Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

ilci
1. dub 2010

jajdi, v 16tt jsem na triplech nebyla 😉

lestep
1. dub 2010

jaja- krev mě brala dnes na na ultrazvuk jdu za týden. takže to bdue třeba ono., protože ta dr. říkala, no ještě ten test musíme udělat a pak se zamyslela se sestrou a řekla, no až za týden. 🙂

jajdaelda
autor
1. dub 2010

ilci...a tripply a screening je to samé?Nějak v tom mám už zmatek 😀

ilci
2. dub 2010

jajdi, ve 12tt je NT screening a v 16tt jsou tripple testy
někdo dělá oboje, ale NT screening je mnohem přesnější, takže tripply jsou pak zbytečné

tanuki
2. dub 2010

Beti, ochudíš jí o 100% věnování se, ale sourozenci budou ve výsledku velký přínos a né ochuzení! Do života je to bezva 😉

Lestep, manža bude taky urolog 🙂
No, to budeme mít teda hodně očkování- my ještěnemáme první priorix.. Bezva, že Prevenar zlevnil.

Ještě mi nepřišly peníze od OZP(kredit na mimi), doufám, že tam ty moje papíry, paragony v pohodě dorazily ☹

spetra
2. dub 2010

lestep: pořádně ani nevím.. jen že mám nějaký nedostatek... počítám, že se víc dozvím na endokrinologii...

spetra
2. dub 2010

holky čím čistítě kočáry, halvně boudičku zevnitř?

jajdaelda
autor
2. dub 2010

spetra..tak s tím mám taky problém...celý kočárek jde vyprat, jen bouda nejde sundat 😒 a máme tam mapy....

tak jsem volala na výsledky Kubčovi moči a bohužel tam má stále nějaké dvě bakterie,takže dostal antibiotika ☹ což jsem tak nějak vzala, ale co je děs, že nesmí nic kyselého - žádné ovoce mimo banánů, žádné ovocné jogurty, jen banánové nebo bílé, tvaroh, čaj jen černý, zelený, žádné ovocné přesnídávky...takže jsme fakt dost limitovaný, hlavně co se týká svačin a tak to bude mít až do vybrání atb,což je nějakých 14 dní 😒 ...no ale co, už jsme vydrželi horší,že..

tak přeji všem krásné Velikonoce!!!!

jajdaelda
autor
2. dub 2010

jo a na prevenar až ve 2 letech, v roce a půl jen poslední hexa....

ilci...tak jsem si uvědomila, že jsem ve 12tt taky s Kubou byla na screeningu a nic neplatila...no holt,časy se mění 😅

ilci
3. dub 2010

přeju všem veselé Velikonoce 🙂

jajdi, tak ať je Kubík brzo fit

já jsem boudičku čistila houbičkou, teď ale máme další kočár, bouda je tmavě hnědá a nic není vidět 😀

podnikáte něco o prodlouženém víkendu?
my jsme chtěli původně někam na pár dní, ale počasí hlásili nic moc, včera bylo teda echt hnusně, teď po obědě se konečně vyčasuje
tak vyrazíme někam aspoň zítra a v pondělí k našim
akorát jsem zvědavá, jaký cíl MM vymyslí, protože ZOO a podobné atrakce bude jako každý rok praskat ve švech

jajdaelda
autor
5. dub 2010

ahoj holky, příjemné velikonoční pondělí všem, doufám,že jste byly vyšupané,abyste neuschly 😀
ilci,děkujeme za přání,snad to bude dobrý, by mě ale zajímalo,kde to chytl 😠
jinak my byli včera u tchýně...no nepřekvapila - oběd nic moc - polívka vývar jen s knedlíčkama (kt. jsou mimochodem samá strouhanka,takže já je nejím) a mrkví,žádný nudle,těstoviny,prostě nic ,takže se malej ucpal knedlíčkama a druhé byl kuřecí závitek (můj druhý tip po kachně 😀 ), který byl dost opepřený a horní strana suchá,jak se to peklo,takže jsem snědla vnitřek a zbytek manža.... no,ale co,darovanýmu koni na zuby nekoukej, hlavně,že jinak to celkem dopadlo v normálu...
no a jak jsem předpokládala, o těhu ani zmíňka ,což mě tedy vůbec nepřekvapilo a už to neřeším...

tak u našeho kočárku to moc houbičkou nejde,neb střecha je látková....

spetra
5. dub 2010

ahoj já asi uschnu... 😀
já si to houbičkou taky nedovedu představit, no ale vzhledem že jsem měli s ilči stejný kočárek tak asi jo... 😨

spetra
5. dub 2010

ílci: copak jste přídili "nový" kočárek?

ilci
5. dub 2010

spetro, tož bolder už byl těsný 😀
teď máme staršího jané nomad

tož my byli u našich, jídlo dobré, ale večeře na můj vkus moc mastná - čína, takže se prolívám pivem, páč je mi těžko 😝

spetra
5. dub 2010

vypadla mi předložka za... 😉 důvod mi byl jasný...

betina
5. dub 2010

ahoj holky!

Jajdi, krásný popis stolování 😀 ty já mám zase u našich babiček pocit, že v nás chtějí vyvoůat žlučníkový záchvat...prostě kačena, řízky s bramborovým salátem, jenže my už nějak s MM odvykli a jak je mi furt blbě, tak tyhle jídla vůbec nedávám...takže dneska jen hekám a zapřísáhla jsem se, že už tyhle sr....do huby nevezmu.
Golfáč taky musím čistit houbičkou, protože nemá pratelný a odnímatelný povrch.

lestep
6. dub 2010

eti- tak já zase řízky a bramborový salát miluju a chlebíčky taky. Holt jsem prasátko. I v mém stavu mě tyto věcio nevadí. někdy je mě těžko, ale dá se to zvládnout. Kačenu naštěstí neděláme. 😲

Tak jak jste všichni trávily velikonoční svátky? teda krom jídla, jak píšete?
Počasí včera moc nevyšlo. Měla jsem zimní bundu a čepici- 😲

lestep
6. dub 2010

ale jinak to bylo pěkný. udělaly jsme nějaký fotečky, byly jsme všichni spolu a to je důleitý. nějaké návštěvy jsme udělaly. prostě pohoda.

spetra
6. dub 2010

tak manžel byl včera v práci... ale neboť to bylo po období bez práce, tak to vlastně byla dobrá zpráva... my měli běžný den, jen jsem nechala T. polepit vajíčka, hrozně ho to bavilo... nevypadalo to nic moc, obráziky rozthané a tak, ale svůj účel zabavit dítě to splnilo... 😉 stejně z nich má dnes manžel pomazánku k svačině... 😀

jajdaelda
autor
6. dub 2010

spetra...tak manža má práci? to je super!!! Moc přeju,ať ho to alespoň trochu baví - zase jezdí?

spetra
6. dub 2010

zase se rozjela ta firma, co v ní dělal, tak snad to už tak zůstane...

jajdaelda
autor
6. dub 2010

tak to je super, že ho vzali zpátky....moc držím pěsti, ať už zůstanou rozjetí 😉

holky, držte mi zítra pěsti, jdeme na screening a začínám chytat lehkého nerva....doufám,že vše bude oki 🙂

spetra
6. dub 2010

jajda: bude všechno v pořádku!!!!! držíme palečky....

lestep
6. dub 2010

spetra- tak to jspoudobrý zprávy. Ať se tam manželovi moc líbí. 🙂

jaja- moc držíme palečky. jak se jinak cítíš? zítra jdu na ultrazvuk. Pak písni, co ti všechno dělaly. Já mám asi jn ten ultrazvuk. O žádném jiném screaningu nebyla u dr. řeč.

jajdaelda
autor
6. dub 2010

holky díky 😉
lesti...až na tu únavu jsem úplně v pohodě ...ťuk, ťuk...přes den se mi moc spát nechce,ale navečer kolem 18.hodiny bych padla...
zítra začínám II. trimestr 😎 😎 to je paráda,jak to letí..
a co Ty Leni,jak Ti je?
A co Beti? Doufám,že nevolnosti pomalu ustávají 😉

tanuki
6. dub 2010

spetra gratulace k práci a jajdi ty si koukej užít screening 😉 je to krása.. takový malý člobrda tam je 🙂

Hlásím, že největší kojná naší diskuze už taky končí- začala jsme brát antibiotika..tak ať to malá nedostává. Vůbec se mi nechce učit, možná se ještě odhlásím, nebo to prostě půjdu zkusit, z porodniství toho znám fakt hodně..i když vlastní porodní mechanismus, jak se to tam v té naší malé pánvi točí, to je hrozné na pochopení, natož naučení 😀 a kdyby to aspoň byl jeden mechanismus..ale pak je ještě konec pánevní, polohy jinak než záhlavím 😝 😝 😝 No a ty dvojčata, ty mají taky x poloh vzájemně 😉

spetra
6. dub 2010

tanuki to zvládneš... 😉
tak mě začíná III. trimestr... a už teď ho mám plné zuby... nemůžu usnout... měla jsem to i v prnvím těhotenství... usínala jsem po několika hodinách... třeba ve 4 hodiny.... pak jsem ale mohla spát do kdy chtěla (obvykle do 10), ale itak to bylo nepříjemné... teď už týden nemůžu zabrat... a ráno v 6 stávat... ☹ já nechci tahkhle nespat ještě 3 měsíce!!!

radus78
7. dub 2010

Ahoj holky, Tanu a copak ti je že máš ATB? Doufám, že nic vážného...

Jajdi, všechno bude ok, takže klííííííííd 😉

My teď měli nějakou střevní chřipajznu. Mě bylo jen špatně, ale Anička zvracela a to jsem do teď u ní neznala. Naštěstí už je všechno ok 🙂

jajdaelda
autor
7. dub 2010

tanu...zvládneš to! Alespoň to zkus, víš,jak Ti dopadla minulá zkouška 😉

já mám cca za 3 týdny odevzdat bakalářku...nejsem ani v půlce, s vedoucím práce jsem se ještě ani neviděla 😒 😒 ale pravda je, že to nějak nehrotím..buď to vyjde nebo ne...
tak já bych měla mít nejkrásnější těhu období - II.trim.-jen ho strávím bakalářkou, a pak učením na státnice - pokud mě k nim pustí 😀 , takže si zase těhu moc neužiju a nastoupí III.trim a to vím,že budu skučet,protože už teď mě dost často bolí kyčle....spím zaítm dobře.....budu muset začít chodit na nějaké cvičení,protože jsem dost rozteklá 😖

jajdaelda
autor
7. dub 2010

Tanu....tak kojit rok a půl je super! 😉 Jste dobrý,že jste to tak dlouho vydrželi.....a cože ta atb? Držím pěsti,ať je vše ok

radu...ono to pořád řádí,tak hlavně,že už jste dobrý...jako vidět zvracet prcka je hroznej pohled, zvlášť když nemůžeš pomoc ☹