Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

betina
21. říj 2010

ahoj holky moje,

omlouvám se, ještě jsem nedočetla, dneska jsem poprvé na netu!!!! takže porod..no nějak jsem to moc nezvládla, hlavně po psychické stránce, vyblbli mě předtím,ale naštěstí mě nakonec vzali hned císařem, pak primář řekl, že by to děloha nevydržela...byla už moc ztenčená v okolí jizvy. samotný porod jsem nakonec změnila na celkovkou narkozu, na epi jsem neměla....kluci se narodili v pořádku, jsou to obříci, chodili se na ně dívat setry a doktoři na ty "buclatý kluky" 😀 pak jsem byla na nadstanrardu, ale dost to bolelo a hlavně pak lehl MM s nějakou hnusnou virozou, ještě jsem jej neviděla..je u babičky, takže psychika v háji, pak nám hrozila žloutneka..no co, jsme doma, já už celkem mobilní, snažíms e skrz Verunku. mám tady babičku, bez ní bych neměla absolutně šanci...kluci jsou divočáci, ale chce to prostě čas než je sjednotím, aby práce ubylo, dnešní noc už se povedla, spala jsem víc jak hodinu 😀 fotečky jdou zde..holky, napíšu víc. moc jste mě chyběly a jsem ráda, že jsem zase mezi váma!!!
www.sudomi.rajce.net

oskarka
21. říj 2010

@betina Kluci jsou nádherní!!!!! GRATULUJI ještě jednou!!!
Spinkají, papají, nemají bolení, nekřičí????

betina
21. říj 2010

@oskarka no spinkají..to je problém, prostě až bude režim nastavený, bude líp, ted se snažím je sjednotit, dnešní nos vstávali po třech hodinách, což považuju za úspěch, ale "odbavení obou" je něco přes hodku. bolení zatím nemají a snad mít nebudou, kakjí asi 5x za den a vztekají se, když se porbudí, já je přebaluju a ihned není jídlo, to by mě zabili. jinak tady byla dr. a dovolila mi dudlík, že chápe, že s tolika dětma to prostě jinak nejde..ale snažím se jen na noc, aby nekřičeli anebudili Veru. a co vy holky, jak bojujete všechny, povídejte..

jajdaelda
autor
21. říj 2010

@betina Moni 😵 😵 vítej doma
Kluci jsou krásní....a určitě se brzy sladíte 😉
Mě dr. dudlíka doporučila hned jak byla u nás,když viděla,že si Honzík cucá paleček a ruku...tak řekla,že dudlík je lepší než palec,že dudlík můžeme časem odebrat 😉 ...malej ho má taky jen na usínání...
jako fakt Tě obidvuji,musí to být slušnej záhul...mě noční odbavení trvá půl hoďky a když ho do toho vezmou prdíky anebo nechce spát,tak máme dvě hodiny zabitý....

oskarka
21. říj 2010

Beti, u nás je to děs, Jurášek je hrozně řvavej a plačtivej, pokud nesosá mlíčko nebo zázrakem nespí, tak řičí, ale jak. A ještě teď Ondrášek hoří jak kamna. Jsem nějak psychicky na dně.

To Ti kluci vstávaji moc pěkně v noci, Jiříček se budí po 1,5-2 hodinách, jsem docela vyřízená a nevyspalá.

Jakej máte dudlíček, Jiřík všechny odmítá a přitom mi přijde, že by i dudal a možná se tím i sklidnil, ale nějak mu ty typy nevyhovují.

lestep
22. říj 2010

@oskarka drž se, a´t je malému brzy líp a ten menší, ať je hodnější.
@jajdaelda tak to jsem ráda, že nejsem sama. už zu oho mám fakt blbý pocit, že jsem zavislá na sladkým. tělo si to asi fakt žádá.
dneska jsem byla v poradně. malý má 14 dní, tak jsme přibraly za týden 250 g a vyrostly o 1,5 cm od narození. tak jsem ráda, že mu mlíčko stačí.

radus78
22. říj 2010

jé Beti, ti jsou krásní, ale fakt to musí zápřah. Přeju ať se brzo sladíte a ať jsou kluci hodní 😉
@jajdaelda chceš mi říct, že se Kuba sám nají? To Anička ani náhodou. Teda záleží jak co, ale většinou ji musím stejně pomáhat.

jajdaelda
autor
22. říj 2010

@oskarka tak tedy vstávání po 2hoďkách musí bejt záhul...to Ti věřím,že jsi vyřízená...máš třeba aspoň možnost hlídání od babiček?
Hlavně,ať je Ondráškovi brzo lépe...to musí být hrozný na psychiku...jeden nemocnej,druhej ubrečenej...přeju Ti,ať jsou oba brzy v pohodě.
my máme dudlíka od Canpolu ..byl jedinej,kterej Honzík akceptoval...Nuk, Mam nevzal..ten od Canpolu je tvarem podobnej bradavce 😅 ty ostatní jsou na jedné straně zkosený...
@lestep no hezky malej přibírá 😉
a jako sladký? Za včerejšek jsem snědla asi 300gr. marcipánu 😝

@radus78 Radu,jj, jí víceméně sám..sváču vždy, obědy - polívku mu většinou dám vodu a tuhý obsah vyjí sám a druhý chod jí celý sám

oskarka
22. říj 2010

Jajdi, s hlídáním je to blbý - všichni jsou ještě pracující ☹ No, snad to nějak zvládneme a až se přehoupneme přes první tři měsíce,tak snad bude lépe!!! S Ondrou bylo lépe až po půl roce.
Tak dudlík od Canpolu, jo? Hmmm, podívám se po něm. Mam ani Nuk si Jiříček taky nevzal.

300gramů marcipánu, jo? Slušný 🙂.

Takhle sladce vypadá Jiřík když spinká, což není moc často.

lestep
23. říj 2010

@jajdaelda tak to je Kuba šikula, když se nají sám. u nsá připadá v úvahu jen rohlík do ruky, piškoty, banán a takoý věci. jídlo by bylo všude, jen ne v žaludku.tak to je slušný, marcipán já můžu.
@oskarka krásná fotečka. je nádhernej. takže Ondrášek byl stejné miminko, co se týče pláče a nespaní?drž se.

ilci
23. říj 2010

@betina malí jsou moc krásní, snad se brzo sladíte 😉


@oskarka s tím spaním - nespaním tě lituju, u nás to bylo s Mikešem to samé, půl roku se furt budil a já v noci naspala tak 4 hodinky celkem, nedovedu si u toho představit starat se ještě o další dítko 😒
on je Mikeš nespavec pořád, teď usíná kolem 23h, nepomáhá ani nespaní po obědě
tak snad se to brzo zlepší

@jajdaelda tak při pokusech o samostatné krmení u oběda u nás následuje velký úklid kuchyně 😀

ilci
23. říj 2010

ještě mě napadlo - byli jste už na přeočkování priorixu?
my máme jít do konce měsíce a Mikeš je furt nachlazenej, tak to oddaluju, ale konec měsíce se blíží
nechci to moc riskovat
po kterémsi očkování měl u slabé rýmy pak 40 horečky, dr. jsem o rýmě říkala, ale prý to nevadí 😒

jajdaelda
autor
23. říj 2010

@oskarka malej je kouzelnej 😵 😵
tak s Kubčou jsem trénování samostatného jídla začala někdy v roce a půl...nejdřív to taky bylo na velký úklid jídelny po každém jídle...ale čím častěji jsem to zkoušela,tím mu to líp šlo...byl to můj cíl společně s chozením na nočník,do jeho 2.narozenin,bo jsem si fakt neuměla představit jedno dítko kojit a druhé zároveň krmit - asi to taky tak máte,že když je hlad,tak musí být jídlo hned...tak jeden cíl jsem si splnila,to chození na nočník začal teď bojkotovat,i když dneska si řekl na čůrání,ale zase se po odpo spaní vykadil do plínky... 😒
@ilci zatím jsme nebyli...měl to dostat minulý týden,ale měl začínající rýmu,takže nic...ale chci to zkusit příští týden,když je manža doma,kdyby náhodou byla nějaká reakce..
a taky nám pořád chybí poslední Prevenar

oskarka
23. říj 2010

My máme druhou dávku Priorixu už za sebou a byla taky bez reakce, tak jsem měla radost.
Co se samostatného jídla týče, tak to Ondrášulka taky zvládá se hezky sám napapat, což mne těší. Ale nočník bojkotuje a vůbec na něj nechce (a přitom už mu ty pleny vaděj), snad k tomu co nejdříve dospěje a přijde na to sám, že je to lepší než si kadit do kalhot.

Lestep, jj, Ondrášek byl naprosto šíleně uřvanej a nespavej. Teď je to naštěstí lepší a spí /pokud mu nic není/ pěkně celou noc.

Jiříčka teď máme celého fialového - museli jsme mu kvůli moučnivce (nevím, kde jsme to vzali) vymazat pusinku genciánou, tak to teď máme naprosto všude, hrůza.

lestep
25. říj 2010

holky, jak jste na tom s jídlem? jíte všechno nebo si dáváte pozor? já nevím čerstvý pečivo, vyloženě luštěniny, květák, ale jinak jím všechno.

oskarka
25. říj 2010

@lestep já se hlídám dost, ale vliv na Jiříkovo křičení to nemá, takže začnu jíst asi normálně. Řve tak jako tak.

jajdaelda
autor
25. říj 2010

@lestep Leni..no já se budu muset asi začít hlídat,bo malej začal mít dost prdíky a nějak je poslední 2 dny nemůže dobře protlačit...jen nějak nevím,co jíst,protože i když jsem skoro celý den nic neměla,tak je má stejně 😒

lestep
26. říj 2010

@jajdaelda máš pravdu, co vlastně jíst. tak ráda mám zeleninu do jídla, ovoce taky. jenže teď toho není tolik, co přes léto. Do toho mám furt chuť na sladký.

jajdaelda
autor
26. říj 2010

holky,poraďte,co dáváte prckům k večeři..nějak mi docházejí nápady 😒

betina
26. říj 2010

@jajdaelda mezi nejoblíbenější dneska u Veru patří chleba v omeletě, nebo ve vajíčku 😀 a samotný nudle bez ničeho 😀
@oskarka naprosto tě chápu a je mi líto, že jsi tak vyřízená a co by mohlo Jiříka trápit? myslíš, že to bude temperament? a nebudí v noci Ondru? U nás je Kubík taky dost hlasitý a umí se teda fest přihlásit, v noci to taky není nic moc, ale nemám ještě kluky sladěný a přes den padám únavou. navíc ted Verunka nemá dobré období je rozmrzelá, dělá nashcály a někdy kluky fyzicky napadá ☹ ....jak dohadnout hranici, kdy ji nadat a kdy ne, to je dost těžký. a pomůže ti manžel? já mám taky babičky 100km a pracující, ale ted tady naštěstí vždycky jedna je, jinak teda nevím...
@lestep zatím jím u kojo vše kromě toho jak píšeš, luštěniny atd..to si nedávám, ale třeba jedno kafe za den ano, to bych odpo už fakt padla za vlast
@ilci s rýmou by mě na očkování nikdo nedostal. kolem dokola zatím mělo jedno mimčo rekaci na Priorix a to přesně 10 den a 40ky horečky..

spetra
27. říj 2010

@oskarka to je mi líto, jak to tak čtu připomíná mi to moje kluky... u nás měl největší úspech baby vak... člověk se sice s tím nadře, nosit mimčo velkou část dne... ale mě to stáá.lo z to než aby mi mimčo neustále řvalo a T. pak byl hodně podrážděný taky a já pak samozřejmě taky... jinak pak na prdíky doporučuju ještě kapičky bio gai, píšou od 1 měsíce, ale já dávala dřív.... v každé zemi píšou doporučení od různého věku, v některých vyspělých zemích píšou od narození.... ale bohužel nic nepomůže stoprocentně, ale apon trošku... nejlepší lék je čas... ☹ držím palečky nech to rychle uteče a co nelíp to zvládnete....
dudlík si Tomášek taky nevzal žádný a do teď si dudlá palce....
my dáváme k večeři oběd, na oběd témeř nic nesní...
no Tomášek jí smá už přes půl roku, ale víc je toho všude okolo než v něm... :(
já při Tomáškovi nejedla skoro nic a pořád řval, teď nejím jen čerstvý chleba a luštěniny... chut na sladký je po porodu asi normální... 😉 člověk potřebuju na to všechno energiíi... 😉

lestep
28. říj 2010

@jajdaelda to máme stejný problém. Ondrášek moc nejí sýry, ani eidam, na večeři dávám většinou jogurt s piškotama, chleba s máslem a s domácí marmeládou, s medem, pak teď mu moc chutnají cini-minis, tak mu je dám do jogurtu. oběda sní hodně, takže to mu nechci dávat. takže to co má většnou na snídani, má i na večeři. odpoeldne má taky jogurt. kaši teď už nechce, tak nevím.
@betina držím pěsti, ať si brzy zaběhnete režim. Co manža, pomáhá ti? takže babi máš k dspozici? co tvoje rodina? ze začátku byli proti dvojčátkům a moc ti to neulehčovaly, už je to lepší? jak zvládáš kojení? kojíš oba naráz nebo každého zvlášť? budí se asi každý jinak, že? co v noci? vstáváte hodně? kafe si taky dám. moc se na ně vždycky odpoledne těším. čerstvý chleba taky nejím, ale zase to tolik neřeším.
@spetra teď jsem v časopise viděla nějaký kapky na prdíky od narození, kape se to přímo kapátkem do pusy, ale název si nepamatuju. musela bych s epodívat. o těch kapkách, co píšeš jsme taky slyšela.

jajdaelda
autor
1. lis 2010

Ahoj holky,
nějak nám to tady skomírá ☹
ale není se co divit 😉
tak jak se máte? Jak to zvládáte maminy s dalšíma mimčama?
Honzík má dneska měsíc,ani se mi nechce věřit,jak to rychle letí ☹
a pro všechny - plánujete chodit s dětmi na nějaké kroužky? Já bych potřebovala pro Kubču nějaké cvičení,protože nevím,jak budu zvládat v zimě prochajdy a on pohyb potřebuje, ale nevím,jak to budu zvládat s Honzíkem....
@betina Moni,tak smažený chleba zní dobře,určitě by to Kubčovi chutnalo,ale nějak se zatím tomu smaženýmu snažím vyhýbat...
@lestep tak kaše Kubča už taky nejí,i když tuhle jsem mu jí ze zvědavosti udělala a docela jí i snědl,takže to budu zkoušet...
asi si pořídím knihu o jídle pro děti,protože mi fakt docházejí nápady...nejhorší je,že manža si kupuje saláty a uzeniny a pak je těžký Kubčovi vysvětlovat,že to on nemůže 😒
co @tanuki ? Už jste přestěhovaný?

lestep
1. lis 2010

@jajdaelda díky, jde to. Máme se dobře. Jsem ráda, že nám počasí přeje. je krásně. nejsou zatím mlhy, tak chodíme ven, co to jde. Naštěstí Ondrášek salám a uzeniny nechce, tak jsem ráda.Máš pravdu, taky nevím, co přoád vymýšlet. S tou kaší to taky zkouším občas, někdy si dá, někdy ne. Jo, jo, letí to teda hrozně moc. my máme v sobotu měsíc. Budeme mít doma akci asi 30 lidí, oslavičku. Tak se těším. babi pohlídá Ondráška i malého, budu odbíhat. Máme to v místosti na dvoře, kde se topí a dá se tam posedět.

spetra
1. lis 2010

@jajdaelda jj, můj manžel taky jí jen smažené, uzeniny.... ☹
@lestep Budete slavit Kryštůfka? Oslavička 30 lidí? 😲 to je mazec....

ilci
2. lis 2010

@jajdaelda u nás je k večeři většinou pečivo + lučina, žervé a zelenina
Mikeš odmítá jíst jogurty, nějaké lipánky apod ho nechávají chladným, takže se snažím co nejvíc mléčných výrobků aspoň takhle
kaše nejí snad rok, sunaru si cucne
občas zkouším nějaké pomazánky

betina
2. lis 2010

holky,

já vůbec nestíhám 😀 je to blázinec nad blázinec.....pořád jen kojím dokrmuju a znova a znova, je to prostě hustý. Zatím teda stíhám, ale energie dochází a to teda dost brzo.
jinak tady máme nějaký fotečky www.sudomi.rajce.net

holky, moc se opatrujte, snad o víkendu stihnu napsat víc!

lestep
3. lis 2010
oskarka
5. lis 2010

Ahoj holky, nějak nemám náladu na nic.
Jiříčkovi je dneska už měsíc, ale je tak strašně ukřičenej, že si to vůbec neužívám /stejně jako u Ondráška/ - miminkovské období prostě nemám ráda. Už aby mu byl alespoň půl rok!!

Zatím papa, Alča

jajdaelda
autor
5. lis 2010

@lestep Leni,krásní kluci 😉

@oskarka Alčo,tak to mě mrzí...a čím to je? A brečí i při chování? Drž se holka,věřím,že to musí být náročný...já jsem nervák...Když má Kuba vztekací den,přenáší to pak i na mě a kdyby měl do toho řvát ještě Honzík,tak nevím,nevím 😖