• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte nějaké oblíbené květinky?

28. října 2010 
autor
na slunnem miste je a puda je tam prej paradni ..teda rikaji to vseci a jako na pohled a omak je super..je to v kolonii takze to mame vseci nastejno zhruba..ja ji loni moc nestrihla prave a ted na jaro sem ji flakla fest a je hned lepsi
20. kvě 2008 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak tady je chyba....na jaře se nestříhá-teda JÁ nestříham, A pokažde je krasně vysoka a velka. tak nevím zkus kouknout do nějake knihy. :wink:
20. kvě 2008 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahaaa toz ja to vsecko delam pokus omyl no zacatecnik :sweat_smile: tak uz to ostriham na podzim tedy jo?a kdy asi tak?
20. kvě 2008 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
holky zakladne pravidlo pri strihani. to co kvitne na jar, hned po odkvitnuti, aby vam to za rok kvitlo znovu, a to co kvitne na jesen ostrihat v zime. :wink:
a arboretum mlynany je proste nadhera, a stoji za to tam ist v tomto case, kvitnu tam rododendrony, tych tam maju uzasnu zbierku. :wink:
20. kvě 2008 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Aponchie,pivonky treba rozdeliť,ale až na jeseň.Len treba trafiť správnu dobu,aby stihli zakoreniť,kým prídu mrazy.
Sú 2 druhy pivoniek-drevité a nedrevité(nieje to správny výraz,ale teraz si naň neviem spomenúť).Drevité na jeseň opadajú a v zime ostanú holé konáriky.Tie druhé sa neskoro na jeseň odstrihnú a stiahnu sa do zeme,takže ostane holá zem,kvetinu vôbec nevidno.Na jar vyrastú úplne nové stonky a zvyknú kvitnúť neskôr ako tie drevité.
Pacna:skús www.rastlinky.sk, nemajú tam síce veľa druhov,ale sú kráááásne :wink:
21. kvě 2008 v 07:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dekuji moc ..souseda mi jeste dala takove seschle cibule Jirin at to dam do zeme toz sem to dala ,zalivam uz tri tydny a nic porad sou suche ted navic hodne prsi tak kdy mam asi pocitat ,ze zacnou rust? :slight_smile: jinak rododendron sem zasadila a je krasnej uz jde na kvety.lilie mam v zemi taky,ale zapomela sem si dat znacku kde jsou :grinning:
21. kvě 2008 v 07:39  • Odpověz  • To se mi líbí
aponchie mne tiež kvitne rododendron ale minuly rok nie a ani sestre :slight_smile:
21. kvě 2008 v 07:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no ja necekala ,ze pokvete pac sem ho koupila letos v Polsku v obchodaku mel asi pul metru rikam si ,ze asi az za rok a uz ma pupeny a hlavne prsi coz je parada nemusim jezdit zalivat jen aby byla trosku tepleji :confounded:
21. kvě 2008 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
pacna,ja mam nadherne rondaky doma...mame taku plosku zalozenu so 7 kusmi-rozne farby,potrebuju tien a kyslu podu,sem-tam podsypem raselinu a na kvitnutie hnojim...tekutym hnojivom od marca do doby kvitnutia trikrat....su plne kvetu... :wink:
21. kvě 2008 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ja moc mam pocitat s tim,ze se rodon rozroste celkove?a s nim asi neni treba nic delat nebo je nutna nejaka udrzba?(sestrih,odlamovani,hnojeni,zakryvani na zimu atd)?dik :slight_smile:
21. kvě 2008 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
21. kvě 2008 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
aponchie,rondaky neznesu zostrih,odlamuju sa len suche a preschnute konare,byvaju nachylne miestami na jednu hubovu chorobu-okraje listov maju rozliate skvrny...vtedy sa tie listy odstranuju,lebo su zdrojom dalsej infekcie...
hnojit treba kvoli kvetenstvu...a zakryt na zimu nemusis,ak su na chranenom stanovisti...vacsina rondakov je neopadavych a byvaju prisposobene nasim podmienkam,treba im tieniste miesto,kyslu podu a dost vlahy :wink:
21. kvě 2008 ve 23:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jses uzasna ,dekuji..budu vyzvidat i nadale :slight_smile:
22. kvě 2008 v 05:13  • Odpověz  • To se mi líbí
a ako sa rozmnožuje rododendron? sestra ma iny a chceli by sme medzi sebou si vymenit :grinning:
22. kvě 2008 v 06:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak to by me taky zajimalo :slight_smile:
22. kvě 2008 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí
aponchie,pacna,k rozmnozovaniu rondakov:
v auguste - septembri odrezte odrezky, ked nie je vonku velmi teplo - skoro rano...dlzka odrezku je asi 10 cm... odstrante spodne listy až na 4 - 6 na konci vyhonku...nozom zarezte do dreva - asi 2 cm...
Odrezok dajte do zakoreňnvacieho prípravku, dobre sa oklepte, potom do debnicky z polystyrenu dajte vrstvu raselinovej drviny-nesmie byt vlhky.... nakoniec zamiesajte piesok..
vlozte odrezky asi 4 cm hlboko a vzdialenosti medzi nimi by mali byt 5 cm...substrat oroste,dajte navrch kryt z plastu/teplota musi byt okolo 16 stupnov,nekor sa zvysi na 20 stup./ ...nevystavujte odrezky priamemu slnku a kontrolujte vlhkost...do 2 mesiacov mozete mat ´hotove´odrezky... :slight_smile:
22. kvě 2008 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
super dikuju moc ja to zkusim a myslis,ze je to mozne uz letos z toho co jsem koupila?neni treba jeste moc mladej>?
22. kvě 2008 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
dik jasterica :grinning: musim skusiť
22. kvě 2008 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
aponchie,skus kludne z toho...no problemo... :wink:
22. kvě 2008 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
tak dneska vyrážím s kamarádky maminkou na den otevřených dveří do arboreta v kostelci nad černými lesy, nechystáte se tam náhodou některá? prý to je moc krásné :confused:
chtěli jsme do parku v průhonicích, ale sem to bude asi pestřejší :wink: :grinning:
25. kvě 2008 v 08:27  • Odpověz  • To se mi líbí
baby poradte,mám tu kvietku -že voskovka ju volaju,no každý ináč hovorí.No a zas mi kvitne,má asi 10 zväzkov kvetou a kto to pozná vie,že "smrdí"hlavne večer na celý byt až mi je z toho fakt zle. neviete,môžem ju mať ak mám doma male dieťa? nevadí mu ten pach?
25. kvě 2008 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
deni,voskovku mozes mat kludne v byte,akurat ju nemaj v miestnosti,kde spite... :pensive:
26. kvě 2008 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,dnes sem byla zkontrolovat zahradku ..pivonka:ker jako blazen,pekne velkej a rostlej,ale jen jeden kvet tam je tak co je spatne? :frowning2:
26. kvě 2008 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
jašterica dík,mám ju nazapadelebo inde nekvitne a v spalni by som asi umrela od vône :cry:
26. kvě 2008 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
aponchie,hnojila si?treba sem-tam vyzivu dat... :wink: a vsetko slo do listov-ta bujnost a nie do kvetu :unamused:
27. kvě 2008 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
baby tak skoro ma urvalo sused kosil a odsekol mi tri palicky rododendronu akurat z tej strany kde kvitol :angry: :angry: :angry:
27. kvě 2008 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jesterica nehnojila sem ju nikdy prave a je tam asi sto let co vim..ptala sem se susedy a ona rikala ze na tu svou nic nedava..zkusim se optat v zahradnictvi :slight_smile:
27. kvě 2008 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
baby a kedy možem vybrat cibulky narcisov a tulipanov? :slight_smile:
29. kvě 2008 v 06:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Pacna niekto ich nechava celu zimu v zemi. Ale poznam aj ludi, ktori ich vyberaju.Ak su hlboko v zemi, co cibulky su, tak prezimuju a na jar pekne vyrastu.
29. kvě 2008 v 07:26  • Odpověz  • To se mi líbí
barila ja som ich nechavala ale chcem ich dat na ine miesto a kedže som ich nevyberala neviem kedy to treba :slight_smile:
29. kvě 2008 v 07:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek