Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

jajdaelda
autor
22. srp 2010

holky, spí děti pořád v dětských postýlkách nebo máte už větší?

ilci
23. srp 2010

@jajdaelda jejda, co to čtu, snad budou výsledky v pořádku !!! a půjdeš domů
snad ses aspoň trochu vyspala

Mikeš má v pokojíku obě postele - malou i velkou (pokojík má 8m, takže moc místa na hraní už mu nezbývá)
spí v postýlce, páč dobrovolně prostě spát nechodí, takže by zdrhal
už teď usíná mezi 21-22h
takže na velké posteli "děláme, že spíme" 😀 v rámci hraní, aby si na ni zvykl

lestep
23. srp 2010

jaja- teda, to je něco. drž se a mimi ať je vše v pořádku.ještě má čas, a´t je pěkně u maminky v bříšku. rodila jsem v 35tt a vše dopadlo dobře, tak kdyby náhodou, tak to zvládneš.

spetra
23. srp 2010

@jajdaelda doufám, že to už je v pořádku!
T. má postýlku a chceme aby v ní byl dokud se tam vejde...

jajdaelda
autor
23. srp 2010

jj, holky, už je to dneska lepší...v leže téměř bez kontrakcí, monitor klidnej..jen když sedím nebo stojím,tak mám břicho jako šutr....když to bude i zítra takovéhle,tak si řeknu ve středu o propuštění...prckovi ty stahy prý nevadí...

já právě už bych chtěla začít s tréninkem ve velký posteli,protože pak si chceme vzít od maminy cestovní postýlku pro mimčo a Kuba by neměl u ní kde spát než ve velký,tak aby byl trénovanej...zkusili jsme to jednou a on nevěděl co s nabitou svobodou 😅 ...tak jsme mu to otočili ke zdi a aspoň ho nemusím zvedat, vleze a vyleze si tam sám..

betina
23. srp 2010

Jajdi, čípek 6 cm, tak to je supr, já mám 3,2 cm....snad půdeš hola domů a s těma nocema, já vím, že se už nevyspíš, já toho taky moc nenaspím, ale ještě mě uzurpuje Verča atd....jinak s tím spaním, od včerejška se ji snažíme naučit na její velkou postel, no o půlnoci cestovala s řevem k nám, ale musíme vydržet, pohromadě spát všichni nemůžeme. at tě pustí domů a bříško je klidné!!!!!!

radus78
23. srp 2010

jajdi, já to měla u Aničky. Měla jsem pocit, že ty kapačky vůbec nezabírají. Tvrdlo to i když jsem ležela a ani se nehla. Ve 35 tt mi dávali na noc i nějaký prášek na zklidnění dělohy a po něm se tak krásně spalo 😀 A nakonec je Anička přesně v termínu. Snad tě brzo pustí. Budu držet palečky. 😉

jajdaelda
autor
23. srp 2010

@radus78 Radu, díky za info...jj, taky mi dávali na noc Diazepam,ale dneska to zkusím bez něj a uvidíme..včera jsem moc nespala, bo byla náročná noc (jedna rodička, bouřka a ve 4:45 uklízečka 😠 ) ...nic se za ty dva roky nezměnilo....ty jo, to už není pravda,že to budou dva roky, co jsem vám odsud psala....

Moni, děkuji..věřím,že to bude dobré...Kubča je naštěstí v pohodě a na pár dnů přijede mamina a pak to budeme nějak kombinovat s tchýní,bude-li potřeba...

ilci..to chodí Mikeš spát docela dlouho...mám za to,že chodil dřív,ne? Ono je to ale těžký,když je vidět celkem dlouho...

už tady dlouho nebyla tanu...

ilci
24. srp 2010

@jajdaelda tak snad byla noc lepší
no, chodí spát později, v zimě to bylo k té 21h, aspoň, že už nevstává v 6h, ale kolem 7h, je fakt, že to světlo dělá svoje

jajdaelda
autor
24. srp 2010

dobré ranko...jj,noc byla super i bez prášku,mamině asi v půl desátý praskla voda,tak ji odvedli na sál,ale hlavně to bylo bez tvrdnutí bříška a zatím je to stále dobrý a doufám,že to vydrží...

spetra
24. srp 2010

ahojky, tak Jiřík má za sebou prohlídku v 6. nedělí 4,6 kg a 57 cm 😉 hlavičku drží krásně a vše v pořádku...
Tomášek byl poprvé v hlídáčku, sice si trochu pbrečel ale snad si zvykne...

jajdaelda
autor
24. srp 2010

@spetra tak to má super míry 😉 ..hlídáček? Copak to je? Něco jako jesličky?

betina
24. srp 2010

Jajdi, tak to je dobře, že už je líp, říkali ti něco o propuštění domů?
Spetri, oparvdu hezky Jiřík roste, gratulujeme
Ilci a v kolik chodí ted Mikeš spát večer?

ilci
24. srp 2010

@betina spíš k té 22h, někdy i později
zatím je plný elánu 😉

betina
25. srp 2010

jajdi, tak co?
ilci, no oni jsou ted posunutí víc k večeru 😀 my chodíme spát kolem té 22 hodiny

jinak dneska jsem byla v poradně pro těhu cukrovku, tak jsem dostala glukometr a dietu, faaakt mám hroznou radost 😠

lestep
25. srp 2010

spetra- Jiřík je šikula.

jaja.- tak jak je? půjdeš domů? cítíš se lépe? co malej, jak to snáší beze tebe, on je zvyklej, že?

Beti- je, cukrovka, to bude dobrý. drž se.

betina
25. srp 2010

@lestep mě nejvíc štve, že budu prostě zase muset vařit dvakrát, MM to prostě jíst nebude takový věci a už ted, jak člověk vymýšlí jídlo, ta ted budu zase vymýšlet víc..však my maminy víme s tím vymýšlením jídla je to snad nejhorší

jajdaelda
autor
25. srp 2010

ahoj holky...už jsem doma...kontrakce ustaly, dostala jsem další magnézko,ale je to fakt mnohem lepší...akorát při delším chození či stání mi to břicho prostě tvrdne,ale to už asi lepší nebude,tak se budu muset šetřit

@lestep Kubča to zvládá dobře, je zvyklý,ale mě už je moooc smutno...jedu zítra na kontrolu ke svojí dr. a pak si pro něj jedu a přivezu i maminu, pomůže mi s ním do neděle a pak to nějak zvládnu nebo to budeme kombinovat s tchýní...uvidíme...

@betina Moni,tak ta cukrovka mě mrzí ☹ ,ale pár týdnů to vydrž holka, za chvilku máme ty prďolky u sebe...

holky, to je hrozný,jakej je babyboom...v neděli se v té porodnici narodilo 8 miminek...kapacita šestinedělí je asi 15 lůžek,tak už včera dali jednu maminu k nám na gyndu...no doufám,že v říjnu nebude takovej nával,ale už teď vím o 3 maminách tady z koníka, co mají termín jako já budou rodit ve stejné porodnici,s další jsem chodila na plavčo..no bude to zajímavý...nejhorší bylo, když k nám na pokoj dali maminu po vyvolávačce a ona tam chudák byla část I.doby porodní...mi jich bylo fakt líto ☹

Kuba tedy chodí pořád spát mezi 20-20:30 ... a doufám,že mu to vydrží i při mimču

jajdaelda
autor
25. srp 2010

jo holky, jak je to s tím maliníkovým čajem a lněným semínkem - už mám na to čas? 😕 🙂

jajdaelda
autor
25. srp 2010

chtěla jsem se taky zeptat,co plánujete ke 2.narozeninám? Už bych ráda něco kooupila,když pak nebude čas

betina
25. srp 2010

@jajdaelda Jajdi, to je asi o štěstí, páč kamoška rodila před měsícem a říkala, že maminy byly po jedné na pokoi, bylo málo maminek, taky se modlím, aby bylo málo, ne to, co jsme zažily s prvníma dítkama.
Jani, my budeme kupovat malé kuchynku z Ikey a bude ji mít taky jako od kluků 😀 jsem moc ráda, že jsi doma a to tvrdnutí, holka, asi to mám taky a prostě už to bude do konec, i když dneska jsem jela do té poradny a bříško mi tvrdlo a nebyla jsem si za tím volantem moc jistá 😠

jajdaelda
autor
26. srp 2010

@betina jj, určitě to je ve vlnách, protože minulý týden se v tam narodilo 7dětí 😅...já jen doufám,že bude volný nadstandard...
ta kuchyňka je skvělý nápad, vím,že by se Kubčovi líbila taky, u kámošky si s ní sám vyhrál přes hodinu,ale to se mi jaksi ke kklukovi moc nehodí (i když mít šikovnýho kuchaře,proč ne? 😀 ) ..ale te´d mě napadla taková malá dílna nebo něco podbného...
no holky, další tipy? 😀

radus78
26. srp 2010

@jajdaelda supr, že tě pustili, ještě chvilku a můžeš jít rodit 😉 Já chci Aničce koupit panenku, nějaké to plakací miminko, ale ještě jsem to ani nezačala obhlížet, kde co mají.

@betina a to si tu měla tu hladinu cukru tak vysokou? Já měla cukrovku u Anika a jen jsem se hlídala abych opravdu jedla pravidelně a abych nejedla sladké. Jinak nic extra. Glukomere se u nás nepůjčuje, takže jsem si musela vždycky jednou za čas píchat co 3 hodiny do prstu a nakapat 5 kapek krve do malé zkumavky. To byl fakt opruz. 😝

tanuki
27. srp 2010

teda holky, já zírám, co je tu novinek 😕 máme rozbitý počítač..
Moc gratuluju Beti, že jsou prcci v bříšku a Jajdě, že se to uklidnilo 😉

lestep
27. srp 2010

tanu, jé jak se daří?

tanuki
27. srp 2010

U nás nic moc nového 😉 Byli jsme teď dost pryč. Manžel už měsíc pracuje 😀 a mě čeká státnice :-P

oskarka
28. srp 2010

Ahooj holky,
Jajdi, to je fajn, že jsi doma.

My se vrátili po 6 nedělích do Prahy, takže peru, žehlím, převlíkám peřiny, sklízím, vyklízím, atd. Třídím Ondráška věci, co jsou mu malé, dávám mu věci do nové skříně, co jsme si na míru nechali udělat do dětského pokoje, miminku dávám věci do komody v ložnici. Také jsme Odnráškovi nachystali novou postel a moc pěkně v ní dnes poprvé spinkal , hurááá.

Zatím papa, jdu pokračovat v práci.
Jen mne hrozně bolí stydká kost, ale fakt děsně, skoro se nemůžu chvílemi hnout a úplně se mi točí hlava☹. Snad to dá pokoj. Chtěla jsem jít ještě na nějaké nákupy.

betina
28. srp 2010

no holky, už to máme za pár a to lítání kolem domácnosti,...je fakt už záběr. na mě ted hodně působí změny tlaku, jakmile má pršet nebo se ochladit, tak jsem fakt nepoužitelná...
jinak byteček je hotovej, věci nachystaný, včera jsem prodala kočárek po Verunce, no obrečela jsem to 😀 prostě byl spjatý s Verunkou a celáma dvěma roky..já vím asi hormony, ale prostě přišlo mi to líto, ale kluky bych do toho jednoho asi nenacpala 😀
dneska vzal MM malou a jedním kamarádem, co má taky holčičku, tak holky jely na výlet, tak vařím, uklízím, jdu vytírat apod..zkrátka věci, co nestíhám normálně. odpoledne už si musím nachystat tu tašku do porodky, už se začínám bát a hlavně už mě vše stojí tolik energie, že dokud aspon trochu můžu, tak to musí být nachystaný.
u nás je taky velká změna, MM nastupuje od středy do nové práce, takže původní plán, že se mnou bude alespon po porodu dva týdny doma, padá, dostane tak dva dny volna na porod...moje mamka se i přes ten fakt sebrala a jela na dovču do itálie, nechci to ani komentovat, kdybych neměla tchynku, tak jsem komplet v háji.
a co vy děvčata plánujete na víkend? řídíte ještě autem samostatně? já jsem jěla ve středu do poradny s tou cukrovkou i s Verunkou a teda už jsem měla strach, bříško mi za volantem tvrdne..no jenže budu muset prostě jezdit,není zbytí. ☹

spetra
30. srp 2010

@jajdaelda to muselo být hrozné když máš "za chvilku" termín produ a koukáš na rodící maminku... ☹
já když byla na monotoru na prodním sálu a vele křičela maminka... úplně jsem se rozbrečela jak mi jí bylo líto a sama jsem pak byla úplně hotová ještě dva dny strachem...
T. dostaůl o Jiříka vláčkodráhu a teď mu k tomu k druhým narozeninám přikoupíme garáž, pak dostane batoh, nářadí, oblečení....
no holky už se vám to blíží.... za chvilku budete mít prcky taky u sebe... moc to s tím úklidem nepřehánějte!!! poslední měsíc je náročný sám od sebe....

spetra
30. srp 2010

@betina takže se k dvojčátkům staví rodina stále zády... ☹ to je mi líto