Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

oskarka
22. led 2011

@spetra No, jasně, po 6. měsíci, kdy už dítko přikrmujeme, to mi taky asi UM vadit nebude🙂.
Jinak u nás je to, co se křiku týče mnohem lepší, ale v noci se Jiříček budí stále cca po 2,5 hodinách na krmení, no tak snad až mu bude kolem toho půl roku zlepší se to spinkání. A do toho ještě Ondrášek často v noci vysílá a má třeba 1,5hodinový "mejdan" (probudí se s řevem, ještě neumí vysvětlil, co se stalo, takže je to asi ta představivost a děsy ze sna, envím) a ne a ne usnout. A když není manžel doma, tak mám v noci co dělat a hlavně skoro vůbec nespat. Už se těším na nějakou lepší noc a alespoň malé vyspání a odpočinutí si.

Zatím páááá

jajdaelda
autor
22. led 2011

ahoj holky,
jsem omylem najela na začátek téhle diskuze a on to bude rok od založení 😉
@tanuki Tanu,super,že je malé v pořádku ..je to neuvěřitelný,jak rychle to letí...my před rokem počali 😀
a Ty už jsi 13tt 😕 příští týden jdeš na ko? Tak držím pěsti! A jak se bydlí v novém městě?

u nás byl teď dost náročný týden a dost jsem myslela na Alču @oskarka ..jako Honzík se v noci budil prdíkama (jako nechápu...celý 3,5měsíce nic a teď začne ☹ ) a pak se vzbudil ráno tak v šest a když spal dýl,tak se zase Kubča vzbudí v půl šestý,šest...takže jsem vždy jak vyoraná myš..
ve čt měl Honzík 38,nevím vůbec z čeho....s tím UM - pokud nejde kojo,tak raději UM než dítě a matku trápit 😉
@spetra Peti...super,že máte sušku...fakt super věc,zvlášť teď v zimě...já tam občas dám i to,co by se dle značky nemělo a zaítm dobrý....ani ty nápisy se neslepujou...ono to časem vychytáš,co můžeš a co ne 😉

a co nějaké nové těhulky? Ilci? Radu? 😀
jsem zrovna manžovi říkala,že bychom mohli v těchto dnech počít třetí říjňátko 😀 no,nějak se netvářil 😀

oskarka
23. led 2011

@jajdaelda Dovedu si ty noce představit, u nás to stále není žádná sláva ☹ , jsem už dost vyčerpaná. Ondrášek teď mívá v noci i asi divoké sny a neví co s nimi, takže je často s křikem vzhůru a třeba 1,5hodiny nemůže usnout, no mazec. Stále brzo vstáváme. V noci kojím nejméně 4x, no jsem z toho už paf.
Snad už se nám zahojilo ramínko, tedy mě se zdá, že vypadá lépe, tak půjdeme ve středu k MUDr a uvidíme, zda nás naočkuje na tříměsíční to bylo odloženo kvůli zanícení ramínka. A 1.2. nás čeká kalmetizace a 2.2. jdu k zubařce, blééé.

Ve středu jsem byla s oběma kloučky na endokrinologii (já byla vyšetřována), no vypravování hrůza, ale naštěstí tam byli kluci hodní a prohlídka proběhla celkem v klídku a pohodě.

Zatím pa, dělám roštěnou, guláš a bramboračku. Muže a Ondráška mám v Mořském světě, Juráška v postýlce (usnul, ale sousedi dělaj šílenej kravál☹) a já kmitám.

betina
25. led 2011

holky, holky,
@oskarka já taky byla u Verunky proti UM, ale prostě kluky bych neukojila, tak to neřeším, snažím se kojit, co to jde, ale nebudu se kvůli tomu hroutit. Verunka měla před těma 24 dny rotavira, no ted to mají asi kluci, furt mají průjem a trochu blinkají, tak je u nás opravdu veselo..ale ještě to jde, noci..no ted se mi začali každý budit zvlášt, takže tak 4x vstávám, ale já totiž spím u Verunky v pokojíčku právě kvůli těm děsům, má je taky a často v noci plače a vyžaduje moji přítomnost. kluci spí s tatkou, toho totiž v noci nevzbudí (ženská nechápe🙂 a já je přes stěnu slyším, takže je chodím krmit..musím říct, je to hrozný, ale vyhovuje mi to..jak se totiž kluci vrtí a jen vrtí, nemůžu vůbec s nima spát, prostě jsem furt vzhůru, kdežto u verunky lehnu a padnu a spím. nedokážu to tak nějak vysvětlit.
holky, hlavně, at jsou všichni zdraví
spetri, taky máme sušičku, kvůli množství jsme prostě museli a jsem nadšená, bez ní, nevím, jak bychom to dělali.

lestep
27. led 2011

Mončo, tak jak jsi psala s těma průjmama, tak se potvrdil rotavir? Tak ať to brzy zvládnete. Musí to být náročné.
UM bych s edříve také bránila. teˇuž ne. U Ondráška jsem plně kojila,. Kolem 6 měs, ale už asi mlíčko nestačilo, tak nám dr. doporučil kaši na noc, řídkou, ale rýžovou a pomohlo to. dneska bych ho už netrápila.

Jinak se nám daří dobře. Do 14 dní se budeme stěhovat k rodičům a začneme bourat. Takže stále balím do krabic. je toho ještě hodně, ale aspoń se pořádně poklidí..
Ondrášek začal hezky chodit na wc i na nočník. opět ze dne na den. On to tak prostě má, že něco trdošíně nechce a pak najednou se to zlomí. Plíny ještě nosíme, ale sundáme je a vyčůrá se. nebo dám trénovačky. Jiank už si oběd i kaši sní sám hezky, sedí v židličce a pěkně papá, tak jsem ráda. 🙂
Kryšpínek krsáně přibírá, papá krásně. Hezky se směje na hlas, pase koníky, prohlíží ručičky. je sním rsnad. v noci se vzbudí podle toho kdy usne večer většinou kolem 4-5 h.

tanuki
28. led 2011

teda jak se vyrábějí ty spící děti? 🙂
Moni, taky to nechápu, mně to vrtění taky budí... nejhorší bylo, když po Vánocích měla V. jedno odpoledne a večer horečku, výjimečně si šla lehnout k taťkovy a usnula u něj. Takže jsme spali já-M.-Veru..a samozřejmě ho nevzbudilo, že má opět horečku! Jinak pak teď v lednu se jí táhla virová bronchitida, nakonec to trvalo celkem 3týdny, ale ustáli jsme to bez antibiotik.
Mně teď čeká šprtací týden a v pondělí poslední státnice (teda jako první pokus poslední státnice 😉 )
Ještě nevím, jak dopadla krev, ale podle UZ se miminku daří dobře, dokonce odpovídá TP, které jsme si vymyslela, podle toho, kdy jsem myslela, že jsem otěhotněla 😀

Tak hodně zdravíčka a ať to doma klape!

oskarka
28. led 2011

Kuk holky, zdravím Vás.
U nás nic moc - Ondrášek měl včera teplotu, dneska se vyklubala rýma, tak uvidíme, co bude dál. Jurášek byl očkován, reakce naštěstí žádná - jen větší intenzita řevu. No, a ty spící děti by mne taky zajímaly jak se vyrábějí. U nás je to pořád děs.

Tanu, super, že je všechno v pořádku!!!! Tak ať těhotenství hezky a zdravě pokračuje dál.
A tfuj tfuj ke státnicím!!!

jajdaelda
autor
28. led 2011

@tanuki Peti,v pondělí budu držet pěsti!
holky,vím,že jste tady při prvních dětech doporučovaly tymiánovou mast při rýmě...
já mohu doporučit tento recept http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=26672 dělala jsem ho Kubčovi už 2x,když se mu rozjížděla rýma a ani jednou mu to nespadlo na průdušky,což se stávalo dřív tak v 90%.
Já si na spaní H.taky nemůžu stěžovat,ale nebudu tady provokovat 😉
..minulý týden měl tedy to bolení,tak jsem nasadila probiotické kapky a je v klidu,fakt jsem ho od té doby neslyšela řvát bolestí...@betina Moni díky,za tip 😉

jajdaelda
autor
29. led 2011

jávěděla,že nemám o spaní nic psát 😝 H.kojo v půl čtvrté,do pěti nezabral,v pět začak kvičet K.no a po půl šesté opět H.jakože vyspalej 🙄 😝

oskarka
29. led 2011

@jajdaelda Ahoj Jajdi, díky za odkaz na ten letkvar🙂. To někdy vyzkouším, jakej tymián kupuješ, někde v bylinkářství?
O spaní mi nemluv, u nás stále děsný - někdy spím jen hodinu, někdy tři, je to hrůza. Když už ten menší k ránu, usne, přijde k nám ten starší (kolem 6té zahlásí ahoj a vzbudí malého) nebo jinej scénář - starší v průběhu noci křičí ze spaní, probudí mrňouska atd - no,miluju je🙂.

oskarka
29. led 2011

Dneska jsme měli mít den s rodiči, manžel s Ondrou ke své mamince, já s Jurýskem k našim. Dopadlo to tak, že kluci k tchýňce jeli a já zůstala s mímem doma, páč můj tatínek lehl s chřipkou (vysoká teplota a celková slabost a bolest svalů), ach jo. Takže jsem s křiklounkem, převlíkám peřiny, peru atd.

jajdaelda
autor
29. led 2011

@oskarka kupuju normálně sušený od Vitany tuším...ale letos ho i vysázím na záhonek,aby byl domácí 😉

betina
29. led 2011

ahoj holky,

@tanuki držímě pěstičky, at to dáš a máš klid!!!!
@lestep jj, rotavir se potvrdil z kakání, ale prý byl slabý...jinak kam se budete stěhovat?
@oskarka s těma křiklounama...je to fakt o nervy..prostě ti moji kluci, kdybych měla jen Honzíka, tak snad nevím, že má dítě, jaký je to zlatíčko a Kuba, to je takovej vzekloun uřvanej 😀 jenže třeba Honzík nechce moc pást koníčky a je takovej vážněj a Kuba, když má náladu, tak je sním fakt sranda,on je hodně podobnej Verunce v chování. Noc byla nic moc, Kuba vstával po dvou hodinách!!!!!!! a Jeník až k ránu. pak jsme byli pozvaní k babičce na oběd, kuba chytl takovej hysterák, že jsem ho hodinu uklidňovala... 😖 není návštěvní typ. Když jsem odcházela, tak mi prababička říkala, že nechápe, jak to zvládám a že má o mě strach 😀 už aby byl klukům přes rok..mám pocit, že od té doby se mi U veru hodně ulevilo. teda ona ted chodí spát až v deset ☹ , ale je to prostě príma partačka. hlavně, at se manža brzo uzdraví, ještě tohle ti teda scházelo...

lestep
30. led 2011

@betina budeme se stěhovat přes dvorek kl manželovým rodičům. tak hlavně, že ten rotavir nebyl horší a zvládli jste to takhle dobře.

jajdaelda
autor
3. únor 2011

ahoj holky,copak všechny děláte?
tak my byli dneska na 4měsíční kontrole a očko se nekonalo,bo dr.se nelíbilo kadění za poslední dny,tak mu udělala výtěr a uvidíme v pondělí....za měsíc přibral jen 330g .... tak už jsem dneska zkoušela UM,ale Honzík má problém s flaškou,neví, co s ní 😅

lestep
4. únor 2011

@jajdaelda zkoušíš UM? máš málo mlíčka? jak se vám jinak daří?
dneska poprvé spíme u rodičů. Ondrášek spal poprvé v poledne ve velké posteli. Lehl bez řečí a spinkal. tak snad to tak bude i dál.

oskarka
5. únor 2011

Ahooooooooj holky!
Tak jak se máte?

Jajdi, 330g není zas tak strašně málo, ne? Průměrně týdně 150, ale však to znáš, někdy víc, někdy míň. Ale je fakt, proč nezkusit UM, že. My jsme minulý týden konečně dostali Hexu (zahojilo se ramínko, kvůli kterému to bylo oddalováno, i na Kalmetizaci řekli, že je to OK, tak jsem ráda), příští týden v pátek nás čeká Synflorix, a pak zase za 14 dní Hexa a tak pořád dokolečka dokola.
Když jsme tam byli na tom očkování, tak jsem nechala Juráška převážit a měli jsme 6.270g (za 15 dní od 3M kontroly 270g přírustek a paní doktorka říkala, že je to OK).

Lestep, tak jak se Ondráškovi spinkalo? Dobrý?

lestep
5. únor 2011

@oskarka Spínkal dobře,. jen se párkrát otočil, ale nespadl. Spíše Kry\štůfek nebyl nějak spokojený se stěhoaváním. nechtěl pořád zabrat. prso nechtěl a pokňourával. ale zvládli jsme to. Tak to je Jiřík šikula.Očko nás čeká v úterý. Snad už bude dobrý i očíčko. Máme ucpané slzné kanálky a minulý víkend se to zanítilo, dávala jsem oční vodu a mastičku do očí.

oskarka
5. únor 2011

@lestep Tak to přeji kloučkovi, aby se ten zánět rychle odebral pryč!!!
A super, že Ondrášek přijal velkou postel dobře.

jajdaelda
autor
5. únor 2011

@oskarka Alčo..není to málo,to určitě ne,ale přeci jen,když přibýval v průměru kilo za měsíc,tak najednou takový skok dolů se mě zdá dost...
Ty jo, vy už máte taky čtyřměsíčníka! To jes íla,jak to letí....

@lestep Leni,jestli mám málo vlastního mlíka,nevím,ale asi ano,když pije z obou a pak se ještě vzteká...anebo je línej sát,jakmile to přestane trochu téct.....no a co dvě hodiny moc kojit nemůžu,bo se mi tolik mlíka neudělá,takže dám přes poledne UM a pak už mám vlastního víc...jako na dýlku roste dobře - má 67cm

holky, jdete se staršíma dítkama k zápisu?
@ilci jak Ty to vlastně máš s RD? máš tříletou nebo dvouletou?

jajdaelda
autor
5. únor 2011

holky,dneska jsem nám s manžou na slevomatu objednala masáže od nevidomých masérů...tak už se těším,až se necháme hýčkat...mají tam i lávové kameny,čokoládové nebo medové zábaly 😵

oskarka
5. únor 2011

@jajdaelda No to je hezkéééé - masážička🙂.
No, jo, už i nám jsou 4 měsíce.

K zápisu do školky nejdeme, u nás to vůbec nemá cenu, na rovinu mi to tu řekli, dětí mraky, matka, co je doma, atd.

tanuki
5. únor 2011

teda Vám to ale roste! 🙂
Lestep a to mu to neprošťuchovali když byl prťous?

Já to teď taky řeším. U nás by šance byla- teda jako na plný režim..a já bych si představovala tak 2-3dopoledne. Ale vůbec se mi nechce vzdát ranního klídku..představa, jak rychle vstáváme, balím Veru a mimino a razíme do školky na 8 mě děsí. Ale myslím, že by tam byla šťastná, tak opravdu nevím.
Jinak mi přijde, že ty 3leťáci jsou dost nemocní ať do školky chodí či nechodí.

oskarka
5. únor 2011

@tanuki Však u Tebe to taky letí, 15tt, to je hrůza jak čas běží.

Tak u nás o klídku ráno nemůže být řeč🙂, je to ráno vždycky blázinec, ale vstáváme brzy takže příchod do školky by problém nebyl, tady nejsou místa☹. A do soukromé nevím jestli jít.

lestep
5. únor 2011

@tanuki myslíš ty kanálky? neměl s tím problémy. Máš s tím zkušenost u malé?

lestep
5. únor 2011

@jajdaelda je, tak to je super ty masáže. 🙂
@jajdaelda zápisu jdeme. chci vědět co a jak, ale do školky ho dávat nebudu. má čas.
@jajdaelda tak to jo, myslím, že je to rozumné, když máš pocit, že má hlad. a jaké dáváš?

lestep
8. únor 2011

Tak jsme dneska byli v poradně. máme 4 měsíce- 6500 g a 63 cm. taky nás naočkoval prevenarem 13 a hexavakcínou. 2 dávku.

oskarka
8. únor 2011

@lestep Pěkné míry máte. Přeji, aby očkování proběhlo bez reakce.
Já očkování rozložila stejně jako u Ondry - jednou Hexa, za 14 dní Synflorix, za 14 dní zase Hexa a tak dokola.

Holky, to je pěkný počasí, co?

lestep
8. únor 2011

@oskarka díky. u nás je dneska pěkný vítr, včera bylo lépe.

oskarka
8. únor 2011

@lestep Jj, tady je dneska taky vítr, ale o víkendu byl mnohem hroznější a silnější. Ale i tak jsme byli dopo i odpo venku.