Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

lestep
30. dub 2011

taky přemýšlím o jablíčku,že bych dala. 🙂 mám domácí přesnídávku.

jajdaelda
autor
30. dub 2011

Ahoj holky

@lestep Leni...už jsem dávala čerstvý banán a z přesnídávek jablko a hrušku... obojí šmakovalo

oskarka
1. kvě 2011

Kuk holky, tak včera spapal Jurýsek kousek čerstvého banánu a dneska si dal půl velké skleničky hrušky od Babylove. Tak myslím, že úspěch🙂.

lestep
4. kvě 2011

Jé, tak jablíčková přesnídavka i banán nám chutnají. Zatím sníme tak 130 g oběda. dáváte více? čaj nám trošku jde, fenyklový instatní. 🙂
Co všechno už dáváte za zeleninku? Máme za sebou mrkev, brambory, dýně, kukuřice, špenát, brokolice, květák. Dáváte skleničky nebo už vaříte svoje? máme zamraženou vlastní mrkev, takže tu vařím jinak vařím ze zamražené...Ta čerstvá není moc pěkná, kde ji také v téhle době sehnat. Už aby byla doma na zahrádce..

jajdaelda
autor
4. kvě 2011

@lestep Leni,já už tak poslední 3-4 dny dávám 2x 125g a většinou to sní všechno.. už jsme zkusili všechno,co jsi uvedla plus ještě patizon. Zatím jen skleničky,ale taky chci zkusit domácí. Přemýšlím,že bych si objednala jednu bio bedýnku a navařila z toho do mrazáku....na zahrádce vypěstuju tak rajčata a mrkev
jinak pití střídám vodu se 100% šťávama od Babylove

lestep
4. kvě 2011

@jajdaelda Jani, kupuješ hami nebo hipp?letos jsem si zasela špenát, budeme mít mrkev, brambory, petržel, cibuli, hrášek, červenou řepu, rajčata, okurky, takže bude výběr.máš zkušenost s tou bio bedýnkou? vozí to i dále na vesnice nebo je to jen ve městě?

jajdaelda
autor
4. kvě 2011

@lestep Leni,většinou kupuju Alnaturu v DM jinak mix Hami nebo Hipp
no to tedy budete mít na výběr 😉 my máme malé políčko tak 2x2m,takže tam toho moc nebude...
zatím zkušenost s bedýnkou nemám,ale kámoška ano a je spokojená...bohužel zatím to vozí jen po velkých městech,ale já jezdím tak 2x do Prahy,tak si to můžu vyzvednout přímo na prodejně...chtěla bych zkusit tu dýni,protože ta Honzíkovi fakt šmakovala a myslím,že třeba polívku by baštil i Kubča

lestep
4. kvě 2011

@jajdaelda dýně Ondráškovi nechutnala a Kryštůfkovi moc. my ji moc rádi nemáme, ale těším se, až mě známá kousek dýně dá a budu z toho Kryštůfkovi vařit. Vyčetla jsem teď na netu, že asi 20 km od nás je ekofarma, právě jsme to vyčetla na těch bedýnkách.cz. Nic bližšího o tom nevím. Kolik za tu bedýnku tak zaplatíš? je to i mix ovoce nebo jen zelenina? jednou jsem o tom něco viděla v tv. V dmku mají velký výběr. poslední dobou ale chodíme do hyperalbertu a tam toho mají čím dále méně. taky jedna sklenička skoro za 23 kč, což je mazec.Kojíš ještě? já právě ještě po obědě dokojuju. párkrát jsem zkusila nekojit a má asi zízeň. Čajíku ještě moc nevypije, ale snaží se, takže kojo asi potřebuje.Jak jinak se máte? spíte v noci dobře?

oskarka
4. kvě 2011

@lestep
@jajdaelda

Ahoj holky, já ještě stále kojím (v noci 2-3krát), pak dopoledne, k obědu zelenina (někdy sní jen 125, někdy 190, ale většinou kolem 150 - což je dávka, která nahradí kojení, takže pak už nedokojuji a nabízím pití na lžičce - z ničeho nechce pít), potom opoledne ovoce, k večeru kaše a před spaním kojení.

Biobedýnky jsou prý fajn, taky bych to možná zkusila.

My zatím skleničkujeme (stejně jako u Ondráška ze začátku) - převážně z DM - Alnatura a Babylove.

A co větší dětičky? Taky Vás tak zlobí, vztekají se, neposlouchají a pak taky dovedou být zlatí, hodní a tak?

spetra
10. kvě 2011

Ahoj holky, musím vám to říct.... mám pocit že jsem těhotná!!! čárka zatím není, ale jsem si celkem jistá! Nevím co dál... mám pocit, že 3 tak malé děti nemůžu zvládnout! případný potrat si snad v životě neodpustím... ☹

spetra
10. kvě 2011

co byste dělali na mém místě? kéž bych se mýlila...

jajdaelda
autor
11. kvě 2011

@lestep Leni... v noci spí kluci celkem dobře...Kubča občas mluví ze spaní a Honzík,když se probudí,tak mu stačí dát dudel a spí dál - budí se tak 1-2x za noc..
na ty bedýnky mrkni na www.bedynky.insert.cz ...je to sice dražší,ale je to přímo od farmářů a myslím,že bych koupila tak 1-2 měsíčně,takže to celkem jde...já už nekojím vůbec....
jinak v pátek jsem zkusila domácí příkrm - brokolice,mrkev,pastiňák a brambor - a baštili to oba dva

@spetra Peti...tak to je těžký říct, co bych dělala na Tvém místě, nebyla jsem v Tvé situaci.... ale samozřejmě mě to taky už napadlo,co by,kdyby... já bych si mimčo nechala,protože to opravdu beru jako dar...ale máme asi trochu jinou situaci - baráček,obě babičky k dispozici,manžel bývá doma...asi by to bylo na mašli s takhle malýma dětma,ale zvládly to mnohé před náma.....držím pěsti,ať to dopadne ke Tvé spokojenosti.. 😉

lestep
11. kvě 2011

@spetra taky těžko říci, co na to odpovědět. každopádně si to taky nedokážu představit. Mám sestřenici, co má v 29 letech 5 dětí. Má je většinou rok po sobě, někdy ani to ne. U ní doma jsem to neviděla, jak to chodí. Musí to být masakr. Stačí mě to doma, než je oba uložím, vykoupu, nakrmím. A to mě pomáhá někdy manžel.taky to beru jako dar, jak píše Janča.
@jajdaelda Tak to je super, že se vyspíte. A co dáváš za náhradní mlíčko? chtěla jsi přestat kojit nebo to tak vyplinulo ze situace? Taky už vařím domácí. Kuouju třeba cuketu z dmka ve skleničce a smíchám to s domácím,aby toho bylo více. 🙂
Holky, máte už sporťák nebo ještě hluboký?

jajdaelda
autor
11. kvě 2011

@lestep Ty jo, 5 dětí během 5ti let,to je taky masakr...
ono záleží asi vše na situaci těch rodičů...někdo jich zvládne prostě i víc a ještě adoptouje a někdo má problém i s jedním

Peti, zatím si s tím nelam hlavu...až tam budou //,tak pak řešte...ale ať už se rozhodnete jakkoliv - je to VAŠE rozhodnutí a nikomu do něj nic není
@lestep Leni, dávám Bebu HA, bo malej má atopák a oni ho doporučují i dětem bez atopáku,protože má lépe štěpenou bílkovinu a lépe stravitelnou...odstavila jsem se tak nějak asi podvědomě sama...ale asi to ani Honzíkovi nestačilo,protože málo přibíral....zato teď mu to jde hezky nahoru...jsem zvědavá na osmi měsíční kontrolu...
u nás stále hluboký,i když my to máme kombinované se sporťákem,ale protože Honzík ještě nesedí,tak jezdí v hlubokém

lestep
11. kvě 2011

@jajdaelda Ondrášek ani nevím, kdy měl sporťák. On totiž prvně lezl, pak si stoupl a pak teprve začal sedat, 🙂

radus78
11. kvě 2011

@spetra Peti to je tedy situace. Určitě bych to zvažovala ze všech stran. Teď si myslím, že bych si to nechala, ale mít doma ani ne 10 měsíční dítě a ještě jedno tříleté tak opravdu nevím. Rozhodně by to byl hodně velký záhul.

betina
13. kvě 2011

spetri, holky, písnu večer, ale na tohle musím reagovat...je to velkej záhul a 3 děti jsou tři děti. padám na hubu non stop, ale Peto, je to štěstí a neměnila bych za nic na světě...zvládneš to, protože bys musela...valím, písnu večer, ale mám z vás holky radost!

lestep
14. kvě 2011

@betina Moni, stále na tebe myslím, jak to zvládáš. mě stačí dvě děti a do toho nemocný tchán a mám toho plný kecky. ještě jsme se dali do stavby, takže věřím, že padáš na hubu, ale taky bych neměnila. V týdnu porodila moje spolužačka ze zdravky.. neskutečně mě potěšila, co napsala, takový štěstí a pocit radosti být maminkou jsem fakt nečekala- napsala.. bylo to krásný. sama otěhotněla neplánovaně.. ale to co napsalo mě naprosto dostalo a utvrdilo mě, že takhle je to správně a je potřeba si užívat každého dne a říkat si že ti děti nás neskutečně obohacují ani nevíme jak.. 🙂 a když nám přijde, že už fakt nemůžeme, že padáme na hubu, tak se stačí zastavit a říci si, co je potřeba, zda umytý nádobí nebo spokojený děti.. jak se zklidním, tak stihnu nakonec oboje 🙂

spetra
15. kvě 2011

holky všem díky za reakce... (hlavně beti ty přece jen nejvíc víš co to znamená mít 3 malé děti) nakonec to vypadá, že se to vyřešilo samo.... dostala jsem opožděně MS, ale věřím že jsem byla fakt těhotná.... úplně na minutu stejný průběh jako když jsem byla těhotná s Jiříkem... ve stejný den špinění, ve stejný den napnutí v prsou, vlčí hlad atd. dokonce den před tím, než jsem to dostala jsem našla slaboulinkou čárku na testu....
byla jsem z toho fakt na prášky... objednala jsem se dokonce i k psychložce... tu jsem už zrušila...
teď už se cítím normálně.... a věřím, že těhotná nejsem (testík doma ted nemám, ale ještě pro jistotu někdy testnu), a i kdyby jo, tak opravdu někdo chce abychom to dítě měli, takže si ho necháme... ale to by byla mega náhoda.....
jinak já jsem taky šťasná že ty dva dáblíky mám, a kdybych se měla rozhodovat znovu jaký rozdíl, tak určitě volím stejně malý, možná i až o 3 měsíce menší... 😉

jajdaelda
autor
15. kvě 2011

@spetra Peti, podvědomí a Tvé tělo si poradilo samo 😉 Hlavně,že to dopadlo ke Tvé spokojenosti...

jak se má vůbec @tanuki? a co @radus78 ,jak to zvládáš Ty? A necháte si říct pohlaví?

oskarka
17. kvě 2011

Ahoj holky,
@spetra Téééda, tři dětičky tak rychle za sebou - byl by to obrovskej záhul, ale krásnej🙂). I když si to vůbec nedovedu představit - ti mí raraši mi bohatě stačej. Jak psala jajdi, tělo si poradilo samo, že.

Jinak u nás jsem skončila včera po šíleném prokousnutí obou bradavek s kojením (už několikrát mne hryznul JIřík hodně, ale tentokrát strašně, takže nebudu trpět) - přes den jakžtakž snědl nějakou zeleninku, ovoce, kaši, ale nevypil žádné mlíko žádnej čajík (jen pár lžiček vody). Děsila jsem se noci, přeci jen jsem ještě 2x-3x kojila. Dítko jedlo kaši v 18, v průběhu noci jsme mu několikrát při křiku a probuzení nabízelí čajík a mlíko a nevzal si NIC!!! Definitivně se probudil v 5.20 opět mlíko plival, tak jsme zkusili čajík a světe div se, napil se trošičku!!!! Kolem 6.30 jsme mu udělali trochu kaše, zapít už ji nechtěl.Až asi před necelou hodinkou vypil asi 45 ml ovocného čajíčku (na jeho poměru nevídané množstí pití!!!!).

A moje prsa trpííí, bolí jako čert, tvrdá jako kámen (hlavně to levé) - snad to bude stejně jako s Ondráškem trvat 3 dny a 3 noci a bude to nejhorší za mnou. No, a aby toho nebylo málo, tak přišla MS, uááááá.

spetra
18. kvě 2011

Ahojky, hlásím míry našeho otesánka v 10 měsících 🙂 9,52 kg a 77 cm... 😉 vše ok... 🙂

lestep
20. kvě 2011

@oskarka tak to mě mrzí. kolik má zoubků?my zatím dva, třetí se tlačí - všechny dole. s pitím jsme na tom pdoobně. taky toho nevypije, ale kojím tak-5-6x za den, přes noc ne,.
@spetra tělo si poradilo samo. krásný míry 🙂

Holky, máte už sporťák? nějak se nemůžeme vydat do hlubokýho, asi dáme sporťák

oskarka
20. kvě 2011

@spetra Hezké míry.

@lestep Jiříček má zoubky dva (jeden zcela venku, druhej už taky skoro), ale stisk má šílenej.
Každopádně jsme to zvládli dobře a už pije čajík i umělé mlíčko, hurááááá.

My už ve sporťáku nějakej čas jezdíme, to by se Jiřík ukřičel.

Přikládám aktuální fotku jak vypadáme🙂.

jajdaelda
autor
30. kvě 2011

Ahoj holky,
tady je nějak mrtvo....
tak u nás zoubky zatím žádné, ale od víkendu máme pokrok - Honzík leze a má tendenci se stavět na čtyři...

oskarka
30. kvě 2011

@jajdaelda Ahojky, já sem pořád nakukuji a nikde nikdo.
Taky lezeme jako o závod (až jsou z toho i bolístky, bohužel), klekáme si, chceme vstávat, atd. Už jsou ty naše dětičky holt velké.

lestep
31. kvě 2011

tak my máme 2 zoubky dole, zatím se jen kutálíme a snažíme se dávat nožičky pod sebe..

Alčo, jak¨se spaním? stále se tak budíte?Moc krásné fotečky, jsou to šikulky. a jsou si pdoobní? nedokážu to takhle z fota zjistit?jinak zatím kojíme co to jde.

spetra
31. kvě 2011

holky máte krásné děti 🙂
u nás zase nachlazení... Jiřík ještě úplně nepřestal od nového roku kašlat... tak jdeme dnes na alergologii, jestli by to nemohlo být alergického původu.... ještě pojedeme za 14 dní do krče na sono ohledně refluxu... protože i v těch dobách kdy je ok, kašle vždy ráno po mlíku..... a zítra by měli být výsledky výtěrů.... jinak nám doktorka doporučila dovolenou u moře... tak přemýšlíme, ale nejsou peníze tak nevím... ještě budeme nečekaně opravovat střecdhu, plášt a výtah v paneláku takže nás čeká v září výdaj 60 tis. které nemáme, všechny rezervy jsme dali do koupelny... ☹ co vy plánujete nějakou dovolenou?

betina
31. kvě 2011

ahoj holky,

Peti, tak se to asi vyřešilo samo....já osobně bych na potrat asi nešla, ale neodsuzuju nikoho, kdo tuto variantu vsadí, já byla na potratu ve 22 letech....myslela jsem si, že nemám jinou možnost (samozřejmě, že měla, ale jiné východisko jsem tenkrát neviděla).
s papáním..kluci se tak nějak odstavili sami..ale od začátku jsem kojila i UM..jinak ted jí přesnídávky, masíčko, zeleninu, rohlíky a už jsem dala i bílý jogurt. co se týče pohybu, jsou to chlapi leniví 😀 nemůžu srovnávat s Verunkou ta byla rychlá, Kubík se snaží na 4, Jeník se zase hezky přetáčí, každej je naprosto jinej i vzhledově, povahou nemluvě. Honzík je hrozně klidnej a hodnej, Kubík je po Verunce rarach ukřičenje, co by se furt nosil, což s váhou okolo 9,5 kg moc nejde (Verunka měla 8, 05kg v roce) 😀
no jinak jsme furt sami, protože tatka chodí hodně pozdě z práce, každý den o půl sedmé, někdy později, babičky nefungujou (jednak jsou 100km a jednak není zájem-od tchyně, ta chce jen Verunku, kluky ne),a le to je na dlouho...máme doma pevný řád po půl hodinách 😀 prostě všechno je stejné, abych stihla uvařit, uklidit atd...je to hroznej zápřah a někdy mám pocit, že nadešel můj poslední den, ale....kdyby to šlo, tak bych chtěla ještě za 5 let poslední miminko (po těch dvou císařích to asi nebudou doporučovat, ale já si myslím, že to tak má být- manžel si to nemyslí 😀 je to ted velkej finanční zápřah, co vám budu povídat. navís kluci jsou na Nutrilonu, takže za mlíka dávám tak 4.000 měsíčně a kde jsou plínky a ostatní...

holky, moc a moc se držte a dala jsem si skromný závazek, že sem budu zas pravidleně za váma na pokec chodit🙂

Spetri, at je Jiřík v pořádku, alergii bych mu teda nepřála...

betina
31. kvě 2011

a tady jsme s Verunkou, Kubík je nalevo a Honzík napravo🙂