Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

jonki
20. dub 2011

@ukana ja ich cistim spendlikom....teda cistila som...ale kedze dnes uz druhy den ficim na kalichu po viac ako roku...tak spendlik mam uz nachystany 😉

molka
20. dub 2011

ja mám Mooncup a pripadá mi veľmi tvrdý. Ak by som kupovala znova, určite si najskôr prečítam nejaké recenzie a vybrala by som si ten najmäkší. Inak som s kalíškom veľmi spokojná, ale tiež sa ním pred doktorom nechválim. Neviem prečo je akákoľvek alternatíva okamžite zosmiešnená. Všetky musíme povinne používať vložky alebo tampóny, inak sme nechutné (aj taký názor tu padol).

verska
21. dub 2011

Já ho používám cca 3 roky, je fajn, ale je pravda, že první dny menstruace zvláště když dlouho sedím tak musím mít ještě vložku protože mi to utíká. Také já mám výhodu, že pracuji z domova, takže se mohu - přebalovat - ve vaně ( takže jsem pořád v čistotě což je u vložek problém), jinak když jsem někde mimo domov tak na 1. dny si brávám raději tampon jak k vůli přebalování tak tak k vůli tomu že to utíká a to mám největší velikost kalíšku....

permonik7
25. dub 2011

@molka z toho si nic nedělej, já mám malého od šestinedělí v látkových plenách a řekla bych, že je to naprosto stejné jako s vložkama. Jakmile používáš něco jiného, je to špatně a jsi divná 😀 Ať si každej trhne 😎

ikke
2. kvě 2011

nemate niekto skusenost s fleurcup (francuzsky)?
hlavne teda nejake negativa ci nema... 😅

lll.mmm.
2. kvě 2011

Ahojky, chtěla bych poprosit o radu.. kalíšek už používám cca 1-2roky a dosud jsem s ním byla maximálně spokojená. Teď už se mi ale 2x stalo, že druhý třetí den menstruace při vymývání kalíšku krev divně zapáchala jako kdybych měla nějaký zánět nebo co. tak jsem ho vždy přestala používat a spravilo se to... nevíte čím to může být a jak to odstranit? Poctivě jsem vyvářela, teď jsem dokonce zkusila i ty sterilizační tablety Milton a opět krev v kalíšku páchne... Co s tím? Nechci se kalíšku vzdát..

ikke
2. kvě 2011

@lll.mmm. a pachne naozaj krv, nie samotny kalisok?

lll.mmm.
2. kvě 2011

Když o tom teď tak přemýšlím tak možná páchne jen kalíšek, protože když si potom vezmu vložku, tak z krve na ní už ten pach necítím...

ikke
2. kvě 2011

@lll.mmm. mne pred nejakym casom dost smrdel kalich (ako pokazena kapusta/zeli 😝 😀), tiez to neslo dole vyvarenim, jedine lactacyd to trochu prekryl. potom som ho nejaky rok nepotrebovala a odvtedy nesmrdi... 😕 😅

lll.mmm.
2. kvě 2011

@ikke Tak to nevím jak to vyřeším, asi si budu muset udělat mimčo 😅 Ale ono vyvařením zmizí, ale pak jak ho začnu používat tak je to tady zase..

ikke
2. kvě 2011

@lll.mmm. no, aj to je riesenie 😀 ano, vyvaranim zmizme a po prvom pouziti je to spat. ja som sa s tym casom zmierila, proste som k nemu nepricuchavala a raz denne ho v sprche umyvala lactacydom 😉

lll.mmm.
2. kvě 2011

@ikke Vážně? Já se spíš bála jestli nemám nějaký zánět, ale mimo menses jsem žádné potíže neměla a dokonce jsem se i pro jistotu přeléčila 😒 tak si na to asi holt budu muset zvyknout.. ale stejně se mi to nezdá a vrtá mi to hlavou 🙂

ikke
3. kvě 2011

zaujimava tabulka pre urcenie velkosti
http://www.femininewear.co.uk/lunette-menstrual...
zaujali ma hlavne prve dva riadky (teda ze kalich je aj pre tindzerky a panny) a posledne 3 riadky 😕

ikke
3. kvě 2011

a fakt nikto nema fleurcup? 😅

barica
3. kvě 2011

Pouzivate nekdo i po porodu mensi velikost? Vsichni sice radi po porodu a po 30 velikost vetsi, ale ja stale pouzivam tampony mini a nedovedu si predstavit pouzivat vetsi🙂, tak bych sla nejdradeji do mensi velikosti kalisku, ale zase se bojim protekani... gor, kdyz se kalisek zavadi niz, nez tampon, tak je to pak treba jine?! Pokud jsem dobre studovala ruzne info a doporuceni, tak nejmekci a nejpohodlnejsi je Lunette?

ikke
3. kvě 2011

@barica ja doteraz pouzivam maly mooncup (cize jeden z najmensich kalichov) ale prave idem kupovat vacsi, lebo tento mi teraz prve dva dni pretekal horom (bol plny fakt az po okraj uz po 2-3h 😅 ). ale ak pouzivas mini tampony, ten mensi by ti mohol stacit, aj ked u mnohych znaciek je vonkajsi rozdiel medzi malym a velkym uplne minimalny 😉

emjee
3. kvě 2011

@barica ano, rodila som sice cr, ale mam uz po 30; pred pouzivanim kalisku som pouzivala tampony superky a musela som istit vlozkou, kalich mam mooncup mensi a v pohode

kacabacka
17. kvě 2011

Ahoj, mám dotaz, už 3 roky používám kalíšek mooncup, tu menší velikost, vždycky perfektně těsnil a neprotékal. Teď se mi už druhý měsíc stává, že pořád protéká, přitom neni naplněný ani do třetiny, máte s tím některá zkušenost? Pomůže když si koupim ten větší? Nechápu, proč mi to najednou začalo dělat.

lucie777
17. kvě 2011

Ahoj holky, tak zatím mám za sebou jen jednu noc a kus dne s kalíškem, ale je to super, bála sem se zavedení, ale to je úplně v pohodě, dělám to ve sprše, zatím si teda nedovedu představit, že bych to praktikovala na veřejných záchodcích, ale řekla bych, že to ani nebude nikdy třeba, že to den vydrží, neteče to ze mě moc, vyndavání je horší, ale taky se povedlo. 😅 Takže pro ty váhající, jděte do toho! 😀 Mně taky trvalo, než sem se odhodlala (jednou sem do toho navíc otěhotněla), ale tentokrát sem se těšila, až to dostanu a vyzkouším.. 😀

simsalabim
17. kvě 2011

@kacabacka moja skusenost je taka, ze po case sa poharik akoby "zdeformuje" a uz tak netesni...teda ja mam skusenost s poharikom znacky Meluna a menim ho cca kazdy 1,5 roka-2 roky. Neviem, ci je to tym prevaranim alebo cim...je pravda, ze mi po tom 1,5 roku nepretecu vzdy , iba niekedy (asi by sa to dalo prehliadat), ale ja sa vzdy tesim na vyber inej farby poharika 😝

simsalabim
17. kvě 2011

@barica Ja pouzivam najmensiu velkost Meluny...je fakt malicky a nepreteka mi. A to mam po 2 porodoch...

simsalabim
17. kvě 2011

@mimkao to, ze ti poharik sadol mimo menzesu je bezne - krcok maternice byva ulozeny vyssie a pri menstruacii, hlavne v prve dni, klesne nizsie. U kazdej zeny je to individualne, niektorej klesne velmi nizko....Ja preto nemozem pouizvat ziadny z poharikov typu Mooncup a pod. - jednoducho ho nestrcim cely dnu. Po studovani tabuliek velkosti som nakoniec kupila Melunu, pouzivam hlavne velkost S (to je uplne najmensi poharik na trhu) a velkost M, ked krvacam velmi silno. Oba pohariky pouzivam bez akejkolvek stopky (u Melnuy sa daju vybrat 3 druhy stopky alebo uplne bez nej). Nikdy nemam problem ho vybrat a ani zo mna netrci....pre zaujimavost, velkost L u Meluny zodpoveda velkost velkeho Mooncupu bez stopky.

kacabacka
17. kvě 2011

@simsalabim aha, tak já zkusim koupit teda novej...i když já ho teda nepřevařuju, používám dezinfekční tablety...

vanusak
18. kvě 2011

@simsalabim Já teda žádnou deformaci u kalíšku nepozoruju, max. trochu železem v krvi ztmavnul. 😅 Mám ho už přes 4 roky a pořád hledám důvod, abych ho vyměnila za nějaký modernější a barevnější, ale důvod není a není 😀 😝 😀

simsalabim
18. kvě 2011

@vanusak No ja pouzivam Melunu, ta je z ineho materialu, ako napr. Mooncup, mozno silikon reaguje inaksie....ja som si to vsimla opakovane po dlhsej dobe u mojich poharikov...mozno to pretekanie u kacabacky je sposebene niecim inym. Nastastie Meluna je v porovnani s ostatnymi poharikmi lacna (+posielaju vzorky zdarma), tak zas az tak ma to financne neodrovna, ked raz za 2 roky kupim iny, farebny 😝

vanusak
18. kvě 2011

@simsalabim Já mám právě MC a ten teda drží fest... 😎 Ale na nějaký barevný mám už dlouho zálusk, stejně si ho jednou do dvojice pořídím. 😵

jitafol
19. kvě 2011

Ahoj holky, už nějakou dobu uvažuji o koupi kalíšku. A koukám jak si to tady chválíte. Chtěla jsem se zeptat jestli jsou i ženy, které ho přestaly používat, protože byly nespokojené nebo nevyhovovalo jim to? To se asi tady těžko dovím, jsou tu jen kladné ohlasy? Nerada bych do toho vrazila peníze a pak ho odložila. Nebo je to fakt tak dobrá věc?
Jinak jsem po porodu CŘ, po třicítce, tak by mi asi stačila nejmenší velikost?
Díky🙂

ikke
19. kvě 2011

@jitafol ale ano, boli tu aj nespokojne hlasy, ale tie by sa hravo dali spocitat na prstoch jednej ruky 😉
to, aku velkost potrebujes, bude v tvojom pripade asi zavisiet na dvoch veciach: intenzite krvacania a pevnosti svalov panvoveho dna...

molka
19. kvě 2011

@jitafol ja som si ho kúpila, ale po niekoľkých neúspešných pokusoch o zavedenie, som to vzdala. Myslela som, že som zbytočne vyhodila peniaze. Potom som si pravidelne chodila čítať túto tému, kde som sa dozvedela rôzne "finty", všetci tu ten kalíšok tak ospevovali, že som mu dala druhú šancu a...podarilo sa! Teraz na kalíšok nedám dopustiť! S veľkosťou Ti neviem poradiť, ale ak by som mala kupovať znova, určite si vezmem nejaký mäkší. Ja mám Mooncup a zdá sa mi dosť tvrdý.

dadulka19
21. kvě 2011

no ja patrím asi medzi to minimum...ja spokojná nie som s kalíškom.Pre mńa vyhodené peniaze ☹ @jitafol