• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

31. října 2013 
autor
@lestep Taky velká gratulace!!!! Ty jo, to byl taky fofr :grinning: Tak přejeme Kryštůfkovi hoooodně zdravíčka a lásky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

tak Moni....je to na Tobě :wink:
7. říj 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Maminky:
Nick...................TP.............porod...................jméno..............váha/délka
Spetra...............8.7.............15.7.......................Jiřík..............3,47kg/54cm
jajdaelda...........6.10.............1.10.....................Honzík..........3,80kg/54cm
oskarka.............4.10.............5.10.....................Jiřík..............3,80kg/52cm
lestep...............17.10............6.10..................Kryštůfek........3,30kg/51cm

Těhulky:
Nick...................TP.............pohlaví......................jméno
betina............24.10..............2x kluk.....................Jan a Jakub
7. říj 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oskarce i lestep velká gratulace, ať jsou kluci zdraví jak buci. Holky vy to berete hopem :grinning: .

Beti, přeju ti ať to máš taky brzy za sebou :wink:
7. říj 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oskarce a lestep posíláme gratulace, to jsou rychlovky :wink:
7. říj 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
teeeda holky Oskarko a Lestep, obrovské gratulace k chlapáků, jste šikulky, hezky jste to všechno zvládly a máte mazlíky u sebe, dojímá mě to....přejeme s Verunkou Jiříkovi i Kryštůfkovi hlavně to zdravíčko a spoustu lásky do života.....
7. říj 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@betina Moni, podezírám Tvoje kluky,že čekají na 10.10. :grinning: :wink:
7. říj 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihi, to je smršť taky přejeme vše dobré a pohodové sžívání. Jsem zěvdavá, zda Oskarka rodila spont nebo císařem :confused: ale vzhledem k tomu, že rychle dopoledne, tak spíš císařem? :confused:
radu, snažíte seteda? a co vy Ilčo? my jo, ale velmi sporadicky :grinning:
7. říj 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajdi povídej, jak to jde, co Kubča?
7. říj 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ty jo holky,to není pravda,že už je to 2 roky,co jsme tady čekaly a tipovaly termíny....no a před týdnem jsem se začínala svíjet :grinning: ...to letí,to je hrůza...
7. říj 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tanuki u nás je to asi jako u vás :grinning: taky spíš sporadicky. Teď mi skončila MS, tak uvidíme.
8. říj 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, gratuluji Lestep ke Kryštůfkovi!!!

Jinak Vám povím, že úterní ráno byl docela mazec, jaký to vzalo rychlý spád. Už v pondělí večer mne menstruačně bolelo břicho, ale žádné pravidelnosti, až pak ve 4 hodiny ráno větší bolest opakující se asi po 20 minutách, od 7 šílená bolest přicházivší po 7 minutách, tak už jsem si řekla, že by???? Dala jsem si sprchu, nepomohla, bolesti byly intenzivnější a ještě se začaly zkracovat. Tak jsme se rozhodli, že musíme v dohledné době vyrazit, zalarmovali jsme maminku, aby přišla hlídat Ondrulku a v 9.30 jsme taxíkem odjížděli směr Krč (to už byly bolesti naprosto šílené a asi po 3 minutách, v autě už jsem myslela, že to snad nevydržím a porodíme tam, tlak na konečník sílil), do Krče jsme dorazili asi v 9.45, na příjmu mne po chvíli vzali hned nahoru na porodní sál s tím, že rodíme, strhali ze mne kalhoty a boty a šup na porodní křeslo a během 25 minut byl klouček na světě. U porodu skvělý tým.Placenta odešla v pohodě, museli mne nastřihnout, jak to šlo strašně rychle, takže jsem šitá zvenku i zevnitř, ale dá se to přežít.

Mám radost, že to šlo přirozenou cestou, nestalo se nic s jizvou na děloze a jsme všichni v pořádku.

Chodí za námi pravidelně manžel s Ondrulkou, a pak postupně i další členové rodiny. Jinak Ondrulka se na brášku culil (ze začátku Jiříček dost plakal, tak byl Ondrášek takovej přešlej a zamračenej, ale pak už dobrý), chytal ho za nožičky, hladil po hlavičce, něco na něj volal (roztomilé to bylo). Jiříček měl ve své zavinovačce pro bráchu dárek - autobus kloubák - tak byl Ondrulka v sedmém nebi.

Pokud bude vše v pořádku, mohli bychom zítra domů:slight_smile:, jupíí.

8. říj 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@oskarka wow Oskarko,tak to byl tedy ještě větší fofr než u mě :grinning: By mě zajímal výraz taxikáře :grinning: :grinning: Super,že jste oba v pořádku a šlo to přirozeně...tak ještě jednou velká gratulace a Jiříkovi hodně zdravíčka!!!!
8. říj 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oskarka tak to jsi mě teda holka vyděsila :grinning: říkala jsem si, že po císaři je maminka jako prvorodička a ty se tady snažila o rekordy :grinning: sice to šlo rychle, ale zase jsem slyšela, že tyhle rychlý porordy nic moc...ale krásně jsi to zvládla a máš chlapečka u sebe a zítra snad domů, to je nádhera. holky, vy jste tak šikovný.

já už se asi zabarikáduju doma, už mě nebaví večně každej den poslouchat ty debilní kecy o tom, jak jsem celá a ble ble ble...dneska mi zase volali i tací, se kterýma normálně nemluvím, jako jaktože ještě nerodím apod...lidi jsou neskuteční kreténi, pardon....včera jsem MM skooro násilím přemlouvala, aby jaksi mi pomohl :grinning: , no k ničemu to nebylo..prostě se klukům ven nechce...
8. říj 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo vidíš to,ona je Oskarka vlastně jako prvorodička...no tak to klobouk dolů tedy :wink:

Moni,plně Tě chápu,já to zažila u Kubči..teď jsem prostě řekla,že termín je začátkem října a bylo to...měla jsem všehovšudy 3 telefonáty,ale ty byly od dobrých kámošek...ale asi to taky bylo tím,že 1. pak všem přišla zpráva ..tak to bylo opravdu začátkem října :grinning:

tak se holky pochlubím s tou naší hvězdou :dizzy_face: :dizzy_face: a pokud nám dáte hlas,budete moc hodné :slight_smile:
http://berounsky.denik.cz/miminka/ber20101008mimi.html
8. říj 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajdaelda Honzík je krásný miminko, moc gratuluju....!
9. říj 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@betina Moni,děkuji :dizzy_face: :dizzy_face: však já už se moc těším na ty Tvoje klučiny :slight_smile:
9. říj 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jajdaelda Moni,ještě mě napadlo,že když se Honzík narodil na Verunčiny narozeniny,tak kluci by se mohli narodit na Kubčovi :grinning: :grinning: ,ale vzhledem k tomu úterku,to asi nevyjde...tak by mohlo aspoň na moje :wink: ,ale i tak bys dlouho trpěla...no tak ať je to prostě co nejdřív...... :wink:
9. říj 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@betina jsem to poslala sama sobě...no na těhu demenci se vymlouvat už nemůžu,tak asi ta mateřská :sweat_smile:

holky....mají prcci ještě dudlíky? Byť třeba jen na spaní?
9. říj 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, bud v pohodě, já si někdy povídám sama se sebou a jak si hezky rozumím :grinning: :grinning:

jinak dudlík je u nás kapitola sama pro sebe, ano má jej na spaní i odpolední a někdy jej dostane i televizi a má ještě plínky :grinning: ale na její obhajobu, já měla dudlík.....hooodně dlouho

dneska jsem malou uspávala, koukala se na ní a jen brečela, nedokážu si nadcházející situaci představit, jak bude vše jinak, ted jsme kamarádky, jsme poslu sžitý a rozumíme si a ted bude změna a já se jí bojím...o porodu nemluvě...ach jo, předporodní splín asi :angry:
9. říj 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Oskar, tak to bylo přirozeně, no to je opravdu bomba :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
My se teď vrátili ze sklípku :wink: paráda.. :wink:
10. říj 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@tanuki jééé...lehce závidím...taky jezdíme pravidelně kolem sv. Václava na Moravu...no,letos to nevyšlo,tak snad příští rok....
co stěhování?
10. říj 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@betina tak plínky má Kuba taky...teď začal bojkotovat chození na nočník...
ale včera jsem mu zkusila vysvětlit,že dudlík není,že je pro miminka a bla bla bla..no,ale ten pláč,kterej spustil,tak na ten jsem prostě neměla a nevydržela :unamused: ..jako má ho taky jen na spaní,ale i tak si myslím,že už je čas ho nemít...jenže když ho má Honzík,tak se to blbě vysvětluje....
10. říj 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajdaelda u nás je dudlík i plínky :angry: Bez dudla neusne, vždycky počkám až vytuhne a vyndám jí ho, ale jak se vzbudí tak si ho zas najde. Naštěstí už ví, že ho pak musí nechat v postýlce. Asi jí ho budu muset střihnout. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Plenky jsou u nás kapitola sama o sobě. Ve čtvrtek jsem se rozhodla, že to zas zkusíme bez nich a u nás se nebojkotuje nočník u nás z něj prostě nechce slézt, aby se nepočurala. Tak dneska má zas plenku a zkusím to zas za pár dnů...
10. říj 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betina Neboj bude to jiné, ale po tom co se všichni sžijete to bude určitě krásné :wink: Verča je určitě obrovská pomocnice a se vším ti pomůže :slight_smile:
10. říj 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, zas upřímně má to i své své drobné výhody, že je na plínách :sweat_smile: co tak pozoruju, tak než si děti zvyknou na sourozence, tak se začnou počůrávat atd, tak to nepocítíš :wink: ale teda 3krát přebalovat, to bude záhul, tak snad to pak co nejdřív odbouráte! a upřímně věřím, že Verunka miminkům propadne :dizzy_face:
No já zas teď asi odstavuju, tak jsem na to zvědavá, ale když jsme jí dnes vyzvedávali u babičky, tak si na to ani nevzpomněla...
10. říj 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk holky, nějak ten net nestíhám. Ráno jsem se probudila se spoustou krve pod sebou, docela jsem se vyděsila, ale už se to celý den naštěstí neopakovalo a nic špatného se na kontrole neukázalo, tak snad se to neobjeví znovu, bylo to hnusné:frowning2:. Jinak Ondráška zatím Jiříkovo noční plakání nebudilo, jen ráno bylo roztomilé, když kolem 7mé maličkej dost brečel při přebalování, otevřely se dveře od pokojíčka a vyšel usměvavý a roztomile rozespaný Ondrulka se slovy mimi mimi:slight_smile:.

V noci jsem nemohla vůbec spát, nějak jsem si nezvykla na svou postel, ale Jiřík se budil cca po 2-2,5 hodinách, tak jsme byli spokojeni. Jen se mu hodně nadouvá bříško, je vždycky celej nafouknutej, chudík malej.
Zítra se chystáme na prohlídku k pediatričce, Martin dojde pro rodný list a na OZP a možná půjdeme na nějakou malou rodinnou procházku (dneska jsem se na to teda ještě necítila, i když ten pohled z okna lákal ven).

Za chvíli se Jiříček asi probudí.

Co se týče dudlíku a nočníku. Tak dudlík už nějakou dobu nemáme vůbec, ale plínky máme stále.
10. říj 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás plínky i dudlík, ale už je posun, aspoň říká Aa, akorát to říká asi i na čůrání a stejně na ten záchod jít nechce

@oskarka tak snad už to bude v pořádku :confused:
Ondrášek je roztomilej :wink:

@betina určitě se všichni brzo sžijete a Verunce se budou miminka líbit :wink:
11. říj 2010 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilci Mikuláškovi všechno nejlepší ke druhým narozeninám, apoustu hraček a spustu výletů s maminkou a tatínkem :wink: :slight_smile: :dizzy_face:
11. říj 2010 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ilci Mikešovi vše nej nej nejlepší k narozeninám, hlavně hodně zdravíčka a životní pohody. .... a třeba i toho sourozence :wink:
11. říj 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@oskarka no tedy, to musel být zážitek :frowning2: tak hlavně,že je všechno v pořádku
jejda...díky,žes mi připomněla OZP,já úplně zapomněla,že mám malýho nahlásit :sweat_smile:...tak už jsem tak učinila po telefonu a ještě se dozvěděla,že můžu za letošek čerpat 1000kč na mě (ale bohužel nemám od ničeho účtenky :rolling_eyes:) a ještě příspěvek pro Kubču na Prevenar...tak uvidíme,jestli to zvládneme oočkovat....ve čtvrtek jdeme na spalničky

jj,ty starší bráškové jsou rozotomilí....Kuba to naštěstí zvládá,jen je občas jak slon v porcelánu....
no,u nás včera plínky vyvrcholily při odpoledním spaní.....ysvětlovala jsem Kubčovi,že dudlíka a plenky nosí jen miminka,jako je Honzík...a on mi "vysvětloval",že on není miminko :grinning: ...ale dudlíka se nevzdal...zato když jsem pro něj přišla po spaní...tak plenka sundaná a vykadil se na postel a koberec :angry: :angry: ...jsem myslela,že ho roztrhnu....on ne mimi ne plínka
11. říj 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek