Menstruace po 14 dnech, po stresové situaci. Poraďte

mlada_pani
5. únor 2007

Máte s tím některá zkušenost? Poslední oficiální termín MS jsem měla 6.1.07 (so), cyklus vždy pravidelný po 27-29 dnech, neberu HA. Ve čt 18.1.07 proběhla obrovská vichřice (jak asi všechny víte) a my jsme zrovna v noci projížděli tím nejhorším, auto se sotva drželo na silnici, padaly stromy, okolo nás bourala auta, ale my jsme se nutně potřebovali co nejrychleji dostat domů, děti tam byly samy a brečely, trnuly po telefonu strachy, že se snad zboří barák, tašky odlítávaly ze střechy, teklo dovnitř, rupaly okna, no prostě paráda sedět v autě kilometry od domova, směsice neuvěřitelného strachu o děti, dům, dohromady s tím, v čem jsme se venku pohybovali, klepala jsem se jak ratlík, bylo mi na zvracení, stažený žaludek, no prostě prima stresovka až domů, včetně toho, že manžel ještě o půlnoci v té obrovské vichřici lezl mezi blesky po střeše a rovnal tašky, co aspoň porovnat šlo, abysme nebyli vytopení úplně. Teprve pak to ze mě částečně spadlo, že jsem si „ulevila“ horem, dolem (pardon), ale zážitek k nezapomenutí.

Pokračování za 2 dny, tj. 20.1.07 jsem začala hodně „špinit“ a v po 22.1. se špinění změnilo v klasickou středně silnou menstruaci, trvající 3 dny a poté opět 1 den špinění. Takže průběh jakoby normální MS, ale po 14 dnech, přímo uprostřed cyklu???

Teď v so 3.2.07 jsem měla mít „normální“ další termín očekávané MS (počítáno od původního termínu 6.1.07), měla jsem od čt i klasické příznaky před MS, pobolívání podbřišku, jako že se něco dere ven, ale jen není co odloučit, prsa ale nebolela. MS však nedorazila a veškeré příznaky ustaly. Raději jsem dělala těhotenský test a je jasně negativní.

Proto bych ráda věděla, jestli ten „mezitermín“ uprostřed cyklu mám nyní brát jako nový termín MS (která holt ze stresu dorazila dřív) a nyní následující tedy čekat až za dalších 14 dní anebo by opravdu teď měla MS proběhnout a tamto bylo „větší špinění“ uprostřed cyklu a tudíž mám nyní zpoždění z nějakého důvodu? Vždy jsem měla cyklus pravidelně, bez špinění a bez jakýchkoli jiných průvodních problémů. Přestože už je mi přes 30, jsem z toho trochu pěkně vykulená, jestli je nutné kvůli tomu navštěvovat gynekologa anebo ještě vyčkat těch 14 dní, jak se to vyvrbí. 😒

len
12. dub 2007

Mlada pani, je to možné 😒
Jinak já měla minulý cyklus 21 dní, shodou okolností ho od začátku do konce sledovali v CARu, takže všecky hormony vzorné, folikuly vzorně vyrostly i praskly, hladina progesteronu vzorná, luteální fáze dostatečná... Takže závěr je - pokud všecko funguje, jak má, i cyklus 21 dní je v pořádku 😒 Akorát je to dost otravné 😠

mlada_pani
autor
12. dub 2007

Díky, len. Já vím, že cykly mají docela dlouhé možnosti rozpětí, jen je mi divné, že po mnoha letech pravidelných cyklů si prostě jeden vaječník vzpomene, že bude vyplavovat dřív...

len
12. dub 2007

No tak to je vážně divné 😒 A zkusila to řešit s doktorem? Třeba holt jeden vaječník začíná stávkovat... Já mám extra krátké všechny cykly, ale stejně mě překvapilo, že všichni s takovým klidem tvrdí, že 21 dní je OK - asi to nezažili 😝

mlada_pani
autor
12. dub 2007

Já to mám takhle rozhozený až po té stresovce na zač. roku, takže naposledy jsem u G byla pro provokačku... Jestli to bude znovu takhle stejně i přespříští měsíc, zajdu si s ním podebatovat. Děkuju

mukky
24. čer 2009

ja som mala minule menst.po 18stich dnoch,tiez som mala vacsiu stresovu zataz..

riana12
26. čer 2009

Koncom minuleho roka mi haprovali cykly. 20 dni sa mi striedalo s 24-26, potom zrazu bum, jeden cyklus iba 16 dni, ale podla vsetkeho iba zo stresu kvoli skole. Potom sa mi to nejak ustalilo a ja som teraz na 26-27.
A mam aj skusenost, ze ak si zelam, aby nejaka MS prisla, tak ako najed sa mi vtedy cyklus predlzi o niekolko dni. No a parkrat sa stalo,ze som si veelmi zelala, nech je MS co najskor za mnou a cca o 1 den sa mi vtedy skratilo krvacanie 😀
Psychika je teda velky pan 😉

sarinkam
26. čer 2009

Nemusi to byt asi stresova situace, ja jsem v kvetnu po letech usla za dva dny 60 km, a taky byl menzes po 14 dnech, kamoska co sla se mnou rikala, že se to stava a ze ma vlozky v povinne vybave.

misa95
16. kvě 2013

Dobrý den chtěla sem se zeptat dostala sem menstruaci 1.5.2013 nak tak ale zase sem ji dostala 16.5.2013 je to normálni děkuji

beandy
3. čer 2013

@misa95 Ahojky, já to mám stejné. Mě začala první MS 16.5., trvala jen 2 dny + špinění den před a den po. A pak mi začala zas za 14 dní - 30.5. a trvá do dneška. Jsem objednaná k mudr. protože mě pobolívá břicho a nevim jestli je to normální mít menses po 14 dnech..??? 😒

pavla595
1. srp 2013

Poradi nekdo? V lednu 2013 jsem prestala brat antikoncepci a snazime se o miminko s pritelem ale nedari se. Posledni dva mesice mam menzes po 14 dnech.. pred tim jsem brala antikoncepci 2 roky,myslite ze to je tim. Mam 43 let ...dekuni za odpoved

pavla595
1. srp 2013

Poradi nekdo? V lednu 2013 jsem prestala brat antikoncepci a snazime se o miminko s pritelem ale nedari se. Posledni dva mesice mam menzes po 14 dnech.. pred tim jsem brala antikoncepci 2 roky,myslite ze to je tim. Mam 43 let ...dekuni za odpoved

anonymouse
9. čer 2015

Ahoj mam podobny problem...uz 4x za sebou sem mela mensez vzdycky po 15ti dnech....je mi 15....pretdtim sem mela pravidelny MS po 28-31 dnech....na gyndu se bojim (nevim co me ceka :D)