Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

evaje
14. kvě 2007

sheherazada: tak já jsem na tom podobně. Při prvních dnech byl kalíšek opatlaný celý dokola, tak jsem stejně musela mít slipovku. Ale je fakt, že se mě menstruovalo 100x pohodlněji. Pá a užívejte si své dny 😉

bednaroi
14. kvě 2007

no aj mela taky tenhle problem,ale pak jsem zjistila ze ho tam nemam poradne usazen.me se osvedcilo,ze pokud ho "citim" tak neni usazen,az kdyz o nem ani nevim,a to i kdyz jakoby zatlacim a skoro ho necitim,tak pak muzu byt klidna.Zezacatku mi to delal problem nez jsem nasla spravnou pozici a docela jsem se natrapila nez jsem ho usadila,dokonce jsem ho i nekolikrat vyndala a strcila zpatky.Ale ani to nepomohlo,tak jsem s tim vlezla do sprchy,a tam jsem se asi vzdycky nejak vic uvolnila,neo jsem nasla lepsi pozici,a pak uz to bylo ok.

koberuska
18. kvě 2007

Ahoj, tak už mám svůj mooncup od včerejška taky doma 🙂 Ještě jsem ho nepoužila, ale v nejbližších dnech to napravím. Doufám, že to půjde hladce a budu spokojená. Příjemné bylo, že je menší, než jsem se obávala, tak snad ho tam narvu 🙂 Objednávala jsem ho na menstruacni.kalisek.cz - jako ten květnový dárek jsou opravdu 4 ks těch sterilizačních tablet Milton. Jo a ještě něco k té výhodné ceně na těchto stránkách - kalíšek stojí 625,- Kč, ale při platbě předem na účet si stejně účtují 25,- Kč. Takže výsledná cena je 650,-Kč. Objednávka proběhla rychle, poslali to obratem, v pevné krabičce, takže to nepřišlo pomačkané (nebo tedy jen trochu, ale to je věc pošty). Ale zas musím říct, že pošta byla rychlá, kalíšek došel hned druhý den. Jen je hrozné, že výrobní náklady jsou asi nula nula nic, ale s tím holt nic neuděláme - i v zahraničí ta cena je taková, dokonce jsem našla, že i vyšší. Ahoj a kalíškování zdar 🙂

kacabacka
18. kvě 2007

koberuska: tak já jsem kupovala na těch samých www stránkách jako ty, platila jsem v pondělí a dodnes mi nic nepřišlo, ale objednávku potvrdili, tak snad to dojde...

koberuska
18. kvě 2007

kacabacka : tak jim zkus poslat mail nebo zavolat - může se stát, že se stal nějaký zádrhel - a nebo spíš může být problém v platbách banky - že ty převody trvají dlouho, jestli jsi to měla jaké já, tzn. platba předem na účet. Raději bych byla neodbytná, než čekat a být zbytečně třeba naštvaná, že se nic neděje.

bednaroi
18. kvě 2007

no ja platila 20 liber,toje zhruba 800,- ale jsem spokojena,asi bych do toho sla i kdyby to bylo drazsi (teda ne treba 2 tisice,to bych si asi rozmyslela) protoze je to fakt super pohodlicko,zvlast pro ty co maj zakazano pouzivat tampony 😉

koberuska
18. kvě 2007

Jo, jestli to vydrží opravdu 10let, tak to není tak hrozná suma, jen si myslím, že to spoustu holek odradí - jelikož ne každému to může vyhovovat a tak si raději řeknou - než vyhodit 650,-Kč, tak to se na to vybodnu. Já jsem o něm slyšela před nějakou dobou a to i tady stál cca 850,- a sice mě to lákalo, ale zdálo se mi to fakt moc, když vezmu v potaz, že mi to třeba nebude vyhovovat. Takže když to teď zlevnili, tak ta cena se mi líbí víc a taky si ho pořídila 🙂. Myslím, že ta cena je jedna z podstatných věcí, proč holky váhají.

listicka77
18. kvě 2007

Já ho poprvé objevila, když stál 790,- a taky se mi to zdálo moc. Pořídila jsem ho ve chvíli, kdy zlevnil na 634,-. Taky jsem si říkala, že co když mi to nebude vyhovat. Ale pak jsem si řekla, že už jsem v životě přišla zbytečně o víc peněz...

ranyah
19. kvě 2007

Ja tomu vubec neverim, prijde mi to strasne nehygienicke 😖 Pouzivam tampony uz asi 6 let a nevadi mi to. Jen maminka porad strasi, ze to neni dobre, kdyz vsechno, ma ma jit ven zustava delsi dobu vevnitr 😒

majenka
19. kvě 2007

Ranyah: a tampony ti přijdou hygienické 😨 ??? Vlákna, která ulpívají na poševní sliznici, živočišná půda pro bakterie...však jen ten zápach použitého tamponu mluví za vše...Nevím, jestli jsi četla celou diskusi, pokud ne, tak si udělej čas..třeba přijdeš na to, že to není nic hrozného 😅 😉

ranyah
19. kvě 2007

majenka: Tak zapach z tamponu podle mne neni zas tak hrozny v porovnani s vlozkami 🤐

majenka
19. kvě 2007

Ranyah: jo jo...tak to zas musím souhlasit 😝 . Ale musím se smát-poprvé jsem o kalíčku slyšela před Vánoci a moje reakce byla úplně stejná, jako ta tvoje...a dneska mám za sebou 2 MS s kalíškem a nechápu, jak jsem mohla být tolik let bez něj 😀 😅

koberuska
23. kvě 2007

Ahojky, tak se hlásím jako nová uživatelka kalíšku 🙂 . Pocity veskrze pozitivní. Jen trošku protéká a nevím co tedy dělám špatně - můžete mi poradit co pomohlo proti protékání vám? Díky

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
koberuska
23. kvě 2007

Stopku jsem ustřihla prakticky ihned - čouhala mi ven. Takže teď tam zbyl jenom kousíček (tam jak začínají takové ty kroužky kolem). Nevím, jestli bych ho mohla narvat dál, mám pocit, že už jsem na konci 🙂 .

gedren
23. kvě 2007

Mozna ho tam jeste rves pod spatnym uhlem, chce to ho trochu naklonit dozadu...uz si to presne nepamatuju 🙂 No uvidis, urcite na ten spravnej grif casem prijdes 🙂

vanusak
23. kvě 2007

Ahoj, kalíšnice. Kalíšek v Africe obstál 😉 Ale v bazénu a moři mi první den taky lehce protekl, takže další den oprava techniky zavedení 😀 a opravdu zasunutí hlouběji by mělo stačit a je to v poho.

majenka
23. kvě 2007

Ahoj Vanusak 🙂 ! Tak to je super, že se kalíšek osvědčil!!! Takže teď už si můžu plánovat dovolenou mnohem snadněji 😅 (do teď jsem zkoumala všechny termíny mezd, daní...kdy přijde mrcha...a dovolená by nevyšla skoro nikdy 😀 )

vanusak
23. kvě 2007

Majenka - jo, je to fakt s ním mnohem snažší to cestování, veškerý pohyb a i ta hygiena. Taky na něj už prostě nedám dopustit a šířím chvály kolem sebe a určitě další ženský v okolí tím "kalichovirem" ještě nakazím...

majenka
23. kvě 2007

Vanusak: já jenom nechápu, že něco tak skvělého nemá vůbec žádnou reklamu 😲 . Já jsem o něm slyšela až na Koníkovi...

sheherazada
23. kvě 2007

holky já ho zavdedu v podstatě na kraj, protože se mi pak rozvine a pak ho posunu hlouběji tak že s ním točím, šroubuju nebo jak to nazvata a jemě tlačím na kalíšek a on zajede dál. Když mi nejde vyndat, tak taky takhle kroužím. Asi nemám žádný svaly, zkoušela sem si jima pomoct a nějak nic🙂)tak používám tuhle krouživou metodu🙂))

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bednaroi
23. kvě 2007

gedren uplne s tebou souhalsim, a navic nejlepsi reklama je doporuceni od kamaradky,ja uz jsem presvedcila dve, a jeste mamku,ktera kdyz o tom slysela (po telefonu) tak se mnou mluvila jak s neandrtalcem,a kdyz jsem ji rekla jaky to ma vyhody,tak ze to chce taky zkusit,takze uz vim co ji povezu jako darek 😀

bora.b
25. kvě 2007

tak me dnes rano, kdyz jsem kalich vyvarovala, napadla ta poznamka z letacku dat pod nej kus hadru, aby se neprilepil na dno, a ze jsem po ruce nemela ani plinku, tak jsem si vymyslela strcit ho zpatky do pytlicku (je to prece bavlna, ne) a vyvarit v nem.

uz to nikdy neudelam.
ta ruzova snurecka pousti, takze je nejen pytlik, ale i kalich lehce nachovy😒 . jdu varit znova 😠

koberuska
25. kvě 2007

Tak to já mám šňůrečku zelenou, tak to by byl pak kalíšek brčálník 🙂 . Dík za upozornění. Ten pytlík chci taky vyvařit, protože když v tom bude kalíšek uschovaný po vyvaření, tak ať není v nějakém pytlíku na který šahal bůhví kdo při expedici apod.

betynka
29. kvě 2007

Ahoj holky, došlo na třetí použití kalíšku a protože jediný problém, co s ním mám, zatím nepřešel, tak se vás ptám. Hrozně mě pořád nutí běhat na malou 🙂 Což normálně není a navíc (promiňte za detaily) mi to jde samo a rychle (jak říkají kluci, jak když kobyla upustí 😀), ale vypadá to, jak kdyby mi kalíšek mačkal nějaké močové cesty. Stalo se to některé z vás? Co vám pomohlo? Zkoušela jsem pošoupnout kalíšek, jsem ve fázi různých pokusů, ale kdybyste věděly, budu ráda 🙂

majenka
29. kvě 2007

Betynka: tak tenhle problém vůbec nemám...určitě nechodím na malou častěji než normálně, tak neporadím 😒 ...

haluskacz
29. kvě 2007

ranyah,
proc si myslis, ze je to nehygienicke? Zajimaly by me duvody, proc vnimas tampony jako hygienictejsi.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
betynka
29. kvě 2007

Mam tu mensi - na 99 procent, doma radsi zkontroluju krabicku 😀 Dnesni posoupavani ma celkem uspech, je to mnohem lepsi. Tak snad to tak bude, ze se to casem podda, aneb cviceni dela mistra, ze 🙂 Tak dik za rady!