• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Menstruační kalíšek

24. března 2017 
Lucien, já si první koupila taky Lunette, ale nijak jsem k němu nepřilnula, je takový kluzký, těžko se mi vyndaval. LC je jakoby víc drsný (ne ve smyslu prolamovaného povrchu, ale materiálově...jako když hladíš balónek nebo tak:slight_smile:), takže se za něj líp lape, někdy je to fuška, když je to uvnitř celý takový stažený a ještě oslizlý, tak je docela bonus, mít se čeho chytit:slight_smile:
16. črc 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
elana:
Díky, tak už mám asi rozhodnuto :slight_smile: Jdu objednávat :slight_smile: Jen musím vymyslet, jakou barvu :wink:
16. črc 2009 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska jsem si objednala žlutý LadyCup :slight_smile: Příští týden už bych tedy mohla testovat :slight_smile: Už se těším - zkušenosti vás všech mě nalákaly :slight_smile:
17. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžete mi někdo poradit, máte skušenost s kalíškem české výroby Yuuky? Chystám se ke koupi. Děkuji. :slight_smile:
17. črc 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tak uz par mesicu pouzivam kalisek Yuuki, konecne se zadarilo spravne vkladani, tak ted testuju uplne bez intimek a pohoda. Zjistila jsem, ze pokud se sprchuju po vkladani, tak uplna pohoda bez spineni. Jsem ted doma na RD tak dobry, horsi to bude casem, az budu muset do prace :frowning2: , asi to budu resit latkovou intimkou, nejak mi prestaly vyhovovat ty igelitovy - alespon v tomhle horku. Jinak stopku jsem ufikla uplne uplne, zavadim co nejniz a od te doby pohoda. Uz jsem zkousela i trampolinu a salta na ni a kalich vydrzel.

Na vymenu jsou idelani WC invalidu - uz jsem otestovala, bohuzel ne vsude k dispozici :frowning2: .

Volila jsem levnou variantu kalichu, protoze jsem nevedela jestli mi bude vyhovovat a jsem i tak spokojena. Jesti ma nekdo zajem o popis kalisku je na str. 95 a 97. Nejsem zadna "reklama", ale prijde mi za tu cenu dobrej. Nemuzu ovsem porovnat s ostatnimi, ale myslim, ze je to dobra varianta pro nekoho, kdo nevi do ceho jde :grinning:.

Jo jeste ke sterilizaci, me se teda vyvaret nechce, tak ho supnu na 3min na plny vykon do mikrovlky. Koupila jsem si na to "nadobu - sklenenou konvici", kterou pouzivam jen ta kalich, kalisek zaleju co nejteplejsi vodou z kohoutku tak, aby byl uplne cely ponoren. Zatim kalich preziva :grinning: a ja taky.
17. črc 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
annaluci:
Neměla bys odkaz? Nějak mi ho vyhledávač nechce najít :-/
17. črc 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkus yuuki.cz s mekkym i :slight_smile: a pred to vis co....
17. črc 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jesti jeste nekdo "mikovlnkujete" tak napiste jak..treba to jde delat jeste lip :grinning:

yuuki je za 399,- kc i s postovnym, coz je fakt pekna cena (zatim nezdrazili) - kdo vaha jestli kalich ano nebo ne..tak doporucuji tento.. :wink: , kdo vi, ze kalich chce - at se rozhodne mezi vsemi co jsou na trhu (ja cetla ze nej je LC, ale podle obr. mi prijde yuuki dost podobny) a udajne je taky cesky :wink:
17. črc 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jmakovka:
:grinning: Nj, to mě nenapadlo :slight_smile: Předpokládala jsem, že je to správný název :slight_smile:

Cena je určitě super, ale je pravda, že v těch kalíšcích nevidím moc velké rozdíly :slight_smile: Co jsem ale četla na diskuzích mimo Beremese a ModryKonik, tak nejčastěji se používá MoonCup nebo LadyCup.
17. črc 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
puvodne jsem chtela Mooncup...pak jsem cetla ze lepsi je Lunette, ale pak sjem cetla nejake hodnoceni zahraicni uzivatelky...a ta psala ze LC je jeste lepsi (yuuki nehodnotila), a kdyz porovnam opticky LC a Yuuki..tak mi prijdou dost podobne...na LC vyzdvihuji..ze je mekky (nemuzu posoudit jak moc oproti yuuki), ze se dobre cisti - ze vevnitr ani zvenku nema nic "drsnyho" - to yuuki ma..ale neprijde mi ze by se cistil spatne...a naopak ty rysky dole zvenku mi prijdou dost prakticky pri vyndavani, kdyz tam neni ta stopka :grinning:
17. črc 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
on ten yuuki ma podle me dost spatnou reklamu, LC je skoro v kazde lekarne..takze dost neporovnatelna konkurence...krom toho na netu yuuki taky hledas tezko..ja ho taky nasla nahodou na zahranicnim portale...takze asi tak. Proto se podle me o nem tolik nevi....nikde ho nenabizi, jen ten vyrobce...a v diskuzich byl do nedavna taky opreden tajemstvim nepouzivani a neznama...
17. črc 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jste mě tady přesvědčily a koupím Yukki. Jen co se pánové vrátí z dovoléné objednávám. Už se na něj hrozně těším, v létě je menstruace fakt otrava. Nepoužívám tampony, protože mám tělísko a dr.řekla že tampony ne, a už mě to fakt štve. Nikde jsem nenašla že bych kvůli tělísku nemohla kalíšek, tak doufám že jej můžu používat. Máte některá tělísko a "kalíškujete"??? :wink:
17. črc 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
nekde jsem cetla ze to prej neva...ale radeji si to over od nekoho kdo ho pouziva :slight_smile:
17. črc 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
annaluci, mám tělísko a používám kalich, ale když jsem se ptala doktora na tampony, tak neměl námitky
18. črc 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. chcela by som sa opytat, aku asi velkost ladycup-u by som si mala vybrat? :confused: :sweat_smile: som z toho akasi zmatena. :grinning: mam 27 rokov a este som nerodila. (a neviem, ci to je nejaka relevantna informacia, ale pouzivam uplne najmensie tampony :grinning: ) A este info, zvazujem, ze si dam predpisat vaginalny kruzok.Nebude sa to spolu potom nejak "bit" ? dakujem.
20. črc 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ooo:
Ještě záleží na tom, jestli sportuješ (máš zpevněné poševní svaly) a případně kdy plánuješ mimi - uváděná životnost kalíšku je 10 let, takže pokud bys třeba za rok chtěla dítě, tak by to za menší možná byly vyhozené peníze.
20. črc 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
som taky rekreacny sportovec :grinning: a dieta este nejak neplanujeme. mozno o 2 - 3 roky. takze teoreticky by bol dobry aj ten vacsi? ono by to malo sadnut tak ci tak, ze?
20. črc 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ooo: My jsme s kamarádkou nedávno porovnávaly větší a menší ladycup, a podle mě ten rozdíl byl dost vidět :sweat_smile:
Já už jsem po porodu, takže mám ten větší, ale když jsem ho poprvé vytáhla z krabičky, málem jsem jela k zemi, připadal mi hrozně velkej :grinning: ta kamarádka má menší a i když už pracujou na miminku, v obchodě ji doporučili ten menší, že ho určitě bude mít i po porodu (ona je taková drobnější a štíhlá).
Možná se může stát, kdybys měla menší, že jak to tam má člověk po porodu takové všelijaké, mohl by možná "vypadávat", ale to se asi cvičením spraví... A zas mít před porodem hned ten větší.. Jo, je to dilema :grinning:
20. črc 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved to, ze mne sa to uz na obrazkoch zda byt nejake velke a to je este ten mensi :grinning: :grinning:
20. črc 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ooo:
Taky bych řekla, že záleží na postavě - já jsem třeba drobná a hubená, takže rozhodně malý využiju hodně dlouho :slight_smile: Takže bych spíš řekla, ať si objednáš ten menší. A nebo se zkus zeptat přímo paní, co to objednává - "wé wé wé tečka kalisek tecka cz"
20. črc 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ooo:
A mmch. - LadyCup malý je do 25 let, má průměr 40 mm a délku 46 mm a MoonCup malý je do 30 let, má průměr 43 mm a délku 50 mm. Takže i když se věk liší o pět let, jsou rozměry hodně podobné. Velké velikosti mají u obou značek průměr 26 mm, takže bez obav objednej menší LC.
20. črc 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
* tedy velké - 46 mm :slight_smile:
20. črc 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som si včera objednala ružový Ladycup, no teším sa na to, som trošku aj nervozna, ako mi to pôjde, ale snád sa naučím rýchlo :grinning: no a ešte MS k tomu by mohla prísť, že? :grinning:
20. črc 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
matilko:
Jsem na tom stejně - taky už se těším :slight_smile: Měl by dorazit ve středu a MS v pátek :slight_smile:
20. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, dakujem za rady :slight_smile:
21. črc 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj zkušené kalíškářky :wink: ,
moc vás prosím o radu, s kalíškem teprve začínám, používám ho teprve třetí den, koupila jsem ho vlastně na základě tady téhle diskuze a jak jste tu s ním spokojené, můj problém je, že i když už jsem ušmikla úplně celou stopku, tak po nasazení mi po chvilce začne kalíšek vadit, protože ho začnu cítit už jakoby dole u vchodu do pochvy, je to normální a mám si na to zvyknout, nebo ho nějak špatně umisťuju, nebo mám oslabené svaly pánevního dna a mám posilovat? Mám kalíšek Mooncup velikost A, je mi přez třicet a rodila jsem.
Prosím poraďte. Petra
27. črc 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem vam napisat skusenosti s dovolenkovanim s kaliskom :slight_smile: leteli sme 3. den cyklu, takze som nutne potrebovala niekde cestou vyliat. kupila som si kvoli tomu intim vlhcene obrusky saforelle - bioodburatelne, bez vsetkeho mozneho sajrajtu... na verejnom wc som kalich v kabinke vyliala, utrela ho obruskom, aj seba, kalich vrazila dnu a vtom ma vsetko zacalo nenormalne stipat, no na nevydrzanie :cry: tak som kalich vybrala, ruky si ako tak poutierala od krvi, a s kaliskom v dlani a dcerou v petach sla k umyvadlu, kalich umyla a cupitala nazad do kabinky :unamused: esteze som mala pooitnu vliozku. bola som taka nervozna, ze som si ho nevedela nasadit, trvalo mi to nekonecne dlho, normalne ho dam na 1-2x. dcera uz pred kabinkou fnukala, ze co robim... takze vlhcene obrusky nikdy viac a wcko bez umyvadla pre mna velky problem. potom uz bolo vsetko ok, cesta v pohode, aj kupanie v mori, som rada, ze mam ladycup, inak by som asi schla na plazi 1/3 dovolenky :frowning2:
27. črc 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambu, ja na dovolenku plánujem kúpiť druhý kalíšok. Teda nie len na dovolenku, ale na vymieňanie vo verejných záchodoch všeobecne.
27. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry napad :wink:
27. črc 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
V takýchto prípadoch používam len toaletný papier al. vlhčené obrúsky, ktoré mám vyskúšané... Bambu, nezávidím :sweat_smile:
Druhý kalich kupovať nebudem, lebo mi príde super práve to, že na nič náhradné nemusím myslieť.. vylejem, očistím, založím.
28. črc 2009 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek