Máte nějaké oblíbené květinky?

aponchie
16. dub 2008

Jak to mate s kytkama?Mate nejake oblibene vylozene nebo je vam to jedno..zive,suche,umele...na ozdobu na papani.. 😀

suki
27. čer 2009

Lilie jsem taky nedávno dostala, jsou nádherný 😵

aponchie
autor
27. čer 2009

hele tim destem a a zimou nekvete skoro nci anebo to zdecha 😲

suki
28. čer 2009

no mně se zatím drží, ale fakt si myslím, že to je jen dočasně, znám se 😀

flamenga
25. črc 2009

ahojte,

asi sa to do tejto témy veľmi nehodí, ale nechcem zakladať ďalšiu....

Máte niektorá skúsenosti s pestovaním slnečnice v kvetináči? Dnes som si totiž jednu kúpila a neviem sa dopátrať na internete k tomu, ako na ňu 😀

Uvítam každú radu 😉

aponchie
autor
25. črc 2009

ahoj..tak to teda nevim a slysim prve,ale myslim,ze za zkousku nic nedas.. 😎 pak napis jak to vypada..budes davat primo do hliny nebo nechas nejak na vate ?vubec nemam sajnu jak bych to delala,ale asi tu hlinu pripadne nejakej spesialni substrat na mnozeni nebo vysadbu

flamenga
25. črc 2009

aponchie:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ale ja som si ju už takúto kúpila 🙂 a neviem, ako na ňu... ale čo teraz študujem na nete, tak to vyzerá tak, že je to jednoročná 😠 takže sa z nej už asi dlho tešiť nebudem.... 😢 😀

sirinka
25. črc 2009

ahojte...ja sa momentalne vytesujem z mojich gladiol v staroruzovej farbe... 😵

aponchie
autor
25. črc 2009

teda ta je krasna...kdysi sem davala na svatbu puget slunecnic 😵
no uvidis zkus ju pak smiknout a zalevat ,ale taky myslim,ze je 1leta

aponchie
autor
25. črc 2009

glafioly sem loni zapomela vybrat ze zeme fakt pako takze zmrzly 😝

flamenga
25. črc 2009

milujem gladioly 😵 😵 😵 vlastne... ja milujem všetky kvety 😀 😀

sirinka
25. črc 2009

v podstate aj ja 🙂

aponchie no ja zatial netusim ako a kde ich budem skladovat...a este lanu indicku...ta sa nenormalne rozmnozila, tak neviem, kam to vsetko naukladam v nasom mini domceku...

aponchie
autor
25. črc 2009

sir ja mam akorat v byte sklep a ten je teplej v zime takze naprd a na zahrade to nemuzu nechavat to zas epremrzne ne?

sirinka
25. črc 2009

aponchie no ja neviem...vacsinou hovoria, ze na prezimovanie je dobre okolo 4 az 10 stupnov ak sa nemylim...a este nech su hluzy vetrane a obcas pokropit vodou nech nevyschnu...my mame zatial iba taky ulozny priestor na povale...ale snad ked postavime garaz tak tam bude miesto. mne minuly rok georginy celkom vyschli 😠

knobloska
4. srp 2009

Potřebovala bych poradit se svým fíkusem, už jsem z něj zoufalá. Mám doma z Ikei FICUS MICROCARPA GINSENG.
Už po od začátku mu černaly listy a nádledně opadaly. To už jsem zachránila, fíkus mi začal pěkně obrůstat, ale ouha. Listy jsou jakoby plasticky bíle puntíkaté, ale není to žádný škůdce. Samozřejmě opět opadávají. Je na světlém místě, ale ne na přímém slunci, denně rosím převařenou vodou, zalévám, aby substrát nevyschnul, průvan nemá.
Nevíte někdo, co s ním mám dělat? Je to taková krásná bonsaj, ale vypadá teď příšerně.
Děkuji

aurecon
4. říj 2009

Dostala jsem pár růží a zajímalo by mě, zda jdou nějak namnožit. Dostala jsem je v kytici a chtěla bych je pěstovat na zahradě. Dá se to?

aurecon
19. únor 2010

Psala jsem na modrou střechu, ale zatím se nikdo neozval. Potřebuju koupit zelené rostlinky (nevím, jak se jmenujou), které se prodávají ve světlých menších květináčích. Většinou jsem je v albech viděla naaranžované po třech kusech a vypadá to hezky. Nevíte, kde je koupit?

aurecon
19. únor 2010

Už asi spíte, že? 😀

aurecon
20. únor 2010

Nikdo nic?

aurecon
20. dub 2010

Chci si objednat květiny po internetu. Znáte nějaké dobré eshopy, které nejsou moc drahé? Našla jsem jich pár, ale nedám za poštovné 3 stovky. Potřebuju hlavně nějaké trvalky. Díky

lindulak
6. črc 2010

ahojte, docitala som sa tu, ze fikus je jedovaty. Mam ho na skrini chvala bohu... ale chcela by som nejake kvietky na okno, ktore nie su jedovate, kedze budu v dosahu malej. Je uz sice dost rozumna, ale predsa... aby som sa nemusela bat. Dnes mi pani v kvetinarstve poradila, ze fialky su ok a ruzicka taka mala. Ale o tych fialkach som sa dozvedela na nete, ze su jedovate. Tak teraz neviem... 😕

katarina.banska
25. říj 2010

ahojte,
kupila som si krasny ficus benjamin, no bojim sa, ze mi zas vykape ako ten co som mala predtym....
prosim mozte mi poradit ako sa mam on starat, co ma rad a co nie?
tak isto mam aj dracenu a uz nejedna mi vykapala chuderka. viem, ze dracena nema rada vela vody, teraz ju ani tak velmi nepolievam a ajtak sa jej nepaci. a to mam obyvacku na vychodnej strane. teraz mam dracenu v chodbe, nie je tam vela svetla. myslite, ze to jej vadi? ficus som supla do obyvky ku oknu, no zas tam je radiator, tak snad mu neuskodi.
dakujem za rady...... 🙂 🙂 🙂 🙂

junovka
27. říj 2010

@katarina.banska a kde si predtym mala ficus postaveny??,Lebo moj par rokov tiez krasne rastol, teda pokial bol nizky, teraz co je uz vyssi, tak mu zacinaju opadavat listy, sem-tam zozltnu mu listy....ale mam pocit, ze odkedy som ho dala na skrinu k balkonu, tam nanho teraz svieti slnko skoro stale, poobstrihala som mu spodne listy, tak sa mi nejako polepsil, ani listy uz tak neopadavaju a polievam ho mozno raz za 10 dni 🙂

katarina.banska
28. říj 2010

@junovka
ten predtym som mala na policke, kde ale nemal vela svetla. tak mozno preto sa mu nedarilo.
tento som kupila uz taky velky, tak snad on nepridem. vravis, ze staci ho poliat raz za 10 dni? 🙂