Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

pajinkaa28
10. srp 2010

@sussanah Děkuji moc.Koukala jsem na nějaké stránky o kalíškách a tam měli i ty tablety vyfoceny.Takže mít hlavně dostatek vody. 😉

pifina
11. srp 2010

@pajinkaa28 ja som ho varila hned, ako som ho kupila - tiez som mala prave ms a tesila som sa, ako ho vyskusam 😵 a presne, ako pise sussanah, dostatok vody a varis ako cumlik 😅

pajinkaa28
11. srp 2010

Všechny Vás zdravím! Tak první zkušenost s kalíškem mám za sebou a mužu říct,že super.Akorát se mi podařilo trochu protéct,asi těmi malými otvory.Ještě jsem se chtěla zeptat,když jsem si pohárek vyjmula,nahmatala jsem si čípek docela dole,tak jestli je to při menzes normální a nebo snad jsem to tim podtlakem nějak nepovytahla,ale kalíšek jsem normálně zmačkla,jak píšou v návodu,abych podtlak zrušila. 😉 Děkuji za rady a mnějte se hezky.Pa pa

pifina
11. srp 2010

@pajinkaa28 cipok je hore pocas ovulky, inak je polozeny nizsie 🙂 podla mna si si nic nevytiahla, proste ho mas tak nizsie stale 😵 ja som tiez pri prvom nasadeni trochu spinila, mala som pocit, ze to je preto, lebo uz boli zamazane steny dnu aj pred kaliskom - myslim, ze tu niekto radil pred prvym pouzitim pouzit tampon, aby sa ta krv na stenach zotrela, ale ja som to radsej istila intimkou 😅

pajinkaa28
11. srp 2010

Jo,děkuji,já jsem to nějak nezkoumala.Intimky taky používám.Už je to v pohodě.

svoba
12. srp 2010

Ahoj, dnes první den zkouším kalíšek. Asi jsme si to zavedla nějak špatně, protože ho nepříjemně cítím. je to normální? a pak se chci ještě zeptat, jak nízko je na pohmat ta spodní část? mně kouká skoro ven. jsme nešika, asi jsem ho zavedla špatně. za odpovědi předm děkuju 🙂

pifina
12. srp 2010

@svoba necitis len tu tycku na konci? ja som si ju hned na zaciatku o polovicu skratila a po 2 dnoch som este kusok odfikla 😀 spravne by si nemala citit nic 🙂

pifina
12. srp 2010

@svoba inak ja som ten koniec mala tiez tak, ze skoro vykukal von 🙂

svoba
12. srp 2010

@pifina - díky za odpověd! špička mi nijak nevadí, jen mě trochu vystrašilo, že ji i při čůrání cítím. trochu jsem i protekla vedle. zatim se to nějak věe učim. zavádění doma ve sprše byl boj. cítím tlak v podbřišku. jako jsme cítila, když byl nafouknutý tampon. já si teda už i kopila větší velikost. a to jsem ještě nerodila, ale doufám, že brzy budu 😉 ...

pifina
12. srp 2010

@svoba ja som si tiez zobrala vacsi z rovnakeho dovodu 😅 inak, ked som tu spicku skratila (skoro celu som ju odstrihla), tak potom som kalisok uz necitila vobec ... ale zase zacala som ho pouzivat az na konci ms, tusim tu niektore dievcata pisali, ze prvy den citia ako keby podtlak ...

vanusak
12. srp 2010

Holky, jestli můžu něco k těm kvasinkovým infekcím.
Je to divný, že byste najednou takhle všechny ihned po použití kalíšků dostaly kvasinky. 😒 Naopak by jim mělo právě používání K čelit 😨 , když nedochází k žádnému styku se vzduchem a nemá co hnít (jako se bohužel stává u tamponů a vložek). Právě že většina z holčin, které na kvasinky trpěly, používáním K jim tyto problémy zmizely. Já teda jedu s K už 3. rok a nemůžu říct, že by se něco změnilo k horšímu. Naopak, jestli vnímám nějaké problémy, tak max. jednou za rok a i to je hodně. A to ještě tak, že ani k dr. nemusím, zvládnu to za dva, tři dny mastičkou nebo čípky doma sama. Což dříve nebylo možné. Ale nemyslím si, že je příčinou používání K. To spíš, že styk rukou se sliznicí je mnohem častější a při nějaké hygienické chybě je to pak hned. Mýdlo ale v průběhu MS při vymývání K taky nepoužívám, stačí čistá voda, mýdlo mi naopak už takhle namáhanou sliznici (vyndaváním a nasazováním K ) ještě víc dráždí.
A právě proto mě napadlo něco jiného. Z počátku se mi stávalo, že jak jsem si nebyla ještě manipulací s K jistá, tak jsem si asi trochu poranila (ošoupala) sliznici a ta pak byla mnohem citlivější a pálila mě. Než se to pak zacelilo, trvalo to několik dní. Tak jestli nemáte něco podobného, od nehtů je to poranění hned, od manipulace tam a zpátky s K sliznice malinko třeba popraská a pak vnímáte podobné pálení jako při kvasinkách. Není to možné, že je to tím? A kor pro začátečnické uživatelky je to seznamování se s K trochu krkolomné a občas jsme dolovaly a bojovaly zpočátku všechny 😉 Tak držím pěsti! 😎

svoba
12. srp 2010

@pifina - já jsem právě první den menses (nejsilnější). nebolí mě to, ale cítím nepříjemný tlak. už jsem dvakrát vylévala. je to samozřejmě nezvyk. nevíte kam s rukama, jestli vylít do záchoda nebo do umyvadla. já teda sledovala množství, abych v budoucnu věděla, jak často v prvních dnech vyndavat.
já jsem po samovolnym potratu a revizi, tak si říkám, děloha - holka moje- chudák už taky něco zažila a je mi 28 pryč a chci děti (porodit), tak koupim větší. přece jen je to investice do budoucna.
kalíšek jsem si pořídila nejen proto, že jsem ekolog, ale i proto, že z vložek jsem vždy opruzelá, mám vyrážky a často právě hned po menses kvasinky. kalíšek by tomuto opravdu měl (v případě, že se dodržujou základní hygienická pravidla) zamezit. jsem se dočetla 😝
uvítám jakékoli rady a tipy! 😀
ale musím se pochválit, už neprotéká nic. ani kapka. a to jsem zandala hned. a krvácim strašně silně. první den ☹

svoba
12. srp 2010

jinak s kvasinkama a výtokama (z mé zkušenosti) to chce bojovat i vnitřně. zkuste třeba tohle - http://www.femivaxinum.cz/ plus probiotika 😉

svoba
12. srp 2010

tak mi dnes psala kamarádka, že hned, jak si pořídila kalíšek, tak otěhotněla. že jí prostě přinesl štestí. tak se taky budu modlit a doufat 🙂

anica
12. srp 2010

@svoba 🙂 drzim palce
a k tym kvasinkam- ja som pisala tiez, ze som dostala infekciu po prvom pouzivani / ale ja som K. umyvala aj mydlom a ktovie ako som ho vyplachla 😉 / tak to davam do suvisu s tym....ale odvtedy uplynuli 4 mesiace a viac krat som uz problem nemala

malalusy
13. srp 2010

Ahoj holky,včera jsem poprvé začala zkoumat co že to ten MK je a jsem nadšená a chci ho pořídit . Ale...jakou velikost 😨 ? Ke třicítce se už blížím,pomalu,ale jistě. Po porodu ale nejsem ještě. Ale zavést tampon medium fakt nemám problém 😀 Jsem zmatena 😕 😅 . POradíte?

pitruskaskarolinkou
13. srp 2010

@malalusy ahoj, napíšu svoji zkušenost. První kalíšek jsem si pořizovala před rokem a vzhledem k tomu, že mi bylo 26, porod již proběhl, ale ne vaginálně nýbrž CŘ, tak jsem vzala malý. Vyhovoval super, ale pak jsem vysadila antikoncepci a přišla přirozená MS a její druhý a třetí den mi kalíšek prosakoval, takže jsem musela tyto dny kombinovat s tamponem, jak byla silná...a tampony SUPER jsem tyto dny musela měnit po takových 2-3 hodinách, jak to bylo silné 😒 Pak mi došlo, že by to mohla vyřešit větší velikost kalíšku a už jsem ho včera přebírala od pošťačky 😀 Myslím si, že teď to bude o.k.
Takže si až tak nemyslím,že by zas tak záleželo na té velikosti kvůli tomu, aby se do tebe vlezl, ale taky dost na tom, jakou intenzitu MS máš 😉
Já měla takovou pohodovou MS s HA, ale teď "napřírodno" je to teda maso 😝 🙄

Hodně štěstí 😉

malalusy
13. srp 2010

Jo no a taky jsem ještě chtěla říct,že první co mě napadlo bylo,jak velká lobby to musí být od výrobců tamponů a vložek,když až na pár zřejmě vyjímek o tom nebylo nic v médiích,nebo se pletu? Přece to tu není rok. No ale čemu se divím.

malalusy
13. srp 2010

pitruska: děkuji 🙂 asi do toho půjdu,jsem se rozhodla 😉

malalusy
13. srp 2010

pitruska: ja to mam " napřírodno" tak nějak medium. To je jak rzhovor v restauraci 😀

pitruskaskarolinkou
13. srp 2010

@malalusy IP 😉

malalusy
13. srp 2010

kujuu 🙂

pitruskaskarolinkou
13. srp 2010

@malalusy 😀 jj, jak v restauraci 😀 😀 😀

pifina
13. srp 2010

@svoba ja tiez dufam, ze ho az tak dlho testovat nebudem a podari sa 😅

svoba
13. srp 2010

@malalusy - pořídila bych tu větší velikost. hranice je věk 25 nebo porod. já pořídila větší a skvěle mi padne. včera jsem dělala psí kusy a ani kapka mimo. jen první nasazení trochu protékalo, ale pak po zybtek dne ani kapička 😉

svoba
13. srp 2010

@pifina - jak dlouho se snažíte? my zase začnem v říjnu. ted v srpnu jedem oba do lázní dát se do kupy, tak snad se pak hned zadaří a dopadne to tentokrát ok. 🙂

pifina
13. srp 2010

@svoba zatial len dva mesiace, ale som nedockava 😅

vanusak
13. srp 2010

@svoba Tak to otěhotnění po koupi kalíšku tu jednu dobu v diskuzi bylo docela pravidlem 😎

@malalusy Pořídila bych už větší velikost. Pokud teda od přírody nejsi rostlá jako drobná a úzká 😉

malalusy
13. srp 2010

vanusak: jako zvenku jsem malá 😀 ale zevnitř? mam dilema,ale asi větší,to se nějak poddá 😀
tak děkuji 🙂

svoba
13. srp 2010

@pifina - to je ještě kratounce. to chce čas. 😉

@vanusak - jojo. četla jsem část. snad to bude fungovat i u mě 😝