Menstruační kalíšek a šití. Poradíte, prosím?

podaji
28. říj 2022

Ahoj holky, už dlouho přemýšlím nad menstruačnim kalíškem. Ale i když jsem podruhé rodila přirozeně, byla jsem dost potrhana, takže jsem dole zaštupovana jak ponožky😉. Jde o to, ze i tampony vel super, netesni tak, jak mají. Takže váhám, jaký kalíšek, jakou velikost,,,menstruaci mám totiz v prvních dnech opravdu silnou. Nějaká rada, doporučení..

zelenaesmolda
28. říj 2022

@podaji
tampon ale neni zadne tesneni,kde by mel tesnit?

camelinka
28. říj 2022

@podaji Ja ho od porodu pouzivat nemohla, tekl mi prave pres to siti, taky sem jak stara fusekle😬
@zelenaesmolda tak tampon svym rozvinutim spis prilne (zatesni), nez gumovy krouzek, ne?

zelenaesmolda
28. říj 2022

@camelinka
ne,tampon netesni ale tekutinu nasaje jako houba

camelinka
28. říj 2022

@zelenaesmolda Ok, kdyz chces slovickarit🤦😅

zelenaesmolda
28. říj 2022

@camelinka
neslovickarim.je to kazde uplne neco jineho a funguje na jinem principu.
Tampon ti tekutinu nasaje zatimco kalisek ji zachytava.Krev v tamponu se rozklada,v kalisku ne protoze tam diky podtlaku neni pristup vzduchu.

hasara33
28. říj 2022

@podaji šla bych do kalíšku ve velikosti L a ještě bych to pojistila menstruačními kalhotkami 😉

zelenaesmolda
28. říj 2022

@podaji
volila bych mekky kalisek,zalezi taky jak vysoko ci nizko mas cipek.Pokud mas silnou ms tak merula XL.

camelinka
28. říj 2022

@zelenaesmolda Tak to je jasny, ze to oboji funguje uplne jinak...

petrak15
28. říj 2022

Zeptej se u svy gyndarky, umi to nejak zmerit, a treba i doporuci, na trhu jich je hodne typu.

zelenaesmolda
28. říj 2022

@petrak15
na gynde bych se neptala,tam maji vetsinou vuci kalisku predsudky a obcas co ctu tak placaji vylozene nesmysly,napr.ze se krev bude vracet zpatky do delohy.
Spis je lepsi skupina Kalisnice na fb nebo primo web Maluna.cz

ee.liska
28. říj 2022

@zelenaesmolda u nás kalisek doporučuji 😉

zelenaesmolda
28. říj 2022

@ee.liska
tak to mas z pekla stesti 🙂