Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

jasterica
31. črc 2008

felicitas,ak poradili v zahradkarstve postrek proti roztocom,mal by pomoct... 🙂 a fialky mozes osetrovat aj pripravkom vo forme zalievky,nemusis listy striekat,len dodrz koncentraciu pripravku 😉

aponchie,asi cervce to budu...rychlo spric s postrekom,aby sa nepremnozili,je to haved... 😖

aponchie
autor
7. srp 2008

uz jich neni tolik ale asi do deseti kusu sedi na listech dal nejdou jaky postrik na ne?? 😖

jasterica
7. srp 2008

aponchie,tie postreky sa menia,nazvy su rozne...zoznam povolenych pripravkov sa meni,ale pytaj v zahradnictve na cervce,daju to,co je dostupne momentalne na trhu... 😉 niektore zrazu stiahnu z obehu,lebo zistia vyskyt nejakej skodlivej latky,ktora poskodzuje zivotne prostredie 🙄

aponchie
autor
7. srp 2008

aha toz ja tam rychle nabehnu zitra.sem to osprchovala tu kliviu ale nepomohlo to ti smejdi vodu prezili 😝

jasterica
9. srp 2008

aponchie,voda je maly zazrak na tu haved...musis chemiu pouzit... 🙄

aponchie
autor
4. zář 2008

nazdarek uplne sem zapomela na odpoved od tebe 😝 no ja si pokazde myslim jak to nejak splachnu vodou a potopim a utopim a zneskodnim je a ty mrchy nic porad se toho drzi..dneska jdu na to prej je jeste nejaka tycinka ,ktera se zapichnedo hliny 😲

jasterica
4. zář 2008

aponchie,tak skus tu tycinku,s tym ale nemam skusenosti... 🙄

ivinka.d
6. zář 2008

Kto mi poradí. Dostala som do daru antúriu a začali sa mi na listoch vytvárať hnedé škvrny . Čo mám robiť. ☹

aponchie
autor
6. zář 2008

juj tak to ti neporadim a ty ji mas v kvetinaci ?

ivinka.d
6. zář 2008

ano , je krásna ale bojím sa ,že o ňu prídem. Niekde na nete som čitala dávnejšie o škvrnách ale neviem to nájsť.

aponchie
autor
6. zář 2008

ja se ted koukala ,ale podle odkazu to muze bejt vsecko(od parazitu az pres uhnivani)pockej na jastericu ona je odbornik 😉

ivinka.d
6. zář 2008

niečo somm našla .asi ju budem musieť rosiť. Vraj je na vine suchý vzduch . No skúsim .

aponchie
autor
6. zář 2008

🙂

jasterica
8. zář 2008

ivinka,na anturii to moze byt v podobe skvrn hocico-na jednej strane fyziologicky faktor /sucho,prievan,aj premokrenie/,na druhej strane,ak su na skvrnkach male cierne bodecky,mozu to byt huby-cize infekcia hubami... 🙄 na huby fungicidny pripravok a na to sucho,mokro ci prievan len zmenu stanovista... 😉

pacna
6. říj 2008

kocky mozem presadit teraz ruže alebo nie? aj chryzantemy ale ešte ani nekvitli tak tie asi nie.
akosi nemožem tie ružiam najst dobre miesto 😖

neeve
6. říj 2008

pacna já myslím, že můžeš, ale právě teď 🙂

neeve
6. říj 2008

JASTERICA jsi tu někde? 😅
Poraď prosím - co mám nasadit k plotu... no k plotu... sousedi si dali místo plotu naprosto úúúžasný vlnitý eternit 😠 😠 😠 Je to docela vysoké. Potřebuju to totálně zakrýt a do tůjí se mi nechce, nějak to nemám ráda - to vysazování tůjí do řady kolem dokola. Potřebuju něco co poměrně rychle vyroste, roste to víc nahoru než do stran a úplně to zakryje tu příšernost... napadá tě něco? 🙂

pacna
20. říj 2008

no a ešte radu ako prezimovat klasicke muskaty a anglicke muškaty.už ste schovavali kvety z vonku? 🙂

ankam
20. říj 2008

pacna toto som urobila ja dnes http://lesk.zoznam.sk/cl/10193/133671/Ako-prezi...
a som zvedava co z nich bude
potom v jari ich uz dam na okna do izby aby mali svetlo a teplejsie a zacnu pucat....ale vyzera u nas jak v kvetinarstve a tento rok ich mam zase o nieco viac-tak som zvedava kde ich napcham v jari.Teraz su v pivnici 😉

ankam
20. říj 2008

neeve
ja mam z jednej strany tuje asi 20 od susedov a zacali mi vyschynat-tak nerozumiem,ked uz boli pekne prijate.........je mi do placu-zacinam upodozrievat suseda ci tam nieco neleje,hi

A na dalsiu stranu som nasadila zivy plot-len som vopchala konariky do zeme a vsetko sa prijalo.Zivy plot rastie najrychlejsie a hlavne ma to nic nestalo-ako tie tuje.Lebo konariky som si len tak nalamala od kamosky

A pockam co bude s tujami a asi aj tam nakoniec posadim te plot zivy 😵

yanik
22. říj 2008

Ahoj, moc prosím o radu ohledně cibulovin (tulipány, narcisky) a jejich rychlení - ráda bych zkusila nasadit cibulky a nechat v pokoji, kde se netopí "předvyrůst" a pak je šupnůt za okno do truhlíků ... jen nevím, kdy je vysázet - jak dlouho asi trvá, než vyrostou do lístků a pupenů?

Máte s tím některá zkušenost?? Předem dík 🙂

jasterica
23. říj 2008

neeve,k plotu rychlorastuce...??? 😅 jednoznacne cupressocyparis /ihlicnaty strom/alebo ligustrum vulgare /vtaci zob/ a mozes to skombinovat s partenoccisus /pavinič/ 😉

pacna,ruze mozes presadzat,kym nemrzne v pohode... 😉
muskaty?na klasickych muskatoch ober suche listy,nestrihaj ich,daj do miestosti,kde je teplota okolo 5-8stupnov,obcas v zime zalej,potrebuju ale svetlo,na jar zostrihni rapidnejsie,zacnu rasit...ale musis pocitat s tym,ze takto prezimovane muskaty zakvitnu neskor,ako keby si si o rok zaobstarala nove... 😅

ankam,co si nasadila.zivy plot??? 😀 to je aky druh,prosim ta??? 😕 zivy plot tvoria konkretne druhy drevin... 😉 kazda drevina vhodna k plotom pri vysadbach je schopna po case vytvorit zivy plot... 🙂

yanik,cibuloviny sa vysadzaju v septembri a oktobri,ak je teply...a nie su prizemne mraziky... 😉 ak ich chces nechat v izbe,staci strcit cibulky koncom roka do pody,na jar vykvitnu... 😵

ankam
23. říj 2008

No tak inac to neviem pomenovat.sorry
nejake konariky som teda posadila a bude z toho plot 😀 😀 😀

yanik
23. říj 2008

jasterica, dík 🙂 nejraději bych sázela cibulky ven do půdy, ale holt jsem se nastěhovala do bytu a zahrádku si "pěstuju" za oknem v truhlících ...

neeve
23. říj 2008

Jas, díky, ptačí zob se mi zdá OK 🙂 To se sem hodííí 😉

pacna
25. říj 2008

dnes idem popratat fuksie. poradte odstrihnut ich teraz alebo az potom? 🙂

likualaaa
3. pro 2008

jo fuchsie se tak nejak uklizeji teprve az pusti listy ne? 😕 pak se sestrihnoua chladne zazimujou.muzou zustat venku ale na chranenem miste a prikryt poradne aby nezmrzly......chtela jsem se poptat treba nekdo s jistotou nabytou zkusenostmi vite.. 😕 ..shanela jsem na internetu, ptala se vsude mozne, hledala v knihach...a sice informace o strelitzii reginae, s. nicolai "white bird" a s. juncea "leafless bird of paradise"(nema normalni listy ale uzke mecovite listy v trsech)...informace si dost odporovaly.co teda pres zimu, snese pri vlhkem vzduchu a maximu svetla pokojove teploty 18-24´C ? je moznost pouzit lampy s dennim spektrem svetla.hnojivo specialni? jakou klicivost a pri jakych podminkach maji semena techto kraaaaaaaasek? 🙂 proste co nejvice informaci.jo a jestli se nejak podstatne lisi naroky tech vyse jmenovanych od naroku s. reginae...?predem dekuji mnohokrat za odpovedi ..(urcite by pomohly i jinym zoufalcum 😖 )

jabber
3. pro 2008

tak už mi zase kvete orchidej 😵 🙂

likualaaa
9. pro 2008

...vsak orchideje nasazujou na kvet dvakrat do roka nektere i casteji podle druhu a podminek.rosit je se myslim vyplati to je jako kdyby kurakovi co za den stahne sedesatku najednou zakazali uspokojovat jeho chute.casem uvykne(mozna) ale mezitim trpi.v halach kde to mnozej maj stalou teplotu vlhkost atd.pak neni divu ze spousta nakupu konci uhynem techto krasek.mozna proto vznikla fama ze jsou narocne na pestovani.chyba se dela v tom ze lidi mysli ze jim postaci klasicka zalivka universal substrat pro pokojovky a univerzal hnojivo.v tomto se setrit nevyplati.takze shanet specialy pro ne...to je ta velka chyba.ony chtej vlastne tak malo!!chvala vam vsem kdo jste to prokoukli a muzete se tesit z te exoticke nadhery!s pozdravem vsem botanickym silencum Likualaaa 🙂

lukin
15. pro 2008

Chci si pořídit nějaké květiny na okno příští rok. Co doporučujete?