Materstvi neni verejna soutez/svoje dite miluju ale nejsem 'matka priroda'!!!!

wacata37
13. lis 2010

Tak jsem tu asi jenom mesic ale porad narazim na same ponizovani, urazky a predvadeni se jedna pred druhou. Najde se tu nekdo kdo se chce proste podelit o sve zazitky a zkusenosti, trochu se zasmat a poplakat si a to vse bez predsudku??? 😀

giselka
24. lis 2010

@wacata37 jo, s tímhle přístupem naprosto souhlasím, taky občas použiju homeopatika, ale když mi dr předepíše léky a někdo mi na to řekne "no to jí snad nebudeš dávat" a pomalu si u toho klepe na čelo, tak mi to zkrátka vadí. Na druhou stranu znám i opačný extrém, znám lidi, co dají čtyřletému dítěti prášek pro dospělého a to asi taky není úplně v pořádku 😒
Jinak jsem ráda, že nejsem sama, koho to mateřství až tak nenaplňuje, samozřejmě svoje děti miluju a neměnila bych, ale občas mi ten stereotyp leze na mozek a závidím manžovi, že může chodit do práce 😉 Možná je to tím, že obě jsou neplánované, otěhotněla jsem v době, kdy jsem si našla novou práci a tak nějak jsem si začla uspořádávat život a druhé těhotenství přišlo, když byl malé rok, takže zrovna v době, kdy jsem se radovala, že to nejhorší máme za sebou 🙂

A téma plenky už házím za hlavu, tchýně se mě ptá už víc jak rok a půl, jestli Verda chodí na nočník 🙂 Tohle prostě neřeším, nepředpokládám, že bude mít plenky napořád, prostě počkám, až si sama řekne.

wacata37
autor
25. lis 2010

@giselka ahoj, no ja vzdycky rikala nase Matty pujde na rande a v kabelce bude mit cucaka pliny. Cucak byla dalsi akce, jeste do leta ho mela a uz me vystresovalo okoli ze 3 leta ma dudlana tak jsme ho v lete zahodili. no to bylo rvani ale po tydnu to vzdala. Dneska kdyz knoura chova se jako miminko ji rikam chces dudlika a plinku a povozim te v kocarku? a ona ze neni baby. sranda co?? a opravdu jeste v srpnu ho zuzlala. 😀

no rec o homeopatikach nas nahnala k doktorce a dala nam antibiotika he he clovek mini ale nemoc meni co?? 😀

wacata37
autor
25. lis 2010

JO s tim nenaplnenim nas asi bude vic jenom se to spousta lidi boji rict. No ja proste neverim ze sme se kazda narodila s materskyma instiktama a s neuveritelnou obetavosti. Tak nejak prirozene jsem vedela co delat ale ze bych to delala s laskou to se fakt rict neda. Vzdyt je to sileny bejt zavrena doma nebo na pisku, nemit poradny rozhovor nekolik let...a to kdyz mate dve tak je to i 6 let ne??? no silenost!!! 😝

iwusca
25. lis 2010

@wacata37 ked mas dve deti hned po sebe tak nie 😀 ale to by som sa asi zcvokla 😝 ja som tiez bola zmagorena casopismi a netom ked som cakala malu. vsade bolo pisane ake je kojenie super ale nikde ani slovo o tom ze to boli hadam este viac ako porod!!! kojila som 4m a potom som to vzdala lebo to fakt bolo o nicom....a ked to niekde spomeniem tak na mna kukaju ako na martana... 😔 a to mala este nebola ani raz chora a niektore kojene deti uz maju za sebou par antibiotik...

iwusca
25. lis 2010

a par rokov pred narodenim malej som zila v zahranici a mali sme kolegynu co svojho syna kojila 5 rokov!!

giselka
25. lis 2010

@wacata37 Verda naštěstí dudel nikdy nechtěla, takže jsem nemusela nic idnaučovat, ale zase místo dudlu používala maminku, takže si nevybereš. Já si pamatuju, že jsem taky měla dudel snad do 4 let, tak buď v klidu 😉
K tomu prožívání mateřské, naprosto souhlasím. Je to jak píšeš, prostě to všechno dělám automaticky, nevadí mi to, ale rozhodně si teda nebudu jak některé maminky nadšeně fotit s prominutím každé hovno a ještě ho tady vystavovat 😀 Jsem doma dva roky a ještě mě další tři čekají, je to fakt záběr na psychiku, všechno se točí kolem dětí, potřebovala bych aspoň chvilku vypnout. Teď byla Verda nemocná a 14 dní jsem se nedostala z baráku 😒 Ale zas si říkám, že to budu mít rychle za sebou 😀

@iwusca na téma kojení jsem se bavila s naší dětskou dr a je toho názoru, že se kojení přeceňuje, říkala, že co se týká nemocnosti, je to naprosto stejné u kojených i nekojených. A někdy jí tam prý ty kojené děti chodí častěji, takže asi tak 😉 Já jsem taky byla z těch časáků zblblá a na kojení moc dobré vzpomínky nemám. Teď sice kojím, ale dokrmuju, už nechci trápit sebe ani malou
A teda kojit 5 let už mi přijde trochu moc, to už podle mě tomu dítěti nic nedává

PS: Jestli píšu nějak nesrozumitelně, tak se omlouvám, už je dost hodin 🙂

wacata37
autor
26. lis 2010

@iwusca spousta veci so byla jinak nez se psalo v casopisech ze? ja nezapomenu jak jsem vsude cetla jak porod je to nejkrasnejsi na svete a jaka je to nirvana...pro me to byl nejhorsi den v zivote!!! samozrejme ze vysledek byl super ale boze to byl proces kterejch bych uz nerada opakovala a to samy tehotenstvi. 😖

@iwusca no ja videla porad o kojeni nejak kdyz byl Matty mesic? to byl teda narez. Jako opravdu kazdyho vec ale tam byla i 13 leta co se kojila to uz mi prislo uchylny. nebo tam byla nejaka Nemka co mela jedno dite co kojila a kdyz rodila tak si zavolala svoji snad 60letou matku aby prisla kojit to starsi a ona kojila to mladsi ze prej aby nezarlili...no to uz bylo trosicku moc... 😝

@giselka a tak mi uz ho nemame dneska uz ho nechce. ale v momente co odhodila dudel nechtela uz ani kocarek. takze najednou strasne dospela ☹
k tomu byt doma: me to prijde trosinku jako vezeni. vis ze nemas kam uniknout i kdyz si myslis ze to budes mit rychle za sebou najednou po tech X letech vylezes ven a zjistis jak moc se svet zmenil. Ze je to tak blbe nastaveny, sice chlapy muzou na materskou ale co by chodili ze? a taky ti co by chteli se boji ze se jim bude okoli smat. Naopak aplauduju tem co se odvazili.

jinak jsem cetla nejakou ODBORNOU studii a to umele mleko ma v sobe pridane vitaminy a jinak i bez tech vitaminu ma stejne slozeni jako materske mleko. Jedine co jim nedovoluje v reklame vykrikovat ze umele mleko je super a nahradi kojeni je zakon. Teda alespon v UK to tak je. museji nejdriv rict ze materske mleko nema srovnani ale kdyz to neni mozne tak si teda kupte to umele....postavene na hlavu kolik maminek se kvuli tomu trapi proc to neudelaji jako normu at si kazdy zvoli co mu vyhovuje a bez vycitek svedomi. Ja jsem opravdu kojit nechtela a byla jsem si 100%jista ale ten tlak okoli a ty pohledy a ty kecy od ostatnich me donutili se 4 dny trapit a trapila jsem i vyhladovele dite. a jeste mesic na to jsem se pokazdy stydela kdyz jsem vyndala nekde flasku...opravdu fasismum co se tyce kojeni.

giselka
26. lis 2010

@wacata37 mně je jasný, že za ty tři roky se mi bude těžko vracet do normálního života, už jenom najít si práci asi bude po 5ti letech doma problém, ale zas to berem tak, že až děti odrostou, budem ještě pořád relativně mladí 🙂 Máš pravdu v tom, že si občas připadám jak ve vězení, za poslední dva roky jsem se z domu bez dětí dostala 3x, z toho na 2 akcích jsem už byla těhotná 😝
Jinak mně by teda nevadilo, kdyby šel MM na mateřskou, jemu asi taky ne, ale vydělává víc

Co se týká toho MM a UM, rozhodně si nemyslím, že by nekojené děti byly o něco ochuzeny, já jsem sice kojit chtěla, ale spíš z toho důvodu, že to nic nestojí, nemusím nic ohřívat a vyvařovat a je to hned, jinou výhodu v tom nevidím. Trochu mi to připadá jako hon na čarodějnice, nejhorší je, že tenhle přístup je i v nemocnicích. Myslím, že to psala jedna holka tady na MK, že jí v nemocnici nadávali, že když nebude kojit, její dítě ji nebude mít rádo 😠

poletuszka
26. lis 2010

ahoj holky, muzu se taky pridat?? konecne tema i pro me 😀 hmm kde jen zacit?? ze by v porodnici, kde to pro me byl jen stres - neustale nuceni do kojeni?! byla jsem po cisari a nechtelo se mi udelat mliko, nakonec jsem s obtizemi kojila do maleho 8 mesicu se stridavym dokrmovanim a pak mi dal najevo, ze ho to uz nezajima 😀 nebo to ze maly ma 17 mesicu a nocnik navstevuje jen obcas nebo ze dudlik je jeho nejlepsi kamarad nebo reci moji tchyne, ze v mych letech uz mela 3 deti???! 😀 😀 😀

wacata37
autor
26. lis 2010

s tim ze te dite nebude mit rado jsem taky zapasila. Pry se nevytvori to pouto. Ja si k ni vzdycky lehla kdyz sosala a zpivala jsem ji ale i tak je hrozne nemazlive dite. Jinak to s tim ze tvoje tchyne mela 3 deti s tim me vytaci moje matka. Vzdycky kdyz si chci postezovat na to jak to nezvladam tak me setre ze ona mela deti 2 a ze nejsem jedina mama na svete a ostatni jsou v pohode. Tolik na soudrznost.

lidiab
27. lis 2010

Ja jsem sice nerodila cisarem, ale mliko se mi take nechtelo delat. Par doktorek v porodce byly na mne docela hnusne, chodily mne kontrolovat a vyzpovidat jako nejaci policejni vysetrovatele ci co. Uz od zacatku dokrmuji nutrosem, a uz jsem nahore psala ze ty pohledy a kecy mych kamosek mi lezou krkem. Kazda je tak samoliba ze plne koji, jako ze by to byl jejich nejvetsi zivotni uspech a ja jsem v jejich ocich menecenna..."Coze ty davas Nutrilon?? Chudak dite! Musi se cpat chemii uz takhle od malicka! Je hrozna skoda ze si to maminka muze jen tak v lekarne koupit, melo by to byt na predpis" 🙄
Ja vim ze je MM nejlepsi, jenze vysvetlete mi jake ziviny v tom muzou byt pokud je maminka kvuli kolikam jen o suchem rohliku a vode?? Ono si to cely odporuje, na jednu stranu vam rikaji ze mate hodne jist a pit, jenze defakto nemate co.
A souhlasim s vama ohledne toho sezeni doma, take uz z toho blaznim a to jsou malymu pouze 3 mesice! Zda se mi ze nejak blbnu, prestala jsem cist pac na to nemam cas. Kdyz se nekam na par hodin dostanu tak si pripadam jak v Parizi 😀 Uz proste nejsem zvykla na lidi 🙂 Nejvic se obavam ze se zacnu zanedbavat a manzel mi najednou rekne ze vypadam jako ta mama od plotny 😀 😀 Ale snad k tomu nedojde!

kalerabka33
27. lis 2010

@poletuszka 😀 😀
inak baby, tiež mi niektoré kamošky a známe, čo su matky, pripadaju ako z nejakej materskej sekty... a že deti su užasne, čarovne stvorenia, ze nič nadhernejšie na svete neexistuje, ako ked sa pri kojení na vas pozerá tými krasnymi očkami, akože z takých rečí sa mi občas robi husia koža, uplne vážne.
ja som malu kojila týžden, nas citový vztah je v najlepsom poriadku, akurat, že nemam doma maleho závislaka, čo ma nijako netrapi 🙂) lebo kojenci su podla mna závisláci (mam na mysli chodiace a hovoriace deti)

ale nie je to len o kojeni... poznam matky, ktoré sa rozhodli absolutne sabaobetovat a odovzdat svojmu dietatu, ktoré sa rozhodli (alebo ich donutila neznama sila, alebo sa to s nimi udialo, ani poriadne nevedia ako) žit len pre svoje dieta a všetko ostatné (manžel, priatelia, zaluby, zábava, všetko...) ide bokom, lebo JA som teraz matka... ja tento pocit NEMÁM!! ale je so mnou ako s mamou sranda, bobulu uzkostlivo nestražim, na jej kroky dohliadam, ale neriadim ich (momentalne doslova 😀 ) jej modriny neberiem ako osobne zlyhanie, naopak, teším sa z nich, lebo to znamená, že vdaka nim je zasa o krok vpredu (zase doslova 😀 )

kalerabka33
27. lis 2010

btw svokru som upratala hned pri prvej navšteve malej, ked mala mudre reči, že nemam malu tak moc obliekat, tak som jej stručne a vystižne vysvetlila, nech si ma nemyli z mojou švagrinou (jej druhou nevestou) lebo ja nie som dgbnutá ako ona, ktorá mesačne babätko prenása po 3 poschodiach v novembri len v dupačkách a ešte su z toho všetci happy, že ako sa tá Zuzka s tým neserie a tu svoju dceru nehýčka!!! to je podla mna uderene!!! dnes ma jej mala rok a 2 mesiace, 5!!!x berie antibiotika, nechodí a nerozpráva zatial sama.... svokra je na mojej strane, ani som ju nemusela presviedcat, že ked má niekto už tretie dieta (švagriná) neznamená to ešte, že má patent na spravnu vychovu a starostlivost

juj ale som sa zase rozčulila 😝 😝 😝

giselka
27. lis 2010

Ahoj 😎
@poletuszka u nás zas řeči mají moji rodiče, hlavně, když se mi něco nelíbí - oni přece vychovali 2 děti!!! Tak se vždycky ptám, jestli nás vychovali oni nebo naši prarodiče 😉 Tchýně bydlí 50km od nás, takže v klidu 😀
@kalerabka33 jak jsi psala s těma modřinama, vzpomněla jsem si, jak kdysi dávno maminky v nějakém tématu řešili, že dětem pořídí na doma speciální helmy, aby si náhodou doma neublížili 😀 Tak by mě zajímalo, jak se to dítě potom naučí, že si má na sebe dávat pozor.

Ještě jsem si vzpomněla na jednu věc, která mi leze na nervy, a to neustálé otázky typu "Je dobře oblečená? Koupeš ji v dost teplé vodě?" apod., jako kdybych byla debil 😝 A vůbec mi přijde, že když někde řeknu, že jsem na mateřské, tak mě automaticky berou jako méně inteligentní 😝

wacata37
autor
27. lis 2010

@lidiab no to snad ne?? na predpis?? zadara by to melo byt ne? Sranda byla ze Matty zadny bolesti bricha nebo koliky nemela a kamoska co poctive kojila a kazdou hodinu volala doktorce protoze se u nich neco delo tak ta jeji do roka jenom rvala a rvala jak se trapila kolikou. Takze je to asi individualni a nezalezi na mliku 😠

jinak v zadnym pripade jsem se nechtela snizit na to ze natahnu zasteru a budu pect vdolky. po nocich si lakuju nehty a meju si hlavu kdyz dite spi. make up uz delame spolu 🙂)) bude lip uvidis. 😉

@kalerabka33 no to je pozitivni!!!! presne tak ne jim sedet u zadnice a ze vseho delat tragedii. preci jsme to taky nejak prezily a nikdo znas urcite nebyl 3 roky doma matky udernice musely do prace!!!
jinak patent fakt nema nikdo ne? vsichni se s tim pereme jenom nektery si to holt nechteji nebo se boji si to priznat.
vis co kolikrat se s matty divame na zviratka v telce a v nekerych tech dokumentech ty zvireci matky ty deti i odmitnou...to je proste kolobeh zivota nektera mama nevi co ma delat. a kdyz na ni jeste vsichni tlaci tak to delaji jenom horsi...s tim samozrejme nesouhlasim...to chudanek dite za to nemuze ze jsme si ho poridili. ale dcera mela jidlo, ma kde spat a venuju se ji....ale asi to neni podle knizek. Uplne jsem se musela premahat jit na ruzna cviceni a poslouchat tam ty slipky rekla bych ze to spolecenstvi tech matek je nejhorsi...meli by byt i kluby pro pohodarky ne?? kde se ty mami muzou bavit i o necem novym jinym a ne jenom o tom co budou varit.

@giselka tak tohle mi dela mama. jeste ji nandej jednu vrstvu. tohle by nemela jist, a mela by delat tohle a ne tamhleto....proste jedna rana za druhou. Jeste jako dneska si pamatuju jak jsem musela do nemocnice kdyz bylo dceri pul roku a mama ji tyden hlidala od rana do vecera. jak se u toho zapotila. ale nezapomela si odpustit ze to mame jednodussi co se tyce plinek a detskejch konzerv. .....jo svete div se ale ja jsem ohrivala konzervy...nemela jsem na to litat po praze a schanet organicky brambory a mrkev...a taky si myslim ze by se ji to prejedlo 😀 sestricka mi rekla ze ma mit dvakrat tydne rybu, dvakrat maso, pak kolik porci mlika a jedno vajicko....a byl z toho seznam. tak bylo opravdu jednodusi pro ni ohrivat konzervi...ale v roce uz jedla s nama

😀

giselka
28. lis 2010

Ahojte 🙂 Ještě k tomu kojení - malá má 2,5 měsíce, je zhruba od šesti týdnů kojená tak z 90%, zbytek dokrmuju, do té doby byla kojená plně. První rýmu měla už v nemocnici, před týdnem se vyléčila ze druhé a od včerejška zase skoro nemůže dýchat, takže tolik k tématu kojení a imunita 😝

@wacata37 tvoje máma je přesně jako ta moje 😀 Hlavně co se týká toho oblečení. Pamatuju si, když byly Verunce 3 měsíce, byl duben, venku 17 stupňů a moje máma se mě zeptala, jestli bych jí radši neměla dát fusak 😀 S těma konzervama to mám jednodušší, mamka má malou zahrádku a babička pěstuje drůbež a králíky, ale i tak byly připomínky, nechtěla jsem malé dávat hned v roku párek, nechci jí dávat kofolu - všechno špatně 😀 A když jsme pořizovali chůvičky a monitor dechu, taky se to neobešlo bez poznámek 😀

wacata37
autor
28. lis 2010

@giselka ona je to podle me i takova ceska povaha, do kazdyho se navazet, porad si myslet ze vis lip nez ty ostatni. obzvalst ta starsi generace. tak od babi bych to cekala ta zkoumala i matty boticky, myslela si ze jsem na tom tak spatne ze si nemuzu dovolit kkozene s podrazkou. Proboha na ty fotce byly diteti 2 mesice tak kozene s podrazkou opravdu nepotrebovalo...a pak rikala ze musi mit ofinku a culiky a takovy kravince me to slo jednim uchem sem a jednim ven..ale od mamy bych to necekala 😒

poletuszka
29. lis 2010

@giselka tak ja mam nastesti mamku v pohode.. a kdyz mam jinej nazor nez ona, tak ji to reknu a jsme v pohode.. ale tchyne?? 😀 jednou prozivam veci kolem maleho az moc, pak to zas neprozivam dost.. 😀 kazdy rok dostanu domaci marmeladu na cukrovi.. presto, ze jsem hned po svatbe rekla, ze ja cukrovi nepecu.. taxi ju muz dava na chleba 😀

no s tim kojenim to byl tehdy masakr.. hustily do me shora dolu MUSITE KOJIT, MUSITE KOJIT, MUSITE KOJIT.. neustale letacky, rady.. a nikoho nezajimalo, ze mliko neni.. a kdyz jsem jednou brecela na pokoji, tak me prisla sestra servat, at nebulim, ze prijdu o mliko 😀 😀 😀

hele jestli se chcete nekdy zasmat tak bezte na stranky kojeni.net.. tuhle stranku jsem pravda ocenila, kdyz jsem bojovala s kojenim a hledala rady po sve linii.. ale pak jsem jednou najela na zalozku s fotkama a nestihala jsem cumet.. doslova.. matky, ktere kojily malem petilete dite apod. brr

wacata37
autor
29. lis 2010

@poletuszka no ja to a ni videt nechci me fakt stacil ten dokument v telce. nejvic me teda rozpalila ta jedna ruska co sla adoptovat dite do ciny a to chudatko uz 8 mesicni bylo odkojene na pevne strave a ona mu porad rvala ten svuj cecek do pusy. uplne se mi jezily chlupy na hlave...nektere jsou fakt az za hranici posedlosti.

me zase porad zasobili letakama o smrti kojencu. tak jsem prvni pul rok sedela u postylky jako sova a porad na ni sahala jestli dejcha. i ted se nekdy musim jit podivat...jak dokazou cloveka vystresovat co?

wacata37
autor
5. pro 2010

Ahojte, tak koukam ze se forum trosinku zaseklo! NO asi jste vsichni busy s vanocema? 😝
Ja ti Vam letos vubec nemam naladu, nejak se nedokazu rozhejbat a motivovat se a zacit neco chystat a mit z toho radost. Darky pro prcka uz mam ale nejak doufam ze to rychle utece a brzi bude jaro. Nase babi vcera zrusila listky takze neprileti a tim mi to jeste vic zosklivela. Tak jsem si sedla a poplakala si, kdyz to tak vezmu tak ani na jednu moji promoci neprijela, ani kdyz se ji narodila jedina vnucka to taky nechtela, ani jedny vanoce (vzdycky jsem se trepala domu ja) ani velikonoce a hlavne ani jedny jeji narozeniny. Tak si rikam i kdyz mam listky na 12 ze domu nepoletim....taky je tu nekdo tak unavenej ja sice jsem jenom na matersky teda ten posledni rok ale nejak me to vic unavuje nez kdybych byla v praci..... 😝 🙄

giselka
5. pro 2010

@wacata37 já bych i napsala, ale od úterka jsem byla s holkama v nemocnici, Verunka tam něco chytla a musela tam zůstat, takže vánoční náladu taky nějak nemám ☹ A máti mě taky naštvala, já nevím, ona vždycky něco plácne, že se pak z toho vzpamatovávám týden 😒

wacata37
autor
5. pro 2010

@giselka jejda nemocnice?? to je to tak vazny?? tak to dokaze zamavat s pocity stesti. a bude v poradku? Zrovna jsem koukala na ten program o Matyskovi jak ochrnul po operaci mandli. hruza!!!! o duvod vic se bat doktoru co?

My jsme prave taky zapasily od zari s chripkama vseho druhu, kazdy druhy tyden neco. a GP mi na to rekla ze to je normalni v tuhle rocni dobu a dala mi antibiotika. tak uz jsem ji je fakt nasadila. Desne to vysiluje co? Tak drzim palce at vam to dobre dopadne!!!!!!

zlaty maminky co?? no ja si alespon rikam ze nechci nikdy bejt jako ona, tak ji musim mit porad pred ocima aby mi to pripominala 😎

giselka
5. pro 2010

@wacata37 my jsme měli havárku a byli jsme na 3 dny na pozorování, v sobotu jsme měli jít domů a Verunka v pátek v noci začla zvracet a dostala horečky ☹ Teď je tam s ní MM, já jsem musela s Adélkou domů, aby to od ní nechytla... pokud už to nemá, že, inkubační doba je týden 😒

moje mamka má taky svoje, teď mě dostala, jak za náma přišla do nemocnice, držela Adélku a vykládala si s ní stylem "ty naše chuďátko, kdyby tam byl nějakej balvan nebo mostek, tak už tady nejsi..." to už jsem teda trochu vyjela, proč vykládá takový věci 😠 Jinak si na ni nemůžu stěžovat, pohlídá, postará se, akorát tyhle řeči a pár dalších věcí mi vadí
A řekla ti aspoň tvoje mamka, proč nepřijede? Kdyby moje mamka nechtěla vidět vnoučata, když má možnost, tak bych to asi nerozdýchala

wacata37
autor
5. pro 2010

@giselka jejda havarku tak to zni hodne vazne! Snad to nebude nic vazneho mozna sok? no vsak vam reknou!

Moje matka je jeden velkej sobec! Jakmile to zadne bejt nezajimavy pro ni a nic ji z toho nekapne. (nemyslim penize) tak se z toho snazi vykroutit. Ale sranda je ze pro cizi to by se roztrhla jenom aby vypadala dobre.
No co si pamatuju mama byla za nama v zime jenom jednou za celych 13 let co tu jsem. Nelibi se ji tu, je tu zima, prsi, neda se chodit po plazi a je tma. Jedno ale nechapu proc ty listky kupovala a pak to rusi?? normalka blazen aby byla zase zajimava pred ostatnima. jaka je to hrozna tragedie a ted kdyz neprijedu ja tak budu za hysterku a nevdecnici. a Ona je jedina babicka na celym svete co pracuje tak ona se o deti nikomu starat nebude. Verila bys ze za celou dobu mi ani jednou nepohlidala dite ani jednou ani na pul dne natoz na cely den ci dny.
No nepocitam to kdyz jsem byla v nemocnici, ale do toho zapojila snad celou Prahu.
Pro ni nejsou dulezity mezniky jako narozeniny, nebo svatky nebo cokoliv jinyho co je pro me dulezity. Ja to taky nikdy moc neresila protoze se to u nas doma nenosilo, ale od ty doby co mam dite to vidim jinak. Ja chci aby mela super zazitky a ja s ni chci delat veci jako malovani vajicek a ja chci sedet v obecenstvu kdyz bude mit vystoupeni se skolou. ja to nevidim jako otravu.
Ani nevis jaky mas stesti ze ti babicka pohlida i kdyby na pul dne. Ja se musim spolehat na pritele ze se nejak uleje z prace nebo na kamaradky ktere maji svoje deti a svoje starosti.

no a ted jsem takova rozpacita s tema vanocema. kdyz pojedeme do prahy tak to bude zase totalni otrava protoze ja se budu zase snazit to udelat zajimavy pro svoje dite. A uz vidim jak muj bracha tam lezi na gauci a cumi na telku od rana do vecera a ani se nehne, a mati akorat resi jak ji to stve ze musi bejt na vanoce v cr.
predstav si ze kdyz jsem byla s matty doma na prvni vanoce bylo ji pul roku tak mama se 25 sebrala a odletela do tuniska s amantem, ze prej matty svatkum stejne nerozumi. Tak ja byla doma s miminkem a coklem kteryho jsem musela vencit zrovna v takovy doby jako brzi rano kdy jsem se plizila z domu abych nevzbudila dite a nebo v noci kdyz jsem vykoupany dite narvala do overalu a litala jsem se psem po sidlisti. 14 dni me tam takhle nechala...kdyz to lidem vypravim tak jsou sokovany protoze jejich rodina se k nim takhle nechova ale kdyz to reknu mati, tak ona mi rekne ze jsem sobecka hysterka ktera by kazdyho strhala a at si poridim svoji rodinu a tu otravuju a jezdim s ni nadovcu.
vis co si rikam ze na to uz vazne kaslu a proste se ji uz neozvu, ji by to rozhodne nemrzelo ale moje dite se porad pta kde je babiku. a jestli zitra prijede...no co ji tak muzu rict..rekla jsem ze jo ale nevim co ji reknu zitra...snad zapomene...

no postezovala jsem si.....ach jo to je zivot ale ty mas ted mnohem horsi problemy! doufam ze se moje jmenovkyne uzdravi a nebude to nic vazneho 😀

potvorka88
6. pro 2010

Ahojte som rada ze je tu aj takato tema. Niekedy mam pocit, ze som nejaka ina alebo vadna ked pocuvam od okolia co by sa malo alebo nemalo robit. Mam skoro 3mesacneho synceka. Je to vytuzene a vymodlene dietatko ktoreho sme sa dockali po komplikovanom tehotenstve, ale som rada, ze ho mam a mozem byt mamou, ale tiez mam take dni, ze sa mi nic nechce. Nechce sa mi rano vstavat, nechce sa mi prat, varit a zehlit a ked pocuvam od mojej mamy ako by som to mala vsetko zvladat lebo je to moj udel, tak som zo zaciatku mala z toho depky, teraz uz nie lebo viem ze je to proste normalne 😀 . Co sa tyka kojenia tak som velmi chcela plne kojit hlavne kvoli tomu ze je to "bez roboty", ze vytiahnem prso a babo sa naje a nemusim riesit kde ohrejem vodu, umyjem flasku atd. Bohuzial aj napriek tomu, ze som mlieko mala, tak maly sa nevedel prisat a uz po tyzdni po prepusteni z porodnice nam hrozila hospitalizacia pretoze maly nepriberal a bol stale hladny. Doporucili mi UM co som velmi tazko niesla, tak hrozne som ho nechcela a teraz by somho nevymenila za kojenie 😀 . Mala som z toho depky, preplakala som cele dni co som to za matku. Teraz viem, ze sa snazim byt dobrou matkou, lebo netrapim svoje dieta hladom a kaslem na to co mi kto vravi. Davam hlavne nutrak a 2-3x denne dam aj prso nech si cucne. Maly je najedeny, spokojny a vdaka tomu uz mame aky taky rezim. Ked sa mi cez vikend chce spat tak vyzeniem manzela nech sa o maleho postara, vsak je tiez rodic 😎 . Taktiez ma hneva ako hlavne moja svokra poucuje. Co by som mala co nie, kupuje mi caje pre kojace matky, caje pre maleho aj ked vie, ze maly ich nepije a porovnava so svojou vnuckou. Je pravda, ze bolo mi smutno ked som sa dozvedela, ze syn mojej kamosky uz od 2,5 mesiaca pasie koniky a nas nevydrzi na brusku a hneva ho to, ale uz som si povedala, ze kazde dietatko je ine a ma svoje tempo a zariadi sa ako to jemu vyhovuje.
Tema vianoce. Na tie sa tesim, hlavne na atmosferu a na to, ze MM bude s nami a budeme si to spolu uzivat a budeme chodit na dlllhe prechadzky. Piect budem iba 3 druhy sladkeho, lebo aj tak sa vacsina vyhodi, ale mna to strasne bavi. Je to pre mna relax a odreagovanie sa. S MM sme sa dohodli, ze si dame po jednom darceku a maly dostane nejaku hracku a oblecenie ktore potrebuje. Som akurat zvedava ako bude maly reagovat na svetielka, stromcek, ci to uz bude nejak vnimat a ci sa mu to bude pacit.

titkovamiriam
6. pro 2010

Ahojte !Tak perfektna tema tu dlho nebola 🙂 🙂 Tiež som normalna pracujuca matka,deti mam ockovane ked treba beru antibiotika,sme masozravci,neuznavam bio potraviny a zijeme normalny život.
Wacata 😀 😀 😀 život si obcas zahra poriadnu hadzanu,ja som rozvedená ale zijem s priatelom s nim mam mareka 🙂

Vianoce milujem-je to jedine co ma drží prežit zimu pretoze sneh mraz a sankovačka je pre mna za trest 😲
Mam maniu vo varení a v sutežení,to su už jedine temy kam chodim verejne-inak sme s kamoskami zavrete v sukromnych skupinach aby sme sa v klude mohli rozpravat a nie niekto do nas vyryval 🙂

giselka
6. pro 2010

@wacata37 ona to spíš chytla tam, když má horečky, tak je to prý 100% infekce. U té nehody jsme měli fakt štěstí, podle hasičů nám dost pomohlo, že byl sníh. Ale kdyby nebyl, tak se to zas nestane

já mít takovou maminku, tak bych to už asi vážně vzdala. Ono je to asi těžký, zvlášť, když se po ní malá ptá, ale zas na druhou stranu možná čím dřív, tím líp se s tím vyrovná. Myslím si, že čím bude starší, tím to hůř ponese, když se bude věčně na babičku těšit a ona nikdy nepřijede 😒 Nejhorší je vidět to malý prtě zklamaný.
Já bych zas někdy brala, kdybych bydlela tak daleko, jsme s rodičema v jednom baráku, má to svoje výhody jako to hlídání a tak, ale taky to má obrovské nevýhody a někdy bych fakt nejradši utekla

@potvorka88 jak píšeš, každé děťátko je jiné, hlavně nesrovnávej, nemá to cenu. A pokud někdo bude srovnávat, tak to rovnou hoď za hlavu. Prostě každé mimčo je šikovné na něco jiného. A stím kojením to máme podobně, taky jsem chtěla kojit hlavně z ekonomických důvodů, ale nebudu malou trápit hlady. Takové ty řeči že jsem špatná matka mi už lezou krkem, podle mě bych byla špatná, kdybych dítě trápila hlady, protože mu přece nedám UM 😠

titkovamiriam
6. pro 2010

niekto ma taku maminku-babicku a niekto aj ex-manzela-Moje starsie deti nevideli otca od 2 a 6 rokov.Michal si ho ani nepamata len s foto. ☹ co ja by som dala za to keby prisiel a vzal ich obcas niekam,nieco im kupil,videl ich vystupenia sutaze a nic aj dokonca dnes keby prisiel....no to už by mu mozno aj vlastne decka po hube dali ☹ ☹ ☹

ja som kojila ako siroko daleko v nasej rodine jedina -panu bohu vdaka za to,milana 8m michala rok a mareka 18m.-a to bol mesiac v nemocke ale nastartovali sme to a ficali sme....chodit zacal az 18m sam som si vypocula ...rozpravat suvisle az v trochrokoch,kamoskina 2 rocna spieval hymnu-tak sme boli divny 😲 no vobec som si to nebrala kazde dieta je ine ako aj my sme ine 😀 😀 😀

wacata37
autor
6. pro 2010

@potvorka88 AHoj a vitej. S tim kojenim vidim ze spousta lidi zapasi. Ja to opravdu neresila az do momentu nez me zacali buzerovat v nemocnici 😝 a kdyz jsem opravdu videla ze dite ze me nic nevytahne a 3 dny nejedlo (po tak prisernym porodu jsme ji jeste 3 dny drzeli o hladu 😝 ) tak jsem to totalne zavrhla. Kdyz ten den prisla midwife tak cumela jak puk, chtela neco vypravet a ukazovat ale ja si stala za svym. Nikdy nezapomenu jak matty nasala a vycucla celou flasku a pak si jen krkla a spokojene oddychovala> dneska bych uz byla jina, uz bych si proste delala co bych chtela, moje dite moje prsa a muj problem!!!!!
Co se tyce paseni ja snad mam prvni fotku Matty na prichu az ve 3 mesici mozna ani to ne. Vubec se ji nechtelo rvala u toho tak na co ji nutit. Ze srandy jsem s ni valela sudy ale jenom chvilku dokavad se smala. muzes to zkusit on si pak zvykne na jiny polohy ale nevidela jsem v tom nejaky pokrokovy zlom kdyz vydrzela na brichu. Ono je to k tomu aby posilovali zada ze? Mate doma ten nafukovaci mic ten velikej? mama ho mela tak jsem ji na to davala a kdyz nechtela past ak jsem ji davala na bricho a vselijak s ni tocila a taky posilovala 😨 a zasmala se tomu 😀

@titkovamiriam je vareni tak to ti zavidim. Ja to mam jako za trest uz nevim co vymejslet asi tim ze fakt musim varit denne nebo ob den. A to mam doma kuchare 😝 a tak prave tahle tema byla pro vsechny bez ohledu na to jestli opravdu tak matka priroda jsi nebo nejsi hlavne kdyz se nenavazis do ostatnich a neurcujes jim co maji a nemaji. 😀 ta vitej 😀
@giselka no ja bydlet s matkou v jednom dome tak se zabijeme. Na rok jsem se vratila domu jeste pred matty a sla jsem na vejsku v Praze ale doma to fakt neslo nebyl den aby sme si neco nevycitaly nebo se nehadaly. My s mamou jsme jako jiny planety ci co. ukazka toho ze to ze je to tvuj rodic neznamena ze mate cokoliv jineho spolecneho. 😅
jinak je mi jasny ze lidi jsou na tom hur! treba to s tim manzelem od @titkovamiriam to je taky narez. a mnohem horsi nez nejaka babicka. Obzvlast pro deti, co my dospeli my se s tim popereme.
s tou hymnou si me pobavila!! No kamosky stejne stary dite loni odzpivalo 'kvetnu nedelu' matty da dohromady tak vzdycky pulku nejaky pisnicky ale souvisle nemluvi. Bohuzel v tom je pozadu a mluvi o sobe v 3 osobe. Spis nez to ze bych byla nestastna z toho ze se nemam s cim predvest to ne...ale neda se s ni moc komunikovat, jakz takz porozumime co chceme ale mluvi asi jako 2 leta podle toho co vidim kolem sebe mozna i hur nez dvouleta....
doufam ze to dozene protoze uz je prihlasena do skoly tady zacinaji skolu od 4. a jestli tam ta moje pujde s plenkou (tu ma na spani) a s tim ze si onyka tak to bude teprve sranda 😀 #
a nez se na me nekdo vrhne...ja se ji opravdu venuju, cteme zpivame, opakuje po me ale ne a ne ji zlomit. a o plinach uz ani nemluvim. mam natvrdli dite nebo mi to dela naschval. ☹

titkovamiriam
6. pro 2010

pleny neries prejde to samo uvidis a zo dna na ned,kamoska sa tak bala ked jej syn isiel do skolky a to mal 4 roky prec a zo dna na den si povedal ze dost a zacal chodit na zachod 😀 😀 😀 😀