Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

spetra
13. dub 2010

lestep: nic co neni i bežným těhotenstkým příznakem... určtiě si nech udělat odběry teď v těhotenství!
jajda: snad se ti tentokrát problémy se svěděním vyhnou...

jajdaelda
autor
13. dub 2010

lesti...to by Tě měla dr.automaticky poslat na endokr.,když jsi měla sníženou funkci, protože těhotenstvím štítná žláza dost "trpí"
spetra..díky, to taky doufám...koukám,že se blížíš k 30tt 😎 ...no a za chvíli máte Jiříka u sebe..

jakpak jde tanu učení? 😉

lestep
13. dub 2010

spetra- jo, jo odběry si nechám udělat. v těhu jsem je měla dobrý, tak snad i teď.

spetra
13. dub 2010

jajda: týden 30 už zní drsně, ale na druhou stranu jsou to ještě skoro 3 měsíce... 😉

jajdaelda
autor
13. dub 2010

no to zní hodně drsně...taky Ti přijde,že jsi byla poprvé těhu nedávno? Mě tedy ano...i když jsme si toho s Kubčou užili a zažili dost,tak mi to přijde jak nedávno,co jsem zjistila,že jsem poprvé těhu...
ale líbí se mi,jak už neřešíme, to co při prvním 😀 jsem zrovna minulý týden pročítala naši starou diskuzi a musela se občas pousmát 😉

oskarka
13. dub 2010

Ahoj holky,
všechny Vás zdravím a jdu za Vámi na základě pozvání od jajdaeldy🙂. Třeba si mne ještě pamatujete???....

Koukám, že spetra bude za chvíli dvojnásobnou maminkou, tééééda, to je rychlost🙂.
My také čekáme druhé dítko - na začátku října na nás vykoukne a necháme si opět jako překvapení co to bude.

Trošku si přečtu o čem jste v poslední době debatily, abych byla v obraze.

jajdaelda
autor
13. dub 2010

Ahoj Alčo 😀
s dočítáním moc problém mít nebudeš, neb tady moc toho nenakecáme, podle toho jak natom jsme časově 😉 ...a jak jsem Ti psala o těhulkách,tak jsme tady 4 😉 s Tebou 5,takže už v přesile 😀 a tanu se přidá v květnu 😉 a Ilci s Radu v říjnu 😀

oskarka
13. dub 2010

Holky, všem gratuluji a přeji hezká těhotenství.
Beti, téééda, koukám - Ty čekáš dvojčátka. No, to je úžasný.

Všem dětičkám, kterým bylo už 1,5 roku dodatečně vše nejlepší.

betina
13. dub 2010

ahoj holky,

tak já se hlásím dneska, že jsem úplně KO a mimo a nasr..a vůbec. ráno jsem byla na odběrech, rychle jsem vstala, MM měl hlídat malou, ona se ale vzbudila, řev jak blázen a musela jet se mnou, tak jsme jeli na odběry všichni jak pitomci 😀 celý den tu chčije......po obědě jsem zase chytla ty svoje průjmy a než jsem jaksi vylezla ze záchoda, Verča snědla kousínek mýdla, řev jak prase. pak jsme museli se psem, takže pláštěnku atd...Veruš se vyválela v kaluži. pak jsme šly ke kamošce tady, co má 2letýho kubíka a roční Sofinku, holky, Verča tu malou měla pořád tenenci řezat a něčím mlátit. já jsem z toho úplně špatná, takovkou hnusnou ji neznám!!!! zlá je, jestli bude taková i na prcky, tak potěš. samozřejmě jsem ji seřezala, jenže...nepomáhá nic, domluva, na zadek, nic....potřebovala bych aspon na chvilku vypadnout, od MM, od malé, je to třeba hnusný, ale dneska jsem fakt tak na infarkt.

Oskarko, vítám tě zpět, příště budu optimičtější.

s tou štítnou žlázou to teda nezávidím, aspon aby to kontroly podchytily a po skončení těhu a kojení se to dalo do pořádku.

spetra
13. dub 2010

jajda: jj, hrozně to utíká hlavně tohle těhotenství... 😲
máš nějakou perličku co jsme řešili? 😀 teď už nemáme tolik času řešit... ale i když já snad mám o to mimčo větší strach... předse už jen člověk ví co se všechno může stát....
oskarko: to je dost že jsi se na nás taky přišla podívat.... 😉 blahopřeju k těhotenství....
beti. to jsi si užila, a jak se zachovají ti naši prcci k sourozencům až se narodí, to fakt předem nepoznáme... ☹ budem doufat že je budou zbožňovat... 😀

jajdaelda
autor
13. dub 2010

beti ☹ ...tedy to jsi měla den....věřím, že Tě Verunka dneska zaskočila...já si maluju,jak Kuba bude k mimču hodnej, protože teď je na něm vidět, že má děti rád,ale abych taky nebyla zaskočená 😒 ...ale neboj, ono to přejde a třeba jen měla špatný den..

s tím vypadnutím Tě chápu a rozhodně to není hnusný...troufám si říct, že to má občas většina z nás....

spetra...perliček tam bylo víc....ještě mrknu a písnu 😉 ..
jj,taky mám teď paradoxně větší strach.....a utíká to šíleně,...já už mám taky třetinu za sebou....teď budou zkoušky,pak prázdniny a pak porod...no, myslím,že než se nadějeme,tak to uteče 😀

radus78
13. dub 2010

Ahoj holky,
Oskarko vítej opět mezi nás 😉
Beti, já myslím, že to je prostě období. Asi před měsícem u nás byla známá se stejně starou holčičkou a ta furt chtěla Aničku mlátit po hlavě. Prý to nikdy před tím a ani po tom neudělala 😀 Minulý týden jsme byly na hřišti a tam zas chtěla Anička mlátit asi 5 leté děti, páč jí zavazely na skluzavce. Ona teda mlátí i mě a MM. 😠

Včera jsem si říkala, že ji zkusím donutit, aby něco říkala. Ona fakt vůbec nemluví. Dělá jen héhéééé. Ona už neříká ani slabiky. Tak jsem vytáhla fotoalbum, kde byla úplné miminko a říkám to je táta a to je máma atp. a ona když viděla jak MM drží miminko na rukách, tak začala natahovat. Ta bude žárlivka jak prase. Už teď se toho děsím.

tanuki
13. dub 2010

Ahoj jednomaminy, dvoj a troj 😀
Tak máme za sebou další státnici, tentokrát to bylo příjemné 😉
jajdi, s tím květnem to nevypadá vůbec - asi bychom to finančně neutáhli..tak ještě počkáme, jak se vše vyvrbí- bydlení, práce.

Držím palce, ať se ty holčičky zjemní 🙂

jajdaelda
autor
14. dub 2010

tanu...no tak to blahopřeji!!!!! Šikula...kolik Ti toho ještě zbývá?

radu...Kuba taky moc nemluví...měl období, kdy už i opakoval a teď taky jen ukazuje a ééééé...tak to vždycky pojmenuju a řeknu mu,ať to zopakuje,alespoň první slabiku....jediný,co mu pořád jde jsou zvířátka...ale myslím,že oni se rozmluví,až bude ten správný čas....

spetra
14. dub 2010

o mlácení mi ani nemluvte... ☹ T. mlátí všechny už několik měsíců, ale je to přesně o obdobích... někdy jo a jindy ne...
my to máme ještě horší že manžel má psotiženou segru a ta když se jí něco nelíbí tak bouhá do táty... T. pak samozřejmě všechno opakuje a pořád mě bouchá... ☹ ale bohužel to mu zatím nevysvětlíme... 😠
tanu: taky blahopřeju, vidíš jaká jsi šikulka... 😉
jj, jajda 16 tt taky to letí, se ani nenaděješ a budeš rodit, vždyt já byla v 16 tt snad před hodinou... 😀

jajdaelda
autor
14. dub 2010

tak musím zaťukat u nás zatím mlácení neprobíhá....
spetra...no s tou ségrou ☹ to věřím,že to je pak náročnější,protože děti v tomhle věku (myslím tím naše) jsou velké opičky a opakují/napodobují vše,co vidí...

jj,skočilo mi to nahoru rychle,protože mi dr.posunula TP 🙂

jajdaelda
autor
14. dub 2010

holky, dáváte prckům polívky typu: hrachová, čočková, fazolová?

oskarka
14. dub 2010

Krásné skoro poledne,
máme za sebou gynMUDr, procházku a nákup. Za chvíli si dáme obídek a pak snad bude Ondrášulka spinkat a já bych vytřela alespoň podlahu v obýváku.

Miminko je v pořádku, jupíí, jen tam sebou tak házelo, že se nedalo pořádně vyfotit, tak mám jen hlavu🙂. Odebrali mi tři ampule na ty protilátky, tak doufám, že se nebude jejich koncentrace zvětšovat, aby miminko bylo ohroženo na životě. Prý kdyby něco, tak zavolají a odešlou mne na specializované pracoviště k Apolináři. Kéž by to nebylo potřeba.

Tanuki, Ty jsi ale šikulka!!!

spetra
14. dub 2010

no povlívky toho typu moc nevařím, ale hrášek jí ve velkém... T. ho zbožnuje... no má po kom... 😉
oskarka: držím palečky ať je to v pořádku, kdy se dozvíš výsledky?

ilci
14. dub 2010

tanu, gratulka

oskarko, ahoj

já vařím k obědu jen jedno jídlo, pokud je to polívka, tak jen třeba vývary se zeleninou a masem
čočku dělám jen červenou, Mikše všechno děsně nadýmá a má pak bolení, ta červená čočka by měla být nejméně nadýmavá

to počasí je fakt na zabití, od neděle prší, dneska jsme byli aspoň na plavání, když už ne venku

ilci
14. dub 2010

hmmm, jsem se tu začetla a rozvařily se mi jahodové knedlíky
náplň skončila ve vodě - měla jsem tvarohové mražené, páč už na mě nezbyl oběd, co jsem večer vařila 😀

oskarka
14. dub 2010

Spetro, výsledky z hematologie by měly být do týdne, tak uvidíme, jak to dopadne.

Já zatím vařím polévky - vývary (zeleninový, masový) anebo bramboračku, květákovou, brokolicovou a tak.

jajdaelda
autor
14. dub 2010

tak on si to Kuba vyřešil sám, dal mi na hrachovku košem 😀 ...tak já taky většinou dělám vývary, ale už jich tak nějak mám plné zuby...Kubčovi sice chutnají,ale myslela, jsem,aby měl změnu..

ilci..takže chleba s máslem to jistí? 😀

oskar....tak držím pěsti, ať jsou výsledky v pořádku a nikam nemusíte a Ty se hlavně můžeš sklidnit 😉 .. u Ondráška jsi byla v pořádku?

ilci
14. dub 2010

ale tož dalo se to 😀

oskarka
14. dub 2010

Jajda, ano u Ondráška jsem neměla žádné pozitivní protilátky. Tohle těhotenství je halt jiné, tak uvidíme.

lestep
14. dub 2010

Hm, tak 30 tt pro mě znamenal u Ondráška se začít pořádně šetřit, ale nakonec jsme měla před sebou už jen 5 tt. mazec, co?

Jaja- jak to že ti posunula termín?

oskarka- ahoj, my se asi neznáme viď? tak tě tady vítám. 🙂 gratuluju k těhulkování. tak 3 října mám já narozky. tře mám to vyjde. 😉

beti- teda, tak to byl opravdu den mazec. drž se. taky mám poslední dobou takový stavy, že bych někam vypadla, prolezla si obchody, prostě si udělala hezký den. Jsem s Ondráškem moc ráda, ráda se o něj starám. jen si prostě říkám, takhle si odpočinout, s někým pokecat. doma nemám s kým pokecat a teď to počasí, žádná mamina ani nevyleze, jak bydlíme na vesnici tak ty možnosti jsopu prostě nic moc.

tanu- gratulace ke státnici. 🙂

jaja- dávám jen polévku z červené čočky ale jinou jsem nezoušela. 😎

jajdaelda
autor
14. dub 2010

lesti...no upravila to dle utz při tom prvotrimestrálním screeningu...prcek je o pár dnů větší....

lestep
14. dub 2010

jaja- tak to jo. 🙂

spetra
15. dub 2010

lestep: šetřit... 😠 teď jsem úplně kaput, byla jsem s T. na cvičení, pěkně zlobil tak jsem se za ním nalítala... teď přijdeme domů a neede výtah a T. se rozhodl že prostě nepůjde do schodů, tak jsem ho musela 6 pater vynést! hrůuza... 😠
lestep: to musí být hrozné, já mám taky ale touhu vypadnout do Prahy.. a jen tak se flákat... bez dítětě... se 2 dětma to bude ještě horší... já naštěstí bydlím e městě a děnně jsem na kroužcích s kamarádkou venku a tak....

ilci
15. dub 2010

jj, taky bych ráda vypadla někam jen sama a flákala se po obchodech
ale v Přerově je houby, takže někam dál, Ostrava, Brno, Praha 😀
tož tak 3x do roka se mi to povede a vyrazím si, MM hlídá celý den
teď ho zase nahlodávám, jestli bych nemohla dostat volno