Máte v rodině Mikuláše?

magdalenan
8. dub 2016

Ahoj,

svádíme boj s výběrem jména pro druhého syna a nějak nám nic nesedne...

První syn se jmenuje Matyáš a Mikuláš by se nám k tomu líbil (nicméně je to stále jedno z šesti jmen ve finále)

Zajímalo by mě, jak tohle trochu neovyklé jméno okolí přijalo u vás, jestli třeba děti ve školce/škole nejsou zmatené kvůli Mikuláši co chodí s Andělem a Čertem 😀 Jak mu doma říkáte a tak..

A ideálně u starších kluků, jak se jim jméno líbí a nevadí jim ta analogie?

Moc děkuji za příspěvky
M.

mimisekelis
8. dub 2016

Ahoj, mi osobne se jmeno Mikulas mooc libi a rada bych tak pojmenovala sveho syna...

blahova_andrea
8. dub 2016

Mě se taky moc líbí, myslím, že dát ho už není tak neobvyklé jako před pár lety. já bych mu říkala Miky. Uvažovala jsem o něm, ale druhé byla nakonec holčička 😅

tutankhamun
8. dub 2016

Já si teda úplně nemyslím, že v dnešní době by byl Milkuláš neobvyklé jméno. My teda nemáme Mikuláše, ale Viktora, ale od té doby, co mu říkáme Viky tak, se nám na hřištích stalo nejméně už desetkrát, že se mě maminka co měla Miluláše ptala, zda říkám Miky nebo Viky. Ale jinak je to hezké jméno a k Matyáši hezky pasuje. Se dvěma maminkami jsem od té doby trochu v kontaktu tak se jich mohu zeptat, zda jméno ve školce děti nějak řeší. 🙂

antoinet
8. dub 2016

Ano, máme🙂 Je to můj úžasný bratranec, má už teda 20 let, ale myslím, že to nikdo nějak moc neřešil ani když byl malý. Říkáme mu Miki🙂

medvidek
8. dub 2016

Kamarádka má Mikuláše a říkají mu Miky, Mikuldo. Moc hezké jméno 🙂 .

lukza
8. dub 2016

Kámoška má Mikuláše a přijde me to v pohodě a normální a říka mu Miky

kri
8. dub 2016

Také máme v rodině Mikuláše, je mu tedy už přes 20 let a nikdy s tím neměl problém. Říkáme mu Miky, Mikuldo 🙂 Mě samotný se to jméno moc líbí.

regi17
8. dub 2016

Také máme Mikuldu a to manžel chtěl původně Michala........Michal sice není špatné jméno, ale je jich dost a Mikulášů tolik není. Dnes je Mikimu 8 let a jsem ráda za toto jméno.

andysebesta
8. dub 2016

Mame Mikulaska,manzel chtel tenkrat Michala,ale nakonec mi povolil Mikyho😊.hned po porodu(byl cisarem)byl pysny,ze mame Mikulaska.Misi se nakonec taky dockal😄.tenkrat jsem se do toho jmena uplne zamilovala!rikame mu Miky,Mikousku,Mikusko,Mikulasku a Mikusko a Mikoune kdyz se vzteka😋je to krasne jmeno

babanci
8. dub 2016

Chtěli jsme ho dát,podle UTZ jsme měli mít vnuka,ale...narodila se holčička Anežka.

jamamutka
8. dub 2016

Nejkrásnější jméno na světě..! 🙂 O jméně nikdo nevěděl až do porodu, chtěla jsem se vyhnout různým námitkám, a překvapilo mě jak ho každý přijal s láskou a hezky. Neměnila bych za žádné jiné.. Jsou mu teprve 2, takže nevím jak bude pobírat analogii, ale větší děti to berou pohádkově, že se jmenuje stejně jako ten vysokej.. a když vypadne cosi o čertech od dospělého, tak to vezmu s humorem.. říkáme mu Mikeš a tchýně Mikulášínek 😀 😀

lenickakl
9. dub 2016

Jmenuje se tak bratranec, ale nevidame se, tak ti k tomu moc nereknu 😁

tristizia
9. dub 2016

Máme také Matyáše a pokud bude někdy druhé a syn, tak bude Mikuláš. Chci Matyho a Mikyho 🙂

mykyna
9. dub 2016

Ano, syn je Mikuláš - krásné jméno. Bráškové jsou Adam a Štěpán.

aninousek
9. dub 2016

Mám Matyáše a druhý měl být Mikuláš ,ale narodil se dříve den po Mikuláši a to mi přišlo kvůli němu hloupé svátek,narozeniny Mikuláš i vánoce v jednom měsíci tak máme Michala ,ale pokud bude třetí 😀 bude Mikuláš 😵

caboonek
9. dub 2016

Je to krasne jmeno. My mame Matyase a Eliase, ale maji kamarada Mikulaska. Rikaji mu Miky, Mikulasku...

girafka
9. dub 2016

Mam doma Matyase a chtela jsem taky u druhyho syna dat Mikulas.Manzel nesouhlasil ☹ tak mame Matyase a Tomase 🙂

komive
9. dub 2016

Mikuláš je super! Nám se vůbec nehodí k příjmení, ale jinak bych ho brala všema deseti 😉

bubak28
19. únor 2020

Zrovna čekáme Mikuláše 😊 Měl to být Matyáš, ale těch je teď všude plno, tak jsme vybrali podobné.

zuzangel
19. únor 2020

Znám jednoho, je to krasne jméno. A známá mají Mikoláše, ale.stejne mu říkají Miky. 😉

lenatko91
19. únor 2020

Máme v rodině, ze začátku mi to přišlo docela divné, ale teď už v pohodě, zvykla jsem si a už se mi i líbí 😊

esmeralda11
30. zář 2021

Ahoj, ráda bych obnovila diskuzi. Jméno Mikuláš se nám moc líbily, ale zajímá mě, jak to děláte se svátkem, když je hned den po čertech? Normálně dostane mikulášskou nadílku a druhý den se zas slaví svátek?
A co děti ve škole/školce? Nedělají si z něj srandu nebo nemají poznámky? Je mi jasné, že srandu si děti udělaji z každého jména (Radek/zadek, Marek/párek, Karel/barel, Vašek/šašek, Denis/...😀), ale jestli třeba váš Mikuláš neposlouchá věčné poznámky na svoje jméno?🙂

queenp
1. říj 2021

Máme teďka 4 měsíčního Mikuláše. Původně jsme měli vybranýho Dominika nebo Patrika, ale nějak jsme plácli Mikuláše a syn (5let) měl okamžitě vybráno a už jsme neměli šanci ho přehlasovat a jsme s tím moc spokojení. Měl už jednoho spolužáka Mikuláše ve školce, tak nám to ani divný nepřišlo. Akorát v porodnici se sestřičky smály, že to hezky jde k příjmení - je takový zimní 😀 Nooo..to nám vůbec nedošlo, ale snad s tím nikdo nebude mít problém. Rodina přijala to jméno hezky.

janety32
1. říj 2021

Tak já mám manžela Mikuláše a ten se za celý život nesetkal s poznámkami od dětí/dospělých. A jinak 5.12. dostal nadílku a pak něco jiného k svátku, nijak mu nevadilo mít to u sebe 🙂 A má svoje jméno rád ;)

leilinkaa
1. říj 2021

@magdalenan ahoj, sestrenka i kamaradka maji Mikuláše a říkají mu Miki. Myslim ai ze nemaji zadne negativni zkušenosti 🙂

zelenaesmolda
1. říj 2021

@magdalenan
Ano,mame a v dnesni dobe zacina byt premikulasovano,nerekla bych,ze je to neobvykle jmeno.

kosikman
18. únor 2022

@magdalenan Já jsem Mikuláš😀 Ve škole mi říkají Mikeš a doma Miky

emillyhk
18. únor 2022

Mikuláš byl spolužák na základce. Nikdy nám to "divné" nepřišlo, je to hezké jméno 😊

ladyhacek
18. únor 2022

@medvidek synovec je Mikuláš a říkáme mu stejně

Se školou neporadím, má půl roku. Přijalo se to velmi kladně 🙂 myslím, že nikdo nebyl proti