toho 8tt aby s tebou sepsala vsechno potrebne a zalozila ti pregnancy notes, tim jim pribudes do systemu. Coz vetsinou tak nejak vyjde na to, aby ses jim v nem objevila tesne pres scanem ve 12tt 🙂
Ale je super, jestli ti udelaji scan i drive. Ja jsem ho mela v 6tt, ale protoze jsem krvacela. pak jsem ho mela kazdych 14dni az do poloviny tehu. A pak jeste asi 4x. Ale protoze se jim zdal moc velky 🙂

Sean uz chrupka. Jazyk ma fakt bily a z pusy mu smrdi. Takze zitra oprvadu supajdime k lekari.

slunicko2
autor
23. čer 2010

teda holky, ja nez odpovim, tak uz je tu zase more prispevku 🙂

Edo, diky za novy postcode! Snad dorazime v poradku 🙂 Recepty s sebou vezmu. Je to za chvilicku hotove 🙂
Pro Seana vazne nevar. S tim zadne pokroky krome hrasku a chips (nekdy) nejsou. Dnes se zase pri jidle dusil. Ale to bude asi tou anginou. Ja s sebou ty jeho jogurty a nejake dalsi veci privezu. On je ted na cerearilich, rozinkach, bananech, jogurtech, ham sandwiches, crackers a tak. Uz me to neba.
Hlavne, at jsme v poradku.

Verco, vy se chcete stehovat do Kentu? To bys pak mohla mit i slipek vice, vid? ;)
Tri hodky jsou urcite hodne. Ja k tomu zatim nemam zadne informace. Oni maji jen list aktivit na webu a ceny. Neni k tomu zadny popis. Snad to bude i s nejakym staranim se. Jen doufam, ze to nemaji nejak limitovane min. poctem lidi. To bych byla nahrana!

miluska.woolley
23. čer 2010

Evi prejeme at ti to rychle utika a muzete brzo domu. ALe hlavne at jste v poradku!!!

Teda Edito, takhle hazet Acka 😀

HOlky mam tu mamku, tak nemam moc cas, mejte se krasne 🙂 .

janauk
23. čer 2010

@cutce Moniko, to je fakt brzo na prvni scan, teda jako myslim na anglicke pomery. tak preju at je vse v poradklu. My bydlime kousek od Bristolu. Jo ja si na tebe ted vzpominam, meli jste svatbu na Hluboke 😉
@verde198 Evi, to je na nic s tema kontrakcema. No ja vim, v nemocnici to musi byt pruda, ale zase jsi v dobrych rukach. V jake jsi nemocnici? Muze za tebou Pietro kdykoli nebo jen v navstevnich hodinach?
@slunicko2 Zuzko, ja ti teda ty jezera a rybniky take zavidim. Ja ve Skotsku byla jen jednou a to v Edinburgu. Bylo tam nadherne, ale z prirody jsem nevidela nic. Ja vodu miluju, nejradsi bych bydlela u more! Napisu ti na nas kontakt do IP.
@editahlb Edit, jen hazej acka,pracujes az moc, urcite si prcek rad odpocinul a Eira si uzivala maminky. Hm to si pekne protireci, to sis asi moc neodpocinula 😉 Mas Osiana doma? Jak je jeho mamince? Promin ale ja si nikdy nemuzu vzpomenout na jeji jmeno a kdyby tak bych to urcite blbe napsala. Pozdravuj je ode me!
@forensica Verco, uzij si veceri. Kam jdete? At je male brzo lip!
@miluska.woolley Uzivj maminky a odpocivej. Jeee buchty! Naaaaammmmkkkaaa.

slunicko2
autor
23. čer 2010

Holky, kdo videl Janci Merminy novinku na FB? 🙂 At to tu neoznamuju ja 😀

@janauk priroda je tu opravdu nadherna. Vlastne az ted se mam cas tak nejak kochat. Kdyz uz Sean vsude dojde sam a vydrzi chodit i vice jak pul hodiny 🙂 Vsak za nama nekdy vyrazte!

@miluska.woolley moc si mamku uzij! Dej si nohy nahoru, muze to byt naposledy 🙂

Edo, uplne jsem zapomela. Ja nemam tuseni, kde ten velkoobchod je. Pry nekde v Glasgow. Ale dopidim se a kdyz budu mit cas, tak tam zajedu a koupim.
Vim, ze jsem ti jeste na neco chtela odpovedet, ale nemuzu si vubec vzpomenout. Tak se omlouvam!

cutce
24. čer 2010

@janauk jj, meli jsme svatbu na Hluboke, ty mas teda pamatovaka 😀

ja jdu na scan a to proto, ze jsem otehotnela prez IUI 😉

forensica
24. čer 2010

@slunicko2 - no Zuzi my pomalu prozkoumavame lokality. Mame to tu opravdu malinkate na dalsi miminko, i kdyz myslim ze tak jeste do roku by jsme se tu nejak vesli. Ale jak rikas, vic slipek je opravdu velka motivace 😀 Jo skotsko je nadherne, ja tam byla skoro pul roku, ale z toho myslim 4 mesice prselo. Si pamatuju jednou myslim 3 tydny neprestalo vubec prset a my pod stanama pekne vlhli 🙄 Ja na Janu kontakt na FB myslim nemam 😅

@miluska.woolley - Milusko maminku ti myslim zavidme vsechny 😉 Hele hled porodit do nedele, ja jsem zvedava 😅

@janauk - byly jsme v Ping Pong (takovy mix chinese a japanese) a docela jsem se naprala 😝 ..dnes jdu se Simcou na tu jeni secret party na transvestity tak to taky bude asi mazec 😀

@cutce - Monco jo tak, special case 😉 Co chteji kontrolovat kdyz to bylo IUI? Jako ze je tam vetsi riziko mimodelozniho nebo tak neco?

cutce
24. čer 2010

@forensica : potvrdit, ze je vse v poradku 😉

janauk
24. čer 2010

Holky chtela jsem se zeptat jak cestujete s vetsima detma v letadle? ja doted mela Alfiho vzdy v nositku, ale ted je uz pekne tezkej a take ho to tam moc nebavi. Vozite si s sebou golfky? Jak to funguje? Nechaji Vam je vzit az k letadlu? Potrebujete je pak nejak specialne zabalit? Musi se za to neco extra platit?
@forensica Je ja japonskou kuchyni miluju. Nam nam. Ale ty to mas ted dost limitovane ne? (zadne syrove ryby apod?) vecer si to mecheche uzijte!
@cutce ja si tu Hlubokou pamatuju jelikoz jsem z jihu Cech 😉

cutce
24. čer 2010

@janauk odkud jsi? Holky jak je to s litanim?

forensica
24. čer 2010

Jani, akorat ty syrove ryby by se nemely ale rika se ze kdyz je clovek v dobre japonske restauraci tak nic nehrozi. Ja bych to neriskla ale pry to neni takovy problem. Kocarek (pokud je poskladatelny) si vezmes az k letadlu a tam pod schodama ti ho vezmou a pak ti ho po pristani zase daji. Ale uz se mi stalo ze mi ho dali az na pase s kufrem a tak to bylo docela tahani s taskou a ditetem prez cele letiste. Zalezi kde a jak se leti. Ja si teda i nositko pro jistotu beru jelikoz K moc neujde.

Moniko, litani v pohode, jen se nedoporucuji prez atlanticke lety kvuli zvysenemu rengenovemu zareni ktere je bliz k polu. Po evrope bez problemu 😉

cutce
24. čer 2010

a je to nejakym zpusobem omezeny, v jakem stadiu tehotenstvi se muze? Mi bychom chteli na posledni spolecnou dovolenou na Korfu a pak jeste naposledy domu nekdy v listopadu 😅

editahlb
24. čer 2010

Ah oj holky,
Milusko drz se!!!! Uz se moc tesim na nove miminko
🙂 😵

Zuzi nenapinej a napis nam co se Jane narodilo? Jinak toho fakt moc nevoz, mame obchod nedaleko tak se vzdycky muze dojet dokoupit co nam bude chybet. Jeste nemam vymysleny zadny ten vylet, jak jsem slibila, ale ja na neco vcas prijdu – slibuju! 🙂 Doufam, ze jste u doktora dopadli dobre a ze to neni angina, pak napis.

Verco s tim ignorovanim casneho vstavani to znam, u nas to docela funguje! Tu cinskou a japonskou kuchyni taky zavidim!
Nas ted trapi zoubky, vsechny spicaky se rozhodly vylezt najednou a tak ma chudacek pusinku nateklou a trochu teplotu (nebo ze by to bylo z toho plavani ve studene vode?)

Jani kocarek / golfky si muzes vzit az k letadlu a tesne pred nastupem je odevzdas technikovi (stejne nastupjes jako prvni protoze mas dite, takze je cas to pekne slozit a odevzdat). Snad ti to jde skladat lehce. Akorat bristol airport je ted nejaky renomovany s neuveritelne dlouhymi koridory jako pristupy k letadlu plus asi dvoje schodiste a ne eskalatory, takze pokud jsi sama tak musis pockat az ti nekdo pomuze s kocarem. Je to fakt stupidni. Osian pomahal dvema maminam co letely samy.
😒

Moniko myslis letani v tehu?

editahlb
24. čer 2010

Jeste pisu ze jsem denska odevzdala resignation letter takze je to tutovka ze se stehujeme a ja ja jsem z toho neuveritelne happy!! 😵 🙂 (Bohuzel mi tim neubylo prace, takze radsi mazu neco delat)

saza007
24. čer 2010

@janauk jani, skusenost este nemam, lebo nas to len caka, ale vacsinou mozes s kocikom az k lietadlu a potom ti ho po pristati aj hned vyberu. Ja som kupila maclaren golfac, ktory sa da rychlo zlozit aj rozlozit jednou rukou.
@cutce monika lietanie je v pohode, pokial nemam rizikove tehu. Ja som na zaciatku tehu absolvovala 24 hodinovy let a bolo to v pohode.

@forensica verca, teda, teraz mam strasnu chut na Japanese. dufam, ze si si uzila night out. co je to za secret party 😅 😀???

Ja by som dnes mala ist na baby head wetting, akurat, ze si nemam co obliect. Je to v nejakom posh bare a vsetky slusne veci co som nosila pred tehu na mne teraz visia. Snad skocim poobede s J. do centra a podari sa mi nieco kupit 🙄

janauk
24. čer 2010

@editahlb Edit, tak at Eire ty zoubky brzo vylezou a prestanou ji trapit. My jsme porad jeste bezzubi!
@cutce Moniko, ja jsem z Pisku. Jinak kazda spolecnost ma trosku jina pravidla pro tehotne. Vetsinou muzes litat tak do 25-27 tydne uplne bez omezeni a pak potrebujes dopis od midwife. ten problem ale nastava kdyz jedes na dyl, protoze treba Easy jet te pusti jen s dopisem ktery je datovany nejdele 5 dni pred letem, takze kdyz jsi nekde dva tydny potrebujes novy dopis! S kym litate vy?
Easy jet:
Expectant mothers can be accepted for travel up to 27 weeks (inclusive) without a medical certificate. When travelling between 28 - 35 (inclusive) weeks a medical certificate issued by a doctor or midwife confirming the number of weeks of pregnancy and confirming that the passenger is fit to fly is required. Pregnant passengers cannot be accepted for travel on or after week 36, and therefore all return flights must be completed no later than week 35.
Verco, Milusko dekuju za info ohledne golfek.

janauk
24. čer 2010

@saza007 Sazi, to jsi tolik zhubla ze na tobe vsechno visi? Jak to delas? Potrebuju nejaky tipy, protoze ja se zase do niceho nemuzu dostat ☹
@editahlb Edit, gratuluju k rezignaci i kdyz z toho moc velkou radost nemam ☹

cutce
24. čer 2010

@janauk no mi litame s easyjetem a pak ryanairem. No tak bych letela v tom 27, chtela jsem ve 30 tt, ale uvidim, jak to vubec bude. Dekuju

janauk
24. čer 2010

Moniko,take zalezi na tom jak moc to na tobe bude videt a jestli samozrejme budes mit problemy apod. Ja jsem mela docela maly brisko az do 30 tydne a v lete jsem jela jeste domu i bez toho dopisu, tam jsem letela asi ve 27 tydnu a pak zpet skoro ve 30 tydnu. Ptali se mi v kolikatym sem a ja rekla ze ve 27 tydnu. To po tobe zadny potvrzeni nechteji. 😕

cutce
24. čer 2010

janauk: tak to je mazany 🙂

a budete se vracet do prace?

slunicko2
autor
24. čer 2010

Edo, snad se na me Jana nebude zlobit. Maji chlapecka Tomyho. Pry se malem narodil jak to bylo rychle.
Jak je od vas daleko Margam Park? Tam je krasne a deti muzou litat, je tam vlacek, pohadkova vesnicka, pidi farma. Ale nam je to jedno, my vas proste radi uvidime 🙂 Vezmu s sebou i picnic basket.
Ufff, zoubkovani! Snad se Eire brzy prorezou a budete mit na chvilku klid!

@cutce, byla jsi soukrome nebo pres NHS? Ja jsem byla soukrome a ta klinika take chtela scan. NHS teda take.

Jani, tak snad vas take uvidime! Krematorium se bude dobre pamatovat 😀 My ho tu take mame po ceste! hahaha

Verco, ja si pamatuji, ze jsi kdysi psala, ze ta oblast kde bydlite nic moc. Kent ma byt ale krasny. Tak drzime palce, at se prestehujete do nejakeho uzasneho baracku s mistem pro slipky 🙂)))

Milusko, moc drzime palce at je to take do te nedele! 🙂

Edo, a gratulace k vypovedi! Dycha se ti ted lepe? 😀

Jinak moje zkusenosti s litanim jsou jine. Kocarek bud pred schody nebo u posledni prepazky u odbaveni. Vzdycky jsem si ho vyzvedla az na pasu s kufry! A je treba fakt, ze i letiste v Cardiffu je dlouhe. Za prepravu kocarku nikdy neplatis. hlavne golfky hned omrknout. My je mame rozbite z Mallorky. A kdyz jsem videla, jak s nima zachazeji, tak jsem mela dost. Segre byl take rozbity kocarek, kdyz tu byla naposledy u nas.

cutce
24. čer 2010

@slunicko2 byli jsme prez NHS, nic jsme neplatili, byl to nas prvni pokus 🙂

cutce
24. čer 2010

holky vracite se do prace? Nebo vratili jste se do prace?

saza007
24. čer 2010

@janauk jani, ja ani neviem, ako k tomu doslo, vsimla som si, az ked mi zacali padat nohavice niekde ku kolenam 😅 Ale nie je to idealne, nakolko muffin top mam stale 😅 🙄 Takze ziadna slava.

@cutce ja som z prace odisla dlho pred porodom, takze sa v podstate nemam kam vratit, ale ani o tom neuvazujem, minimalne do konca roka budem doma, potom mozno part time.

verde198
24. čer 2010

Ahojte,

Zuzko, no s kontrakcema bych nesla nikam , to je jesny 😝 😉 Ale snad to prejde. Dneska me zase odpojili od infuze, tak uvidime co to udela. Snad to bude dobry.
Strava se celkem da, nejhorsi jsou asi obedy, ktery jsou jak ve skolni jidelne 😒 Ale jinak k snidani jsou cerealni rohliky, vecere kdyz je studena tak tak ujde. A zbytek me zasobuje Pietro 😉

Edito, ano kdybych mohla brat jen prasky ci magnezko z prasku a kontrakce ustaly tak muzu domu. S infuzi to jde tezko 😅 Gratuluji k vypovedi! Pamatuji si tu svoji, kdyz jsme opousteli jukej 🙂

Jani, jsem u Apolinare, kde maji super vybaveni pro nedonosene deti, kdyby bylo treba, takze z tohoto ohledu to je dobry. Navstevni hodiny jsou 13 - 19h, takze Pietro tu je skoro cele odpoledne se mnou 😵

Moniko, gratulace k tehu, at je vse jak ma!

tak se zatim mejte a Milusko drz se!