Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

nensy
11. čer 2008

no tak jsem si koupila ten ibišek a zase mi pošel zežloutli mi listy a celej mi opadal to je fakt k vsteku 😠 takže nevím jestli mám další kupovat jestli to má cenu vždycky mi pojde 😝

rusovcanka
11. čer 2008

Nensy,ešte ho nevyhadzuj!!!Skús ho nechať tam,kde si ho položila a občas ho polej,tak aby zemina nebola premokrená...ono sa niekedy stane,že kvetinka sa ešte pozviecha,aj keď vypadá,že už to má za sebou 😝 V záhradníctvách ich veľa hnoja a majú ideálne svetelné podmienky,takže presun do domácnosti,kde to ani zďaleka nie je ideálne je pre ne šok.Skús ho vybrať z kvetináča a pozri,akej farby má korienky-ak sú bledé a nie vysušené,tak ho daj späť,prípadne presaď do trošku väčšieho a pár týždňov počkaj,možno ožije 😉 Fakt je to možné.

jabber
11. čer 2008

neeve - mě ta lepkavost šíleně točí...určitě lepkavé bejt nemají, protože, když je koupím, tak lepkavý nejsou, až po nějaký době na balkoně 😖
aponchie - no ale přece nemůže bejt kytka snad lepkavá z toho, že na ní prší, s tím se snad počítá, ne? 😕 😀
nensy - a nepřelejváš ho? Máma taky měla ibišek, pořád zalejvala zalejvala a když začal chcípat, tak jsme ho zvedli z toho okrasnýho květináče a tam stálo asi 5 cm vody, tak jsme ho nechali vysušit a vzmátožil se 😉

aponchie
autor
11. čer 2008

jabber no ja myslim,ze jak na ne prsi seda na ne smog a prach a jinej bordel ..proste zkousim hledat alternativu tak s emi laskave nesmej nabo na tebe neco poslu..! 😠 😀 dest treba!! 😀 😀 😀

jabber
11. čer 2008

aponchie - 😀 😀 😀 bojim bojim

aponchie
autor
11. čer 2008

boj se tady uz prsi jeste poslu blesky a hromy a vubec jdu honem varit bo sem ukoristila kvetak v tesku za 15kc jeden a duchodci mi poskrabali u toho ruku jak se rvali 😀

rusovcanka
11. čer 2008

Apo,ja sa chystám do tesca pre karfiol(kveták) dnes a som duševne pripravená na zúrivých a bojovných dôchodcov 😀

jabber
11. čer 2008

aponchie - no tak tomu říkám kořist! 😀
rusovcanka 😀

Kurňa, že bych taky šla do Tesca???

aponchie
autor
11. čer 2008

rusco..ja jsem jela puvodne pro stan ,ale nakonec nebyl toz idu dal a v klidecku v pohode vsak 8hodin rano nikde snad nebude naval jenze maji nejake akce ci co toz sem sla nabrat rajcata,okurek a jahody a vidim tam kvetak rikam toz veznu dva udelam obalovanej a tam naval dedku a babek a kazdej ve voziku asi 5kvetaku zacal tam boj pac jine uz nedovezly a ini mezi sebou smlouvali ten da tomu a ja dam tobe a tak a tak sem sla zklamana jenze pani vezla 3bedny a oni to za jizdy rvaly ja sem si chtela vzit ale pobili sme bednama poskrabal dedek jeden prskal na me pac on prebiral kterej je obrovskej to ja neresim ja na nej mam chut a beru ho ale toto!!!to bylo brutalni jak zenske co se uderem druhe hodiny vyvali ze Svitu ve Zline driv 😀

malaskoricka
12. čer 2008

zive a jednoznacne cervene ruze 🙂 take krasne tmave 😉

rusovcanka
12. čer 2008

Apo,tak som včera ten karfiol nekúpila,pretože sa mi nepáčil...rovno pod oknami v práci mám trh,kde majú za takú istú cenu oveľa krajší,tak si kúpim tam 😉

aponchie
autor
12. čer 2008

zradkyne 😀 mela jsi se porvat at je vzruso 😀

rusovcanka
12. čer 2008

Vzrušo bolo aj bez karfiolu-práve vysypali čerstvé ešte teplé žemle(housky)a bolo vzrúša až-až 😀 Babky s barlami utekali ako o život a bola bitkaaaa 😀 Poslala som tam manžela a ja som sa prizerala 😝

jasterica
12. čer 2008

aponchie,klivia mi kvitla minuly rok,ale mojej mamine kvine aj tento rok...zalezi,ako sa jej zadari... 😉 skus prihnojit,pocas vegetacnej doby mozes hnojit raz za dva tyzdne... 😉 a klivia moze ist v tomto obdobi von na terasu,mozno ta tam prekvapi... 😉 😉

jabber,to nemusia byt vosky na surfinii...ja milujem surfinie,akurat treba kazdy den oberat uvadnute kvety,aby aj dalej kvitla...parvda je,ze vosky vylucuju medovicu a na listy roznych rastlin sa potom tym padom usadzuju druhotne saprofyticke huby-cerne,co tvori nepekny efekt...mas pocit,ze je to cele pokryte akoby sadzou alebo smogom, v skutocnosti su to huby...
ale na surfiniach iste nie,to nebudu vosky... 😉 ja teda mavam kazdy rok surfinie pravidelne na terase zavesene a ten lepkavy stav sposobuje baza kvetu,ktora je prirodzene lepkava,tenke okvetne listky,ktore pri vadnuti a pri dotyku s pokozkou pustaju lepkavu tekutinu...ked kazdy den tie uvadnute kvety oberam,nemozem si ruky doumyvat... 😀
to je ako ked niektore dreviny pustaju zivicu,typicky je glejotok,tak niektore kvety a rastliny prirodzene ronia lepkave a ine tekutiny... 😉

maja22
12. čer 2008

jašterička, po presadení mi napriek polievaniu uvädli petúnky... listy sú zatiaľ zelené, len kvety odišli... vzkriesia sa ešte? ja som v tomto absolútny amatér....

katja78
12. čer 2008

fiha jašterička, píšeš ako z knihy 😉 buď si fanatik do kvetiniek, alebo si to študovala 😀
inak, krásnu záhradku máte pred domom, veľmi sa mi páči ten drevenný miniprístav pri jazierku.

aponchie
autor
13. čer 2008

aha takzeeeeee 😀 vylucuji nejakej bordel a lepi se na to vsecko mozne takze sem tak od veci nebyla 😀

btw:tu klivii zkusim dat tak za mesic driv nebudu mit parapety 😝

jasterica je odbornik 😉

jasterica
13. čer 2008

maja,petunky-alias surfinie by sa mali vzchopit,ak su zelene listy...kvety uvadaju rychlo,ale vzdy vykvitnu nove,ak maju dost slnka a vodicky...dolezite je neprepolievat,ale vyzadauju humoznu vlhku podu 😉 a pohnoj,mozes pouzit aj pelargol ci floran na pelargonie...je to tiez balkonovka,takze neva... 😉

katja,aj fanatik som,aj som studovala vedu okolo drevin,kvetin a zaoberam sa tym aj v praci... 😉 a doma... 😉 najlepsia je prax,teorie su len zlomok toho... 😉
a pisem ako z knihy...? 😀 no dik... 😉 to vies,ked sa postavim pred studentov,nemozem tlapat... 😀 😕 😉
a ten minipristav pri jazierku-molo bol vymysel kvoli slneneniu sa pri vode a robi to aj taky efekt obklopeny zelenou a vodou,je z dreva-prirodny material,takze zapada do okolia...

aponchie,dik za pochavlu,potesi... 😉

baby,ja vam rada poradim,pytajte sa... 😉

jabber
13. čer 2008

jasterica - já je každý den obírám, ale ony nejsou lepkavý jen ty květy, ale právě že i ty listy 😖 . Jinak žádné houby na nich nejsou 😅

rusovcanka - dneska jsem na nich viděla takové mrňavé jakoby mšice, nebo co to je, jen několik 😒 , ale nedokážu posoudit, jestli to způsobují anebo jestli se na to nalepily, když třeba letěly kolem.... 😅

aponchie
autor
14. čer 2008

jasterica ja te tady nemit tak musim otevirat knihy a na to ja nemam tuze cas 😝 nechces si udelat nejakou online poradnu ? 😀 btw..na jaro sem zasela afrikany podel plotu rikam si jak to paradne roste a dneska tam jdu a takovej megazelenej koberec travy nebo co to je nevim 😀 ale pod tim jsou afrosi takze to pretrham..jak daleko muzu mit od sebe rondaky?chtela sem udelat takove zakouti a nacpat jich tam moc,ale je hned vedle asi 50cm mahon ..mam ho vykopat a presadit nestane se s nim nic?s tim mahonem samo..dik 😵

jasterica
15. čer 2008

jabber,od kvetov by mohli byt teoreticky lepkave aj listy,ved su spolu na jednej stonke,ale pises,ze mšice,po slovensky vošky a to uz sranda nebude... 😒 inak,vosky su vsade,je ich plno,ale nastastie v zahradkarskych predajniach maju dostupne chemicke pripravky na ich likvidaciu-pirimor je skvely... 🙂 vosky sa daju nicit aj saponatom ci mydlovou vodou /das do rozprasovaca a striekas/ 🙂 vosky-mšice su nebezpecne v tom,ze cicaju rastlinne stavy a oslabuju celu rastlinu,takze nicit ich je nutnost!!!

aponchie,rondaky nie je dobre sadit tesne,aby vynikli a mali kazdy dost svojho priestoru na rast...cize zasadis jeden a asi meter dalsi,ale mozes vytvorit zakutie,kde ich sadis do trojsponu alebo sachovnicovito...nezabudni dat kyslu podu,zmiesas podu s raselinou...potrebuju aj tieniste miesto a dost vlahy...skor ich je potrebne zalievat ku korenom,neznesu velmi zalievku na listy,trpia potom na rozne hubove infekcie...
a ta mahonia /mahonia aquifolium/je nezmar,to je ako burina-plevel,je krasna,ale siri sa vsade a tazko sa jej zbavis,tvori odnoze a siri sa aj vegetativne z vyhonkov...ak chces zakutie z rondakov,s mahoniou dalej,mohla by ich ´vydusit´... 😕 skus ju presadit,alebo si ponechaj zopar vyhonkov a tie zasad,nieco sa iste ujme... 😉

neeve
15. čer 2008

já mám zákoutí z rododendronů a azalek a je to úžasné. mám tam různé typy a velikosti, jsou dostatečně daleko od sebe a fakt když letos poprvé vykvetly, je to nádhera, do toho jdi Api 😉
Viz moje album na modrá střecha http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vRefe...
Od toho červeného rozkvetlého až k počátku cesty jsou to samé rondaky nebo azalky 🙂 nemám vyfoceno rozkvetlé, škoda 🙂 Ale je to loni na podzim nasazené, tak aspoň vidíš jak jsou daleko od sebe 😉

jasterica
16. čer 2008

neeve,kukla som,velmi pekne... 🙂 aj ja mam na streche album
http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlb...

neeve
16. čer 2008

Jas, nádhera nádhernááááááááá 😵 😵 😵 Všechno všecičko 🙂 A koukám, že máte taky pejska... můj dotaz... neničí ti zahradu? 😅 My máme kokra a teda občas jsem na ni tak rozčilená, protože někde něco ulomí. A máte stejnou magnolii jako my 😵

misicka455
16. čer 2008

Tak já jsem klasika, miluji růže v jakékoliv barvě, ale nejvíc ůplně rudé nebo bílé 😀

My máme taky kokra a někdy je to sní na mrtvici, klidně si lehne na záhony kde je zaseto. Projde hrachem nebo se vyvalí ve špenátu, musí se pořád hlídat 😀

aponchie
autor
16. čer 2008

me mala proleti kvetinama poslape zahonky a prelije kytky,ale radost az na kost 😀

misicka455
16. čer 2008

holt člověk musí mít bezednou trpělivost 😀

neeve
16. čer 2008

Misi a naše prdelka kokří mi hrášek už dva roky za sebou komplet sežrala 😠 Letos je oplocen 😅

Api - to ještě dítě mi bude ničit zahradu? Jaaaj 😀

misicka455
16. čer 2008

jo to jsem taky čučela jsem si vzala hrách šlupku hodila na zem a už byla v tlamě 😀 Jo a na jahody ju nemůžeme poušťět vůbec . jí je normálně ze stonku a je tak chytrá, že jí jen ty zralí 😀

aponchie
autor
16. čer 2008

no jasne ,ze bude nebo mu das klec na zahradu? 😀