Materstvi neni verejna soutez/svoje dite miluju ale nejsem 'matka priroda'!!!!

wacata37
13. lis 2010

Tak jsem tu asi jenom mesic ale porad narazim na same ponizovani, urazky a predvadeni se jedna pred druhou. Najde se tu nekdo kdo se chce proste podelit o sve zazitky a zkusenosti, trochu se zasmat a poplakat si a to vse bez predsudku??? 😀

wacata37
autor
19. pro 2010

JO zapomela jsem ...uz jsme konecne pekli prvni varku pernicky! uplne jsem se bala jak to vyjde z tyhle udesny mouky. Anglani maji jenom hladkou mouku verili byste tomu?

bubelko
19. pro 2010

@wacata37 deti sa narodili uz tu, takze si zvykli velmi rychlo 🙂 akurat uz lukas vnima to, ze babka byva daleko a nemoze sa k nej vybrat len tak po skolke 🙂
inak svajciari maju tiez len hladku, ale ide to 😉

wacata37
autor
20. pro 2010

@bubelko no ja skoro ob den posloucham ze pojedeme letadlem za babikou....ale co s tim nadelame ze? oni az budou vetsi tak to bude sranda sami poleti letadlem velky dobrodruzstvi 😀 ted to berou jako krivdu 😅

bubelko
23. pro 2010

@wacata37 veru to poznam, a uz ma vzdy aj kufor nachystany 😀

zelam vsetkym stastne a vesele vianoce. vela radosti a pohody pod stromcekom 😉

wacata37
autor
25. pro 2010

Preji vsem krasne svatky, at ratolestem sviti ocicka a splni se jim vsechna pranicka! X

wacata37
autor
29. pro 2010

Tak vanoce v Uk jsme prezily a nebylo to zas tak zle. Dokonce i posledni ozdoby dorazily 24, tak jsem je rychle navesila na stromecek. No takovy 'last minute' akce doma fakt nezazivam .
23 jsem vzala Matty a jeji kamosku Michelle do grotta na santu. Staly tam jak opareny, asi neverily ze existuje, totalne sme tam z nich nic nevymackly jenom dekuju za darky. Sranda. 24 sme byly u kamosky a oslavily jsme to s jeji holcickou a jedly jsme Halibuta s kasi a 25 sme rano nechali Matty otevrit darky a pak se nacpali ..a to doslova... krocanem. Uz ho nechci ani videt!!! No stejne mi chybi ta ceska pohodicka, prochazky a vune domova a ceska telka. Nevim proc ale nic poradnyho tu v telce neni a co se atmosky tyce ted nam tu zase leje... tak honem honem at uz je to za nama a je tu Novy rok. Pokud se sem uz nedostanu. Tak Vam vsem holky preji Stastny Novy Rok, hodne stesticka a lasky a at se Vam v tom Novem roce vydari na co sahnete!! 😀 😀 😀

wacata37
autor
7. led 2011

kde je kdo?? 😅

gabinicee
9. led 2011

Ahoj holky no to koukám fakt dobrý téma na začátek hlavně přeju vše nejlepší do nového roku hodně zdraví a štěstí. Škoda že jsem toto téma neobjevila dřív docela dlouhou dobu už se trápím myšlenkou jak jsem špatná matka protože to prostě nezvládám . Manžel jezdí s kamionem tak že moc doma není a já se starám o dvě děti já vím že to zvládlo už hodně lidí ale já jsem někdy na pokraji svých psychických sil odě jsou relativně hodní ale každé vyžaduje mou pozornost a opravdu se to nedá věnovat se oběma najednou babičky mám obě v důchodu ale ani jedna nejeví zájem má matka pracuje tak to ji docela omlouvá ale od manžela nepracuje má trochu jiný názor na výchovu než já ale to bych překousla kdyby třeba aspon jednou za čas se stavila a třeba na chvilku si aspon jedno vzala ale to ne když potřebuju tak se mám ozvat ale asi mám bllbou povahu ale nerada od někoho něco potřebuju a vše se snažím vyřešit sama a to je asi kámen úrazu zjištuju že to nezvládám. Možná se taky bojím co bude dál jak to budu zvládat sama škola školka práce nehledě na to že příští rok v dubnu mi končí mateřská to školku neseženu max tak od září a co do té doby a co vlastně chci dělat ? Nejradši bych dělala pro někoho něco a byla bych opravdu pečlivá ale u koho a co? Připadá mi že opravdu po těch pěti letech mi mozek zakrnul a nejsem schopná si uvědomit co vlastně chci celých těch pět let jsem se snažila aby byl manžel v pohodě děti v pohodě ale co chci já ? Pořád se hledám a nejsem nikde má některá z vás takový pocity a nebo jsem fakt zralá na psychinu? ☹

Jinak co jsem tady tak pročítala tak s hodně věcma souhlasím já na štěstí mohla kojit a kojila jsem v pohodě obě děti a když můžu posoudit obě jsou jiné a to je fakt Gábi nebyla moc mazlící Dáda je mazlík Gábi byla ve všem vepředu Dáda si na všechno našel svůj čas a jak byl druhej vůbec jsem na něho netlačila a ani netlačím on mě učí stejně jako Gábi jak a kdy co chtějí porovnávám své děti s ostatníma ale jen tak pro zábavu a možná taky pro inspiraci protože co třeba dělá sousedovic dítě mi ani nezkoušeli a tak mám zdravé a krásné děti to jen se mnou je problém je to strach z budoucna , beznaděj nebo výmaz v mozku ☹

gabinicee
9. led 2011

Jinak u nás vánoce v pohodě opět jsem zkoušela tři druhy cukroví dvě skončily v koši ale rohlíčky se povedli dělali jsme je kvůli Gábi moc ji to bavilo. A dárky já mám ráda hodně dárků ale nekupuji drahé protože Dáda má zrovna období kdy všechno ničí tak aby mě to moc nemrzelo Gábi dostala koníky a malování a rukavice atd a Dáda dostal autíčka a pastelky no prostě nic moc drahýho hlavně že měli co rozbalovat . A silvestr no měla jsem co dělat abych vydržela do půlnoci jak se mi chtělo spát dětem jsme udělali malej ohnostroj Dáda se sice bál ale Gábi se to líbilo. No a ted máme dny kdy se mi střídají s nemocema tak že jsem s nima zavřená doma no nic moc odvaz. No snad bude líp

wacata37
autor
10. led 2011

@gabinicee Taky preji Vse nej do Noveho roku. Nejsi sama, ja si taky rikam ze porad premyslim o druhych a co ja. Sice jsem nebyla tak dlouho na materske ale kazdy mesic rok a den je den dale od nejake seberalizace nejake dobre prace a uspokojeni. takze te chapu 😎
Taky chapu to byt sama. Ja jsem vetsinu materske byla sama. a i kdyz tu george je tak jenom po vecerech a venuje se sam sobe. Taky prijde az kdyz je po veceri, uklizeno, vykoupano a spi se tak to se nedivim ze nema ani predstavu jake to je od rana do vecera litat kolem ditete. ja uz ani nevim co varit jak strasne me to nebavi. Uz nemam energii ji brat vena tvarit se jak me to strasne bavi ale musim......
Je to tak hrozne nespravedlivy ze sme to my kdou jsou odriznute od sveta kolem. Ted uz u nas doslo i na vycitani ze ja jsem doma takze on pro ni do skolky chodit nebude, one nebude pomahat v domacnosti protoze on pracuje...jo od 9-5 (ma teda jine pracovni doby) ale ja jedu 24/7 a uz 3 roky! 😎
ja nenavidim toho kdo to nazval materska dovolena!!! opravdu nam tim neudelal sluzbu!!!!!!!!! ☹
no dneska mel napriklad ranni a ted prisel tak mu rikam udelej prosimte obed ja si jdu umejt hlavu ( no bohuzel na sebe taky moc casu nemam) a on ji vrznul housku bez masla bez niceho bez salamu...proste linej bastard. ja si vzdycky vzpomenu na knizku co jsem kdysi cetla od Parala 'Zeme Zen' cetla ste to nektera....u toho se tak zasmejete....kez by se to opravdu stalo!! 😀

arturka
10. led 2011

🙂 🙂 🙂 Tohle je tak super téma a diskuze vůbec, mám hroznou radost, že jsem ji našla 😉 😀 Já jsem sice teprve těhu, ale kolikrát žasnu, jak mi ženské okolo (ať úmyslně nebo neúmyslně, nevím a neřeším) dokáží tenhle stav znepříjemnit... pro začátek si pročtu těch 6 stránek vašich příspěvků 😎

bubelko
10. led 2011

halo halo
tak hlasim, ze sme prezili sviatky s manzelovou rodinou viac menej bez ujmy na zdravi, ci fyzickom alebo psychickom 😀 😀 😀
@wacata37 ked ta citam, ostava mi rozum stat, co ti chlapi niekedy nevymyslia. zacinam mat pocit, ze ta moja babka bude mat pravdu a mam doma nejaky divny exemplar chlapa s obrovskym materskym potencialom. pravdepodobne vacsim ako mam ja 😉 manzel nielenze vodi lukasa kazdy pondelok rano do spielgruppe, ale chodi kazdu stredu domov skor, aby ja som mohla ist von, a to iste v nedelu na obed - aby som mohla do fitka na zumbu tak da detom obed. asi ho zacnem normalne chvalit, aby sa mi nepokazil 😀 😀 😀

gabinicee
10. led 2011

No u mě nebude ani tak problém u manžela protože musím říct že se opravdu snaží ale bohužel doma je moc málo spíš mi vadí tchýně sedí doma na prdeli a chodí od okna k oknu a nemá co dělat děda ještě pracuje ani jí nenapadne příjít aspon někdy za vnoučatama to by jste ji museli znát pro okolí strašně milá ženská ale když se pozná víc je to děs nejvíc mě vadí ta přetvářka a pak vám popisuje jak chodí pozorovat a krmit ptáky opravdu moc mě to zajíma ☹ . Strašně se děsím toho jak to budu muset zvládat až budu shánět práci a hlavně ani nevím jakou hledat protože svým způsobem jsem dvěma dětma bez hlídání značně omezená a kvůli hypo si nemůžu dovolit být bez práce a ani nemůžu mít špatně placenou protože ta by mi byla na prd no prostě hrůza
@arturka já ji pročítala dva dny mež jsem ji dočetla tak mě zaujala 😉
@wacata37 tebe taky obdivuju přátel tam asi moc taky nemáš a být tak daleko to já byla jen na dovolený a to se nepočítá obdivuji lidi co jedou za prací do ciziny a je pravda že v dnešní době takhle jezdí hodně lidí když jsem byla mladá tak to nešlo a ted už jsem stará nebo spíš zbabělá abych někam jela.Dokonce i manžela napadlo že by jel dělat do itálie abych tam byla s ním ale vůbec si to nedovedu představit fakt jsem hrozná. Mamku taky nemám nejlepší ale určitě ba mě trápilo kdyby se ke mě chovala tak jak se chová ta tvá. Nás měla mamka pět zatím všichni držíme jkž takž při sobě. Knížku si seženu a přečtu a pak dám vědět docela mě zajímá páral je super

wacata37
autor
11. led 2011

@bubelko Tak to je super. Ja si vzdycky rikam mnoho povyku pro jeden den 😀 JInak ty mas opravdu vzacneho chlapa. Ja mam lemru linou a jeste sobeckou, ale to je na dlouhy povidani. 🙄 Si muzu nechat zdat ze bych mohla nekam bez ditete, nejaky krouzky nebo posilovna naposledy nez jsem otehotnela a pak jsem musela vsechno zrusit. Konecna....
az ted mi konecne chodi do skolky dva dny cely od 9-3 tak se pokusim najit neco v tom case...koukala jsem na plavani to je asi tak nejrealnejsi casove! O te Zumbe jsem hodne slysela je to opravdu tak dobre??

🙂
@gabinicee ale co pratel mam dost ale kazdy zije svuj zivot. Bud nemaji deti to budou pratele z univerzity a honi karieru tak ani nemaji predstavu jake to je a clovek je tim ani nechce otravovat. Nebo naopak maji svoji rodinu a svoje starosti. Tady prave chybi ta rodina, takovyto ze muzes nekomu zavolat na posledni chvili jestli ti nepohlida dite a ty si odskocis...vzdyt ja nemuzu ani ke kadernikovi dite tam chodi se mnou 😒
Jo toho Parala jsem cetla ve 13 apak jsem to nekomu pujcila a ona uz to nikdy nevratila. Ale tehdy to ve me probudilo feministicke ja a od te doby se me to drzelo a univerzita to jeste vice podtrhla. Je to hrozne vtipne napsana knizka tak ji ber s nadsazkou. samozrejme ze nejlepsi reseni je balanc a ne prehodit silu na druhou stranu 😎

bubelko
11. led 2011

@wacata37 no s tou rodinou ti rozumiem. ja som si teraz cez vianoce normalne uzivala to, ze tu bola svokra. nechcela som aby mi pomahala v domacnosti, ale hrala sa s detmi, vzala ich von - skratka som si mohla porobit bez nich. bez neustaleho sledovania, ci mi jonas neberie wc-kefu, ci lukas neutiera mokrou prachovkou telku a pod.
mne zumba vyhovuje - je to rychle, tanecne, nemam pocit, ze chodim niekam cvicit, ale skor tancovat. namakam sa sice ako kon, ale paci sa mi to. velmi. ja nemam rada klasicky fitnes, posilovanie ani aerobik, ci pilates. tu sa hybem cela, pouzivam vsetky svaly - nejde mi ani tak o chudnutie ako skor o to, ze sa hybem a ten pohyb sa mi paci. 😀 😀 😀

lanczi
11. led 2011

ahoj babule,

@wacata37 ,tie tvoje riadky by som mohla kludne napisat sama,uplne do bodky sa citim tak isto ako ty, a ten termin
materskej dovolenky by som tiez zrusila..je ale pravda ze materska sa da prezit aj docela radostne zalezi dost od okolnosti,ked je zena v prostredi kde ma rodinu,priatelov,ma pomoc,a prilezitost niekam,k niekomu vyrazit,alebo akmu postrazia diet a moze si zariadit veci ktore potrebuje,tiez tisko zavidim maminam ktore toto vsetko maju k dyspozicii a matersku si vychutnavaju..ja sice v zahranici nie som my sme sa s muzom po narodeni malej prestahovali dost daleko od mojej rodnej obci,a tiez som tu total sama na vsetko..este k tomu muza mavam casto prec,a aj keby bol doma je uplne rovnako zmyslajuci ako ten tvoj..mne ani tak nevadi ze som na domacnost a na mali sama uz je to lepsie ked je vacsia a je samostatnejsia,ale velmi mi vadi ze tu nemam svojich blizkych, apriatelov ku ktorym by som mohla s malou chodit..ja teda sa povazujem ze dost priatelsku osobu a mala som vela kamaratok vzdy,ale zistujem ze v urcitom obdobi sa velmi tazko nadvezuju niake priatelstva,lebo ak si s niekym rozumies ty ,tak tvoje dieta si nemusi rozumiet s dietatom tej dotycnej a naopak ked si deti sadnu tak dospely nie,ze uz nie si ty dolezity ale beries na zretel hlavne dieta..a fakt ma dorazaju odborne clanky ked citam ze si mame deti bravat medzi vrstvovnikov ked ich nemas medzi akymy bravat,nevies nikoho vycarovat,je mi z toho dost smutne..poznam aj deti ktore si vystacia sami dost dobre,ale moja dost spolocnost deti potrebuje a je mi z toho nanic ze sa nema skym zahrat..a tiez mi nepridava na nalade ze ja sama sa nemam skym porozpravat..na slaktrafenie,ale aspon som sa vyrozpravala ☹

wacata37
autor
11. led 2011

@bubelko no ja slysela ze je to hodne tanecni. Ja bych do tohos la tady to ted taky zacalo jako novinka tak se porozhlidnu. Me strasne vyhovovala kalanetika ale tu tu nikdo necvici ted je to samej pilates a to je moc jogovy nektery ty pozy rozhodne nezvladam....ja potrebuju neco abych narovnala zada...jak porad taham malou..ono se to nezda ale do vany z vany, do postylky a tu a tam a zada v haji 😒
@lanczi dekuju, ono nas bude vic jenom si to priznat...ted me rozesmalo to tema ci ano ci ne s ditetem do obchodaku. tam by ste se bobavily a pochopily proc tohle tema 😀

bubelko
11. led 2011

@wacata37 hej, je to tanecne a rychle 🙂 vyskusaj a uvidis. niekomu to sadne, inemu nie 😉 no tu temu s tym obchodakom som videla. nehovorim, ze vsetko na zapade je super, ale niekedy ta nasa slovenska-ceska prehnana starostlivost ma vytaca. ja som teraz bola vo francuzsku s detmi lyzovat. 2 dni pred odchodom mal jonas teplotu a svokra na to len podotkla, ze v najhorsom nikam nepojdem, ze s malymi detmi sa aj tak nema cestovat. halo? ved jonas ma rok.a dorazila ju moja odpoved, ze v najhorsom prebookujeme jej letenku a ona ostane s nim a mojim muzom doma. bude to lacnejsie ako ked ja stornujem zajazd. ostala dost nema 😀 😀 😀 ale jonas doteplotoval a 2.1. sedel so mnou a s lukasom v aute. ja vzdy vravim, ze boli casy boli, ale sa minuli 🙂
co sa OC tyka - u nas choroby domov vlaci lukas zo skolky a muz z prace. mozem chodit po nakupoch a nic sa nestane, potom som tyzden dva doma a deti su chore, lebo tatinko doniesol z prace nejaku virozu. takze je to uplne jedno. 😉

wacata37
autor
11. led 2011

@bubelko no to ja prave taky netvrdim. je tu spousta veci co mi vadi ale to by bylo stejne v CR.
a presne jak rikas, to by musela cela rodina sedet 3 roky doma ve skafandrech aby nic nechytili to ze si dojdou pro mliko do OC jim rozhodne neublizi. 😅
bozinku nekteri by potrebovaly polejt studenou vodou a zacit znova od zacatku 😀

vis co ja chodial na aerobik ale vadilo mi to rvani a uplne nejhorsi jsou ty spinning classes...boze muj to je jako boot camp 😠

bubelko
11. led 2011

@wacata37 presne 🙂 ja ked som bola naposledy u pediatra, tak mi povedal, ze pokial deti nechodia do kolektivu, su viac menej vsetky zdrave. ale ako zacnu - tak zbohom rodina - sopel, kasel na dennom poriadku 😀 😀 😀 u nas to tiez tak bolo. kym nezacal lukas pravidelne chodit do spielgruppe, ziaden kasel a ani nic podobne. tato zima - jedna velka katastrofa. a kedze su dvaja - tak dvojnasobna. furt si tie bacily predavali ako na ping-pongu. raz mal lopticku jeden, potom druhy. jedine ak by som ich zavrela na par dni kazdeho na samotku, co bolo nemyslitelne. ziaden obchodny dom nie je taky nebezpecny ako surodenecka laska, ked je jedno z deti chore 😀 😀 😀

consti
11. led 2011

Dobré téma. Já teda mamina ještě nejsem, ale mně zase přijde padlé na hlavu, když sem někdo dává fotky načančaných dětí a každý den něco přidá, aby to jeho dítko bylo na první stránce a pokud možno co nejlíp vystylované 😝 😅 A to samé ty příspěvky typu: Prosím hlasujte pro mé dítko jako pro to nejhezčí atd. No comment. Copak se rodí děti proto, aby je pak jejich maminy předváděly na netu a soutěžily, které je hezčí, líp nafocené, v lepším oblečení 😅 ?

gabinicee
11. led 2011

@wacata37 no to jáprávě taky vždycky měla a vlastně i mám kamarádka vždycky jsem byla společenská ale pořád se nemůžu vyrovnat s tím že máš děti a jsi vlastně izolovaná protože jit s nima někam na návštěvu to abych je někde přivázala a když chci jít na kávu tak kavárny s dětským koutkem jsou tu málo dá se říct že vůbec a do zakouřených jít nechci no a když si najdu kámošku s dětma tak se taky vidíme málo protože bud jsou nemocný její děti nebo moje teda převážně ted v zimě v létě je to zas jiný to mě tak netrápí. Jo ale když to tady tak pročítám tak já si stěžuju na něco co v cizině je daleko horší tak že vlastně abych si ani nestěžovala 😀 😝 Mám strach že neseženu práci a hlavně ani nevím jakou bych chtěla dělat a hlavně si nemůžeme dovolit abych byla dlouho bez nějakého přijmu protože máme hypo trochu mě uklidnuje že na to mám ještě rok 😉 ale jen trochu.
@consti máš pravdu hodně maminek ukazuje své děti a je pravda že některý to přehánějí ale pravda je že pro každou maminku je její dítě to nejhezčí a to tak asi má být mě spíš vadí takový ty pravidla co který dítě umí co má sníst jak často co má vypít a jak často a nošení plínek a prostě tohle všechno je pravda že jsem toho o dětech taky hodně přečetla ale stejně jsem spíš poslouchala děti a vždycky měli pravdu a proto to druhé mateřství si užívám trochu jinak a možná bych měla si to užívat víc protože až práce nastane bude to vše utíkat daleko rychleji a bude to náročný.

consti
12. led 2011

@gabinicee Tak já samozřejmě chápu, že pro každou mámu je její dítě to nej, ale někdy je to fakt přehnané. A to hlasování o nejhezčí miminko je taky zcestné. Proč to nenechat na lidech, ať dají hlas tomu mimču, co se jim líbí? Proč to dávat na různé weby, aby lidé hlasovali pro to moje dítě, jen aby to vyhrálo a bylo nejhezčí? 😅 😕

gabinicee
12. led 2011

@consti to máš pravdu jednou jsem to zkusila ale tyhle soutěže nejsou o hezkým miminku ale o tom kdo má víc známých a tak už bych do toho nikdy nešla 😉

wacata37
autor
12. led 2011

@bubelko JO jo taky jsem si to vyslechla od GP a pry je to normalni mit 10 chripek za zimni obdobi protoze je tuha zima 🙄 Ne jen deti si to predavaji, Tata neco pritahne, pak to chytne mala protoze ho porad pusinkuje a pak ja protoze se zase muchlame kdyz cteme vecer knizky a pak tu vsichni lezime marod 😀
@gabinicee vis co ja neresim jestli tam maji detsky koutek nebo ne. Matty je tak naucena ze si vyhraje s nama. vezmu ji vzdycky blok a pastelky a ona se zabavi nebo kdyz byla mensi brala jsem hracky. Dela to tu tak kazda mama. Tuhle jsem sedela u doktorky a prisla pani s chlapeckem, vysipala mu obsah nejakeho kufriku na stul a on si tam hral s plastovymi zviratky. pak se k nemu pridali i dalsi deti. Oni se zabavai nemusi mit vyslovene detsky koutek 😝
s tou praci to znam. Taky se snazim ale porad nejaky prekazky nejdriv se matty nechtela usadit ve skolce, pak mi ji vzaly jenom na polovicni uvazek, teprve ted od ledna chodi na pul stredy a cely den ctv a patek ale i tak na ostatni cas bude muset mit chuvu a clovek musi taky premyslet aby mu to vyslo financne...proste to neni sranda.ale rikam si ostatni maminky to taky zvladaji. Jedine co me mrzi ze jsem sekla s praci protoze jsem chtela dodelat skolu. Mezitim se zemi prohnala krize a ja sice mam skolu ale nemam praci do ktere jsem se mohla vratit....ach jo..ale kdo to mohl vedet ze?

gabinicee
12. led 2011

@wacata37 jo tak to já vím že by to tak mohlo fungovat s tím blokem a tužkou ale Gábi je prostě Gábi a já jsem nikdy nemyslela že je tak živá ale asi je právě jsem koukala když jdem třeba na kroužek plavání jak tam všechny děti sdí u rodičů a čekají až to začne a jen naše Gábi tam lítá jak střeštěná 🙂 na gymnastice to stejný a pak když má jít spát no ještě před čtvrt hodinou za mnou přišla ještě nespala ☹ prostě malej čertík no a Dáda ten je ještě trochu horší hlavně v tom že je mladší a musím po něm koukat 😒 🙂 🙂 tak že kdybych šla do normální kavárny tak ani neposedím ☹ nu coš děti jsme chtěli 😝 😝 tak musíme trpět 🙂 ale ne není to tak strašný jen právě mě strašně chybí aspon občas mít čas pro sebe. A práce to je fakt blbí že jsi kvůli škole no ale je pravda že dopředu člověk nevidí já taky ted mám strach co bude až bude ale většinou mi to tak vychází že až to má přijít tak to přijde tak já věřím že i tvůj čas brzo přijde a práci mít budeš 😉

wacata37
autor
14. led 2011

@gabinicee vis co matty je taky z divokych vajec ale to kresleni je zrovna neco k cemu se opravdu posadi a je v klidu. ale taky to zalezi, kdyz nekde jsme a je unavena a knourala uz pred tim nez jsme tam sly tak je mi jasny ze at delam co delam tak proste bude otravena 😖
o nespani mi povidej. vcera se vzbudila ve 3 a zacala si zpivat a pak i neco povidat. no byla jsem z ni vyrizena v 6 konecne lehla ale v 7 kdyz jsme meli vstavat do skolky tak jsem s ni nemohla ani hnout. priserny, malem jsme zmeskaly tu specialistku co se na ni prisla podivat.

JInak super zpravicka, ze Matty teda autistka neni ani nejak mentalne postizena, je pry dokonce hroznenapred a udajne se tam nudi takze ji musi vic zamestnat. Ted s ni kazdy den nekdo tam stravi hodinu a budou ji neco ucit. No konecne skolka jak ma byt 😀 alespon neco pozitivniho z toho nakonec vyslo....
boze deticky jak nas umeji vystresovat co? 😝 😀

bubelko
14. led 2011

@wacata37 super, sa tesim. aspon na nieco to stretnutie so specialistom bolo 😉

wacata37
autor
15. led 2011

@bubelko 😀 no jina zem jiny mrav. co je v Cr normalni je tu extremni nadstandart .....nestacim se divit 😀 taky uz vas bombarduji Valentynem? vzdyt jsem nedavno uklizela stromecek 😖

bubelko
15. led 2011

@wacata37 veru veru 🙂 dnes sme boli pozriet stolicky k stolu a na jednom stole vypredaj vianocnych ozdob a na druhom valentinske dekoracie a kytice 🙂 na zblaznenie 😀 😀 😀