Máte doma uklizeno? Jak často uklízíte?

ivt
20. led 2009

Zajímalo by mě jak často doma uklízíte a kdy (spíš ráno, odpol. když děti spí, nebo večer?)
Necháte prcka běhat po bytě třeba s rohlíkem když drobí, dáte mu čokoládu, když když to pak patlá všude možně? Já svého 2,5 letého syna dávám vždy do židličky, tam si jí co chce a pak mu umyji ruce a jde si hrát. Někdy udělám výjimku, nechám ho něco jíst, ale pak ty následky...
Sestra své dítě nechá všechno jíst, je pořád upatlané, všechno omatlané a když jsou u nás na návštěvě tak mám pak co uklízet. Jak jste na tom vy? Uklízíte pořád po dětech nebo nad tím mávnete rukou a večer to sklidíte a je to!

aponchie
22. led 2009

az budeme mit domecek tak na 100%musi bejt dole u garaze koupelka nebo aspon sprchac pro chlapa pac nesnasim kdyz ja si hezky umeju vanu nalestim si ji ,ze si treba za hodku do ni vlezu(pac do hnusneho prostredi nelezu relaxovat)a on to zasere necim i blbe kapky a chloupky me vytoci takze at ma svoje na ten nejvetsi humac a pak muze nahoru mezi civilizaci 😀 ale je pravda ,ze uklidit dum nebo byt je rozdil..zvlast pokud mas hodne velkej spodek kde je vsecko roztahane propojene

r123
22. led 2009

tak já mám deěti dvě a už jsem pochopila že se uklidit prostě nedá!!!!!!!!!!!!!!jo čisto to u nás docela je koupelna i záchod umytý vytřeno atd...ale že by tu byl pořádek se říct nedá.rozházené hračky když si s tím nehtaje jeden či druhej tak to chi uklidit ale zrovna to v tu chvilku malej hrozně potřebuje atd...ovladače věčně hledám někde po zemi nemluvě když dám na stůl nějaký časopis či leták hned je na zemi a rozházenej a roztrhanej-to má zas na práci malá!nemluvě o hrníčcích s pitím válející se všude a piškoty či křupky taky!oblečení do toho což i manžel se vysleče a nechá ho hozené pře židlu v lepším případě atd....prostě se to nedá!!!!když jsou malé děti tak to nejde!!!takže už si s tím hlavu nelámu!!!!až usnou tak to trochu sklidím nebo když je malej ve školce a hotovo!

lotosek
22. led 2009

Z taťkovy i mamčiny strany jsem poznala dva naprosto rozdílné způsoby péče o domácnost. V jedné rodině se stírala podlaha i dvakrát denně, neexistovaly drobečky na koberci, když měla přijet návštěva, tak se uklízelo skoro půl dne (i když teda nebylo z mého pohledu co). Zato v druhé rodině se chodí po celém domě v botech, všude taková ta stoletá špinka, starý prašný nábytek, zásadně pes v posteli, pavouci v koupelně a kdoví kde ještě (hú 🤐). Ale my děcka jsme odolní a žádná alergie na prach nebo na roztoče nás rozhodně neporazí. 😀

janulle22
22. led 2009

r123- si e teda pobavila... 😀 😀 😀 😀

u nas to je skoro stejny- hracky na zemi, neumyte nadobi to az vecer az malej usne mu hrozne vadi ze se mu nevenujem,jidlo taky lita vzduchem ale to hned utru bo by to zaschlo a neslo to dolu... no proste klasickej bordel kdyz je tam dite no... 😀 😀

bramburka
22. led 2009

holky, klidne bych mohla kopírovat váš text 😀

hlavinka
22. led 2009

Caute holky!

Mela bych dotaz - jak moc uklizite s novorozencem? Jakoze aby to nebyla nejaka prehnana hygiena a naopak aby zas nebyla vsude spina?
Nejak nevim, zda mam uklizet stejne, jako predtim nebo casteji - aspon setrit zem, aby nebylo moc prachu? Ale zas nejaky super cisty prostredi neni dobry, co? Prece jen, aby se vytrenovala imunita, co? 🙂

Diky. 😵

janulle22
22. led 2009

bramburka- 😀 😀

makelka
22. led 2009

Uklizeno? To je cizí slovo? 😕 😕 😕

lucianka
22. led 2009

Mě fascinuje moje kamarádka, která mi neustále vypráví, jak je pořádná, jak miluje uklízení atd... a pak k ní přijdu na ohlášenou návštěvu a ona má neumytý (nebo neutřený) nádobí a na podlaze vlasy... no, troufám si říct, že tak měsíc neměla vytřeno ani vyluxováno ☹ Nekritizuju to, že má bordel, ale fascinuje mě, že o sobě vypráví, jak je strašně pořádná a pořád uklízí ☹

hupcza
22. led 2009

luci: jj...tak to znám
když jsem začala podnikat, pracovala jsem tak 14 hodin denně a to i ovíkendech - takže jsem usodila, že mám nárok na paní na úklid

to byl děs běs
ženská mi klidně do očí tvrdí, že jí uklízení baví - a pak z ní vypadne, že onka myje jednou do roka (no to to musí vypadat - já to teda nesnáším, alealespoň 3X se hecnu)

taky mě v životě nenapadlo, že může být nějaká baba, co neumí žehlit
manža je košilový a do obleku to musí vypadat - vystřídala jsem tři baby a po všech jsem to musela žehlit

po třech týdnech jsem to vzdala

lucianka
22. led 2009

Hupcza 😀 Ta kamarádka myje zase okna jen zevnitř 😅 A taky tak jednou do roka - maximálně 😀

hupcza
22. led 2009

luci: no to je peklo ....vždyť z toho i tak teče černá voda

micanek
22. led 2009

Ahojky holky .. tak ktématu .. byla jsem vždy strašně na pořádek, ale teď to nijak nestíhám a už jsem se i přestala vcelku nervovat .. holt s tím prcouškem jsem ráda, když si udělám chvilku na sebe.

Měli jsme paní na úklid 5 let ... ještě když jsem byla z našima ... měli jsme štěstí, že to byla tak prýma paní, že se stala členem rodiny...

lucianka
22. led 2009

No já teda nejsem nějak moc pořádná, takže si fakt netroufnu někoho kritizovat 🙂 Ale mýt okna zevnitř - v tom jaksi nevidím smysl, když přes ty okna prostě není vidět 😀

kristi
22. led 2009

v ramci moznosti mam.

bramburka
22. led 2009

ja meju okna zevnitř docela často (to je ejdnoduchý , zvenku tak 3x do roka... 😀

no ale paní by bodla, ale musela bych si na ni vydelat, tak az budu mit uvazek a deti, tak do toho pujdu.

suki
4. dub 2009

já uklízím často 😀 teda podle mě 😀 😀

ale uklizeno moc nemáme 😀 😀

nobody
4. dub 2009

uklízím u cizích

suki
4. dub 2009

takže máš doma bordel 😀 😀 😀 😎

nobody
4. dub 2009

ne, v tomto nepodnikám

jeudi
4. dub 2009

ja moc neuklizim sem lempl na entou 😎

suki
4. dub 2009

😀 😀 jeudi to jsi můj člověk 😀

nobody 😀 😀

jeudi
4. dub 2009

jo??to jsem rada ze v tom nelitam sama 😀

suki
4. dub 2009

jasně, zbytečný zdržování od zajímavějších činností 😀 😎

suki
4. dub 2009

sakra, zrovna teď bych asi něco takovýho měla dělat, no ale není zajímavější si tu pěkně poklábosit? 😀 😀

jeudi
4. dub 2009

to jo a zrovna kdyz je tak krasne zrovna ted bych taky mela neco malo udelat kdyz me se tak nechceee 😒

nobody
4. dub 2009

no a já mizím, ale budu jaksi aktivní pořád
sice uklízení je složitý, ale staČÍ DOBRÁ MUZIKA..A JE TO
A PÍŠU VELKÝMA PÍSMENKAMA... JUPÍÍÍÍÍÍÍ JUPÍÍÍÍ .. SAKRA...TO JE BORDEL

jeudi
4. dub 2009

to jo musi se mi opravdu chtit a nobody ma pravdu vzdy si pustim muziku na plny pecky a uz jedu 😀

suki
4. dub 2009

😀 😀
jeudi a když půjdem uklízet zárověň, tak se nám to třeba bude dělat líp 😀 , já budu myslet na tebe a jak se moříš a ty na mě, že se taky mořím a bude ti dobře, že se nemoříš sama 😀 😀 😀 😉 😀

Aktivita se počítá 🙂 😉

jeudi
4. dub 2009

suki tak dem na to??a vis co je nejhorsi ze nikdy nevim kde zacit